[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Nálunk is. 60.000 volt tavaly az építkezési fa 3m-e. Ma 180.000-200.000.
Pár napja jártam fatelepen, virágládát akartam csinálni, ameddig meg nem láttam, hogy a 2x12 centis deszka métere 1300 forint, de a cserépléc métere is egy ezresért megy. 15x15-ős gerendát fél éve nem láttak, 10x10 a legkomolyabb, annak is 5300 forint métere és a leghosszabb amit adni tudnak az 3 méter.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 155
10 577
113
Pár napja jártam fatelepen, virágládát akartam csinálni, ameddig meg nem láttam, hogy a 2x12 centis deszka métere 1300 forint, de a cserépléc métere is egy ezresért megy. 15x15-ős gerendát fél éve nem láttak, 10x10 a legkomolyabb, annak is 5300 forint métere és a leghosszabb amit adni tudnak az 3 méter.

....tetőfelújítás halasztva.... :-(((
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 366
113
Az ELTE BTK Amerikanisztika Tanszékének (a cikk alapján talán Kritikai Fajelméleti Tanszéknek kellene inkább nevezni) oktatója egy ritka aljas és hazug cikket rittyentett. Végül azt a reményét is kifejezte, hogy előbb-utóbb a magyar pályákon is térdepléssel kezdődnek majd a mérkőzések.

 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Miért? Én azt hittem csak a covid miatt akadozó ellátási láncok miatt drágább a fa.
Én 2016-ban kezdtem építkezni, azóta folyamatosan drágul. Ez nem pár hónapos probléma, hanem éves. Most csak drasztikussabban emelkedik. Csoknál kezdődött, babaváró megnyomta, most meg az otthonfelújítási támogatás és a végén van a covid mert mindenki ráért otthon barkácsolni, bővíteni. Plusz az, hogy Szlovákiában mar licitálnak szinte a faárura és ha jön Kina vagy az USA ami nyúlván többszöröset adja akkor visznek mindent így ide meg nem jut.
Usa-t is szívatja most Kanada így Európából is exportálnak oda.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
Pár napja jártam fatelepen, virágládát akartam csinálni, ameddig meg nem láttam, hogy a 2x12 centis deszka métere 1300 forint, de a cserépléc métere is egy ezresért megy. 15x15-ős gerendát fél éve nem láttak, 10x10 a legkomolyabb, annak is 5300 forint métere és a leghosszabb amit adni tudnak az 3 méter.
Ezek itthoni arak? 2-3 eve meg 5x olcsobban megkapta az ember. Amugy Eur raklap sincs egesz Europaban, hianycikk. Mi tortent?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 810
35 085
113
Ja hát nem kell csodáálkozni nem szlovákia kiesése a fő fond a világba és hazánkba.

Oroszország inkább.http://medosz.hu/hir/oroszorszag_fenyoronk_exportja_megszunhet_2022-tol
emlett Usa Kinai embargók. Osb tábla rétegelt lemez. Építési acélok. ezeket mint fentebb is írták usa eubol kénytelen beszerezni.

amiért nállunk drasztikusabb a helyzet a magyar építőanyag gyártók oszrák kézben lévősége (én már pofázom évek óta hogy ez nagyon gáz...)
+az ukrán román faikivágási korlátozások a sok földcsuszamlás miatt délamerika is visszafogott... és tetszik vagy sem elfogyott a lomis vas :D már lesöpörték a padlásokat új ermékekbe meg töredéke a vas réz stb mint a régiekbe. Még a régi bontásraitélt hajók is fogyóba!!! (miközben a hajóépítési láz beindulni látszik a légiszállítás átmeneti visszaesése miatt... ahogy a konténer hiány is sok vasat emésztett fel.) az új bió rendszerek meg a rezet eszik. de ha ez nem lenne elég a világ termelése bizony leált elég jól (jó mi ebből keveset érzékeltünk)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Ezek itthoni arak? 2-3 eve meg 5x olcsobban megkapta az ember. Amugy Eur raklap sincs egesz Europaban, hianycikk. Mi tortent?
Egészen pontosan Dunakeszi. Ahogyan fentebb @fishbed is írta, naponta változnak az árak, ami mondjuk picit vicces, hiszen az adott mennyiségnek fix volt a beszerzési ára. Rendelni viszont csak úgy hajlandóak, hogy az éppen aktuális árat lepengeted érte, hónapok múlva megjön a cucc, a különbözetet meg befizeted. Kérdeztem, hogy és mi van, ha közben olcsóbb lesz a cucc, erre csak hümmögés volt a válasz.
Az oka az a drágulásnak állítólag, hogy az Egyesült Államokban a Covid alatt irgalmatlanul megugrott a kereslet a faanyagra, miközben a termelés csökkent, így egy jó kis árfelhajtó hatás keletkezett, ami miatt a kereskedők a többi piacról is elkezdték átszállíttatni a faanyagot az Államokba a nagyobb haszon reményében. Emiatt aztán az egész probléma szépen továbbgyűrűzött a többi piacra is.
Szoktam nézni barkácsolós blogokat, tavaly ősszel egy amcsi fickó már panaszkodott, hogy minden faanyag ára az egekben van, de különösen az OSB tábla ára őrületesen magas. Akkor nem is gondoltam volna, hogy ilyen globális árrobbanás lesz a dologból.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 810
35 085
113
Megoldás lehetne az építőanyag problémára átmenetileg. az újépítési tervek kibővítése (szabadon hozzáférhetők) néhány szalmaház meg betonpanel...
szigetelésből újrahasznosítani szigetelőanyagak az üveget ami szemét... (ez a szemét betárolást is már említettem)
vagy épp építőfának átlépni a fenyőn. Laktam én akác tetőgerendás házba is vetemedik ha nem elég sáraz az anyag álítólag de örök élet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 810
35 085
113
és ami nagyon fontos a tölgyy könyörgöm miért tüzifa!!!! itthon örület a európa legjobb építőfálya a könnyüszerkezetes ház belőlle többszáz évet is kibir nem évtizedeket mint a fenyő (Fachwerk)