[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"Hatalmas összeget bukott a GameStop és más részvények elmúlt napokban látott száguldása után a Melvin Capital Manegement nevű hedge fund.
Az évet még közel 12,5 milliárd dollárnyi eszközállománnyal kezdte a hedge fund, jelenleg pedig már csak valamivel több, mint 8 milliárd dollár eszközt kezel, és ebben már benne van az a 2,75 milliárd dollárnyi tőkeinjekció, amelyet partnerei, a Citadel és a Point 72 Asset Management nyújtott a hedge fundnak hétfőn. A segítségért cserébe három évre nem irányító részesedést szereztek a Melvin bevételeiből."
https://www.portfolio.hu/uzlet/2021...hedge-fund-a-gamestop-szaguldasa-miatt-467630
Már mégiscsak tűrhetetlen, hogy a nép húzza le a rócsildokat!
 
W

Wilson

Guest
"Hoz' vagy 'ba? Nem mindegy. Igazából be se kellett volna jutniuk.
Az egy dolog, hogy be sem kellett volna jutniuk, de Trumpnak semmilyen körülmények között sem lett volna szabad ilyen kijelentést tennie ha a tettei és szavai következményeit nem képes felmérni egy ilyen helyzetben akkor nem méltó az Egyesült Államok Elnökének tisztségére.
Ha meg a másik oldalról nézzük, akkor bármelyik elnök, így Trump is meg tudta volna teremteni ezeket a körülményeket. Vagy gondolod, hogy mondjuk egy humanitárius okokra való jemeni beavatkozás, egy jelentősebb mali-i jelenlét nem lett volna indokolható?
Természetesen de én elismertem azt, hogy Trump nem indított háborút, de mint írtam ehhez azok a körülmények is kellettek amik ezt lehetővé tették.
Nem kellett volna összeállni a lázadókkal, hanem támogatni a kormányerőket. Egyébként vagy be se kellett volna avatkoznia, vagy csak korlátozottan. Ha annyira fontos bárkinek a kurdok ottani helyzete (amely messze a legbiztonságosabbnak volt mondható és a legkisebb arányszámmal éltek ott), akkor angoloknak, franciáknak, németeknek egyből át kellett volna venni a feladatot.
Az ugye megvan, hogy a kurdok voltak azok akik megállították az ISIS-t ők hozták a legnagyobb véráldozatot ebben a harcban és az USA ígérete ellenére cserbenhagyta őket immár harmadszor.
Miért, meddig kell mondogatni, hogy ki fognak vonulni? Már rég ki kellett volna. 20 éve volt a WTC elleni támadás. Ha 20 év alatt nem érte el a célját az USA, akkor mikor fogja? Persze, ott az Irán, Oroszország és Kína közeli támaszpontok és a 'más se tegye be a lábát' a fontos.
Nem az a baj ,hogy azt mondta ,hogy kivonulnak hanem ahogy ezt egyik napról a másikra eldöntötte és amilyen határidőt kijelölt erre.
Voltunk, vagy lettünk? Előtte meg a mezőgazdaságunk szívott az orosz szankció párbaj miatt. Amíg töketlen az EU, addig még ellenség sem kell. De nyilván ez vitatható, illetve nézőpont kérdése, hogy most EU, vagy az USA szemszögéből nézzük.
Mivel én Magyarországon élek én ezt csak Magyarország szemszögéből tudom és akarom nézni.
Igazából előtte sem volt túl sok eredménye. Valószínűleg ugyan azt csinálták, plusz még a szankciók alatt geopolitikai tényezővé nőtte ki magát Jemen-Szíria-Afganisztán irányába is, kapcsolata megerősödött Kínával és nem romlott Oo-val.
Ebben egy kicsit tévedésben vagy az Irániaknak előnyös volt az atomalku és be is tartották amióta viszont Trump felmondta azóta a igencsak felgyorsították az atomprogramjukat a bevezetett szankciók az iráni atomprogramot egyáltalán nem hátráltatták viszont az irániak életét igen csak megnehezítették.
Amerika szempontjából nézd ezt is. Végülis csak települt vissza gyár, nem?
Mint írtam feljebb én elsősorban mindent Magyarország szempontjából nézek Amerika szempontjai közül csak az érdekel ami ránk is hatással van.
Hát, másként látom, mikor az USA nagykövete részt vesz egy tüntetésen. És azt ciripelték, hogy Orbánt Viktort meg akarták puccsoltatni párton belül. De nyilván ez csak a konteó talaján áll meg, majd esetleg egyszer valami történész tudja kikutatni (ha egyáltalán...). Az már szerintem a belügyekbe való beavatkozás, tehát ilyen értelemben volt gyakorlati hátrány.

Szóval katonai vonalon látható cél volt, hogy csökkentse a jelenléteket, létszámbeli és gazdasági okokból. Ahogy Kína és környéke felértékelődik hadászati szempontból, úgy egyértelműen máshonnan kell átcsoportosítani. Az meg a szövetségei hibájának is felróható, hogy vonakodnak és nem képesek a feladatokat átvenni.

Gazdasági szempontból pedig a lehetőségeket kell nézni és ha Trump politikáját akarjuk nézni, akkor ne azt nézzük elsősorban, hogy mi, mint Mo. és Európa szívtunk e, hanem, hogy USA gazdaságát igyekezett rendbeszedni (több-kevesebb sikerrel), amihez azért 4 év elég kevés.

Az nehezen elképzelhető, hogy az USA-nak úgy legyen jó, hogy más nem sérül ebben.
Jól látod ez konteó, az meg, hogy részt vesz az amerikai nagykövet egy tüntetésen egyáltalán nem gyakorlati hátrány szerintem a gyakorlati hátrány a konkrét gazdasági, katonai stb hátrányt jelenti ami a te vagy a másik magyar életét befolyásolja.

Mint már írtam feljebb természetesen csökkentheti a katonai jelenlétét vagy ki is vonhatja a haderejét az adott országból, ha azt nem átgondolatlanul és agyatlanul teszi. Ugyanis a világ legerősebb katonai hatalmáról beszélünk és nem Trump egyik szállodájáról ahol ha nem megy úgy az üzlet akkor egyik napról a másikra csökkenti a létszámot vagy bezárja a boltot.

Már miért ne azt nézzük, hogy Trump politikájának milyen hatása van Magyarországra hiszen itt élünk az átlag amerikait vagy Trumpot szerinted mennyire érdekli, Magyarország, elárulom neked semennyire akkor én személy szerint miért is legyek tekintettel az USA-a?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez már volt? Nobel béke díj a BLM-nek. :eek:
Inkább kapja meg a demens bácsi vagy Obama újrázzon.

Két BLMes néger agyonverte a rájuk bízott 3 éves fehér kislányt. Ha ezért nem érdemlik meg, akkor tényleg meg kell bombáztatniuk Szíriát.

 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Már miért ne azt nézzük, hogy Trump politikájának milyen hatása van Magyarországra hiszen itt élünk az átlag amerikait vagy Trumpot szerinted mennyire érdekli, Magyarország, elárulom neked semennyire akkor én személy szerint miért is legyek tekintettel az USA-a?
Ne haragudj, már nem válaszolok részletesen. Van, amiben van igazad; van, amiben árnyaltabban; de egyet értek (pl kivonulás); azonban nem mindenben. :p Pl. abban, hogy Trump az USA elnöke volt és mint ilyen az USA szemszögéből kell nézni. Nyilván ha az USA gazdaságát szándékozott erősíteni az minden irányba, így felénk is hátrányosan hathatott. Nem örömteli, de abból a szemszögből viszonylag érthető.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson
W

Wilson

Guest
Ne haragudj, már nem válaszolok részletesen. Van, amiben van igazad; van, amiben árnyaltabban; de egyet értek (pl kivonulás); azonban nem mindenben. :p Pl. abban, hogy Trump az USA elnöke volt és mint ilyen az USA szemszögéből kell nézni. Nyilván ha az USA gazdaságát szándékozott erősíteni az minden irányba, így felénk is hátrányosan hathatott. Nem örömteli, de abból a szemszögből viszonylag érthető.
Ok én azt nem értem neked miért fontos az USA gazdasági érdeke? Én minden világpolitikai történést legyen az amerikai, orosz, kínai vagy timbuktui stb, Magyarország, a régió illetve Európa szempontjából nézem (ebben a sorrendben) mivel ebben az országban régióban és földrészen élek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ok én azt nem értem neked miért fontos az USA gazdasági érdeke? Én minden világpolitikai történést legyen az amerikai, orosz, kínai vagy timbuktui stb, Magyarország, a régió illetve Európa szempontjából nézem (ebben a sorrendben) mivel ebben az országban régióban és földrészen élek.
Egyáltalán nem fontos. Annyiban érdekes, hogy az ő elnökük jó/rossz mivoltát az ő szempontjukból tudjuk legjobban értékelni. Ennyi. Ha almát akarsz értékelni ne körtével hasonlítsd össze. :)
 
W

Wilson

Guest
Egyáltalán nem fontos. Annyiban érdekes, hogy az ő elnökük jó/rossz mivoltát az ő szempontjukból tudjuk legjobban értékelni. Ennyi. Ha almát akarsz értékelni ne körtével hasonlítsd össze. :)
Ok, de ennek számunkra szerintem semmilyen gyakorlati jelentősége nincs az az Amerikaiak dolga. Az én véleményem szerint egy amerikai adminisztráció illetve amerikai elnök megítélése a mi szempontunkból attól függ, hogy milyen hatással volt a tevékenysége Magyarországra Európára és a világra
(ebben a sorrendben).
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 945
56 932
113
Nem volt szovetsegi kivegzes 17 even at, majd az elmeroggyant narancs orangutan tavaly zsinorban 13 embert vegeztetett ki, tobbet, mint az elmult 120 evben barmelyik elnok. Primitiv bohoc.
No nem baj, most jol becsukjak majd, mar csak ido kerdese, amikor egy sittrol fog kifele pislogni. A legkemenyebb az lesz, hogy a veje meg kedvenc lanya meg majd Izraelbol fognak levelezni vele, mert nem mernek visszautazni, hatha sealed indictment van ellenuk is (annak a hullo-kinezetu Kushnernek a csaladja ortodox zsidok es Izraellel nincs kiadatas - nem is lesz soha, mert oda menekul mindig az osszes bunozo amerikai zsido az igazsagszolgaltatas elol.)
Ez egy nagyon ertelmes hozzàszólás.Csupa szakertelem, semmi elfogultsàg, előitèlet, indulat. Igy kell ezt csinàlni. :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and zeal

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 513
68 007
113
Nem volt szovetsegi kivegzes 17 even at, majd az elmeroggyant narancs orangutan tavaly zsinorban 13 embert vegeztetett ki, tobbet, mint az elmult 120 evben barmelyik elnok. Primitiv bohoc.
No nem baj, most jol becsukjak majd, mar csak ido kerdese, amikor egy sittrol fog kifele pislogni. A legkemenyebb az lesz, hogy a veje meg kedvenc lanya meg majd Izraelbol fognak levelezni vele, mert nem mernek visszautazni, hatha sealed indictment van ellenuk is (annak a hullo-kinezetu Kushnernek a csaladja ortodox zsidok es Izraellel nincs kiadatas - nem is lesz soha, mert oda menekul mindig az osszes bunozo amerikai zsido az igazsagszolgaltatas elol.)
Holló a hollónak... Nem lesz itt semmi ilyen, ahhoz túl összedávidcsillagozta magát mindegyik oldal. Nem tudnak semmit tenni, mert akárki néz csúnyán a másikra, egyből felharsog a rágalmazásellenes liga vezetésével az összes hasznos idióta.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
Vazze....


Ha ez igaz, akkor nagy gratula a kgb-nek, lám így kell beszervezni valakit, aki késobb elnök lesz.
Mennyi fatális véletlen van a nemzetközi kémkedésben, akarom mondani az uzleti életben, hogy ki, kit ismer, ki, kivel uzletel...
:oops::rolleyes::D
..
Ráadásul ma reggel állítólag volt egy merényletkísérlet Donald Trump ellen a Mar-a-Lago-i birtokon.
Biztos az FSZB volt, hogy ne beszélhessen! :D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 496
33 918
113
Az volt, már, hogy az FBI nemrég őrizetbe vette "Ricky Vaughn"-t, bizonyos Douglas Mackey-t 2016-ban posztolt mémekért, "jogok elleni összeesküvés" vádjával, mivel félrevezethetett embereket azzal, hogy elhitette velük, hogy SMS-ben is szavazhatnak? Itt látható a "különleges ügynök", aki mögötte állt, képzettsége az, hogy valami vérbalos tanárszervezet tagja volt, mielőtt felvették az FBI-hoz. Ő van középen a képen egy "LGBT drinking team" tagjaként, tőle balra pedig egy szintén aktivista hátterű, leszbikus ügyész látható.

flipout.png


Mondani sem kell, hogy az idei kampány idején is voltak olyan tweetek, amiben (természetesen Trump-ellenes) illetők azt próbálták elhitetni Trump-szavazókkal, hogy "szavazhatnak SMS-ben". Persze őt nem viszi el az FBI. :)
 
  • Hűha
Reactions: antigonosz

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 496
33 918
113
..
Ráadásul ma reggel állítólag megpróbálták megölni a Mar-a-Lago-i birtokon.
Biztos az FSZB volt, hogy ne beszélhessen! :D

Valószínű. A GameStop short squeeze-t pedig "orosz zavarkeltők" szervezték, itt magyarázza el Jimmy Kimmel (de már más demokrata szócsövek is erre a következtetésre jutottak):

 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
A GameStop kaland megszorította pár hedge found tökét, oké. De vajon kik a GS fő részvényesei? Mintha a BlackRockot olvastam volna -- ők ugye baromi jó jártak ezzel.