[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Akkor ezek szerint mégiscsak jól csinálják az amerikaiak. Hiszen nekik adnak ajándék milliárdokat, nem nekünk.
Ez ilyen, hogyha megvárod amíg a világ szétlövi egymást aztán bevonulsz, mint győztes, a továbbiakban meg a helyzetelőnyöddel kiépíted a birodalmad ahol a többiek téged szolgálnak, legalábbis egy részük, az ebből nyert előnyödet meg további országok elnyomására és kisemmizésére használod és így tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A kettő néha ugyan az.



Én a magyarokat általában véve mindenkinél többre tartom (elfogultság na). De amit most művelünk az katasztrófa. Ami az USA hadseregben van, na az aggályos. Hogy a rossz gazdálkodás miatt 80 helyett csak 70 rombolóra telik. Ami nálunk van az meg katasztrófa. Hogy még gatyát is alig tudunk a katonáinkra adni.



Nem manővereztek ott semmit, csak másik kontinensen vannak, mint ahol a háborúk zajlottak. Szerencsésen jöttek ki a dologból, de nem azért csinálták.
Az én olvasatomban a "világverő" és saját országot megvédeni képes hadsereg csak akkor lehetne ugyan az, ahogy te állítod, ha egyszerre az egész USA-n kívüli világ akarná őket elpusztítani. Reálisan tehát a kettő nem lehet ugyan az.
A második vh-nak egy igazi nyertese volt, az az USA. Utána nekik aranykor jött, a többieknek kőkorszak. Az összes addigi nagyhatalom ment a búsba, max. 10 évre rá. Amivel nem számoltak, az az, hogy a Szu durván hadigazdaságra ráállva, kb. kinövi magát ellenük katonailag. Szerencse volt, vagy valami más?
Sok minden igaz az MH-ra nézve, amit írsz sajnálatos dolgokat. Tényleg átvitt értelemben letolt a gatya, de mondjuk azért én azt sem felejtem el, hogy egy egész korrekt bérrendezés történt nem is olyan régen. Aztán lehet hogy sokan kívülről ezt leszarják, belülről nekem pl. elég jól jött a 35% +azóta az évi +5%, és nem is olyan sokára a várható újabb +5%. A korrektség megköveteli, hogy hozzátegyem, csak miattad, mert tudom hogy szereted őket, én meg téged, hogy igen, a FIDESZ adta, nem a liberális baloldal :p. Szóval a katonák, rendőrök, tűzoltók, BV-sek, minden hivatásos most ha kell, inkább tud magának gatyát venni, mint a jóságos balos-liberális kormányok alatt, bármit ír az Index, meg a 444, én a frankót mondom neked...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Ez ilyen, hogyha megvárod amíg a világ szétlövi egymást aztán bevonulsz, mint győztes, a továbbiakban meg a helyzetelőnyöddel kiépíted a birodalmad ahol a többiek téged szolgálnak, legalábbis egy részük, az ebből nyert előnyödet meg további országok elnyomására és kisemmizésére használod és így tovább.

Most miért vetítetted ki a Fidesz 2010 utáni politikáját a világra?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Az én olvasatomban a "világverő" és saját országot megvédeni képes hadsereg csak akkor lehetne ugyan az, ahogy te állítod, ha egyszerre az egész USA-n kívüli világ akarná őket elpusztítani.

A világverő az itt azt jelenti, hogy olyan erős, hogy képes felvenni szinte az egész világgal a versenyt.

A második vh-nak egy igazi nyertese volt, az az USA. Utána nekik aranykor jött, a többieknek kőkorszak. Az összes addigi nagyhatalom ment a búsba, max. 10 évre rá.

És az USA tehet róla, hogy az európai hatalmak egymásnak estek?

Amivel nem számoltak, az az, hogy a Szu durván hadigazdaságra ráállva, kb. kinövi magát ellenük katonailag.

Inkább becsinált a nagy erőlködésbe.

nekem pl. elég jól jött a 35% +azóta az évi +5%, és nem is olyan sokára a várható újabb +5%.

Ezzel mintha azt sugalnád, hogy ez általános volt. Holott a honvédelmi költségvetés jelentős lefaragása mellett, úgy hogy a költségvetés legalább fele a bér, nem lehetett általános az ilyen mértékű emelés.

A béremelésnél meg az az orbáni elv, hogy mindig csak annyit és ott ami szükséges a támogatás fenntartásához. Lám neked is elég volt némi béremelés és máris lelkes Orbán-hívő lettél. Még azt is elnézed neki, hogy szétrohasztja az oktatást, az egészségügyet, a gazdaságot, de vajában még magát a honvédelmet is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A világverő az itt azt jelenti, hogy olyan erős, hogy képes felvenni szinte az egész világgal a versenyt.



És az USA tehet róla, hogy az európai hatalmak egymásnak estek?



Inkább becsinált a nagy erőlködésbe.



Ezzel mintha azt sugalnád, hogy ez általános volt. Holott a honvédelmi költségvetés jelentős lefaragása mellett, úgy hogy a költségvetés legalább fele a bér, nem lehetett általános az ilyen mértékű emelés.

A béremelésnél meg az az orbáni elv, hogy mindig csak annyit és ott ami szükséges a támogatás fenntartásához. Lám neked is elég volt némi béremelés és máris lelkes Orbán-hívő lettél. Még azt is elnézed neki, hogy szétrohasztja az oktatást, az egészségügyet, a gazdaságot, de vajában még magát a honvédelmet is.

Ez a béremelés ÁLTALÁNOS volt. Annyit hibáztam, hogy elírtam, 30% volt nem 35, és utána évente +5 %, 50% ig. Tehát most 35% már megvan, és 2017 jan. 1 től jön a +5%, amivel már 40%-lesz. ÁLTALÁNOSAN. Katona-Rendőr-Tűzoltó etc. Az hogy te mit hiszel ezzel kapcsolatban engem nem érdekel, a fizetési papíromon látom, nekem az a lényeg. Fidesz hívő meg önmagában ezért még nem lettem, de mindenképpen jó pont nekik, ahogy pl. a családpolitikájukat is sokkal többre tartom az adójóváírással, mint a liberális SZUPER ötletet, hogy alanyi jogon alapbér(tehát szaporítás), no meg egy picit a külpolitikájuk is közelebb áll hozzám, mint amit előtte a balliberális hülyék csináltak. Az hogy a jobbik milyen lenne/lesz azt még nem tudom, rajtuk nehezen igazodom ki, néha jónak tűnik, néha megborzadok tőlük is. Nálam a két jobboldali párt közül fog eldőlni, hogy melyik húzza be a szavazatom, még fogalmam sincs hogy melyik, addig is figyelek és majd döntök. Hozzáteszem, nyugodtan "megvehetett volna" egy komoly bérrendezéssel minden hivatásost a ballib oldal is, de ők SZARTAK rá, kb. a lélminimum környékén tartottak minket. Ezt is meghálálom nekik, ahol csak tudom...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Gondolom anno amikor a szocik 14 000 ft/nyugger áron megvették a szavazást őket is ilyen lelkesen köpködted. Ja nem, mert tőlük kapod a fizud. :)

Soha nem így fogtam fel ezeket, amikor adták a 14.000 -et az időseknek, annak is örültem, szükség volt arra is.

Nyilván a politikai erők valószínű ennyit látnak bele, hogy meg kell venni a szavazatot, és kb. nekik egy szükséges rossz, egy kiadási oldal.

Én meg úgy nézem, hogy 100% ban tisztességes politikust, amely önzetlen, és csak és kizárólag az országáért él, szerintem még nem nálunk, de sehol máshol a világon sem látott senki.

Ettől függetlenül, szükség van rájuk, mert ez is olyan mint a foci, mindenki ért hozzá elméletben, de azért csak kellenek olyan emberek, akik elvezetik az országokat. Gyarlók lesznek, maguk felé fog húzni a kezük, nyerni fognak a cimborák mindenféle tendereket, családtagok - barátok lesznek kulcs pozíciókban, ha a focit szereted, meg a kisvasutat, akkor stadionból és kisvasútból lesz sok, ha a belvárosi lakást, akkor ingatlanpanamából, meg nokiás dobozból.

Független ez attól, hogy ki jobb, vagy ki baloldali.

Ami engem érdekel, az az, hogy melyik társadalmi osztálynak, rétegnek próbálnak jót tenni, osztanak vissza többet.

Ha úgy tetszik, élni és élni hagyni.

Nos nekem mostanra kristály tisztán látszik, hogy a bal-liberális oldal nem csak nálunk, de úgy kb. egész EU-ban azt tűzte a zászlajára, hogy az elesetteket(legyen az import migráns, vagy hazai halmozottan hátrányos helyzetű) támogassa, nekik teremtsen olyan környezetet, hogy sokasodjanak.

A jobboldal meg inkább ezt a folyamatot szeretné mérsékelni, és inkább pl. a rendvédelemben dolgozókat/látható módon egyáltalán adózó, értékteremtő zömében ha tetszik, bár nem nagyon szeretem ezt a kifejezést, most jobbat ide nem tudok: őslakos népességet szeretné helyzetbe hozni.

Mivel nem vagyok szent én sem, magam és a családom felé hajlik a kezem, mikor azt látom, hogy én és a hozzám hasonlók jobban helyzetbe vannak hozva, és a mi társadalmi rétegünkben pl. potyogni kezdtek a a 2. vagy 3. gyerekek, meg jobb az életszínvonal, a másik oldal meg nem kap a 8. gyerek után is alanyi jogon ALAPJÖVEDELMET(liberális agybaj!!!), viszont 3. után kapja a három csapást, akkor azt gondolom ez a jó, de legalább is JOBB irány.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A 6alomlért bármit...
Szerintem nem eszik ezt olyan forrón. Azok sem lehetnek annyira hülyék, hogy így akarják egy polgárháború kapcsán akár megszerezni a hatalmat, van arra sokkal finomabb módszer is. Ha ilyen durván akarják megoldani, abban benne van hogy államok szakadnak, s komoly balhé lesz. Ebben én nem hiszek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Úgy tudom december 19 amikor szavaznak az elektorok róla, utána már csak ha lelövik nem lesz elnök.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Úgy tudom december 19 amikor szavaznak az elektorok róla, utána már csak ha lelövik nem lesz elnök.
Ennél hogy elkezdik kikezdeni a választás tisztaságát, erőltetik a "Kínaiak - Oroszok - Bárki" csalta el a választást Trumpnak dolgot, még az is sokkal kisebb falalt lenne véghezvinni, ha csak simán lelőné valahol egy "independent" elmeroggyant feka, aki fél a rásszíista Trump amerikájától. Arról nem is beszélve, hogy ettől még sokkal finomabb módszerek is vannak, meg lehet enni - inni olyan dolgot, amitől pár hónapon belül elviszi valami rejtélyes betegség, ami öregkori végelgyengülésnek néz ki.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
A lelőni csak egy példa, a többi merénylet (a mérgezést is beleértve) ugyanaz a kategória. Na meg nem úgy néz ki, mint aki készülne elpatkolni. Gondolom az ilyen trükkökre a titkosszolgálatnál is készülnek, megnézik mit eszik, letesztelik, és védik a kóbor lövedékektől. Amíg nem ő az elnök és nincs január 20 addig semmi nem biztos. Kezdésnek bepróbálkoztak a tűntetésekkel, utána 3 államban a szavazatok újraszámlálásával, most megrpóbálják az orosz hacker szálat eröltetni, akkor még ott vannak az elektorok akik arra szavaznak akire csak akarnak, mindig fenn áll a merénylet veszélye, még kitalálhatják, hogy nem is orosz hacker volt hanem maga Trump áll a választási csalás mögött, előhoznak valami ügyet és verik a harci dobot, hogy márpedig emiatt le kell mondania, nem csaodálkoznék egy második tűntetéssorozaton az elektori szavazatok leadása előtt közvetlen, és utána is ha Trumpot szavazzák meg. Ez még nem csengett le.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A lelőni csak egy példa, a többi merénylet (a mérgezést is beleértve) ugyanaz a kategória. Na meg nem úgy néz ki, mint aki készülne elpatkolni. Gondolom az ilyen trükkökre a titkosszolgálatnál is készülnek, megnézik mit eszik, letesztelik, és védik a kóbor lövedékektől. Amíg nem ő az elnök és nincs január 20 addig semmi nem biztos. Kezdésnek bepróbálkoztak a tűntetésekkel, utána 3 államban a szavazatok újraszámlálásával, most megrpóbálják az orosz hacker szálat eröltetni, akkor még ott vannak az elektorok akik arra szavaznak akire csak akarnak, mindig fenn áll a merénylet veszélye, még kitalálhatják, hogy nem is orosz hacker volt hanem maga Trump áll a választási csalás mögött, előhoznak valami ügyet és verik a harci dobot, hogy márpedig emiatt le kell mondania, nem csaodálkoznék egy második tűntetéssorozaton az elektori szavazatok leadása előtt közvetlen, és utána is ha Trumpot szavazzák meg. Ez még nem csengett le.
Akkor viszont nagyon nagy szarban lesz az USA, mert enélkül is van ott probléma a színfalak mögött, komoly társadalmi törések jöhetnek pillanatok alatt elő.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Csak akkor nem lesz elnök, vagy csak rövid ideig, ha a Fed-et àllamositani akarja :)
Minden màs nem erdekel senkit valójàban, az mind csak vihar a biliben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Az nem lenne gyenge lépés, de utoljára nem jött össze annak az elnöknek aki ezzel bepróbálkozott és még a lemondatásával sem álltak neki tölteni az időt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 718
113
Az nem lenne gyenge lépés, de utoljára nem jött össze annak az elnöknek aki ezzel bepróbálkozott és még a lemondatásával sem álltak neki tölteni az időt.


Ez így igaz,de azért amikor tudja az elnök úr,hogy ki akarják végezni,ugyan miért parádézik nyitott kocsiban?
Amennyiben a saját testőrei nem intézik el,kb megközelíthetelen az amcsi elnök,ha komolyan veszi a fenyegetést,akkor meg nem mutatkozik nyilvánosan,bárhonnan tud tv közvetítést adni,aláírni papírokat,szóval elég töknek kell elennie,ha hagyja magát megöletni.
Azt tehet amit akar,csak elhatározás kérdése,szerintem.