[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hát ebben nagyon tévedsz...
Most épp egy izraeli cégnek, Közben a pofám ég, hogy elegánsan félrefordítják a fejüket, amikor a kelet-európai vezetés kitapossa a szart a munkavállalóból, igaz csak a pár hónaponkénti ellenőrzést végzik Bár az Amazonnál leírt körülményekhez képest hepidéj. Azért ég a pofám, mert tudom hogx az izraeli minimálbér megifizetésével is bőven megérné nekik, ami itt álomfizetés lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ha a liberálisoknál a háttérhatalom irányít, akkor nem mindegy mit mond AOC...? A magyarországihoz hasonló illiberális rendszerekben meg meghallgatják, hogy mit akarnak az emberek, azt mondják, amit hallani akarnak, aztán teljesen mást csinálnak, az emberek észre sem veszik, vagy nem érdekli őket a valóság.
Az a baj ezekkel az emberekkel hogy csak problémákat kreálnak. Itt van ez white supremacy" dolog, néhány éve még csak a nagyon woke barmok hajtották hogy minden fehér rasszista meg elnyomó megatöbbi...
Ma már teljesen be van épülve a kultúrába, AOC, John Oliver, Iskolákba tanítják a gyerekeknek, a coka cola tart róla képzést.
És mire jó ez? Minek mindenbe bele keverni a rasszt meg a szexualitást?
Csak arra jó hogy megossza az embereket, lehet klikesedni meg egymás ellen felhasználni a tömeget.
A tömeg meg hülye. Az a fekete aki rendes oktatást sem kapott nem fog túl mélyen filozofálni a fehér felsőbbrendűségről. Annyit fog felfogni belőle hogy fehér=rossz. Tipikus démonizálás, csak arra jó hogy egyre nehezebb legyen párbeszédet folytatni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
.https://www.facebook.com/490030231058740/posts/4152777564783970/

Csak tudnám, hogy mi a baj azzal, hogy ID cardot kérnek?
@kamm Komolyan légyszíves magyarázd meg, hogy ez hogy működik ott.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Az a baj ezekkel az emberekkel hogy csak problémákat kreálnak. Itt van ez white supremacy" dolog, néhány éve még csak a nagyon woke barmok hajtották hogy minden fehér rasszista meg elnyomó megatöbbi...
Ma már teljesen be van épülve a kultúrába, AOC, John Oliver, Iskolákba tanítják a gyerekeknek, a coka cola tart róla képzést.
És mire jó ez? Minek mindenbe bele keverni a rasszt meg a szexualitást?
Csak arra jó hogy megossza az embereket, lehet klikesedni meg egymás ellen felhasználni a tömeget.
A tömeg meg hülye. Az a fekete aki rendes oktatást sem kapott nem fog túl mélyen filozofálni a fehér felsőbbrendűségről. Annyit fog felfogni belőle hogy fehér=rossz. Tipikus démonizálás, csak arra jó hogy egyre nehezebb legyen párbeszédet folytatni.

Hát a problémák kreálásáról, a buta tömegek manipulálásáról, a társadalom megosztásáról sajnos nekünk magyaroknak bőven van tapasztalatunk, hisz több, mint tíz éve emiatt senyvedünk. De az USA-ban ott van mindig a másik oldal. Ha az egyik oldal túltolja, akkor a másik nyer és kompenzál. Ezt borította fel most Trump azzal, hogy veszített már egy ciklus után. A saját hülyesége miatt. Tessenek a repek értelmes embert indítani és rendesen politizálni és simán nyerhetnek következő alkalommal. Ha most ezt a white szupermacit túltolják a demek, akkor le lehet őket váltani.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Mire reagáltak kóláék?
Lényegében jogilag tisztább választási rendszert hoztak létre és van egy "demokratikus" ellenoldal, csak a szokásos.
Nem kedvencem a ripost, de pongyolán és érthetően a lényeg benne van:
 
  • Tetszik
Reactions: beta

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 335
20 773
113
Nem csak a buzikólának van véleménye. Ez most Atlanta.
Ex_ZIk7WEAE3ffg
 
  • Dühítő
Reactions: bartinieffektus

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Lényegében jogilag tisztább választási rendszert hoztak létre és van egy "demokratikus" ellenoldal, csak a szokásos.
Nem kedvencem a ripost, de pongyolán és érthetően a lényeg benne van:

Az európai mércéhez valóban az új rendszer áll közelebb. Kérdés persze, hogy amerikai szemmel ez milyennek tűnik. Sok minden más ott és sok minden működik is. A 20-as választáson a levélszavazás mértéke az speciális eset volt, nem hiszem hogy megismétlődne. És Trump agymenéseivel ellentétben rendben le is zajlott. Tehát aligha okoz gondot. Ez persze nem zárja ki a változtatásokat.
Slusszpoén amúgy, hogy pont a ripost áll ki az új mellett, holott ha olyan lett volna Magyarországon a levélszavazási rendszer 2014-ben, a kétharmadot lehet bukták volna. Tehát amellett állnak ki, amit ők sosem támogatnának magukra nézve. Na de ez nem ide tartozik már, csak vicces az illiberálisok kettősmércéje.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Az európai mércéhez valóban az új rendszer áll közelebb. Kérdés persze, hogy amerikai szemmel ez milyennek tűnik. Sok minden más ott és sok minden működik is. A 20-as választáson a levélszavazás mértéke az speciális eset volt, nem hiszem hogy megismétlődne. És Trump agymenéseivel ellentétben rendben le is zajlott. Tehát aligha okoz gondot. Ez persze nem zárja ki a változtatásokat.
Slusszpoén amúgy, hogy pont a ripost áll ki az új mellett, holott ha olyan lett volna Magyarországon a levélszavazási rendszer 2014-ben, a kétharmadot lehet bukták volna. Tehát amellett állnak ki, amit ők sosem támogatnának magukra nézve. Na de ez nem ide tartozik már, csak vicces az illiberálisok kettősmércéje.
Engem az érdekelne hogy ezek az intézkedések miért érintik hátrányosan a kisebbségeket. Ezt valaki kifejthetné.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Az európai mércéhez valóban az új rendszer áll közelebb. Kérdés persze, hogy amerikai szemmel ez milyennek tűnik. Sok minden más ott és sok minden működik is. A 20-as választáson a levélszavazás mértéke az speciális eset volt, nem hiszem hogy megismétlődne. És Trump agymenéseivel ellentétben rendben le is zajlott. Tehát aligha okoz gondot. Ez persze nem zárja ki a változtatásokat.
Slusszpoén amúgy, hogy pont a ripost áll ki az új mellett, holott ha olyan lett volna Magyarországon a levélszavazási rendszer 2014-ben, a kétharmadot lehet bukták volna. Tehát amellett állnak ki, amit ők sosem támogatnának magukra nézve. Na de ez nem ide tartozik már, csak vicces az illiberálisok kettősmércéje.
Meg tudod ítélni, hogy az új rendszer a repeknek kedvez, az előzőhöz képest?
A válasz, hogy nagy valószínűséggel, a tévedés jogát fenn tartva.
Viszont meg tudod e ítélni, hogy nem az előző rendszer hibáinak javítása (azaz túlzott mértékben dem felé húzott), hanem a már torz rendszer továbbtorzítása lesz e az eredménye?
Nyilvánvalóan nem, mivel a két véglet nem ismert és a képzelt számegyenesen az egyensúlyi állapot se, hiszen egy végtelenül öszetett problémának egy-egy lényeges aspektusát lehet csak vizsgálni, ezért objektíve ideálisat csak a vizsgált szempontok alapján tudsz kreálni, ami modell, nem a valóság.
És lehet jönni, hogy az axzakt tudományok is modelleket használnak, ami működnek. Csak hogy a bölcsészkedés, azzal szemben amit megukról állítanak, tudományosságában is megkérdőjelezhető, az pedig hogy nem exzakt ne kelkjen megmagyarázni.
És ilyen nézőpontból nem létezik az a bizonyos kettős mérce, illetve csak az létezhet.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Engem az érdekelne hogy ezek az intézkedések miért érintik hátrányosan a kisebbségeket. Ezt valaki kifejthetné.

Valaha a déli államokban a szavazást különféle feltételekhez kötötték, mint írni-olvasni tudás vagy valami minimális iskolai végzettség, ezt nevezték "Jim Crow" törvényeknek, mert nyilvánvalóan a feketék jó részét zárta ki a választásból.
Nyilvánvaló most is a szándék, meg akarják nehezíteni a demokratáknak, hogy a mélyostoba, "krumpliért megvett", vagy esetenként illegálisan az országban tartózkodó (vagy más okból nem szavazhatna) szavazófarmjukat használják. A tavalyi választáson minden eddiginél könnyebben tudták használni hála a széles körben megkönnyített levélszavazásnak.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Valaha a déli államokban a szavazást különféle feltételekhez kötötték, mint írni-olvasni tudás vagy valami minimális iskolai végzettség, ezt nevezték "Jim Crow" törvényeknek, mert nyilvánvalóan a feketék jó részét zárta ki a választásból.
Nyilvánvaló most is a szándék, meg akarják nehezíteni a demokratáknak, hogy a mélyostoba, "krumpliért megvett", vagy esetenként illegálisan az országban tartózkodó (vagy más okból nem szavazhatna) szavazófarmjukat használják. A tavalyi választáson minden eddiginél könnyebben tudták használni hála a széles körben megkönnyített levélszavazásn

Hát a problémák kreálásáról, a buta tömegek manipulálásáról, a társadalom megosztásáról sajnos nekünk magyaroknak bőven van tapasztalatunk, hisz több, mint tíz éve emiatt senyvedünk. De az USA-ban ott van mindig a másik oldal. Ha az egyik oldal túltolja, akkor a másik nyer és kompenzál. Ezt borította fel most Trump azzal, hogy veszített már egy ciklus után. A saját hülyesége miatt. Tessenek a repek értelmes embert indítani és rendesen politizálni és simán nyerhetnek következő alkalommal. Ha most ezt a white szupermacit túltolják a demek, akkor le lehet őket váltani.
na itt a gond. a repek déli része még mindig ott tart mint az 1960-as években....Beleállnak a Trump mögé a baromságaiba, és meghosszabbítják Bicskéig...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
na itt a gond. a repek déli része még mindig ott tart mint az 1960-as években....Beleállnak a Trump mögé a baromságaiba, és meghosszabbítják Bicskéig...
Miért a feketék nem tudnak ID-hoz jutni vagy mi? Megnéztem az írástudatlanok arányát azt írták hogy 21% de ez azt jelenti hogy alsó tagozatos szinten tudnak írni-olvasni. Magyarországról csak UNESCOs-s adatot néztem ami biztos másképp számolja mert nekünk alig 1%-os volt. Valamiért az amiknak nincs UNESCO-s adatuk viszont a WIKI 86% ad írástudásra. Na de faj szerint lebontva : 35 percent are white, 34 percent Hispanic, 23 percent African American, and 8 percent “other.” Szóval mi ebben a rasszista? A fehér lakosság a legnagyobb mértékben írástudatlan.
Nem tudom hol adják ki az ID amerikában de elvileg ott segítenek kitölteni a papírt ha szegény kliens nem boldogul nem? Meg ha valaki már így sem képes boldogulni az hogy fog szavazni? Mert elolvasni biztos nem fogja a szavazócédulát.
Aki meg illegálisan van az országban úgy sem lesz rajta a szavazói listán.
Szóval még mindig nem értem.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Miért a feketék nem tudnak ID-hoz jutni vagy mi? Megnéztem az írástudatlanok arányát azt írták hogy 21% de ez azt jelenti hogy alsó tagozatos szinten tudnak írni-olvasni. Magyarországról csak UNESCOs-s adatot néztem ami biztos másképp számolja mert nekünk alig 1%-os volt. Valamiért az amiknak nincs UNESCO-s adatuk viszont a WIKI 86% ad írástudásra. Na de faj szerint lebontva : 35 percent are white, 34 percent Hispanic, 23 percent African American, and 8 percent “other.” Szóval mi ebben a rasszista? A fehér lakosság a legnagyobb mértékben írástudatlan.
Nem tudom hol adják ki az ID amerikában de elvileg ott segítenek kitölteni a papírt ha szegény kliens nem boldogul nem? Meg ha valaki már így sem képes boldogulni az hogy fog szavazni? Mert elolvasni biztos nem fogja a szavazócédulát.
Aki meg illegálisan van az országban úgy sem lesz rajta a szavazói listán.
Szóval még mindig nem értem.
légyszíves kímélj meg a durunginfo kocsmai szintjéből . Sokat segítenél megadnak, hogy komolyan vegyenek, ha nem kommnetben pettingelnétek itt páran a Rudolf Höss baráti körből - már úgy értem en bloc a htka oldalnak,

Azt hogy ez mivel jár, és mennyire öngól lehet ez amerikai republikánus pártnak, linkeltem, két niggerzésetek között-
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Miért a feketék nem tudnak ID-hoz jutni vagy mi? Megnéztem az írástudatlanok arányát azt írták hogy 21% de ez azt jelenti hogy alsó tagozatos szinten tudnak írni-olvasni. Magyarországról csak UNESCOs-s adatot néztem ami biztos másképp számolja mert nekünk alig 1%-os volt. Valamiért az amiknak nincs UNESCO-s adatuk viszont a WIKI 86% ad írástudásra. Na de faj szerint lebontva : 35 percent are white, 34 percent Hispanic, 23 percent African American, and 8 percent “other.” Szóval mi ebben a rasszista? A fehér lakosság a legnagyobb mértékben írástudatlan.
Nem tudom hol adják ki az ID amerikában de elvileg ott segítenek kitölteni a papírt ha szegény kliens nem boldogul nem? Meg ha valaki már így sem képes boldogulni az hogy fog szavazni? Mert elolvasni biztos nem fogja a szavazócédulát.
Aki meg illegálisan van az országban úgy sem lesz rajta a szavazói listán.
Szóval még mindig nem értem.
Pedig egyszerű: a demokrata választási csaláshoz kell az azonosíthatatlanság. Ennyi és semmi több nincs emögött. A választási rendszerét tekintve az USA egy szutykos afrikai ország, ahol úgy csalnak, ahogy van pofájuk és van pofájuk, mert a civilizált Magyarországon a tizede is elképzelhetetlen lenne annak, ami az USA-ban folyik választás címén!

Orbán bármikor gúnyosan beleröhöghet a demens pofájába, ha az be mer szólni, hogy a Fidesz bizony megkérdőjelezhetetlenül tisztességes választásokon szokott győzni ellentétben Amerikával és a botladozóval!
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
légyszíves kímélj meg a durunginfo kocsmai szintjéből . Sokat segítenél megadnak, hogy komolyan vegyenek, ha nem kommnetben pettingelnétek itt páran a Rudolf Höss baráti körből - már úgy értem en bloc a htka oldalnak,

Azt hogy ez mivel jár, és mennyire öngól lehet ez amerikai republikánus pártnak, linkeltem, két niggerzésetek között-
Ne szívass már pont azt írtam le hogy a feketéknél kisebb az írástudatlanok aránya mint a fehéreknél. Hogy jutottál el ebből a Rudolf Höss-ig?

Belinkelnéd légyszíves azt amiről beszélsz mert visszanéztem az utóbbi két heti hozzászólásod ebben a topikban de nem találom.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire