[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 221
113
Vagy az is lehet, hogy az óceán túloldalán fingja nincs az embereknek, hogy milyen is a kommunizmus valódi arca. Az ott élő sok birka fiatal azt hiszi, hogy ez valami világmegváltó fantasztikum, ami majd megoldás lesz kb mindenre, kb mint a WD40-es....
Windex! Ami mindenre jó.
Ezt mondják azok akik jóhiszeműek. Én azt, hogy ez komoly akna és háttérmunkával sikeres kirakatszemélyek szereplésével, illetve az egyetemi c(r)ampuszok baloldali elhajlásával érte el annak idején a szovjet hálózat, amely a SZU bukásával önálló tevékenységbe és további deformálódásba kezdett. Pénz és hülyeség bőven volt. A kocsmafilozófosok pedig piedesztálon végezték a dolgukat!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 741
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
egyébként elvan a mocsarában. Eddig kb
Kb. addig, amíg jön Donald Trump és átkel azon a mocsáron!
Aztán kihúzza a dugeszt, s a mocsárlakók meg mehetnek új lakhelyet keresni! :D
..
crossing-the-swamp-web.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 221
113

Ez most korrupció, lobbizás, vagy politikai befolyásszerzés?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 722
113

Ez most korrupció, lobbizás, vagy politikai befolyásszerzés?



Ez Amerika.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 741
113

Ez most korrupció, lobbizás, vagy politikai befolyásszerzés?

Igen, ezen ügyészek egy része már be is "mutatkozott" azóta... az atlantai, aki elkoboztatta a házát fegyverrel védő házaspár fegyvereit, vagy egy másik asszen new york-i vagy new jersey-i, aki lecsukatta a Proud Boys több tagját, amiért védekeztek a rájuk támadó antifákkal szemben (akik persze semmit sem kaptak). Meg persze máshol is "alakítottak" a woke ügyészek, bírók az elmúlt 1 évben.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 221
113
aztaqva!!! egyetlen negger sincs a kepen... kirekeszto!!!! :D :D :hadonaszos:
Pedig van. A víz felszíne alatt, Búvár Pákó éppen megfúrja az Usa összetákolt alkotmányát, WASPostul, lámpásostul. Ez speciális festmény mivel a mű főhőse nem látható, viszont a háttértörténetből ez kiderül. Ezért nem is kell újrasz(sz)inezni. ;)
 
W

Wilson

Guest
Túl titkos szolgálatok

444

Az amerikai titkosszolgálatok - a gyűjtőfogalom tucatnyi különböző ügynökséget takar - évente mintegy ötvenezer jelentést írnak. Ezek java része valamilyen szinten titkosított, így túlnyomó többségük alig pár emberhez, jellemzően más titkosszolgálati dolgozókhoz jutnak el. Magyarán, az amerikai titkosszolgálatok hatalmas erőforrásigénnyel, nagy költségek árán szinte kizárólag a fióknak dolgoznak.

Elvétve akad pár ember, aki könnyen és bárhol fogyasztható formában jut titkosszolgálati jelentésekhez. Lényegében azok, akik jogosultak betekinteni az Elnök Napi Tájékoztatója nevű titkosszolgálati összefoglalóba. Közülük a legtöbbnek még arra sincs ideje, hogy ezt átlapozza. Közben a titkosszolgálatok több tízezer dolgozója nem fér hozzá ezekhez az értesülésekhez, így mostanra az a különös helyzet állt elő, hogy egy amerikai titkosszolga gyakran naprakészebb és hasznosabb ismeretekhez juthat az intereneten, ahol egyre több, nyílt forrásból dolgozó elemzőcég és oknyomozó stáb dolgozik.

Talán nem kell részletesebben kifejteni, hogy a jelenlegi gyakorlat miért fenntarthatatlan és hasznontalan. Két volt amerikai titkosszolga, az egykor a katonai felderítésnél dolgozó Zachery Tyson Brown és a CIA egykori hírszerzési igazgatóhelyettese, Carmen A. Medina a Foreign Affairsben megjelent cikkében ezt a problémát boncolgatva arra a viccesen hangzó következtetésre jutott, hogy a titkosszolgálatok jövője az, ha nyitottabbá válnak. Persze nem arra gondolnak, hogy ezentúl a titkosszolgálatok is publikálják minden értesülésüket a neten. Első lépésként egy zárt, mármint csak nemzetbiztonsági hozzáféréssel bírók számára hozzáférhető közösségi oldal, egyfajta kémfacebook létrehozását javasolják, ahol a biztonságos kapcsolattal csatlakozók a jelenleginél szélesebb körben férhetnének hozzá, ha eleinte nem is minden, de legalább a nem legérzékenyebb információkhoz, és szabadon meg is vitathassák azokat.

Így például esély nyílna rá, hogy egy unatkozó elemző is megoszthassa ötleteit, ami eljusson egy másik ügynökség más beosztásban dolgozó elemzőjéhez is, hátha az kap az ötleteken. Így egy-két titkosszolga helyett akár ezrekhez is eljuthatnának a kevésbé érzékeny információk, ők pedig termékeny vitákat folytathatnának, esetleg találkozhatnának új perspektívákkal, a saját ügynökségüknél szokatlan megoldásokkal is. Ez összességében nagyban javíthatná a titkosszolgálati munka minőségét is, közben - ahogy a való életben működő közösségi hálózatok esetén is történt - eredetileg előreláthatatlan új irányokba is fejlődhetne a rendszer.

Brown és Medina természetesen nem azt javasolják, hogy a titkosszolgálatok váljanak teljesen nyílt intézményekké. Ám azzal, hogy hozzáférhetőbbé teszik azokat az információkat, amelyekhez amúgy akár szabad forrásokból is hozzá lehet jutni, sokkal inkább koncentrálhatnának legfontosabb feladatukra, a valóban érzékeny titkok megszerzésére.