[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 718
113
Megjegyzem,nem kell a fed-et államosítani,valójában arról van szó,hogy mindig az állam mondja meg,hogy mennyi pénzt adjon neki(az államnak),csak ugya azt a pénzt ráterhelik az adófizetőkre,szóval ha kell újabb pár 1000 milliárd,csak kérnie kell,és kap,a lényeg,hogy mire használja.
A kongresszus hagyja jóvá a hadi kiadásokat,nem a fed.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Azt nem teheti meg, hogy 4 évig nem mutatkozik, legalábbis furcsa lenne. Kennedy meg szerintem nem hitte, hogy ezért (is?) megölik, de a cabrios parádézás tényleg meggondolatlan volt. A nemzeti bankok meg nem így működnek, soha nem az állam irányítja őket, hanem csak a bankvezér kinevezése állami hatáskör (sajnos valakinek valahol csak ki kell nevezni egy személyt, ezt egyelőre nem tudod elkerülni), amiben a FED eltér, hogy nincs állami tulajdonban hanem magán cég, ami elég durván hangzik ha belegondolsz.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ez így igaz,de azért amikor tudja az elnök úr,hogy ki akarják végezni,ugyan miért parádézik nyitott kocsiban?
Amennyiben a saját testőrei nem intézik el,kb megközelíthetelen az amcsi elnök,ha komolyan veszi a fenyegetést,akkor meg nem mutatkozik nyilvánosan,bárhonnan tud tv közvetítést adni,aláírni papírokat,szóval elég töknek kell elennie,ha hagyja magát megöletni.
Azt tehet amit akar,csak elhatározás kérdése,szerintem.
Szegény Motorola is haza járt aludni pedig ott valós veszély volt többszöri próbálkozással, az ember már csak ilyen, amúgy meg ha nem kabrió akkor más, ötlet van bőven a megoldásra
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Ez a béremelés ÁLTALÁNOS volt. Annyit hibáztam, hogy elírtam, 30% volt nem 35, és utána évente +5 %, 50% ig. Tehát most 35% már megvan, és 2017 jan. 1 től jön a +5%, amivel már 40%-lesz. ÁLTALÁNOSAN. Katona-Rendőr-Tűzoltó etc. Az hogy te mit hiszel ezzel kapcsolatban engem nem érdekel, a fizetési papíromon látom, nekem az a lényeg. Fidesz hívő meg önmagában ezért még nem lettem, de mindenképpen jó pont nekik, ahogy pl. a családpolitikájukat is sokkal többre tartom az adójóváírással, mint a liberális SZUPER ötletet, hogy alanyi jogon alapbér(tehát szaporítás), no meg egy picit a külpolitikájuk is közelebb áll hozzám, mint amit előtte a balliberális hülyék csináltak. Az hogy a jobbik milyen lenne/lesz azt még nem tudom, rajtuk nehezen igazodom ki, néha jónak tűnik, néha megborzadok tőlük is. Nálam a két jobboldali párt közül fog eldőlni, hogy melyik húzza be a szavazatom, még fogalmam sincs hogy melyik, addig is figyelek és majd döntök. Hozzáteszem, nyugodtan "megvehetett volna" egy komoly bérrendezéssel minden hivatásost a ballib oldal is, de ők SZARTAK rá, kb. a lélminimum környékén tartottak minket. Ezt is meghálálom nekik, ahol csak tudom...

Ha igaz, amit írtál, akkor egy 200-400 milliárdos költségvetésben történt egy vagy 100 milliárdos átrendeződés. Na erre lennék kíváncsi, hogy az mi volt! Mert esetleg kiderül, hogy a dolgok mégsem olyan szépek mint ahogy elsőre kinéz. Mint az államadósság alakulása. Papíron javult, de ha belemész a részletekbe kiderül, hogy ugyan úgy adósódunk 2010 óta, mint előtte.

Az hogy a ballib hülye volt az igaz. De ez miért menti a Fideszt abban, hogy ők legalább olyan hülyék, csak ellenkező előjellel? A külpolitikát meg jól el is baszta Orbán. A semmiért állítottuk be magunkat deviánsnak. Semmi olyasmi nem történt ami miatt "küzdenünk" kellett volna Brüsszellel. Most meg a románokkal veszünk úgy össze hogy nemhogy semmi haszna nem lesz, hanem csak kár keletkezhet.

A béremelést valószínűleg meg az ország növekedésének csökkentésre árán kaptátok. Magyarul jól nézd meg a fizetésedet, mert az nem fog növekedni már többet.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Ha igaz, amit írtál, akkor egy 200-400 milliárdos költségvetésben történt egy vagy 100 milliárdos átrendeződés. Na erre lennék kíváncsi, hogy az mi volt! Mert esetleg kiderül, hogy a dolgok mégsem olyan szépek mint ahogy elsőre kinéz. Mint az államadósság alakulása. Papíron javult, de ha belemész a részletekbe kiderül, hogy ugyan úgy adósódunk 2010 óta, mint előtte.

Az hogy a ballib hülye volt az igaz. De ez miért menti a Fideszt abban, hogy ők legalább olyan hülyék, csak ellenkező előjellel? A külpolitikát meg jól el is baszta Orbán. A semmiért állítottuk be magunkat deviánsnak. Semmi olyasmi nem történt ami miatt "küzdenünk" kellett volna Brüsszellel. Most meg a románokkal veszünk úgy össze hogy nemhogy semmi haszna nem lesz, hanem csak kár keletkezhet.

A béremelést valószínűleg meg az ország növekedésének csökkentésre árán kaptátok. Magyarul jól nézd meg a fizetésedet, mert az nem fog növekedni már többet.
:eek:o_O
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Gondolom anno amikor a szocik 14 000 ft/nyugger áron megvették a szavazást őket is ilyen lelkesen köpködted.

Igen. Bár akkoriban elsősorban a nyugdíjasokban csalódtam. Mert valahogy nem az a szomorú, hogy valakik szociális demagógiával kampányolnak, hanem hogy vannak sokan akiknél működik is.

De akkor ezek szerint te is szidod most a kormányt a 10ezer forintos népszerűségvásárlásért?

Ja nem, mert tőlük kapod a fizud. :)

Ne magadból indulj ki! Amúgy meg míg engem zavart a ballib lopása és most zavar a fidesz lopása is, úgy látszik téged a ballib lopásában csak az zavart, hogy nem a te pártod lop...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Ami engem érdekel, az az, hogy melyik társadalmi osztálynak, rétegnek próbálnak jót tenni, osztanak vissza többet.

Ha úgy tetszik, élni és élni hagyni.

Hát akkor miért gondolkodsz azon, hogy egyáltalán a Fideszre szavazol? A középosztályellenes, munkaellenes, magyar ipar ellenes politikájuk pont ennek az ellenkezője.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Veszélyes ingovány ez. Ha megkockáztatják, olyan balhé lesz abból, hogy a világ beleremeg.

Hát jah. Durva egy darázsfészket piszkálgatnak. Mondjuk az is durva lenne, ha igaz lenne. De épp ezért kell ultraóvatosan kezelni a dolgot. Nagyon komoly és egyértelmű bizonyítékokkal lehet csak bármit is mondani ilyenkor.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Trump győzelmén ez sz àllitolagos "ügy" nem vàltoztat semmit. Nyert.
Az esetleges "beavatkozàsra" legfeljebb csak következtetni lehet, de keményen bizonyitani, nem hinném. Pl. nmikor, ki hekkelt meg (?) a demokratàk hàlozatàt, ki, mikor hozott nyilvanossàgra Vlintont terhelő anyagokat. Ilyesmik...
Nem lesz ebből semmi, szerintem. Amint làtjuk, Trump nem esett a szàjàra, se a fejère...
Az a fekete gyerek aki mèg elnök, meg pànikol...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A külpolitikát meg jól el is baszta Orbán. A semmiért állítottuk be magunkat deviánsnak. Semmi olyasmi nem történt ami miatt "küzdenünk" kellett volna Brüsszellel. Most meg a románokkal veszünk úgy össze hogy nemhogy semmi haszna nem lesz, hanem csak kár keletkezhet.

?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ha igaz, amit írtál, akkor egy 200-400 milliárdos költségvetésben történt egy vagy 100 milliárdos átrendeződés. Na erre lennék kíváncsi, hogy az mi volt! Mert esetleg kiderül, hogy a dolgok mégsem olyan szépek mint ahogy elsőre kinéz. Mint az államadósság alakulása. Papíron javult, de ha belemész a részletekbe kiderül, hogy ugyan úgy adósódunk 2010 óta, mint előtte.

Az hogy a ballib hülye volt az igaz. De ez miért menti a Fideszt abban, hogy ők legalább olyan hülyék, csak ellenkező előjellel? A külpolitikát meg jól el is baszta Orbán. A semmiért állítottuk be magunkat deviánsnak. Semmi olyasmi nem történt ami miatt "küzdenünk" kellett volna Brüsszellel. Most meg a románokkal veszünk úgy össze hogy nemhogy semmi haszna nem lesz, hanem csak kár keletkezhet.

A béremelést valószínűleg meg az ország növekedésének csökkentésre árán kaptátok. Magyarul jól nézd meg a fizetésedet, mert az nem fog növekedni már többet.
Komolyan mondom a POFÁM leszakad tőled néha :D! Osztod az észt, hogy kurvára tönkre van téve az ország, mindenki nyomorog, szar minden, bezzeg a ballib alatt mennyivel átláthatóbb, tisztább, jogszerűbb és etikusabb volt minden, mert most aztán a világ pöcegödre vagyunk, hogy az kormányoz, akit te az antikrisztusnak gondolsz. Erre jön valaki, aki elmondja neked, hogy azért van olyan társadalmi réteg(hivatásos - rendvédelmi vonal) akiknek LÉNYEGESEN megemelték a fizetését, akkor meg megszakérted azonnal, hogy 1. HOGY lehet az, mert az nem egyezik az általad ismert statisztikákkal, és nem logikus 2. Ha igaz egyáltalán, úgyis éhen döglünk nemsokára, mert a fizetés az nem fog soha növekedni többet.

Na erre azt mondom, hogy nézd, pont másfél éve lényegesen többet keresünk, nem 1x adtak 10.000 ft ot, hanem már 1 éve +35% al több, és előtte fél évet is elketyegett a rendszer +30% al. Az meg hamarosan kiderül, hogy ahogy meg van ígérve, 20 nap múlva legkésőbb jön e a parancs az újabb +5%-ról, amivel már 40% - nak kell lennie.

Jah, és közölném, ez még nem minden, mert bizony ebben az évben kötelezően adni kellett már 2x pénzt a teljesítményértékelések alapján, akinek jó volt, elég szép összeget kapott. Akit ismerek, a környezetemen majdnem mindenki kapott, értékeléstől függően, a két részt összevonva kb. 40.000 től a 100k feletti összegről beszélünk itt is. Megéri jól teljesíteni. Ezt is a mostani rendszer vezette be. Szóval beta, nem tudom hogy honnan veszed a statisztikáid, de pl. ajánlom inkább neked hogy beszélgess olyanokkal, akik benne vannak a rendszerben, vagy pl. a másik vitánkkal kapcsolaban, hogy ballagj át Romániába és nézz körül, ha még mindig a statisztikáid miatt azt képzeled, hogy lefejlődnek minket, meg ott lesz közép kelet Európa svájca...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hát akkor miért gondolkodsz azon, hogy egyáltalán a Fideszre szavazol? A középosztályellenes, munkaellenes, magyar ipar ellenes politikájuk pont ennek az ellenkezője.
Azért gondolkodom akár ezen az opción is, mert nem azt, és nem azokat a folyamatokat látom amit te. Azt látom, hogy jobban élek, jobban él a családom, és a hozzám hasonló emberek tervezgetik a gyerekeket. Amelyek szerintem jó dolgok. Van sok olyan dolog ami természetesen zavar engem is, amiben látom hogy sumákság van, csak ha őszinte vagyok, ugyan úgy láttam ilyeneket mióta az eszemet tudom(rendszerváltás óta képben vagyok kb.) és soha nem volt ez másként. De legalább cserébe jó szarul is éltünk, a hazaszeretet hajtott sok embert, és vatikáni valutával fizették meg. Mióta hivatásos vagyok, most először van viszonylag versenyképes fizetés a civil szférával szembeállítva.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hát jah. Durva egy darázsfészket piszkálgatnak. Mondjuk az is durva lenne, ha igaz lenne. De épp ezért kell ultraóvatosan kezelni a dolgot. Nagyon komoly és egyértelmű bizonyítékokkal lehet csak bármit is mondani ilyenkor.
Ez ha igaz, arról is kussolni kell. Saját magukat járatnák le vele a szervezeteik, és garantáltan ha így akarják eltávolítani Trumpot, ilyen indokkal, kb. az Ország rá szavazó fele háttérhatalmi Clintonista - Sorosgyuribácsis árulásnak hinné, és polgárháborúval végződne. Azt kell hogy mondjam, hogy az Oroszok - Kínaiak pont így járnának a legjobban.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Igen. Bár akkoriban elsősorban a nyugdíjasokban csalódtam. Mert valahogy nem az a szomorú, hogy valakik szociális demagógiával kampányolnak, hanem hogy vannak sokan akiknél működik is.

De akkor ezek szerint te is szidod most a kormányt a 10ezer forintos népszerűségvásárlásért?

Ne magadból indulj ki! Amúgy meg míg engem zavart a ballib lopása és most zavar a fidesz lopása is, úgy látszik téged a ballib lopásában csak az zavart, hogy nem a te pártod lop...
Tudod mi a különbség 14 000 ft és 10 000 ft értékű Erzsébet utalvány között? Nem hiszem, hogy közgazdasági diploma kell a megértéséhez.

A ballib lopásában a pofátlanság és a mérték zavart. Tudom, hogy a fidesz is lop, mint a világon minden kormány, de mellette a népnek is ad pénzt és fejleszti az országot. Remélem ehhez sem kell a közgazdasági diploma, hogy megértsd a különbséget.

Az én pártomról meg annyit, hogy még meg sem alakult, de ha megalakulna, akkor az összes jelenlegi erő azon munkálkodna, hogy betiltsa. :)

De ez itt OFF térjünk vissza TRUMP-ra. :)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113


Régi szép idők"keresd a nőt"
Viszont az új idők "keresd az energiahordozót"

Az USA korábbi irányvonalának érdekeltségei voltak (lettek volna) az Ukrán kitermelésben. Csúnyák is lettek az oroszok (persze, ez csak csepp volt az okok tengerében)
Az USA most következő irányvonalának meg némi köze lehet/volt az orosz kitermeléshez. Emiatt ( meg rengeteg más miatt) az Ukránok lehetnek a csúnyák. Az oroszok meg a szépek.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Régi szép idők"keresd a nőt"
Viszont az új idők "keresd az energiahordozót"

Az USA korábbi irányvonalának érdekeltségei voltak (lettek volna) az Ukrán kitermelésben. Csúnyák is lettek az oroszok (persze, ez csak csepp volt az okok tengerében)
Az USA most következő irányvonalának meg némi köze lehet/volt az orosz kitermeléshez. Emiatt ( meg rengeteg más miatt) az Ukránok lehetnek a csúnyák. Az oroszok meg a szépek.
De lehet duplán jár jól Amerika.Nem ismerek minden részletet,nem tudom,hogy 2014 február óta mi került ott külföldi kézbe,de attól,hogy a Trump adminisztrációt nem érdekli majd Ukrajna,attól az ukik még lehet tovább adják majd a kitermelési jogokat olyan amerikai cégeknek ,akik az előző bagázs érdekeltségeibe taroznak.(Lásd a Fahrenheit 911 című Moore-filmet,amikor Chaney és Bush közeli cégek már 90-es években,Clinton elnöksége idején tálin vezetőkkel tárgyaltak egy Afganisztánon áthaladó gázvezeték építéséről.)