[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 614
113
Olvastam én is. Kíváncsi leszek, hogy a Trump - éra hogy fogja lereagálni, ha elkezdenének az államok a dollárt kihagyva sorra egymással kereskedni.
Bár szerintem az erre adott reakció lehet, hogy rezsimfüggetlen.

Ha a hazai piacát, az amerikai ipart akarja védeni, akkor örülni fog neki.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Azt irja a 888 forditasaban a
" REUTERS

Kedden, a választás napján lekerült Donald Trump honlapjáról több nagy vitát kiváltó javaslata, mint például a muzulmán bevándorlás szándékolt tilalma. De egyáltalában nem visszavonásról van szó, hanem technika malőrről és ezek már tegnap este 19:30-kor visszakerültek oda.
"
:cool:
Megelőztél,én is ezt akartam az előbb be linlkelni,de így már tárgytalan:))
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 222
67 777
113
Mielőtt még nagyon elharapózna ez a majmozás meg dzseniferezés nem árt tisztázni, hogy Trump nem kér az ilyesmiből és épp most határolódott el a fajgyűlölő Ku Klux Klan ünneplésétől.

"Undorodunk, és a lehető leghatározottabban elítéljük ezt a szélsőséges ideológiát és a hozzá kapcsolódó akciókat" – olvasható abban a közleményben, amelyet Robin Hayes, az észak-karolinai republikánusok elnöke tett közzé közleményében. Hayes hangsúlyozta: "Ezek a cselekedetek és átgondolt akciók fikarcnyit sem tükrözik a mi nagyszerű országunkat, és szemben állnak azokkal az erőfeszítésekkel, amelyekkel ismét naggyá tesszük Amerikát. Mr. Trump és munkatársai változatlanul elhatárolódnak ezektől a csoportoktól és egyénektől, s a leghatározottabban elítélik gyűlöletkeltő üzeneteiket”
http://24.hu/kulfold/2016/11/12/donald-trump-nem-ker-a-ku-klux-klan-unneplesebol/

Szóval a majmozók még ne siessék el annyira az ünneplést...
Egy hete meg összemostad a klánt ahogy írtad Dumb-al.


Ha ilyen aktivistáid vannak már nem is kell lejárató kampány :D
donald-trump-endorsed-by-the-ku-klux-klan.jpg
 

vendég3

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
131
291
63
A majmozàs pedig a viselkedèsnek szólt szerintem, ami valóban erősen emlèkeztetett a filmklasszikus egyes jeleneteire. Sajnos bebizonyosodott, hogy a gyakran magasztalt amerikai nèpnek bőven akad mit tanulnia a kulturàról.

Az embert a biológiai tulajdonságain kívül a viselkedése teszi emberré. Ha valaki úgy néz ki és úgy is viselkedik mint egy majom akkor szerintem az. Elég sok négerrel találkoztam életem során és ha valaki azt mondja, hogy egyformák vagy egyenlőek vagyunk annak valami befolyásolja a tisztánlátását. Lehet, hogy ez a PC vagy a TV-s agymosás, nem tudom de rám nincs hatással. Saját elméletem szerint az nem lehetséges, hogy évezredek evolúciós fejlődése ellenére a leggyorsabbak leszármazottai (afrikai négerek akik el tudtak futni a vadak elől) és a legokosabbak leszármazottai (európai fehérek akiknek a környezetünkben található tárgyak és technológia 90%-át köszönhetjük) ugyanolyan szinten lennénk. Ezt a legegyszerűbben egy fajok közti háború tudná eldönteni ahol rövid időn belül pontot tennénk a feketék létezésére, reméljük erre nem lesz szükség. Tudom, most páran le akarnak majd rasszistázni mert mára olyannyira eltorzult a beszédtér, hogy rengeteg kényes témát nem lehet elbeszélni de ezeknek az embereknek a véleménye nem érdekel.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Eddig azt mondták nekünk: az amerikai demokrácia érettségének egyik bizonyítéka, hogy a választók adott feltételek között meghozott döntését nem szokás megkérdőjelezni. A november 8-ai szavazás eredményeinek közzététele óta azonban megmozdulások és összetűzések zajlanak több amerikai nagyvárosban a megválasztott amerikai elnök, Donald Trump ellen.
Bár a zendülésekről félelmetes felvételeket sugároznak a televíziók, tényleges méretük valószínűleg aligha éri el azt a nagyságot, ami egyelőre jelentősebb hatással lehet az USA mindennapi életére. Ezzel együtt a 45. elnöki várományost, Trumpot is foglalkoztatják az utcai csatározások. November 11-én, pénteken, a Twitteren ezt írta: „Épp csak túlvagyunk egy nagyon nyílt és sikeres elnökválasztáson. Most meg a média által feltüzelt hivatásos tüntetők tüntetnek. Nagyon nem fair!
http://bekialtas.blog.hu/2016/11/12/bertuntetok_trump_ellen
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ulippo hozzáállása Trump-hoz azóta változott meg, amióta elmagyaráztam, hogy Trump Izrael jelöltje, mert meg fogja támadni Iránt. (És egyébként így is lesz.)


Azért fura, hogy te raksz be ilyen cikket amikor nem egész két hete még betetted ide a trumpos KKK mémeket és karikatúrákat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Elég sok négerrel találkoztam életem során és ha valaki azt mondja, hogy egyformák vagy egyenlőek vagyunk annak valami befolyásolja a tisztánlátását. Lehet, hogy ez a PC vagy a TV-s agymosás, nem tudom de rám nincs hatással. Saját elméletem szerint az nem lehetséges, hogy évezredek evolúciós fejlődése ellenére a leggyorsabbak leszármazottai (afrikai négerek akik el tudtak futni a vadak elől) és a legokosabbak leszármazottai (európai fehérek akiknek a környezetünkben található tárgyak és technológia 90%-át köszönhetjük) ugyanolyan szinten lennénk.

Általánosságban nézve szerintem is kb. így van. Személyekre lebontva már nem feltétlenül. Mert nyilván a négerek között is lehetnek és vannak is olyanok, aki bőven felérnek a szintre. Csak az átlag, ugye... Meg hát, sokat számít az is, honnan indul valaki. Ha egy primitív közegből (különös tekintettel a családjára), akkor jó eséllyel cseszheti, még, ha neki az adottságai meg is lennének ahhoz, hogy többre vigye.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Alapvetően a társadalom alaptézisei hibásak, innentől fogva minden, amit az alaptézisből levezetnek, szükségszerűen hibás...

"Minden ember egyenlőnek születik". Ez egy oltári nagy hazugság. Sosem voltak egyenlőek az emberek.

"Szabadság, testvériség, egyenlőség". A következő méretes bullshit. Ebből egyidejűleg csak egy lehet - az is maximálisan eltúlozva, a többinek nincs helye, az
Szabadság - átment a liberalizmusba
Egyenlőség - kaptunk helyette kommunizmust - bár a totális egyenlőség hiányzott
Testvériség - ezt maximum valami egyházi államban lehet előadni, vagyis ez sem járható út

Sajnos képesek vagyunk arra társadalmi szinten, hogy szembe menjünk az evolúcióval. Ha visszatekintünk a társadalomra, akkor azt látjuk, hogy a jobbá vállás, a megerősödés, a szelekció helyett korcsosulunk, gyengülünk és kontraproduktívvá vált az egész.

A hibás alaptézisekből hibás törvényeket vezettek le. Akinél az alaptézisek helyesek voltak, azok nem vagy nehezen tudják értelmezni a törvényeket, mivel látják a hibákat. Akinek nem voltak alaptézisei, gondolkodás nélkül elfogadták, amit eléjük tettek.

Egy alapvetően egyre butább társadalmat kezelnek kvázi felnőttként, miközben pontosan azok tartják gyerekszinten, akik a hibás téziseket gyártják neki. De mivel jogilag felnőttről van szó, a felelősség már az övé, de ezt meg nem érti... Bármilyen berendezkedést is veszünk alapul, mindegyikhez kell a buta többség

Ezek a hibák elvezettek a mai problémákhoz és fognak még továbbiakhoz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy alapvetően egyre butább társadalmat kezelnek kvázi felnőttként, miközben pontosan azok tartják gyerekszinten, akik a hibás téziseket gyártják neki. De mivel jogilag felnőttről van szó, a felelősség már az övé, de ezt meg nem érti... Bármilyen berendezkedést is veszünk alapul, mindegyikhez kell a buta többség

Ha már tézis gyártás:
Gender Master List

Apróság, de male és female nem szerepel benne...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Általánosságban nézve szerintem is kb. így van. Személyekre lebontva már nem feltétlenül. Mert nyilván a négerek között is lehetnek és vannak is olyanok, aki bőven felérnek a szintre. Csak az átlag, ugye... Meg hát, sokat számít az is, honnan indul valaki. Ha egy primitív közegből (különös tekintettel a családjára), akkor jó eséllyel cseszheti, még, ha neki az adottságai meg is lennének ahhoz, hogy többre vigye.

Ezt en valamennyire maskepp latom. Afrikanak nem az a baja, hogy alapvetoen kevesbe okosak ott az emberek. Ez igaz, de lenyegtelen.
Az a baja, hogy keves a kiemelkedoen okos ember (es a rendelkezesukre allo forrasok).

Europa sem azert tart ott, ahol tart, mert olyan zsenialis nepek lakjak. Lenyegi kulonbseg nincs az atlagpolgarok kozt ("Kovacs nBeki" meg "Kovacs Joska" pont ugyanannyira irrelevans a fejlettseg szempontjabol).
Europa azert tart ott, mert jelentosebb aranyban termel ki kiemelkedoen okos embereket (mind genetikai, mind kulturalis szinten), valamint felismerte annak jelentoseget (ezaltal tamogatja) a tudomanyos-technologiai attoreseket, oktatast, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ezt en valamennyire maskepp latom. Afrikanak nem az a baja, hogy alapvetoen kevesbe okosak ott az emberek. Ez igaz, de lenyegtelen.
Az a baja, hogy keves a kiemelkedoen okos ember (es a rendelkezesukre allo forrasok).

Europa sem azert tart ott, ahol tart, mert olyan zsenialis nepek lakjak. Lenyegi kulonbseg nincs az atlagpolgarok kozt ("Kovacs nBeki" meg "Kovacs Joska" pont ugyanannyira irrelevans a fejlettseg szempontjabol).
Europa azert tart ott, mert jelentosebb aranyban termel ki kiemelkedoen okos embereket (mind genetikai, mind kulturalis szinten), valamint felismerte annak jelentoseget (ezaltal tamogatja) a tudomanyos-technologiai attoreseket, oktatast, stb.

Az utolsó mondatod a lényeg. Itt (eddig) társadalmilag támogatva voltak az ilyen emberek és ez a terület, ha épp egyik országban nem is az adott témában, de egy másik nyugatiban biztosan. Na Afrikában ez nem nagyon érdeke senkinek (a "külsősöknek"), a helyiek meg még egyszerűen nincsenek ezen a szinten...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt