[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
835
4 237
93
Ez ok, de azert nem kell egybol kitarazni rajt, raert volna kesobb is. Az is ok hogy helyzetfuggo a dolog mert elso az emberelet mentese, de konyorgom 7 eves gyereket agyonloni direktbe mar...

Nem az ölés a lényeg, hanem az hogy akkora sokkot kapjon, hogy biztos nem tud többet szúrni. Sajnos ehez tárazni kell. A késsel meg elég egy szúrás abba a vékony, rózsaszin melegítős lányba, hogy belehaljon. Mindig az ártatlant kellene védeni, nem az agresszort. A rózsaszin ruhás lánynak JOGA volt hozzá, hogy a rendőr minden eszközzel megvédje az életét, akár a támadó élete árán is. Ezen kár ruhózni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 156
113
Nem az ölés a lényeg, hanem az hogy akkora sokkot kapjon, hogy biztos nem tud többet szúrni. Sajnos ehez tárazni kell. A késsel meg elég egy szúrás abba a vékony, rózsaszin melegítős lányba, hogy belehaljon. Mindig az ártatlant kellene védeni, nem az agresszort. A rózsaszin ruhás lánynak JOGA volt hozzá, hogy a rendőr minden eszközzel megvédje az életét, akár a támadó élete árán is. Ezen kár ruhózni.
Ennyi. Hozzáteszem ilyen szituációban pont ugyan így lelőttem volna a rendőr helyében én is, amíg azt látom hogy veszélyt jelenthet a megtámadottra. Az meg addig van amíg a kezében a kés/nem fekszik a földön. Ezt hívják úgy hogy jogos nem ÖN, hanem csak simán védelmi helyzet. Élet kioltására alkalmas tárgyal támadásban volt éppen. Kíváncsi vagyok mennyire fog ezek után nagy port kavarni ez az ügy...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 078
32 583
113
Ilyesmikre nálunk a rendőr azt szokta mondani, hogy amíg vér nem folyik nem jönnek ki, nem?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 993
66 288
113
Azt azért tudod ugye hogy a hölgy ránézésre minimum 80kg volt, és 16 éves?
Meg azt hogy ahhoz hogy aki meg akar szúrni valakit úgy hogy emeli a kezét a késsel, azt egy lövés ebben legtöbb esetben nem állítja meg?

Tényleg érdekel, hogy akkor is sokalltad volna azt ahogy fellépett az érkező rendőr, ha a TE lányod akarta volna épp megszúrni?

Ez egy igen egyszerű eldöntendő kérdés. Igen - Nem?

Én megint bevállalom a köcsög szerepét, az én gyerekemet akarta volna megszúrni, én még aznap megcsókolom a fegyvertartó kezét...
Nem az ölés a lényeg, hanem az hogy akkora sokkot kapjon, hogy biztos nem tud többet szúrni. Sajnos ehez tárazni kell. A késsel meg elég egy szúrás abba a vékony, rózsaszin melegítős lányba, hogy belehaljon. Mindig az ártatlant kellene védeni, nem az agresszort. A rózsaszin ruhás lánynak JOGA volt hozzá, hogy a rendőr minden eszközzel megvédje az életét, akár a támadó élete árán is. Ezen kár ruhózni.
Igen, joga van hozza hogy megvedje az embereletet. A tobbi rendor amugy mit csinalt epp? Voltak vagy harman legalabb. Miert csak ez az egy rendor lott? Raadasul 4x. Nekem is hadonaszott annak idejen reszeg meg egy roman kessel, egyiket se lottem le. A kover neger no raadasul tavolodott, ha seggbevlovi ugyanugy kifekszik. A csokifiut miert nem fektettek meg? Nem sajnalom amugy, meg annyira nem is erdekel, de erdekes egy esemeny. Egy regi csendor vagy kommunista rendor jol pofanverte volna az egesz tarsasagot. Soha nem kellett nekunk idaig eljutni, az intezkedes elejetol fogva erelyesen, par szot szolva mindig iranyitottunk, es egybol nyugi lett, vagy hasaltak.
Ehh amerika mas vilag biztos, furcsa, menjen oda az ordog, miattam aztan halomra lohetik egymast...
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Volt korábban ismerősnek bírósági ügye, ahol a szakértő akkora marhaságokat mondott, hogy még ő sem hitte el szerintem. Lőszer és hasonló dolgokról ment a per, hogy hatástalanok vagy sem. Független szakértő végül rendbe tette a dolgokat és felmentés lett a vége, de ehhez kellett 4 év pereskedés. Szóval alapjáraton készpénznek nem kell venni mindent, csak azért mert egy szakértő mondta. Ha egymástól független szakértőkből több is ugyanazon az állásponton van akkor már valószínűsíthető az igazságuk.
Nekem is volt dolgom román fegyver szakértővel aki szándékosan hazudott ...
Drogosokkal pedig sosem egyszerű intézkedni senkinek sem. Totál aránytalan volt a rendőr intézkedése a mi szemünkkel nézve, lévén nálunk tilos bármilyen fojtó fogás. De ha náluk ez bevett rutin eljárásnak számít, amit a rendőr kiképzője elvileg megerősített az eljárás során. Akkor más szemszögből kell nézni a térdelős történetet.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 936
35 896
113
Ron Paul Nike boltnak álcázza a Federal Reserve-t , abban a reményben, hogy a lázadók felgyújtják
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Nancy Pelosi, a képviselőház demokrata elnöke megköszönte Floydnak, hogy "feláldozta az életét az igazságért".

Forrás: https://kuruc.info/r/4/227434/

Hát azért ez már hogy is mondjam... Mivel, hogy nem volt hajlandó a rendőrkocsiba beülni?
Mert ő vala a nagy Minneápoliszi Szent György, aki feláldozta érettünk értékes életét.
Amen.
És Awomen!

5ede3fa1203027037e3115f3.jpg


Bizony mondom néktek, nem az a baj, hogy letérdeltek.
Az a baj, hogy felállhattak.
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
695
1 728
93
Tegnap az ATV híradójából megtudtam, hogy EGÉSZ Amerika örömmel fogadta az ítéletet!
Az RTL viszont meglepően korrekt volt, elmondták, hogy egy drogos bűnözőről van szó
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 993
66 288
113
Birkózófogással ölt meg egy gyereket egy bébiszitter az Egyesült Államokban. A néger a rendőrségnek utóbb azt mondta, ő csak lefogta a kisfiút, "nem volt tisztában a saját erejével" - írja a FoxNews nyomán az Origó.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/227439/
Az se normalis aki egy ilyenre bizza a gyereket. Szegeny kisgyereknek rovid elete volt... :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 156
113
Hu baxki ezt nem is lattam. En eddig azt hittem a mar foldon levot akarta megbokni. Ott volt dulakodas. Ezert nem volt tiszta miert lotte le ott a kover not...
Ja hat igy ok, tiszta sor.
Baszki, akkor meg is vagyunk, én meg azt nem értettem hogy mit nem értesz :D!

Jó reggelt kívánok, épp le akarta szúrni a csaje' a rózsaszín melegítős lányt egy konyhakéssel. Azért jött a rendőr, és lőtte le úgy ahogy te mondtad hogy "kitárazott", mert épp lendületben volt a keze egy nagy haleffal. Nekem ez tiszta sor, a rendőrt ÉN kitüntetném konkrétan, brutál jól döntött és cselekedett nagyon gyors reakció idővel. Minimum nagyon súlyos sérülésektől mentette meg a megtámadottat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 993
66 288
113
Baszki, akkor meg is vagyunk, én meg azt nem értettem hogy mit nem értesz :D!

Jó reggelt kívánok, épp le akarta szúrni a csaje' a rózsaszín melegítős lányt egy konyhakéssel. Azért jött a rendőr, és lőtte le úgy ahogy te mondtad hogy "kitárazott", mert épp lendületben volt a keze egy nagy haleffal. Nekem ez tiszta sor, a rendőrt ÉN kitüntetném konkrétan, brutál jól döntött és cselekedett nagyon gyors reakció idővel. Minimum nagyon súlyos sérülésektől mentette meg a megtámadottat.
Jah jo gyors volt annyi szent. Eleg xar a felvetel en a telon nem lattam pedig vagy fel tucatszor visszaneztem. Az dulakodas az elejen kavart be...
De hogy mit rendeznek a rendorok elott... hihetetlen, rosszabbak mint nalunk a tezsvirek. En nem tudom sok mindenfele szedett vedett troger nepseggel talalkoztam annak idejen de mind vigyazzba allt vagy fekudt ha raszoltam...
Na menne az ordog az Usaba...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 156
113
Jah jo gyors volt annyi szent. Eleg xar a felvetel en a telon nem lattam pedig vagy fel tucatszor visszaneztem. Az dulakodas az elejen kavart be...
De hogy mit rendeznek a rendorok elott... hihetetlen, rosszabbak mint nalunk a tezsvirek. En nem tudom sok mindenfele szedett vedett troger nepseggel talalkoztam annak idejen de mind vigyazzba allt vagy fekudt ha raszoltam...
Na menne az ordog az Usaba...
Le se szarták a rendőröket konkrétan, szirénástul, mindenestül amíg nem jöttek a lövések, simán késelt volna. Ezt most azzal képzeld el, hogy odakint minden második fekete bűnözőnél fegyver is van, aki lazán lő a rendőrökre is.

Én sem vágyom ki...