[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
na igy kell vedeni a szabadsagot (egyesek szerint)..

osszejott megint a banda, most egy szepsegszalont vedenek a bezarastol mert kinyitott a hatosagok utasitasa ellenere..

ha jonnek a hatosagok bezarni es rendet tenni akor rajuk lonek majd?

EW9VDvNWsAAHQmN







Ott a gépkarabélyokhoz katonai loszert árulnak a civileknek is, vagy elvileg csökkentett teljesítményut?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 201
93
Egyes lovésnél is?
Laikusként kérdezem.
Egyes lövésnél is, persze. Elég szűk tűrése van a legtöbb öntöltő fegyvernek. Lehet hogy van kivétel, de én nem tudok róla. Forgópisztolyoknál, ismétlő fegyvereknél lehet csökkenteni az energiát, egészen addig hogy csak épp kinézzen a csőből a lövedék.
Pisztolyoknál ha gyenge a lőszer, akkor a rugó ellenében nemtudja hátratolni a szánt. Gépkarabélyoknál meg a zárszerkezetet nem tudja mozgatni. Ahol a lőporgázokat használják a félautomata, automata tüzeléshez, ott minden hol probléma ez.

Na, van egy kivétel: Ha jól tudom a forgócsöves gépágyúknak a csökötegét akksiról forgatják, tehát ott lehet elvben játszani a lövedék erejével. De lehet ott sem, ez csak most jutott eszembe,.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Egyes lövésnél is, persze. Elég szűk tűrése van a legtöbb öntöltő fegyvernek. Lehet hogy van kivétel, de én nem tudok róla. Forgópisztolyoknál, ismétlő rendszerű fegyvereknél lehet csökkenteni az energiát, egészen addig hogy csak épp kinézzen a csőből a lövedék.



Akkor a civil tulajdonban lévo gépkarabélyok, azon kívul, hogy nem tudnak sorozatot loni, ugyanazt tudják mint a sereg én lévok.
Ezek vadbarmok, hogy ilyet megengednek.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2361

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 201
93
Akkor a civil tulajdonban lévo gépkarabélyok, azon kívul, hogy nem tudnak sorozatot loni, ugyanazt tudják mint a sereg én lévok.
Ezek vadbarmok, hogy ilyet megengednek.

Csak jelzem, hogy sportcélra Magyaországon te is tudsz venni akármilyen félautomata gépkarabélyt vagy öntöltő puskát. A közelemben is vannak ilyen IPSC meg taktikai lövészklubbok, szlovák Vz58-ast régebben 70-90.000 Ft-ért lehetett behozni 4 db 30-as tárral, szuronnyal. Láttam már félautomata AMD-t, M16-ost, FN-FAL puskát is itthon. Meg jópár M16 klónt, azokat szemre nem tudom megkülönböztetni, aki megtudja az varázsló.

Pl. ahol kellett intézkedni más ügyben, azok is Ukrajnából vették legálisan a bontatlan fém lőszeres dobozokat az AK-hoz, valamelyik katona majd megmondja mennyi van azokban a 15-20kg-os pakkokban.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
100-150 millió halott? Miért nem rögtön 2 milliárd? Hasraütésszerűen én is tudok számokat mondani.

Csak az általánosan elfogadott 2-3%-os halálozási rátával számolva a Föld lakosságánál. Még csak nem is a járvány által durvábban érintett részek rátáival.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Csak jelzem, hogy sportcélra Magyaországon te is tudsz venni akármilyen félautomata gépkarabélyt vagy öntöltő puskát. A közelemben is vannak ilyen IPSC meg taktikai lövészklubbok, szlovák Vz58-ast régebben 70-90.000 Ft-ért lehetett behozni 4 db 30-as tárral, szuronnyal. Láttam már félautomata AMD-t, M16-ost, FN-FAL puskát is itthon. Meg jópár M16 klónt, azokat szemre nem tudom megkülönböztetni, aki megtudja az varázsló.

Pl. ahol kellett intézkedni más ügyben, azok is Ukrajnából vették legálisan a bontatlan fém lőszeres dobozokat az AK-hoz, valamelyik katona majd megmondja mennyi van azokban a 15-20kg-os pakkokban.



Magánszemély tarthat otthon legálisan gépkarabélyok, Magyarországon?
Lovészklubok talán.
De ott, yenki földön befáradsz a hentes melletti fegyver boltba, azt veszel 1 ak47-est, vagy m16-ost,mint én má vettem sósperecet, asszem pár napot kell rá várni, amig be regisztrálják a nevedre, talán lonek is vele, hogy vissza tudjanak keresni ha a gyerek azzal játszana a suliban, és ennyi, azért ez nagyon gáz szerintem, meg az is, hogy ott, az utcán sétálhatsz vele, meg lehet nálad loszer is,talán a toltott tár nem lehet a fegyverben.
A maroklofegyverek viselése is ott minden eloképzés nélkül van, veszel 1 zsebágyút, kiteszed az oldaladra, és azzal mész fagyizni ha akarsz.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Akkor a civil tulajdonban lévo gépkarabélyok, azon kívul, hogy nem tudnak sorozatot loni, ugyanazt tudják mint a sereg én lévok.
Ezek vadbarmok, hogy ilyet megengednek.

A lövedék anyaga viszont nem ugyanaz. A lövedék átütőképessége ezáltal nem olyan mint a katonai használat során. Pl.: Magyarországon sport célból akár SZVD-d is lehet, de csak meghatározott lövedék típussal. A töltény energiája azonos, mint a hadseregnél, de az eltérő lövedéktípus miatt nem rendelkezik akkora átütőképességgel.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 201
93
Magánszemély tarthat otthon legálisan gépkarabélyok, Magyarországon?
Lovészklubok talán.
De ott, yenki földön befáradsz a hentes melletti fegyver boltba, azt veszel 1 ak47-est, vagy m16-ost,mint én má vettem sósperecet, asszem pár napot kell rá várni, amig be regisztrálják a nevedre, talán lonek is vele, hogy vissza tudjanak keresni ha a gyerek azzal játszana a suliban, és ennyi, azért ez nagyon gáz szerintem, meg az is, hogy ott, az utcán sétálhatsz vele, meg lehet nálad loszer is,talán a toltott tár nem lehet a fegyverben.
A maroklofegyverek viselése is ott minden eloképzés nélkül van, veszel 1 zsebágyút, kiteszed az oldaladra, és azzal mész fagyizni ha akarsz.

Magyarországon is tarthatod otthon. Meg kell felelni a követelmeényeknek. Le kell vizsgázni, tagja kell lenni egy klubnak, meg kell lenni a szükséges lövészetnek, meg kell lennie a tartási feltételeknek, aztán tarthatod otthon a félautomata AK-47-et 10 db tárral ,meg lőszerrel.
Nyilván büntetlen előélet kell, meg sok pénz mire eljutsz odáig, de sokan csak kényelemből tartják a fegyvert a klubjuk tárolóhelyén.

Bármelyik lövészklubnál le van irva, hogy mik a feltétlek és milyen anyagi vonzatai vannak.

Tessék, igy tarthatsz otthon M16-ost : http://www.fieldtarget.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=50&lang=hu
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Magánszemély tarthat otthon legálisan gépkarabélyok, Magyarországon?
Lovészklubok talán.
De ott, yenki földön befáradsz a hentes melletti fegyver boltba, azt veszel 1 ak47-est, vagy m16-ost,mint én má vettem sósperecet, asszem pár napot kell rá várni, amig be regisztrálják a nevedre, talán lonek is vele, hogy vissza tudjanak keresni ha a gyerek azzal játszana a suliban, és ennyi, azért ez nagyon gáz szerintem, meg az is, hogy ott, az utcán sétálhatsz vele, meg lehet nálad loszer is,talán a toltott tár nem lehet a fegyverben.
A maroklofegyverek viselése is ott minden eloképzés nélkül van, veszel 1 zsebágyút, kiteszed az oldaladra, és azzal mész fagyizni ha akarsz.

Engedéllyel lehet tartani gépkarabélyt (apósomnak is van AK-47 itthon), de csak félautomatává alakítva és megfelelő körülmények között, amelyet a rendőrség is ellenőriz időről időre (elvileg).
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Magánszemély tarthat otthon legálisan gépkarabélyok, Magyarországon?
Lovészklubok talán.
De ott, yenki földön befáradsz a hentes melletti fegyver boltba, azt veszel 1 ak47-est, vagy m16-ost,mint én má vettem sósperecet, asszem pár napot kell rá várni, amig be regisztrálják a nevedre, talán lonek is vele, hogy vissza tudjanak keresni ha a gyerek azzal játszana a suliban, és ennyi, azért ez nagyon gáz szerintem, meg az is, hogy ott, az utcán sétálhatsz vele, meg lehet nálad loszer is,talán a toltott tár nem lehet a fegyverben.
A maroklofegyverek viselése is ott minden eloképzés nélkül van, veszel 1 zsebágyút, kiteszed az oldaladra, és azzal mész fagyizni ha akarsz.

Itthon a szabályozás komoly előfeltételeket kíván, és komolyan veszik az ellenőrzést is, senki nem olyan bolond, hogy legális fegyverrel bűnt kövessen el, mert hamar elkapják, és többet nem látja a napot. Aki meg kicsit is megvadult elméjű, az nem jut el az engedély megszerzéséig. És kizárólag sport célra adnak, így viselése alapból felejtős, még a szállítás is macera, így sokan a lövészklubban tartják a sajátjukat inkább.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ott a gépkarabélyokhoz katonai loszert árulnak a civileknek is, vagy elvileg csökkentett teljesítményut?

Előttem már írták, hogy tudsz ugyanolyat venni mint amit a seregek is használnak. Kalához gyakran Kelet Európából kiselejtezett készleteket árulnak a boltok. Simán tudsz venni egy láda román vagy jugó lőszert.
Ugyanakkor azért vannak bizonyos lőszerek amik nem elérhetőek a piacon. Ezek jellemzően a kimondottan lövedékálló mellények ellen kifejlesztett típusok. Tudsz venni FN 5.8-at, de nem viszi át a Level 3A mellényeket.
Vannak szövetségi szabályok, amik kötelezőek minden államra, pl: full auto ban.
Viszont az államoknak, sőt sok államban a megyének is van rendelkezési joga, de csak szigoríthatnak a szövetségi vagy az állami szinthez képest.
Vannak államok amik nagyon lazán állnak a fegyvertartáshoz, ilyen például Arizona.
Ugyanakkor van, ahol például tiltott a .50 BMG vagy a karabély, ilyen például Kalifornia, vagy van ahol a tárkapacitás nem haladhat meg egy bizonyos számot, például Kolorádó 15 lőszerrel.
Ugyanakkor települési szinten is lehet tiltott mondjuk a karabély pl: Chicagoban annak ellenére, hogy Illinois államban a karabély nem tiltott. Olyan is lehet, hogy a rejtett fegyverviselés engedélyezett a városban, de rejtett fegyverrel nem szállhatsz tömegközlekedési eszközre, nem léphetsz be egy iskolába vagy akár egy közparkba se.


Az egész egyébként egy átláthatatlan mocsár. Láttam olyan videót, ahol a fickó a hátán az AR-el mászkált. Megérkeztek a rendőrök, rögtön belekezdett a szokásos második kiegészítéses mondókába, meg flegmán válaszolgatva kamerázta a rendőröket. Azok elkérték a fegyverét, ellenőrizték, hogy nincs-e a csőre húzva. Kérdezték, hogy mivel jött, mutatja, hogy ott áll a kocsija a gyorsétterem parkolójában. Valamelyik rendőrnek ekkor leesett, hogy az is az étterem területe és ott nem viselhet nyíltan fegyvert, szóval ha visszamegy az autójához azonnal elviszik.

És akkor még a Gun show loopholenak nevezett dologról nem is beszéltünk. A szövetségi rendelet értelmében csak a regisztrált fegyverárusító üzleteknek kell a háttér vizsgálatot lefojtatni. Ha jól emlékszem vagy 30 államban semmilyen vizsgálatra nincs szükség amennyiben az eladó magánszemély.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Akkor a civil tulajdonban lévo gépkarabélyok, azon kívul, hogy nem tudnak sorozatot loni, ugyanazt tudják mint a sereg én lévok.
Ezek vadbarmok, hogy ilyet megengednek.

pontosan..csak egy kivetel van. a panceltoro lovedeket nem szabad hasznalni.

+ vehetsz egy snipert is es te vagy a legfaszabb gyerek az utcaban :D

https://www.gunbroker.com/Barrett-50/search?Keywords=Barrett 50

hulyeseg amit csinalnalnak... az mar nem onvedelem amikor van 15 puskad a szekrenyben.

onvedelemre eleg egy rendes pisztoly is.

A lövedék anyaga viszont nem ugyanaz. A lövedék átütőképessége ezáltal nem olyan mint a katonai használat során. Pl.: Magyarországon sport célból akár SZVD-d is lehet, de csak meghatározott lövedék típussal. A töltény energiája azonos, mint a hadseregnél, de az eltérő lövedéktípus miatt nem rendelkezik akkora átütőképességgel.

azt mond azoknak a gyerekek szuleinek akik meghaltak a sulis lovoldozesekben.
vagy azoknak akik meghaltak kulonbozo idotak miatt akik kimentek az utcara lovoldozni a nepre mert epp vmi felbaszta oket.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
azt mond azoknak a gyerekek szuleinek akik meghaltak a sulis lovoldozesekben.
vagy azoknak akik meghaltak kulonbozo idotak miatt akik kimentek az utcara lovoldozni a nepre mert epp vmi felbaszta oket.

Magyarországról beszéltem. Akkor miért kevered ide a külföldön, a világ másik felén történt lövöldözéseket? Ráadásul úgy beállítani egy tény leírását mintha vélemény lenne. Nem szép dolog.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Magyarországról beszéltem. Akkor miért kevered ide a külföldön, a világ másik felén történt lövöldözéseket? Ráadásul úgy beállítani egy tény leírását mintha vélemény lenne. Nem szép dolog.

mert a tema USA es nem magyarorszag.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
pontosan..csak egy kivetel van. a panceltoro lovedeket nem szabad hasznalni.

+ vehetsz egy snipert is es te vagy a legfaszabb gyerek az utcaban :D

https://www.gunbroker.com/Barrett-50/search?Keywords=Barrett 50

hulyeseg amit csinalnalnak... az mar nem onvedelem amikor van 15 puskad a szekrenyben.

onvedelemre eleg egy rendes pisztoly is.



azt mond azoknak a gyerekek szuleinek akik meghaltak a sulis lovoldozesekben.
vagy azoknak akik meghaltak kulonbozo idotak miatt akik kimentek az utcara lovoldozni a nepre mert epp vmi felbaszta oket.
Az egy klasszik félreértésnek tűnik, hogy az amerikai fegyvertartásnak csak az ön- és birtokvédelem lenne az oka.

Az ő logikájuk az, hogy az állammal szemben is felvehessék a fegyveres harcot egy state capture vagy más elnyomó túlkapások esetén. Fékek és ellensúlyok, ugyebár.

Más kérdés, hogy mit érnének a lakossági milíciák az állam ellen, illetve hogy a state capture is sokak szerint megtörtént már. Ez a téma hányásig ki van elemezve, sztem nem sok újat lehet mondani róla.

Abban azért talán egyetérthetünk, hogy másképp beszél és cselekszik az a politikus, akinek a választói fel vannak fegyverezve -- ellene.