[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
légyszíves kímélj meg a durunginfo kocsmai szintjéből . Sokat segítenél megadnak, hogy komolyan vegyenek, ha nem kommnetben pettingelnétek itt páran a Rudolf Höss baráti körből - már úgy értem en bloc a htka oldalnak,

Azt hogy ez mivel jár, és mennyire öngól lehet ez amerikai republikánus pártnak, linkeltem, két niggerzésetek között-
A szemét UNESCO is a kuruc világösszeesküvés része a szemét fehér felsőbbrendűségi adataival mi? De te teljesen rendben vagy fejben ugye? :rolleyes:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Ne szívass már pont azt írtam le hogy a feketéknél kisebb az írástudatlanok aránya mint a fehéreknél.

Én úgy értelmezem az általad idézett mondatot, hogy nem kisebb, hanem a fehérek többen vannak azért jóval, így az analfabéták között is ők vannak a legtöbben. Nem lakosságarányosan.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Én úgy értelmezem az általad idézett mondatot, hogy nem kisebb, hanem a fehérek többen vannak azért jóval, így az analfabéták között is ők vannak a legtöbben. Nem lakosságarányosan.
Hmm ja igazad lehet, így már a kisebbségiek vannak többségben. De akkor is áll még a kérdés a hivatalban nem segítenek ID szerezni? (Meg alapból miért nincs kötelező ID az USA-ban?) Aki olyan szinten nem képes olvasni és írni hogy ez is problémát jelent az hogy tud szavazni? Mert ugye levélben nem nagyon fog.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Hmm ja igazad lehet, így már a kisebbségiek vannak többségben. De akkor is áll még a kérdés a hivatalban nem segítenek ID szerezni? (Meg alapból miért nincs kötelező ID az USA-ban?) Aki olyan szinten nem képes olvasni és írni hogy ez is problémát jelent az hogy tud szavazni? Mert ugye levélben nem nagyon fog.

Az USA-ban hagyományosan nincs egységes és kötelező ID, ezt ők a zsarnokság szimbólumának tartják, mármint azt, ha lenne. Ezért lett a jogosítvány az általánosan használt ID, illetve a társadalombiztosítási szám az, ami mindenkinek van (aki amerikai állampolgár). Az amerikai hagyományos "szabadságfelfogás" szerint egy kötelező személyi igazolvány ("belső útlevél"), pláne amit még kötelező is lenne magánál tartania, már kb. az auschwitzi karra tetovált számmal érne fel, elképzelhetetlen. Ahogy az is, hogy ne birtokolhasson a polgár fegyvert, vagy hogy ne mondjon, írjon azt nyilvánosan is, amit akar, beleértve mondjuk a horogkeresztes röplapok osztogatását is a sarkon. Legalábbis ez volt régen. Persze vannak ennél radikálisabbak is, akik szerint már az amcsi szövetségi kormány is régóta zsarnok, az is, hogy adófizetésre kötelez. Olyasmi, mint lakcímnyilvántartás, szintén nincs (a lakcímkártyától és attól, hogy az kell számos dologhoz, szintén egy totalitárius diktatúrára asszociálnának). Valami van azért, népszámlálások vannak pl.

A szavazólap kitöltésében nyilván a "közösségért önzetlenül dolgozó" aktivisták segítenek levélszavazáskor is, ahogy a szavazóhelyiségnél is ők osztanak krump... izé chipset meg kólát a sorban állóknak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Vagy olyan adó ellenoroket kuldenek rájuk, hogy a vezérkar fele el kell adja a ferrari gyujteményét, meg mellékesen az ottani antsz, munkavédelem, egyéb terrorszervezetek mogyorózgatnák oket.

Megtehetik, de akkor fogják magukat és elmennek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
légyszíves kímélj meg a durunginfo kocsmai szintjéből . Sokat segítenél megadnak, hogy komolyan vegyenek, ha nem kommnetben pettingelnétek itt páran a Rudolf Höss baráti körből - már úgy értem en bloc a htka oldalnak,

Azt hogy ez mivel jár, és mennyire öngól lehet ez amerikai republikánus pártnak, linkeltem, két niggerzésetek között-
Szar lehet neked, hogy láthatóan hiányoztál értő olvasás gyakorlásakor. Kivettem csak neked a lényeget, hogy könnyebb legyen.
Na de faj szerint lebontva : 35 percent are white, 34 percent Hispanic, 23 percent African American, and 8 percent “other.”
35% fehér, 34% spanyol eredetű, 23% néger és 8% egyéb.
Ha tudod értelmezni a számok jelentését, akkor a Höss féle baráti körbe tartozó fehéreknél majdnem rosszabbak a számok mint az afrikai majmok között. Érted?

Jobban jönnél ki belőle, ha bevallanád csak kötekedni jársz ide és le se szarod azt amiket mások ideírnak. (Ja, bocs ezt csinálod...)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 689
113
Kár ezen felpaprikázódni szerintem. Sztem inkább az ebben a tanulságos, hogy a tömegdemokrácia szabályainak a masszírozása hogyan tolja az egész rendszert a "hülyék birodalma" felé. Celebpolitikusok, narratívaháborús frontok, fóliasapkás őrültek -- ez mind NEM az, amiért a klasszikus demokráciákat becsülni lehet. A szavazati jog "osztogatása", életkori kiterjesztése szerintem nem a minőségi politika irányába hatnak.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szar lehet neked, hogy láthatóan hiányoztál értő olvasás gyakorlásakor. Kivettem csak neked a lényeget, hogy könnyebb legyen.
Na de faj szerint lebontva : 35 percent are white, 34 percent Hispanic, 23 percent African American, and 8 percent “other.”
35% fehér, 34% spanyol eredetű, 23% néger és 8% egyéb.
Ha tudod értelmezni a számok jelentését, akkor a Höss féle baráti körbe tartozó fehéreknél majdnem rosszabbak a számok mint az afrikai majmok között. Érted?

Jobban jönnél ki belőle, ha bevallanád csak kötekedni jársz ide és le se szarod azt amiket mások ideírnak. (Ja, bocs ezt csinálod...)
csak ismét: QED.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Hát a problémák kreálásáról, a buta tömegek manipulálásáról, a társadalom megosztásáról sajnos nekünk magyaroknak bőven van tapasztalatunk, hisz több, mint tíz éve emiatt senyvedünk.

A vastag betűs résszel tökéletesen egyetértek. De hogy ebből hogy szülted a mondat végét??? :eek: Te már megint háttal ülsz a moziban... :mad:

Nekem a buta tömegek manipulációjáról és a társadalom megosztásáról tipikusan a proletárdiktatúra és az osztályharc szavak ugranak be, és az 1945-90 közötti időszak... Igen, van bőven tapasztalatunk róla sajnos, nem kérjük többet soha vissza!
Az akkori rendszert kiszolgálókat sem, köszi!

Ha neked netán a fent említett időszak volt az aranykor, akkor jobb, ha meg sem szólalsz, hanem inkább csöndben maradsz.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Engem az érdekelne hogy ezek az intézkedések miért érintik hátrányosan a kisebbségeket. Ezt valaki kifejthetné.

Itt írnak róla:


Általános választói szokások, kisebbség helyzete stb.
 
Last edited by a moderator:

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
légyszíves kímélj meg a durunginfo kocsmai szintjéből . Sokat segítenél megadnak, hogy komolyan vegyenek, ha nem kommnetben pettingelnétek itt páran a Rudolf Höss baráti körből - már úgy értem en bloc a htka oldalnak,

Azt hogy ez mivel jár, és mennyire öngól lehet ez amerikai republikánus pártnak, linkeltem, két niggerzésetek között-

Na, ezt erossen tulreagaltad. Nem volt semmi niggerezes, mar ha te altalad leirtakat nem szamolom. Teljesen normalis felvetes volt, mire te, ervek hijan, elkezdtel nacizni, mint ahogy most amerikaban szokas, ha nincs erv.

szoval en is megkerdezem: miert gond az, hogy ID-t kerjenek a szavazashoz? A feketeknek nem adnak ki ID cardot, vagy mi?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
Az USA-ban hagyományosan nincs egységes és kötelező ID, ezt ők a zsarnokság szimbólumának tartják, mármint azt, ha lenne. Ezért lett a jogosítvány az általánosan használt ID, illetve a társadalombiztosítási szám az, ami mindenkinek van (aki amerikai állampolgár).

lehet en vagyok egybites, de: HA az ID zsarnoksag, akkor az annak megfelelo jogositvany bagy tarsadalombiztositas mitol nem az?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért szokott menni a sírás, hogy a törpepártok az egyfordulós választások miatt elaprózzák a szavazatokat mert ez így a stabil választótáborral rendelkező Fidesznek kedvez.
Én csinálnék egy előválasztást aki nem üti meg a 10%-t az mehet a lecsóba ! A versenyben maradtak meg egyfordulós egyéni körzetes választás lenne ! A bújt bujt aki nem az nem oszt jócakát !
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 112
2 944
113
Én csinálnék egy előválasztást aki nem üti meg a 10%-t az mehet a lecsóba ! A versenyben maradtak meg egyfordulós egyéni körzetes választás lenne ! A bújt bujt aki nem az nem oszt jócakát !

Gyakorlatilag ez az egykori kétfordulós választás (úgy rémlik annó a két első + aki 15% fölött kapott az jutott a második fordulóba).
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Csak 8x van leírva a cikkben megközelítőleg, hogy nem tudtak elég bizonyítékot szolgáltatni, ha lett volna használható bizonyíték az EU elé viszik. Ennyivel Trump állításai a választási csalásokról is épp ennyire legitimnek tekinthetők. Ezért tartom ordítónak a kettős mércét Beta hozzászólásában.
Az amerikai választási rendszerben konkrétan annyi bevándorlót szavaztathatsz le állampolgárság meg minden nélkül amennyit nem szégyellsz és konkrétan semmi eszközöd nincs a kiszűrésükre ha egyszer be lettek regisztrálva mint szavazók, ez egy ordító csalási lehetőség magában is. Mondhatni az amerikai választási rendszer eleve az, hogy államonként változó átláthatatlan rettenet, de emellett még úgy csalja agyon mindkét fél ahogy akarja... Katasztrófa az egész, ahogy az amerikai jogrendszer és társadalomszervezet.
Állampolgárság nélkül hogy lehet regisztrálni? Magyarba is lehet nem magyar állampolgárnak szavazni?