[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Dél-Amerikába tettem be egy hírt ma /érdemes néhányat vissza is olvasni.
Sakktáblán is volt ez téma, röviden Amerikai kontinens + további angol-szász államok amiket a USA alapból hozni tud.
+ még néhány állam /dél-afrikai köztársaság ezzel lényegében afrika déli része /nyersanyagok e állam + amikre nagy behatással van a környéken stb./
NAFTA gazdaság földrajzi és katona földrajzi helyzete kínáéhoz képest sokkal erősebb mint kiinduló pont.
Persze ez nem garancia a sikerre.
Ha Kínát magában nézed igen. Tedd hozzá az oroszok nyersanyagkészletét, és máris nem olyan egyértelmű a mutatvány. Szerintem hatalmas csata lesz!
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ezt folytatva
#26 033
Amit nem tudok eldönteni hogy gyenge pont e vagy erősség.
Az a külföldiek lobbizása a usa döntéshozói között.
Tehát a kiinduló pont a NAFTA államoknak erősebb.
De vannak külföldi államok által legálisan finanszírozott lobbisták akik feladata a döntéshozók befolyásolása.
Volt erről hír hogy pl. a magyar kormány/állam? is folyamatosan fizet a usá ban lobbistákat akik deklarált feladata hogy torzítsák a valóságról kialakult képet.
Persze így több információ jut el a ottani döntéshozókhoz is nyilván ezek zöme erősen befolyásolt, téves hazugság.
Hogy ez most előnye inkább vagy hátrány?
Van dolga a ottani szolgálatoknak az fix ha bizonyítani akarják hogy x szenátort aki y elnök /államtitkár/ barátja befolyásolja z ország és usa szabályok szerint működő lobbistája.
Hogy ez a befolyásolás most előnyös e vagy nem?
Ha igen kinek előnyös?
A szenátornak?
A államtitkárnak?
x usa vállalatnak?
A usának NAFTA-nak?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 568
113
Tuti tippek az USA lakosságának magas infláció esetére, egyenesen a Bloombergtől (szabad fordításban):
“Az infláció akkor fáj a legjobban, ha évi $300.000 kevesebbet keresel.
Így tudod kezelni a helyzetet:
  • járj busszal
  • ne vásárolj nagy mennyiségeket
  • egyél lencsét hús helyett

Senki nem mondta, hogy könnyű lesz.”

(én először azt hittem, ez vicc, de nem az)

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 351
55 900
113
Tuti tippek az USA lakosságának magas infláció esetére, egyenesen a Bloombergtől (szabad fordításban):
“Az infláció akkor fáj a legjobban, ha évi $300.000 kevesebbet keresel.
Így tudod kezelni a helyzetet:
  • járj busszal
  • ne vásárolj nagy mennyiségeket
  • egyél lencsét hús helyett

Senki nem mondta, hogy könnyű lesz.”

(én először azt hittem, ez vicc, de nem az)




Mondom, hogy minimális tartalék van a nyugati társadalmakban, a melós, föleg ha bérli a lakhatást, nincs hová hátráljon, és ez jelentos szelete a társadalomnak.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Tuti tippek az USA lakosságának magas infláció esetére, egyenesen a Bloombergtől (szabad fordításban):
“Az infláció akkor fáj a legjobban, ha évi $300.000 kevesebbet keresel.
Így tudod kezelni a helyzetet:
  • járj busszal
  • ne vásárolj nagy mennyiségeket
  • egyél lencsét hús helyett

Senki nem mondta, hogy könnyű lesz.”

(én először azt hittem, ez vicc, de nem az)

Vicchez, ugye ott ennyit kb. egy pedagógus keres éves szinten.
Ha magasabb is a árszint nézzen utána egy magyar pedagógus /nem egyetemi tanár/ éves jövedelmének.
Na az a vicc.
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Vicchez, ugye ott ennyit kb. egy pedagógus keres éves szinten.
Ha magasabb is a árszint nézzen utána egy magyar pedagógus /nem egyetemi tanár/ éves jövedelmének.
Na az a vicc.
Nekem az a gyanúm, hogy 300k-t még az usában sem keres meg egy tanár.
Itt van pl. egy majdnem egy éves cikk, abban az országos átlagot írják 63k-nak.
Egy mérés nem mérés, tudom.
Amúgy az IT-ban osztogatnak 100k körül vagy afelett arrafelé, ha jól tudom.
És már ez lakásválságot okoz a SzilikonSzilícium-völgyben, mert jön a sok, nagy pénzű infós...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 568
113
Vicchez, ugye ott ennyit kb. egy pedagógus keres éves szinten.
Ha magasabb is a árszint nézzen utána egy magyar pedagógus /nem egyetemi tanár/ éves jövedelmének.
Na az a vicc.
$300.000 az egy kurvajó fizetés, nem pedagógus keres ennyit.
Kezdő mérnök az autóiparban, államtól függően kap 70-100k körül.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Nekem az a gyanúm, hogy 300k-t még az usában sem keres meg egy tanár.
Itt van pl. egy majdnem egy éves cikk, abban az országos átlagot írják 63k-nak.
Egy mérés nem mérés, tudom.
Amúgy az IT-ban osztogatnak 100k körül vagy afelett arrafelé, ha jól tudom.
És már ez lakásválságot okoz a SzilikonSzilícium-völgyben, mert jön a sok, nagy pénzű infós...
Időközben eszembe jutott hogy én is max 100.000,-§ körüli összegről olvastam kb. szintén egy éve más cikkben.
Ez mai árfolyamon olyan kb. 18 millió forint/éves fizetés.
Ha mások is a árviszonyok a nagy vízen túl akkor is nem ennyire.
/van ami olcsóbb mint itt köztudomásúan pl. üzemanyag vagy pl. néhány §ból olyan adag reggelit hoznak gyorsétteremben hogy kb. két k európainak elég stb./
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 323
37 362
113
Professzor: Az amerikaiaknak lencsét kell enniük, és hagyniuk kell, hogy háziállataik megdögöljenek, hogy megbirkózzanak az inflációval
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: enzo and fishbed

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 515
68 016
113
Az Egyesült Államok évtizedekkel korábban, titokban megszerzett, szovjet gyártmányú légvédelmi felszerelést küld Ukrajnába, hogy ezzel segítsen a kelet-európai országnak védekezni az orosz légi- és rakétatámadásokkal szemben - számolt be hétfőn a The Wall Street Journal (WSJ) című amerikai napilap, nevük elhallgatását kérő kormányzati illetékesekre hivatkozva.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241302/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 076
88 050
113