[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Gyakorlatilag semmit. Legalábbis addig, ameddig eljutottam, semmit. Lengyelország és Törökország viszont kiemelt szereplő 2050-re.
Írhat bár mit, azt már rajta számon kérni nem lesz lehetséges. 2050-re már csak a csontjai lesznek meg. Ha a lengyelek így folytatják, nem hogy nagyhatalom nem lesznek, hanem egyáltalán a létük is kérdés lesz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
A kínai, az orosz, és az amerikai hadsereg toborzó videói. Tanulságos.
Ebből gondolom nyugaton rengeteg retard leszűri majd, hogy a kínai meg az orosz, az a férfi privilégiumokért erőszakot is alkalmazni fog, de az usa nem harcra fogja használni a sereget, hane ezekkel a gonoszokkal szemben az elfogásért fognak küzdeni. :D

Hányás, az leginkább, hogy kiadhat az us army egy ilyen szart. Nagggyon fontos, hogy tüntess a két anyukáddal, mielőtt letolod a számorda csökkentett fizikai felmérő elvárásait. :D Köpedelem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Los Angeles:
2021-05-20_13-01-59%20%281%29.gif

Postmates Serve kézbesítő robot vs hajléktalan.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
T

Törölt tag 2361

Guest
Megint jeleskednek az amcsi rendorok.

Ujabb halott, a tobbi a regi, mar megszokot, terdeles, panaszkodas hogy nem bir lelegezni meg a stb...
ha jol hallom, a rendor mondja is neki hogy nem is kell hogy lelegezen..

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Megint jeleskednek az amcsi rendorok.

Ujabb halott, a tobbi a regi, mar megszokot, terdeles, panaszkodas hogy nem bir lelegezni meg a stb...
ha jol hallom, a rendor mondja is neki hogy nem is kell hogy lelegezen..




Mi lehetett 15-20, vagy még több évvel ezelőtt, amikor még nem volt testkamera, meg online mikrofon?
:eek:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Milagro:

Érdemes odafigyelni az amerikai politika gyors változásaira is. Tegnap még lelketlen gyilkos volt Putyin, mára az USA visszalépett az Északi Áramlat 2.-ben részt vevő cégek agyon szivatásától, cserébe azt kérik Moszkvától, hogy Kínával ne nagyon haverkodjanak..., tiszta vicc az egész. Pár hete Ukrajna még Oroszország elleni ukrán+NATO támadásról álmodott, azóra ott járt Blinken és mostanra Ukrajna számára nagyon fontos lett minden nemzetiség.
Biden pávatáncot kezdett Putyinnal nagy reményekkel - Napi.hu
Ilyet sem hallott még az ukrán elnöktől | hirado.hu
Lassan kibontakozó tragikomédia...

Az Egyesült Államok geopolitikája egyre zavarosabb, hibát hibára halmoznak - most olvasom George Friedman (STRATFOR) könyvét a "A következő 100 év - Előrejelzés a XXI. századra" címen. Aki teheti, sürgősen szerezze be és olvassa el, rendkívül élvezetes, azt is mondhatnám spoiler nélkül, hogy Haubagoi felkötheti a gatyáját, az ő elképzelése maximálisan konzervatív és már szinte földhözragadt Friedman-hoz képest.
Nagyon jó és tanulságos a könyv.

Ha én lennék az USA fő agytrösztje, globális visszavonulót fújnék és mindenhol Kínát hoznám "nyerő pozícióba" szándékosan. Ugyanis ez lenne az egyetlen lehetőség arra, hogy Kína "hirtelen" olyan szintű expanzióba kezdjen, ami igaziból megijesztené Moszkvát és ez fordítaná szembe jó eséllyel Kínával. Sőt, ez esély lenne arra, hogy Kína - esetleg - belesétáljon a gyors és sokféle réteget érintő expanzió jelentette csapdába.

Valamit valamiért - Kína valós további térnyerése lenne az ára egy esetleges orosz-amerikai kapcsolati fordulatnak és együttműködésnek.
Az nem fog menni, hogy az USA nem akarja megfizetni a dolgok árát és így akar nyerő helyzetben maradni. Ez felejtős, persze meg lehet próbálni, de nem tennék rájuk így túl nagy tétet.
Ha nem lesz masszív orosz-kínai szembenállás, akkor a Nyugatnak és az USA-nak szinte megoldhatatlan feladat lesz nemhogy lenyomni, egyáltalán feltartóztatni is a Kelet hatalmait középtávon.
Azt gondolom, Trump "megbuktatása" nem fog jót hozni Amerikának, ez egy sajnálatos fordulat volt.

Kábé ennyi a publikus véleményem röviden.

1) Ne haragudj, de Moszkva már most is meg van ijesztve Kína által. Semmi szükség arra, hogy az USA Kínát még expanzívabb terjeszkedésre ösztönözze.

2) Az Egyesült Államok külpolitikája azok alapján, amit leírtál, egyáltalán nem zavaros, jó eséllyel az van, hogy az USA és Moszkva lepaktumoztak, ahogy már azt sokszor elmondtam. Minden "tünet", amit leírtál erre vall.

Idézet: " Tegnap még lelketlen gyilkos volt Putyin, mára az USA visszalépett az Északi Áramlat 2.-ben részt vevő cégek agyon szivatásától, cserébe azt kérik Moszkvától, hogy Kínával ne nagyon haverkodjanak... Pár hete Ukrajna még Oroszország elleni ukrán+NATO támadásról álmodott, azóra ott járt Blinken és mostanra Ukrajna számára nagyon fontos lett minden nemzetiség." Idézet bezárva.

+ megjegyzés tőlem: Putyin mondása, hogy mindenki ki akar harapni Oroszországból egy darabot. És hogy kiverik a fogát mindenkinek aki ezt megpróbálja. A mindenkibe már Kína is beleértendő!

Ez is jele annak, hogy megvan a paktum az USA és Oo. között.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
... most olvasom George Friedman (STRATFOR) könyvét a "A következő 100 év - Előrejelzés a XXI. századra" címen. Aki teheti, sürgősen szerezze be és olvassa el...

Azt a hülyeséget meg ne vegyétek. Megvettem, színtiszta baromság. Széttéptem, kidobtam. Kár volt érte a pénz.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Azt a hülyeséget meg ne vegyétek. Megvettem, színtiszta baromság. Széttéptem, kidobtam. Kár volt érte a pénz.
Nem értek Veled egyet!
Na nem abban, hogy Friedman egy közepes szintű sci-fi-t is megszégyenítő utópiákról ír, hanem abban, hogy mivel Friedman és maga a STRATFOR is kőkeményen tolja a PNAC (Project for the New American Century) és a neokonok stratégiáját, innentől kezdve nagyon izgalmas dolgonak tartom kicsit "belelátni" a gondolkodási sémájukba.
Nemrégiben egy másik fórumon pont arról próbáltam meggyőzni az "ellenoldalt", hogy igenis meg kell ismerni a sajátunktól eltérő vélemények mögötti logikai sémákat, sőt, akár többször is rá kell menni a dologra, ugyanis az ördög pont a részletekben rejlik. Ergo ha megismered és megérted a másik oldal logikai levezetését és megtalálod benne az önellentmondásokat és hibákat, akkor máris sokkal előbbre vagy. Persze senkit sem akarok semmiféle felesleges anyagi kiadásba verni vagy bárkinek házi feladatokat osztani, akit érdekel a téma, olvassa el, hátránya nem fog származni belőle, akit nem érdekel, annak meg úgy is tök mindegy.
Egyébként van egy-két figyelemre méltó meglátása és elejtett megjegyzése is Friedmannak, így én biztosan nem fogom kidobni ezt a könyvet sem, mit ahogy más írásokat nem vetnék a tűzre, pedig olvastam már nem egy érdekes sztorit.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
1) Ne haragudj, de Moszkva már most is meg van ijesztve Kína által. Semmi szükség arra, hogy az USA Kínát még expanzívabb terjeszkedésre ösztönözze.

2) Az Egyesült Államok külpolitikája azok alapján, amit leírtál, egyáltalán nem zavaros, jó eséllyel az van, hogy az USA és Moszkva lepaktumoztak, ahogy már azt sokszor elmondtam. Minden "tünet", amit leírtál erre vall.

Idézet: " Tegnap még lelketlen gyilkos volt Putyin, mára az USA visszalépett az Északi Áramlat 2.-ben részt vevő cégek agyon szivatásától, cserébe azt kérik Moszkvától, hogy Kínával ne nagyon haverkodjanak... Pár hete Ukrajna még Oroszország elleni ukrán+NATO támadásról álmodott, azóra ott járt Blinken és mostanra Ukrajna számára nagyon fontos lett minden nemzetiség." Idézet bezárva.

+ megjegyzés tőlem: Putyin mondása, hogy mindenki ki akar harapni Oroszországból egy darabot. És hogy kiverik a fogát mindenkinek aki ezt megpróbálja. A mindenkibe már Kína is beleértendő!

Ez is jele annak, hogy megvan a paktum az USA és Oo. között.
Persze, lehet, nem zárom ki ennek a lehetőségét sem, de én továbbra is kisebb esélyt látok egy ilyen paktum létrejöttére, vagy ha létre is jön, a betartására.
Én azért ennyire nem becsülném alá az eurázsista háttérerők képességeit és tudását, szerintem rendkívül nagy öngól lenne Moszkva részéről, ha valóban beleállna Kínába az amerikai szirénhangoknak felülve.
Az USA taktikázik és próbálkozik, erre válaszul az oroszok és a kínaiak is ugyanígy játszanak a "Ki nézi nagyobb hülyének a másikat?" társasjátékban.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Nem értek Veled egyet!
Na nem abban, hogy Friedman egy közepes szintű sci-fi-t is megszégyenítő utópiákról ír, hanem abban, hogy mivel Friedman és maga a STRATFOR is kőkeményen tolja a PNAC (Project for the New American Century) és a neokonok stratégiáját, innentől kezdve nagyon izgalmas dolgonak tartom kicsit "belelátni" a gondolkodási sémájukba.
Nemrégiben egy másik fórumon pont arról próbáltam meggyőzni az "ellenoldalt", hogy igenis meg kell ismerni a sajátunktól eltérő vélemények mögötti logikai sémákat, sőt, akár többször is rá kell menni a dologra, ugyanis az ördög pont a részletekben rejlik. Ergo ha megismered és megérted a másik oldal logikai levezetését és megtalálod benne az önellentmondásokat és hibákat, akkor máris sokkal előbbre vagy. Persze senkit sem akarok semmiféle felesleges anyagi kiadásba verni vagy bárkinek házi feladatokat osztani, akit érdekel a téma, olvassa el, hátránya nem fog származni belőle, akit nem érdekel, annak meg úgy is tök mindegy.
Egyébként van egy-két figyelemre méltó meglátása és elejtett megjegyzése is Friedmannak, így én biztosan nem fogom kidobni ezt a könyvet sem, mit ahogy más írásokat nem vetnék a tűzre, pedig olvastam már nem egy érdekes sztorit.
Erről beszél a Drábik János is:

 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem értek Veled egyet!
Na nem abban, hogy Friedman egy közepes szintű sci-fi-t is megszégyenítő utópiákról ír, hanem abban, hogy mivel Friedman és maga a STRATFOR is kőkeményen tolja a PNAC (Project for the New American Century) és a neokonok stratégiáját, innentől kezdve nagyon izgalmas dolgonak tartom kicsit "belelátni" a gondolkodási sémájukba.
Nemrégiben egy másik fórumon pont arról próbáltam meggyőzni az "ellenoldalt", hogy igenis meg kell ismerni a sajátunktól eltérő vélemények mögötti logikai sémákat, sőt, akár többször is rá kell menni a dologra, ugyanis az ördög pont a részletekben rejlik. Ergo ha megismered és megérted a másik oldal logikai levezetését és megtalálod benne az önellentmondásokat és hibákat, akkor máris sokkal előbbre vagy. Persze senkit sem akarok semmiféle felesleges anyagi kiadásba verni vagy bárkinek házi feladatokat osztani, akit érdekel a téma, olvassa el, hátránya nem fog származni belőle, akit nem érdekel, annak meg úgy is tök mindegy.
Egyébként van egy-két figyelemre méltó meglátása és elejtett megjegyzése is Friedmannak, így én biztosan nem fogom kidobni ezt a könyvet sem, mit ahogy más írásokat nem vetnék a tűzre, pedig olvastam már nem egy érdekes sztorit.

George Friedman logikája abban a könyvben faék egyszerűségű: Lengyelország és Törökország lesznek az új NAGYhatalmak. Miért írja ezt Friedman? Mert ezt szeretné előre vetíteni.
Tézise szerint Oroszország összeomlik, széthullik. Ahogy Nógrádi Györgynek a "Szibéria ősi kínai föld" a becsípődése, úgy George Friedman-nak pedig Lengyelország és Törökország.
Miért? Mert Törökország tudná - Friedman szerint - leszakítani Közép-Ázsiát és Szibéria türk népek által lakott részét (pl. Jakutföld) Oroszországból, Lengyelország pedig Oroszország európai, Urál-on inneni részét tudná támadni. Ezért.
Ennyi benne a logika.
Azon országok jövőbeli nagyságát vetíti előre, amelytől azt reméli, hogy Oroszországnak a lehető legnagyobb kárt képesek okozni.
De nem kell foglalkozni ezzel az emberrel. Már az amerikai politika sem hallgat rá. Rájött az USA vezetése, hogy nekik szükségük van Oroszországra, nem jó, ha az szétesik. Sőt, igazából véve az USA Oroszország területének további növelésében érdekelt, Kína rovására.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Persze, lehet, nem zárom ki ennek a lehetőségét sem, de én továbbra is kisebb esélyt látok egy ilyen paktum létrejöttére, vagy ha létre is jön, a betartására.
Én azért ennyire nem becsülném alá az eurázsista háttérerők képességeit és tudását, szerintem rendkívül nagy öngól lenne Moszkva részéről, ha valóban beleállna Kínába az amerikai szirénhangoknak felülve.
Az USA taktikázik és próbálkozik, erre válaszul az oroszok és a kínaiak is ugyanígy játszanak a "Ki nézi nagyobb hülyének a másikat?" társasjátékban.

"rendkívül nagy öngól lenne Moszkva részéről, ha valóban beleállna Kínába"

Az igen, de én például soha nem beszéltem arról, hogy Moszkvának amerikai szirénhangokra hallgatva bele kellene állniuk Kínába. Nem kell. Pusztán arról van szó, hogy ha visszaáll Moszkva szovjet befolyási övezete, akkor az Kínát gazdasági és katonai terjeszkedésében korlátozni tudná, ami az USA-nak (is) jó.
Nem beleállásról van szó tehát, Isten ments.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Jön a pre-crime. Megmondják, hogy te bűnt fogsz elkövetni. Szép új USA.

 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Jön a pre-crime. Megmondják, hogy te bűnt fogsz elkövetni. Szép új USA.

Különvélemény című film jut eszembe, meg is nézem szerintem holnap.