[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113

Érdekes ráeszmélés, hogy az 1960 óta stabilan demokratákra szavazó latino és afro kisebbség(?) önmagában igazából erősen keresztény és konzervatív, csak idáig úgymond a lóvét a demokratáktól kapta.
De mostanra elfogyott a support, jött viszont helyette bolsevizmus, ateizmus, genderizmus és konkurens migránsok áradata.

Így sanszos, hogy a latinok és a négusok elkezdenek a republikánusokra szavazni...
Én világ életemben hülye voltam a matekhoz, a középiskolában is csak szegény szüleim által finanszírozott különóráknak köszönhettem, hogy nem hasaltam el a tantárgyból, szóval lehet bennem van a hiba, de az alábbi sorokból nekem nem jön ki a matek:

"Mint azt a Financial Times adatújságírója, John Burn-Murdoch bemutatta, a nem fehér választók 56 százaléka szavazna Joe Biden demokrata elnökre Donald Trumppal szemben, miközben 2020-ban e heterogén választói csoportban 50 százalékpontos előnye volt a jelenlegi elnöknek."

E sorok értelmében Bidenre a fent nevezett csoport 56 %-a szavazna rá ha most lenne a választás, szemben a 2020-as eredménnyel amikor is e csoport 50%-a szavazott rá. Ergo ez 2024-ben 6% ponttal több mint 2020-ban. Akkor most mi van?!? :confused:
 
  • Vicces
Reactions: balsteffl

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
99
309
53
Én világ életemben hülye voltam a matekhoz, a középiskolában is csak szegény szüleim által finanszírozott különóráknak köszönhettem, hogy nem hasaltam el a tantárgyból, szóval lehet bennem van a hiba, de az alábbi sorokból nekem nem jön ki a matek:

"Mint azt a Financial Times adatújságírója, John Burn-Murdoch bemutatta, a nem fehér választók 56 százaléka szavazna Joe Biden demokrata elnökre Donald Trumppal szemben, miközben 2020-ban e heterogén választói csoportban 50 százalékpontos előnye volt a jelenlegi elnöknek."

E sorok értelmében Bidenre a fent nevezett csoport 56 %-a szavazna rá ha most lenne a választás, szemben a 2020-as eredménnyel amikor is e csoport 50%-a szavazott rá. Ergo ez 2024-ben 6% ponttal több mint 2020-ban. Akkor most mi van?!? :confused:
Nagyon felzárkózott bizonyos nációnál... annó még csak 10% ... most már 40% lájkolja.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
Én világ életemben hülye voltam a matekhoz, a középiskolában is csak szegény szüleim által finanszírozott különóráknak köszönhettem, hogy nem hasaltam el a tantárgyból, szóval lehet bennem van a hiba, de az alábbi sorokból nekem nem jön ki a matek:

"Mint azt a Financial Times adatújságírója, John Burn-Murdoch bemutatta, a nem fehér választók 56 százaléka szavazna Joe Biden demokrata elnökre Donald Trumppal szemben, miközben 2020-ban e heterogén választói csoportban 50 százalékpontos előnye volt a jelenlegi elnöknek."

E sorok értelmében Bidenre a fent nevezett csoport 56 %-a szavazna rá ha most lenne a választás, szemben a 2020-as eredménnyel amikor is e csoport 50%-a szavazott rá. Ergo ez 2024-ben 6% ponttal több mint 2020-ban. Akkor most mi van?!? :confused:
Hát én itt csak egy dologra tudok gondolni: a mostani teljes színes választók 56 százaléka az kevesebb ember, mint az az embertömeg, aki 50 százalékkal több volt, mint a 2020-ban Trumpra szavazók mennyisége - ugyanebből a csoportból.
50 százalékos előny az másfélszeres nagyság a másik oldalhoz képest. Vagyis míg 2020-ban a színesek 75 százaléka szavazott Bidenre most már csak 56 százalékon várják a mostani elnök támogatottságát ebből a körből.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 224
113
Én világ életemben hülye voltam a matekhoz, a középiskolában is csak szegény szüleim által finanszírozott különóráknak köszönhettem, hogy nem hasaltam el a tantárgyból, szóval lehet bennem van a hiba, de az alábbi sorokból nekem nem jön ki a matek:

"Mint azt a Financial Times adatújságírója, John Burn-Murdoch bemutatta, a nem fehér választók 56 százaléka szavazna Joe Biden demokrata elnökre Donald Trumppal szemben, miközben 2020-ban e heterogén választói csoportban 50 százalékpontos előnye volt a jelenlegi elnöknek."

E sorok értelmében Bidenre a fent nevezett csoport 56 %-a szavazna rá ha most lenne a választás, szemben a 2020-as eredménnyel amikor is e csoport 50%-a szavazott rá. Ergo ez 2024-ben 6% ponttal több mint 2020-ban. Akkor most mi van?!? :confused:
50 százalékpontos előny az, h annyival több szavazott rá, mint Trumpra, tehát ha Trumpra pl a színesek 16%a, Bidenre 66%, ez az 50 százalékpontos előny.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
"Fiatalok" rászoktak a koreai autók ellopására, mivel ez egy szofverhiba miatt igen könnyű:


Elgondolkodtató, hogy mit gondolhattak a dél-koreai autóipari vezetők, amikor először hallottak az ellenük felhozott vádakról. A pert a károsultak indítják a kártérítésért. Azonban, ahogyan a Polgárjogi Törvény nagyrészt felváltotta az Alkotmányt, az angolszász normák helyébe az az elképzelés lépett, hogy a feketék nem felelősek a tetteikért. Így amikor a feketék elkezdtek koreai autókat lopni és ezzel hencegni a TikTok-on, sokan a gyártókat, a Kia Americát és a Hyundai Motors-t hibáztatták.

2023 márciusában Arizona, Kalifornia, Colorado, Connecticut, Columbia körzet, Delaware, Illinois, Massachusetts, Maryland, Nevada, New Jersey, New Mexico, New York, Észak-Karolina, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Dél-Dakota, Vermont, Washington és Wisconsin állam főügyészei levelet küldtek a két vállalatnak (ugyanaz az anyavállalatuk), amelyben felszólították őket, hogy ajánljanak fel ingyenes szoftverfrissítést vagy más módot a lopások megakadályozására.

A levél egy része így szólt:

Az ilyen sérülékeny járművek lopásainak megugrása valóban megdöbbentő. 2020-ban Milwaukee-ban 895 Hyundai és Kia járművet loptak el. A 2021-es évben 6970 lopás történt. . . Minneapolisban a Hyundai-ok és Kia-k lopásai 2022-ben 836%-kal nőttek az előző évhez képest. A Missouri állambeli St. Louis megyében 2021 és 2022 között évről évre 1090%-kal nőtt a Kia és Hyundais lopások száma. . . . 2019 és 2022 között Philadelphiában közel 800%-kal, illetve 400%-kal nőtt a Kias és Hyundais lopások száma.

. . . . 2023 januárjának első három hetében a Kia és Hyundais az összes autólopás 44%-át tette ki Washingtonban (176 lopás az összesen 393 lopásból), ami jelentős emelkedést jelent 2022 júliusához képest, amikor a Kia és Hyundais a lopásoknak csak 9%-át tette ki (31 lopás az összesen 332 lopásból). A New York állambeli Buffalóban a lopott Kia és Hyundai járművek száma az egekbe szökött, a 2022-es év egészének 400-ról 350-re 2023 első két hónapjában.

A levél arra utalt, hogy a tolvajok voltak az áldozatok:

Az egyik esetben egy tinédzser meghalt, miután ellopott egy Kia Sportage-t és elmenekült a rendőrség elől, majd összeütközött egy másik járművel. Egy másik esetben négy tizenéves vesztette életét, miután a lopott Kia, amelyben ültek, nagy sebességgel egy padkának ütközött. . . . Az oregoni Portlandben egy 16 éves fiatal legalább 3 Kia-lopásban vett részt, amelyek közül kettő veszélyes balesettel végződött.

A közösségi médiában közzétett videókból kiderül, hogy a tolvajok szinte mind fekete bőrűek, és néhány nem fehér bőrű is van köztük. Fehér YouTuberek dokumentumfilmeket készítettek a "Kia fiúkról". Az egyiket, amelyben a narrátor a kalandjaikkal hencegő, mocskos szájú feketékkel készít interjút, több mint 7,7 millióan látták. A dokumentumfilm egy letartóztatáshoz vezetett, de a tolvajt nem sokkal azután, hogy szabadlábra helyezték, letartóztatták autólopásért. A "Kia Boys" nem tévesztendő össze a "Game Over" srácokkal, a fiatal feketék egy másik csoportjával, akik szintén autót lopnak. Még rapvideók is készültek a Kia Boys-ról.

A Kia és a Hyundai azt mondta, hogy több mint 200 millió dollárt fizet a lopás áldozatainak egy csoportos kereset rendezése érdekében, de egy szövetségi bíró elutasította a megegyezést. Seattle, Baltimore, Cleveland, New York, Chicago, St. Louis, Milwaukee és Columbus is perel. A Louisville Courier Journal egy olyan cikket közölt, amely arra utalt, hogy Louisville valamit rosszul csinál, amikor nem perel. Két nappal később a város beperelte. Keith Ellison minnesotai főállamügyész, egy korábbi fekete nacionalista, Al Sharptonnak az MSNBC műsorában azt mondta, hogy az autógyárak felelősek azért, hogy az autók "ne legyenek olyan könnyen ellophatók, hogy csábító, vonzó kellemetlenséget jelentsenek a fiatalok számára".
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113

Vannak más perek is gyártók ellen. Chicago azért perli a Glockot, mert azt állítja, hogy egy "Glock-kapcsolóval" félautomatákat géppisztolyokká lehet változtatni. A fekete polgármester, Brandon Johnson nem keménykedik a bűnözéssel szemben, nevezetesen arra figyelmezteti az embereket, hogy ne "démonizálják" a feketéket a tömeges erőszak után, és azt sugallja, hogy a jóvátétel csökkenteni fogja a bűnözést. Ugyanakkor kihasználja az Illinois államban tavaly elfogadott lőfegyveripari felelősségvállalási törvényt, amely lehetővé teszi az ilyen pereket. Tizenkét állam és Washington DC szintén levelet küldött a Glocknak, amelyben figyelmeztették a bizonyítékok megőrzésére, ami arra utal, hogy hamarosan perelni fognak.

Az ilyen perek nem csak zsarolásra szolgálnak. Olyan vállalkozásokat is bezárhatnak, amelyek elméleti alkotmányos védelmet élveznek. A precedenst az teremtette meg, amikor a Remington, Amerika legrégebbi fegyvergyártója megegyezett a Sandy Hook-i iskola áldozatainak családjai által benyújtott perben. Azt állították, hogy a vállalat felelőtlenül forgalmazta AR-15 típusú puskáját a fogékony fiatal férfiaknak. A vállalat 73 millió dollárt fizetett ki, és csődöt jelentett. A Glock osztozhatna a Remington sorsában, és a felelős fegyvertulajdonosok büntetést kapnának.

Szinte mindenki tudja, hogy a dohányzás veszélyes, de a mentolos cigaretta különösen veszélyes, mert a feketék szeretik.

"A célzott mentolos cigarettareklámok segítettek a feketék magas fogyasztásához. Be kellene tiltani őket?" USA Today, 2022. július 27.
"The 'predatory marketing' behind menthol cigarettes and how a ban could save Black lives," PBS , April 29, 2021
"How the tobacco industry targeted Black Americans with menthol smokes," NPR , April 29, 2022

2022 áprilisában az FDA tiltást javasolt:

2019-ben az Egyesült Államokban több mint 18,5 millió 12 éves és idősebb mentolos cigarettát szívó volt, különösen magas volt a fiatalok, a fiatal felnőttek, az afroamerikaiak és más faji és etnikai csoportok körében. A közzétett modellező tanulmányok ... becslései szerint [a tilalom] 40 év alatt 324 000-654 000 dohányzásnak tulajdonítható haláleset (92 000-238 000 az afroamerikaiak körében) kerülhető el.

"A mentolos cigaretta betiltása: A Social Justice Issue Long Overdue" (Egy régóta esedékes társadalmi igazságossági kérdés) a mentolos cigaretták ellen érvelt nemcsak a feketék, hanem "a leszbikus, meleg és biszexuális dohányosok, a mentális problémákkal küzdő dohányosok, a társadalmi-gazdasági szempontból hátrányos helyzetű népességcsoportok és a terhes nők" esetében is. A NAACP támogatja a tilalmat, azt állítva, hogy a mentolos cigaretták a feketék áldozatai. A Biden-kormányzat visszalépett a mentolos cigaretták betiltásáról szóló eredeti döntésétől, és idénre halasztotta azt.

Az ok? A The Hill azt írta, hogy "a fekete dohányosok túlnyomó többsége mentolos cigarettát használ, és egy olyan választási évben, amikor minden szavazat számít, Biden elnök nem engedheti meg magának, hogy elidegenítse bármely potenciális választói csoportot". Becslések szerint a feketék 85 százaléka szív mentolos cigarettát.

A perek következő hulláma az élelmiszeripari cégek ellen indulhat. "A színesbőrűek körében a legmagasabb az elhízási arány az Egyesült Államokban" - jegyezte meg a Vox 2018-ban, és "az élelmiszer-marketing része a problémának". Azóta sok hasonló panasz érkezett:

"Fast food's equity problem: Black and Hispanic youth unfairly targeted by ads," MedicalNewsToday, 2021. július 2.
"Fekete és spanyolajkú fiatalokat céloznak meg az egészségtelen ételek reklámjaival, a kutatás szerint", CNN, 2019. január 15.
"Az egészségtelen élelmiszerreklámok által bombázott fekete és spanyolajkú fogyasztók valós egészségügyi következményeket szenvednek el," USA Today, november 22, 2022
"New Study Shows Unhealthy Food Advertising Continues to Disproportionately Targeting Consumers of Color," UConn Today, November 16, 2022
"Az egészségtelen élelmiszerek és italok faji alapú marketingje", Journal of Law, Medicine & Ethics, 2022.
Valaki azzal fog érvelni, hogy a kisebbségeket becsapták, hogy egészségtelen ételeket fogyasszanak, ahogy a Sandy Hook-i lövöldözőt is becsapták, hogy puskát vegyen.

A törvény mindig is erős fegyver volt, de a felelősség egyre bővül. Ha az autógyártók és a fegyvergyártók a bűnözők tetteiért felelősek, a dohány- és egészségtelen ételeket gyártó cégek pedig a feketéket betegítik meg, gyakorlatilag bármi okot adhat a perre. Már most is vannak olyan tanulmányok, amelyek szerint a "strukturális rasszizmus" betegíti meg a feketéket. Egyes országokban betiltják a fehéreket támogató beszédet, mert az "veszélyt" jelent; ugyanígy Amerikában a bírák akár úgy is dönthetnek, hogy a szavak "ártanak" az embereknek.

A "Kia Boys" precedens azt jelentheti, hogy mindent úgy kell kialakítani, hogy a feketék ne lopják el, vagy ne használják bűncselekmények elkövetésére, de a feketéket nem fogják felelősségre vonni. Ez magasabb költségeket, kevesebb szabadságot és romboló pereket jelentene. A sokszínűségi adó folyamatosan emelkedik. Ha a feketék mentesülnek a személyes felelősség alól, akkor mi többiek fizetünk, és a rossz döntéseikért is vállaljuk a felelősséget.

(forrás)
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 932
7 792
113
image.png