[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Csak arról van szó, hogy úgy teszel te és még sokan, mintha előzmények nélkül jött volna el az ami ma folyik. Én nem vagyok nagy oroszfan, nem szeretném őket sem ide, meg a már a lábát bedugott amcsikat sem. Saját birodalmiságot szeretnék, nem utánfutó szinten gondolkodni, amiben te meg az elvtársaid kimerültök. A realitások figyelembevételével. Neked nincs önkritikád és nincs a jelen szövetségi rendszer felé sem kiritikád, amiben élsz. Az nem magyar dolog, hanem az usa a meghatározója, aki miatt az van ma, ami van. Csak egyszerűen (@molnibalage után szabadon, bocs, hogy a jogvédett szavadat használom) ostoba vagy. Egy kretén.
Az én kritikáimat visszakövetheted a hozzászólásaimban. De továbbra is te vagy az aki nem ítéli el az oroszokat, pont ahogy írtam, de elítéli az amcsikat. Az meg hogy azt hiszed csak az USA a felelős a mostani háborúért röhejes. Te nem gondolkodsz utánfutó szinten? Minden ruszki kamut úgy ismételsz mintha doktoráltál volna belőle. De nyilván nem fogod ezt beismerni mert híján vagy képességnek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 851
113
Az én kritikáimat visszakövetheted a hozzászólásaimban. De továbbra is te vagy az aki nem ítéli el az oroszokat, pont ahogy írtam, de elítéli az amcsikat. Az meg hogy azt hiszed csak az USA a felelős a mostani háborúért röhejes. Te nem gondolkodsz utánfutó szinten? Minden ruszki kamut úgy ismételsz mintha doktoráltál volna belőle. De nyilván nem fogod ezt beismerni mert híján vagy képességnek.
Az a baj, hogy a felsorolásom(nagyon nagyon távol a teljestől) által sem veszed észre, hogy mik vezettek idáig. Pedig nem bonyolult felfogni, hogyha évtizedeken keresztül lábbal tiprod a nemzetközi jogot, miközben hivatkozol rá, akkor az erodálódik. Ez történt. Minden lerombolt állammal, minden puccsal, minden izraeli idegen légtérből idegen országot rakétázással, minden atomerőmű bombázással(szíria, irak izrael által, félkészek), hogy visszavesd a fejlődést, mintha nekik nem járna, minden gyűlölni kötelező embercsoporttal a gyűlölet legyőzése érdekében, az összes új embertípus kísérletével ami társadalmi mikro szintig generálja le a megosztottságot és feszültséget.

Pedig nem lenne olyan nehéz felfogni, hogy ezután már mindenki leköpi ezt az egész hazugsághegyet, amire a civilizáció most épül, hiszen a nyugat baszik a jogra ha érdeke úgy kívánja, így senki sem védett tőle, hacsak nem tesz ellene. Ennyi ami ezt a háborút kiváltotta és ezért érthető, hogy az oroszok beleálltak. Tagadnod kell a valóságot ahhoz, hogy elhidd, hogy ez csak úgy random elmebetegségből lett.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Az a baj, hogy a felsorolásom(nagyon nagyon távol a teljestől) által sem veszed észre, hogy mik vezettek idáig. Pedig nem bonyolult felfogni, hogyha évtizedeken keresztül lábbal tiprod a nemzetközi jogot, miközben hivatkozol rá, akkor az erodálódik. Ez történt. Minden lerombolt állammal, minden puccsal, minden izraeli idegen légtérből idegen országot rakétázással, minden atomerőmű bombázással(szíria, irak izrael által, félkészek), hogy visszavesd a fejlődést, mintha nekik nem járna, minden gyűlölni kötelező embercsoporttal a gyűlölet legyőzése érdekében, az összes új embertípus kísérletével ami társadalmi mikro szintig generálja le a megosztottságot és feszültséget.

Pedig nem lenne olyan nehéz felfogni, hogy ezután már mindenki leköpi ezt az egész hazugsághegyet, amire a civilizáció most épül, hiszen a nyugat baszik a jogra ha érdeke úgy kívánja, így senki sem védett tőle, hacsak nem tesz ellene. Ennyi ami ezt a háborút kiváltotta és ezért érthető, hogy az oroszok beleálltak. Tagadnod kell a valóságot ahhoz, hogy elhidd, hogy ez csak úgy random elmebetegségből lett.
Ezt mondtam ennyit beszélni csak hogy visszatérjunk ahonnan indultunk. Számodra simán igazolható a ruszkik háborúja de nem az amcsiké vagy zsidóké. Elfogult vagy. Én ruheltem az amcsikat azért amit csináltak a kozelkeleten, a számlájukra írtam az isist is, de hogy ettől még a ruszkik háborúja nem lesz kevésbé gyomorforgató az biztos. Az egész konfliktus elkerülhető lett volna ha a ruszkik nem akarnak nagyobbak lenni annál mint amik. Nem kellett volna lenyúlni a krímet csak azért hogy legyen meleg tengeri kikötő juk és akkor nem kerültek volna ilyen helyzetbe . Az hogy számodra igazolja azt a gyilkolást amit művelnek az hogy az amcsik ugyanolyan szarok, szerintem csak azt mutatja hogy milyen éretlen felfogásod van. Valakinek a bűne nem a te erényed. Valakinek a mocska nem mossa tisztára a te mocskodat. oroszország törvénytelen háborúja és a civilek gyilkolassa háborús bűnösé teszi putyint. Ennyi a lényeg.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Ha a Szaúdiak elkezdenek Kínával Yüanban elszámolni minden kőlaj bizniszt, az az USA petrodollárját mennyire bánthatja?
Ez attól függ, hány ország követi a példájukat. Tudod, ha a hegycsúcson megcsúszik a hó, annak az eredménye általában a völgyet eltemető lavina. Tehát lehetséges, hogy akiknek keresztbe tett komolyan az USA (illetve úgy általában az angolszászok), azok követni fogják a példájukat. Minden attól függ, mennyire erősen gyűlölik a jelenlegi főnököt és hajlandóak-e belerugni egyet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 851
113
Ezt mondtam ennyit beszélni csak hogy visszatérjunk ahonnan indultunk. Számodra simán igazolható a ruszkik háborúja de nem az amcsiké vagy zsidóké. Elfogult vagy. Én ruheltem az amcsikat azért amit csináltak a kozelkeleten, a számlájukra írtam az isist is, de hogy ettől még a ruszkik háborúja nem lesz kevésbé gyomorforgató az biztos. Az egész konfliktus elkerülhető lett volna ha a ruszkik nem akarnak nagyobbak lenni annál mint amik. Nem kellett volna lenyúlni a krímet csak azért hogy legyen meleg tengeri kikötő juk és akkor nem kerültek volna ilyen helyzetbe . Az hogy számodra igazolja azt a gyilkolást amit művelnek az hogy az amcsik ugyanolyan szarok, szerintem csak azt mutatja hogy milyen éretlen felfogásod van. Valakinek a bűne nem a te erényed. Valakinek a mocska nem mossa tisztára a te mocskodat. oroszország törvénytelen háborúja és a civilek gyilkolassa háborús bűnösé teszi putyint. Ennyi a lényeg.
Ahham. Szóval te vagy Putyin. Hogy csináltad volna, hogy a nagyon elítélt atombombázó, Közel-Kelet lerohanó megálljon? Legalább az elmúlt 30 évben a világrend szabályrendszerét nem az oroszok határozták meg, mert az oroszok el voltak foglalva a szovjetségtől megszabadulással, a szovjetség csinálóinak és azoknak az szdsz-nek megfelelő 'üzletember' utódainak a helyretételével, a mocsokkal, amit a nevükben azok létrehoztak mindenhol ugyanúgy ahogy az usában is fertőt csináltak a területek egy részéből.

Szóval létrejött egy világrend, amiben egyértelműen egy gátlástalan dagi hülyegyerek uralkodik. MIndenki más meg hunyászkodjon, hogy nehogy megsértse az érzékenységét. Ha fegyvert akar telepíteni, hadd telepítsen, de ha te tennéd akkor nyugodtan fenyegessen? Hogy kellett volna Putyinnak reagálnia mint egy ország felelős vezetője? Mert ha csak érzelmi szinten közelítjük meg, az retard szint a politikára kivetítve. Amerika azt teszi, amit az érdeke diktál, az oroszok ne tegyék? Rájuk más vonatkozik? Kevésbé emberek a bolygón? Ukrajna nem azt tette amit Ukrajna érdeke diktál, hanem a Majdan után azt amit amerika érdeke diktál. Csak ez valahogy elfelejtődik és képes vagy előadni önmagadnak is, hogy ez egy egyoldalú orosz lépés volt.

Leülsz egyedül sakkozni és csak az egyik oldali figurákkal lépsz, akkor kapod meg azt a vegetatív nyálcsorgató semmi ellenállást, amit elvárnál az oroszoktól is, megkérdőjelezve az önnön védelmükre való jogukat, hirtelen elfelejtve a világpolitika erősebb kutya szabályát, ami tök egyértelmű volt, csak a hülyék nem fogták fel már az elején.

Miközben a nyugatnak úgy kell ellenállni az Oroszoknak szerinted, hogy az fájjon nekik, a oroszoktól valami kifacsart logika szerint azt várod, hogy úgy kellett volna hogy ne fájjon senkinek?

Én az ukrikat is megértem, az itt a nácizmusukat elítélő emberekkel szemben még a nácizmusukat is megértem, elég sokat kaptak az elmúlt században ők is, hogy kialakuljon náluk. Csak közben az egész világon a legjobban náculók szokták elnyomni a többiekét, kialakítva egy olyan torz világot amiben tiltva a nemzeteskedése az adott ország lakóinak. Még azt is megértem, hogy ennek az érdekében a mieinket basztatták, csak nem fogadom el és tádááám, simán kitépném az országukból velük együtt azt a területet, a mieink biztonságáért. Te inkább valamiféle nyálgép buzi európai békében hiszel, ami eddig nem tett mást, csak folytatta a bomlasztását a nemzetünknek. Ami elutasította a kisebbségek védelmét egy legyintéssel, miután a békés aláírásgyűjtés összejött, itt sokan beleálltunk és különböző nemzetek tagjait igyekeztünk egyáltalán megismertetni egy ilyen úniós kezdeményezés létével, mert annyira köp rád és a nemzetiségedre az úniód.

Inkább belefekszel abba, hogy retard békében lassan leírtsanak és nehogy önvédelemre képes népek legyenek itt. Putyinnak, aki egy ország felhatalmazott vezetője, sincs joga, akkor a kisembernek méginkább. És a vége annak amit alkottok az új európai embertípus szellemével, nem a béke csinálója, hanem csak egy rakat kis gyűlölködő kretén, aki élből kollektív gyűlöl parancsszóra és élvezettel, de akit már gyerekkorától megbasznak az ahmedek, és aki végignézni tudja csak ahogy ugyanezt teszik a rokonaikkal egyszercsak a csecsenek, ha ehhez szottyan kedvük.

Mert bármennyire is álmodsz róla, nem fogod felülírni az emberi természetet és ha elveted az önvédelem képességét mikro és makro szinten is, akkor annyit érsz el, hogy védtelen leszel. Te ezt várnád Putyintól és normálisnak gondolod magad. Gratulálok.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az én kritikáimat visszakövetheted a hozzászólásaimban. De továbbra is te vagy az aki nem ítéli el az oroszokat, pont ahogy írtam, de elítéli az amcsikat. Az meg hogy azt hiszed csak az USA a felelős a mostani háborúért röhejes. Te nem gondolkodsz utánfutó szinten? Minden ruszki kamut úgy ismételsz mintha doktoráltál volna belőle. De nyilván nem fogod ezt beismerni mert híján vagy képességnek.
Az ilyeneket előre meg írják neked mint Sleppejoe-nak vagy saját kútfőből tolod ?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ahham. Szóval te vagy Putyin. Hogy csináltad volna, hogy a nagyon elítélt atombombázó, Közel-Kelet lerohanó megálljon? Legalább az elmúlt 30 évben a világrend szabályrendszerét nem az oroszok határozták meg, mert az oroszok el voltak foglalva a szovjetségtől megszabadulással, a szovjetség csinálóinak és azoknak az szdsz-nek megfelelő 'üzletember' utódainak a helyretételével, a mocsokkal, amit a nevükben azok létrehoztak mindenhol ugyanúgy ahogy az usában is fertőt csináltak a területek egy részéből.

Szóval létrejött egy világrend, amiben egyértelműen egy gátlástalan dagi hülyegyerek uralkodik. MIndenki más meg hunyászkodjon, hogy nehogy megsértse az érzékenységét. Ha fegyvert akar telepíteni, hadd telepítsen, de ha te tennéd akkor nyugodtan fenyegessen? Hogy kellett volna Putyinnak reagálnia mint egy ország felelős vezetője? Mert ha csak érzelmi szinten közelítjük meg, az retard szint a politikára kivetítve. Amerika azt teszi, amit az érdeke diktál, az oroszok ne tegyék? Rájuk más vonatkozik? Kevésbé emberek a bolygón? Ukrajna nem azt tette amit Ukrajna érdeke diktál, hanem a Majdan után azt amit amerika érdeke diktál. Csak ez valahogy elfelejtődik és képes vagy előadni önmagadnak is, hogy ez egy egyoldalú orosz lépés volt.

Leülsz egyedül sakkozni és csak az egyik oldali figurákkal lépsz, akkor kapod meg azt a vegetatív nyálcsorgató semmi ellenállást, amit elvárnál az oroszoktól is, megkérdőjelezve az önnön védelmükre való jogukat, hirtelen elfelejtve a világpolitika erősebb kutya szabályát, ami tök egyértelmű volt, csak a hülyék nem fogták fel már az elején.

Miközben a nyugatnak úgy kell ellenállni az Oroszoknak szerinted, hogy az fájjon nekik, a oroszoktól valami kifacsart logika szerint azt várod, hogy úgy kellett volna hogy ne fájjon senkinek?

Én az ukrikat is megértem, az itt a nácizmusukat elítélő emberekkel szemben még a nácizmusukat is megértem, elég sokat kaptak az elmúlt században ők is, hogy kialakuljon náluk. Csak közben az egész világon a legjobban náculók szokták elnyomni a többiekét, kialakítva egy olyan torz világot amiben tiltva a nemzeteskedése az adott ország lakóinak. Még azt is megértem, hogy ennek az érdekében a mieinket basztatták, csak nem fogadom el és tádááám, simán kitépném az országukból velük együtt azt a területet, a mieink biztonságáért. Te inkább valamiféle nyálgép buzi európai békében hiszel, ami eddig nem tett mást, csak folytatta a bomlasztását a nemzetünknek. Ami elutasította a kisebbségek védelmét egy legyintéssel, miután a békés aláírásgyűjtés összejött, itt sokan beleálltunk és különböző nemzetek tagjait igyekeztünk egyáltalán megismertetni egy ilyen úniós kezdeményezés létével, mert annyira köp rád és a nemzetiségedre az úniód.

Inkább belefekszel abba, hogy retard békében lassan leírtsanak és nehogy önvédelemre képes népek legyenek itt. Putyinnak, aki egy ország felhatalmazott vezetője, sincs joga, akkor a kisembernek méginkább. És a vége annak amit alkottok az új európai embertípus szellemével, nem a béke csinálója, hanem csak egy rakat kis gyűlölködő kretén, aki élből kollektív gyűlöl parancsszóra és élvezettel, de akit már gyerekkorától megbasznak az ahmedek, és aki végignézni tudja csak ahogy ugyanezt teszik a rokonaikkal egyszercsak a csecsenek, ha ehhez szottyan kedvük.

Mert bármennyire is álmodsz róla, nem fogod felülírni az emberi természetet és ha elveted az önvédelem képességét mikro és makro szinten is, akkor annyit érsz el, hogy védtelen leszel. Te ezt várnád Putyintól és normálisnak gondolod magad. Gratulálok.
Hagyd Pogi ez túl magas röptű !
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ha a Szaúdiak elkezdenek Kínával Yüanban elszámolni minden kőlaj bizniszt, az az USA petrodollárját mennyire bánthatja?
Hirtelen a jeleniek is kapnak Javelint! Kínos lesz amikor a szajré átadásánál összefut az iráni meg amcsi összekötő, és felismerik egymást, de úgy kell csináljanak, mintha mi se történt volna.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az amerikaiak több mint harmada hajlandó nukleáris háborút kockáztatni Ukrajna miatt – közvélemény-kutatás
A demokraták és a republikánusok jelentős része egyaránt hajlandó megkockáztatni a nukleáris megsemmisítést Ukrajna miatt


A Pew kedden közzétett közvélemény-kutatása szerint míg az amerikaiaknak csak mintegy fele tartja fenyegetőnek az ukrajnai konfliktust az Egyesült Államok érdekeire nézve, több mint egyharmaduk támogatná az amerikai beavatkozást, még akkor is, ha az teljes nukleáris háború kockázatával járna Oroszországgal. A demokraták és a republikánusok egyformán érdemesnek tartották a kockázatot.

A közvélemény-kutatás szerint az amerikaiak 62%-a ellenezné a katonai akciót, még akkor is, ha az Oroszországgal való nukleáris konfliktus kockázatával jár. 35 százalékuk azonban továbbra is támogatná a katonai akciót. Az eredmények majdnem egyenlőek voltak a partizánok megosztottságának mindkét oldalán: a republikánusok 36%-a és a demokraták 35%-a hajlandó volt megkockáztatni az atomháborút a világ legnagyobb nukleáris robbanófej-készletével rendelkező nemzettel.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, valamint mindkét párt amerikai törvényhozói felszólították az Egyesült Államokat és a NATO-t, hogy vezessenek be „repülési tilalmi zónát” Ukrajna felett. Egy ilyen lépés azt jelentené, hogy a NATO-erők elköteleznék magukat, hogy orosz repülőgépeket lőnek le az ország felett, és Moszkva valószínűleg háborús cselekménynek tekintené.

OLVASS TOVÁBB A vak orosz sportolókat kitiltották
Egy ilyen döntés bírálói szerint a „repülési tilalmi zóna” gyorsan nukleáris konfliktussá fajulhat.

A katonai beavatkozás jelentős kétpárti támogatása ellenére a republikánusok mindössze 51%-a és a demokraták 50%-a tekinti a konfliktust az Egyesült Államok érdekeit érintő „jelentős fenyegetésnek”.

A közvélemény-kutatás sokkal szélesebb körű támogatást talált Joe Biden elnök jelenlegi Ukrajnával kapcsolatos lépései iránt. A válaszadók 85%-a támogatja a gazdasági szankciókat, amelyeket Biden már kiszabott Oroszországgal szemben, míg 77%-uk támogatja amerikai csapatok telepítését a NATO kelet-európai tagállamaiba, amit Biden már meg is tett. A republikánusok és a demokraták közel egyenlően támogatják mindkét politikát.

Az egyetlen jelentős pártszakadék az ukrán menekülteket beengedő Egyesült Államok kérdésében merül fel. A demokraták 80%-a és a republikánusok 57%-a támogatja több ezer menekülő ukrán beengedését az Egyesült Államokba.

A demokraták jellemzően a bevándorlási törvény lazítása mellett állnak az Egyesült Államokban, és egy februári Rasmussen közvélemény-kutatás szerint „a magukat »liberálisnak« nevező emberek 67%-a fontosabbnak tartotta Ukrajna határainak védelmét, mint az Egyesült Államok határainak védelmét.

OLVASSA TOVÁBB: Véget ért Nyugat globális politikai és gazdasági dominanciája – Putyin
A Pew legfrissebb közvélemény-kutatása szerint az amerikaiak csaknem fele (47%) helyesli a Biden-kormányzat konfliktuskezelését, míg 39% helyteleníti, 13% pedig nem biztos benne.

Moszkva február végén támadta meg szomszédját, miután hétéves patthelyzet Ukrajna nem hajtja végre a minszki megállapodások feltételeit, és Oroszország végül elismerte a donyecki és luganszki donbászi köztársaságokat. A németek és franciák által közvetített protokollok az ukrán államon belüli e régiók státuszának szabályozására készültek.

Oroszország most azt követelte, hogy Ukrajna hivatalosan semleges országgá nyilvánítsa magát, amely soha nem csatlakozik az Egyesült Államok vezette NATO katonai blokkhoz. Kijev ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz offenzíva teljesen provokálatlan volt, és tagadja azokat az állításokat, amelyek a két köztársaság erőszakos visszafoglalását tervezték volna.

Ezt a történetet megoszthatod a közösségi oldalakon:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Így működik az orosz fake news gyártás:

A legnagyobb trükkjük, hogy igazat írnak!


Ezek után el lehet gondolkodni, mi lehet az igazság az ukrán helyzettel
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
:D

aqYbVvi5INWYHeLCqTURDGO0mPyp7fFvFyeThamcxGs.jpg