[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
De akkor meg minek tagadni? A szokásos sablon, mindig ez van. Először jön a tagadás, aztán ha érkeznek a bizonyítékok akkor meg jön a "de a zusa is!".
Hogy miért tagadják azt ne tőlem kérdezd, hanem attól aki tagadja. De a kérdés csak akkor jogos, ha arra is rákérdezel aki lehallgatja a saját szövetségeseit, de Clinton-mama csúnyaságairól meg kussol, erről pedig még véleményt se hallottam tőled. Már megint az a csúnya kettős mérce.....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
...Mert egy másik ország belügyeibe való avatkozás...? Értem, mit akarsz, de azért nem kéne kvázi jóváhagyni az ilyesmit.

Bezony. Ezt már korábban is írtam. Ha Clintonné feddhetetlen lett volna, akkor nem lett volna mit ellene fordítani. Ott a pont...
Egyik fél sem kért tőlem jóváhagyást, így megadni sem tudtam, max a véleményemet írhatom le. Egyébként meg szerintem mindkét tevékenység mások belügyeibe való beavatkozást jelent, csak az egyik oldalról a kikiáltott ellenség ellen tették, a másikról meg a szerződések szerinti szövetségeseik ellen. Melyik a természetesebb és logikusabb akció?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hogy miért tagadják azt ne tőlem kérdezd, hanem attól aki tagadja. De a kérdés csak akkor jogos, ha arra is rákérdezel aki lehallgatja a saját szövetségeseit, de Clinton-mama csúnyaságairól meg kussol, erről pedig még véleményt se hallottam tőled. Már megint az a csúnya kettős mérce.....
Tény, hogy az USA is kémkedik, ez senki nem tagadja. Mindenki kémkedik, ez is tény, ezt sem tagadja senki. Clintonnénak voltak kompromittáló levelei amit szintén nem tagad senki. Az a tény van tagadva, hogy a DNC-t orosz hekkerek törték fel, ha nem te tagadod akkor nyilván ez nem rád vonatkozik.

Szerintem tökmindegy, hogy ki melyik tényen szeret rugózni, inkább csak az zavaró amikor valaki a tényeket tagadja. Ugyanez volt a maláj gép esetében is, először szinte mindenki tagadott, aztán amikor egyre több bizonyíték került elő akkor egyrészről előkerült a "zusa is meg a zukránok is lőttek le gépet", másrészről meg a fanatikusabbak máig tagadják a tényeket.
 
A

altx

Guest
Te amúgy tudod a hátterét a dolognak? Csak azért kérdezem, mert azért konkrétan jogos volt ám, amit rájuk oltott... Az interview leadása után, én pont a CNN-en néztem, ott dadogott az egyik CNN-es riporter, és magyarázni PRÓBÁLTA a bizonyítványt, hogy ők igazából csak rossz adatot közvetítettek tovább, meg nem tudták, hogy az az ember, akire ők hivatkoznak hogy Prágában dumált az oroszokkal, az csak névrokona volt Trump belsős emberének, nem Ő, és igazából ők is csak meg lettek vezetve, nem volt rossz szándék etc. Kb. a szánalmas kategória volt... Nem sajnálom őket, és igen , az emberek jó részének, ahogy nekem is, A FASZ kivan az ilyen hatásvadász médiumokkal, aminek az egyik zászlóhordozója bizony PONT a CNN. Azt kapták, amit megérdemeltek...

Nem tudom a hateret, de mivel ennyire nyivakol a csavo lehet hogy van is valami benne a dologban.

ezt nem igy szoktak csinalni, nem az egesz vilag elot cirkuszolunk hogy mindenki nevessen rajtunk hanem szep csondben elrendezik a dolgokat.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Megint tévedsz. A szolgálatok jelentése nem kizárólag a hekelésről szól, hanem a teljes orosz befolyásolási kampányról aminek része a hekkelés is és része az információs kampány és még sok minden más is, amit csak az tudhat teljes egészében aki olvasta a jelentést, tehát sem te sem én nem tartozunk közéjük.
Fogd már fel, , hogy NEM EZ A TÉMA, hanem a Trumpról a buzzfeeden és a CNN-en nemrég nyilvánosságra hozott pletykagyűjtemény. Amiről te hadoválsz a cimboráddal, annak ehhez a világon semmi köze, az általatok hivatkozott jelentésben egyetlen szó sem esik róla és Trump sem a szolgálatoktól értesült arról, hogy mit (vagy mit nem) csinált az oroszokkal Oroszországban (is), hanem ebből a 35 oldalas bulvárcsokorból. Hovatovább egy büdös szóval nem ismerte el, hogy igaz lenne, sőt.

Akkor a kedvedért: a szerverek feltörésére a meglehetősen gyenge lábakon álló következtetéseken túl SENKI nem tudott érdemi, közvetlen bizonyítékkal szolgálni, az amerikai szolgálatok sem. Meg sem próbálták. Sok más egyéb mellett pedig azt is állították már szent esküvéssel például, hogy Iraknak tömegpusztító fegyverei vannak, de ehhez képest a mai napig nem voltak képesek egy felet sem megtalálni belőlük, ami nem meglepő annak fényében, hogy (azóta már általuk is elismerten) HAZUDTAK, mert akkor Iraknak már nem voltak tömegpusztító fegyverei, és ezt ők is tudták. De hazudtak Ukrajna kapcsán is. Stb. Érted? Olyanok meséjét kéne szerinted elhinni, akik megrögzött hazudozók és amit ők bizonyítéknak neveznek, azt egy erősebb idegzetű ügyész vagy bíró is megetetné velük, mert még trágyának is alkalmatlan és csak a hozzád hasonló fanatikus hívők veszik készpénznek - pedig még Dezső Bandi is kétkedve fogja, holott sok mindennel vádolható, de orosz pártisággal marhára nem. Nem gyanús?

@cinikus
Megtisztelnél, ha abbahagynád a személyeskedést! Fene se akar moderálásért picsogni... Egyszerűen csak vegyél vissza. Ennyit akartam eleve jelezni, mert nagy pofával, mindenki mást becsmérelve előadhatod a véleményedet, de attól még az nem lesz megalapozott. Nem a hírekben leközöltek alapján.

Röviden: "azért mert bemondta a tévé, még nem lesz igaz". Lila gőzöd sem lehet, hogy mi folyik a háttérben és pontosan mi történt. Ennyit akartam az értésedre adni, de látom, ordas nagy hülyeség volt. Inkább hagyom, hogy fújd tovább a fájdalmadat...
Megtisztelnél, ha felvillantanád az értelem halvány jeleit. Mondjuk azzal, hogy két, egymástól független témát nem mosol egybe, avagy ne hazudj. Hovatovább, ha olyan témába dumálsz bele hatalmas arccal és úgy, hogy sugárzik rólad a teljes fogalmatlanság, akkor ne neked álljon már feljebb és ne te legyél megsértődve, jó? :eek::D:D:D:D:D
További szép napot! :p
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Fogd már fel, , hogy NEM EZ A TÉMA, hanem a Trumpról a buzzfeeden és a CNN-en nemrég nyilvánosságra hozott pletykagyűjtemény. Amiről te hadoválsz a cimboráddal, annak ehhez a világon semmi köze, az általatok hivatkozott jelentésben egyetlen szó sem esik róla és Trump sem a szolgálatoktól értesült arról, hogy mit (vagy mit nem) csinált az oroszokkal Oroszországban (is), hanem ebből a 35 oldalas bulvárcsokorból. Hovatovább egy büdös szóval nem ismerte el, hogy igaz lenne, sőt.

Akkor a kedvedért: a szerverek feltörésére a meglehetősen gyenge lábakon álló következtetéseken túl SENKI nem tudott érdemi, közvetlen bizonyítékkal szolgálni, az amerikai szolgálatok sem. Meg sem próbálták. Sok más egyéb mellett pedig azt is állították már szent esküvéssel például, hogy Iraknak tömegpusztító fegyverei vannak, de ehhez képest a mai napig nem voltak képesek egy felet sem megtalálni belőlük, ami nem meglepő annak fényében, hogy (azóta már általuk is elismerten) HAZUDTAK, mert akkor Iraknak már nem voltak tömegpusztító fegyverei, és ezt ők is tudták. De hazudtak Ukrajna kapcsán is. Stb. Érted? Olyanok meséjét kéne szerinted elhinni, akik megrögzött hazudozók és amit ők bizonyítéknak neveznek, azt egy erősebb idegzetű ügyész vagy bíró is megetetné velük, mert még trágyának is alkalmatlan és csak a hozzád hasonló fanatikus hívők veszik készpénznek - pedig még Dezső Bandi is kétkedve fogja, holott sok mindennel vádolható, de orosz pártisággal marhára nem. Nem gyanús?

Megtisztelnél, ha felvillantanád az értelem halvány jeleit. Mondjuk azzal, hogy két, egymástól független témát nem mosol egybe, avagy ne hazudj. Hovatovább, ha olyan témába dumálsz bele hatalmas arccal és úgy, hogy sugárzik rólad a teljes fogalmatlanság, akkor ne neked álljon már feljebb és ne te legyél megsértődve, jó? :eek::D:D:D:D:D
További szép napot! :p
Megint tele vagy tévedéssel. Szinte semmi nem igaz abból amit mondasz, teljesen fals dolgokat hordasz itt össze.

Nem igaz, hogy Trump csak Steele-jelentésből értesült. Trump a teljes hírszerzési jelentést megkapta, nem csak a nyilvánosságnak szánt összefoglalót, nem csak a Steele féle csatolmányt, a teljes jelentést.

Nem igaz, hogy Trump nem ismerte el a DNC orosz hekkerek általi feltörését. Konkrétan megkérdezték tőle, konkrétan megmondta, hogy ők voltak.

Nem igaz, hogy a hekkelésre senki nem tudott érdemi bizonyítékkal szolgálni. Az, hogy te nem láttad ezeket a bizonyítékokat nem jelenti azt, hogy senki se látta. Te csak a nyilvános összefoglalót láttad, de úgy beszélsz mintha tudnád mi áll a teljes jelentésben. Nem tudod, és mi sem, de azok akik tudják egyértelműen kimondták, hogy a DNC-t orosz hekkerek törték fel.
 
A

altx

Guest
Viszont az Aliexpress ugródeszka a világpiacra.
Szóval???

Ha visszahozza a termelés nagy részét az USA-ba, azzal otthon tömegeknek csinál munkahelyet, fellendít a gazdaságot. Amit az autógyártóknál 9 nappal a beiktatása előtt már elért egy kis fenyegetőzéssel, már az önmagában IMPRESSZÍV.

Megbeszelte ket gazdag hogy uzletelnek egyet..


Szupi lesz egy csomo amcsi beszalito az aliexpressnel, csak hogy, annak az amcsi cegnek le kell faragni az arbol hogy versenykepes legyen (nem birja 100 dollcsiert eladni azt a valamit mint amerikaba hanem 50 fogja), utana meg annak az arunak a profitjat jo reszit elveszi a szalito (Aliexpress).
Aztan meg ki is kell hogy fizesse a munkasokat, na persze az amcsi munkas nem fog napi 10 dollarert dolgozni mint a kinai.
En nem latok itt egy csomo uj munkahelyet hanem az ellenkezojet.

Ahova beengedik a kinaiakat ott aztan tobb gazdasag nincs, elpusztitanak mindent.
Tramp alandoan a kinaiakkat csicskazza, aztan meg a nekik hajtja a vizet.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Megint tele vagy tévedéssel.
Persze, itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter. :D:D

"A számítógépes támadások ügyében James Comey FBI-igazgató arról tájékoztatta a szenátorokat, hogy a Demokrata Országos Bizottság többszöri kérés ellenére sem tette lehetővé az FBI-nak a vizsgálatot. Szerinte nem kétséges, hogy oroszok behatoltak amerikai számítógépes rendszerekbe..."

http://index.hu/kulfold/usa/feher_h...asolhattak_a_valasztasokat_az_orosz_hackerek/

Vizsgálat ugyan nem volt (vajon miért nem?), de mégis "TUDJÁK". :D:D:D
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Persze, itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter. :D:D

"A számítógépes támadások ügyében James Comey FBI-igazgató arról tájékoztatta a szenátorokat, hogy a Demokrata Országos Bizottság többszöri kérés ellenére sem tette lehetővé az FBI-nak a vizsgálatot. Szerinte nem kétséges, hogy oroszok behatoltak amerikai számítógépes rendszerekbe..."

http://index.hu/kulfold/usa/feher_h...asolhattak_a_valasztasokat_az_orosz_hackerek/

Vizsgálat ugyan nem volt (vajon miért nem?), de mégis "TUDJÁK". :D:D:D
Nem etetlek tovább. Megcáfolom a tévedéseidet aztán ahelyett, hogy beismernéd újabb kiragadott dolgokkal jössz, amivel nem tudom mit akarsz bizonyítani, úgy látom csak trollkodni akarsz.

Maradjunk ennyiben:
Trump: "As far as hacking I think it was Russia."
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Nem etetlek tovább. Megcáfolom a tévedéseidet aztán ahelyett, hogy beismernéd újabb kiragadott dolgokkal jössz, amivel nem tudom mit akarsz bizonyítani, úgy látom csak trollkodni akarsz.

Maradjunk ennyiben:
Trump: "As far as hacking I think it was Russia."
Te itt eddig csak mantráztál, nem bizonyítottál vagy cáfoltál soha semmit. Tudni kéne angolul és akkor - esetedben talán - értenéd, mint mondott valójában Trump. :D:D:D Mert az, hogy be tudod másolni, marha kevés. :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Magas lóról osztod az észt, ahhoz képest, hogy egyetlen betű zárolt adatot sem olvastál (nem olvashattál). Nem erőske ez a vélemény a rendelkezésre álló információk tükrében? (Magyarán túrót sem tudsz a pletyka-szintű nyilvánosságra hozott hulladékon felül.)

Az ember Moszkvában volt felderítő (az ilyesmit nálunk évtizedekre titkosítják, akkor vajh' hogyan kerülhetett nyilvánosságra?), amerikai megrendelésre gyűjtött információkat, amik kikerülése mögött az oroszokat sejti. Naná, hogy illa berek... Minden értelmes ember ezt tenné, hacsak nem akarja, hogy megrángassák.

Bevallom neked, nekem sok kételyem van Trumppal kapcsolatban. De te elgondolkoztál-e azon, hogy a sajtó sem férhetett hozzá a minősített információhoz, mégis egyből úgy kezelték a nagy semmit, mint megdönthetetlen igazságot és nem tudom, hogy neked feltűnt-e, hogy mióta kiderült, hogy klingonné elbukott azóta a Trumpot folyamatosan próbálják sarokba szorítani? Orosz kapcsolatok, ügynöközés, mint egy átlagos nap a 90-es évek Magyarországán, persze mindezt egy fikarcnyi bizonyíték nélkül. És nem tudom neked feltűnt-e de azok a dokumentumok amiket nyilvánosságra hoztak a wikileaksen, már a CIA által is megerősítetten hiteles dokumentumok. arról, hogy a demokrata párt egy korrupt párt, akik innen onnan pénzt fogadtak el, hogy egy francia betonelem gyártó cégen keresztül pénzt juttattak el az ISIS hoz és a satöbbi, satöbbi.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Te itt eddig csak mantráztál, nem bizonyítottál vagy cáfoltál soha semmit. Tudni kéne angolul és akkor - esetedben talán - értenéd, mint mondott valójában Trump. :D:D:D Mert az, hogy be tudod másolni, marha kevés. :D:D:D
Trump úgy gondolja, cinikus máshogy. Mindenki eldöntheti, hogy Trumpot veszi komolyabban vagy cinikust.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Mintha kezdenének elszabadúlni az indulatok.
Kicsit csillappdjatok le.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Bevallom neked, nekem sok kételyem van Trumppal kapcsolatban. De te elgondolkoztál-e azon, hogy a sajtó sem férhetett hozzá a minősített információhoz, mégis egyből úgy kezelték a nagy semmit, mint megdönthetetlen igazságot és nem tudom, hogy neked feltűnt-e, hogy mióta kiderült, hogy klingonné elbukott azóta a Trumpot folyamatosan próbálják sarokba szorítani? Orosz kapcsolatok, ügynöközés, mint egy átlagos nap a 90-es évek Magyarországán, persze mindezt egy fikarcnyi bizonyíték nélkül. És nem tudom neked feltűnt-e de azok a dokumentumok amiket nyilvánosságra hoztak a wikileaksen, már a CIA által is megerősítetten hiteles dokumentumok. arról, hogy a demokrata párt egy korrupt párt, akik innen onnan pénzt fogadtak el, hogy egy francia betonelem gyártó cégen keresztül pénzt juttattak el az ISIS hoz és a satöbbi, satöbbi.
Bevallom, sejtésem sincs, miért szegezted nekem ezeket a kérdéseket. Olyan, mintha azt hinnéd, Clinton-rajongó vagyok. Nem vagyok az. (De komolyan, miért kérded tőlem ezeket?)

Én azon kaptam fel a fejemet, hogy a SAJTÓBAN leadott információk alapján próbáltak itt egyesek hírszerzési témájú dologban véleményt alkotni. Én úgy vélem, az ilyen jellegű hírekből legfeljebb feltételezni lehet dolgokat, de biztosnak lenni soha. Ennek a véleményemnek adtam hangot az általad idézett hozzászólásomban is.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Bevallom, sejtésem sincs, miért szegezted nekem ezeket a kérdéseket. Olyan, mintha azt hinnéd, Clinton-rajongó vagyok. Nem vagyok az. (De komolyan, miért kérded tőlem ezeket?)

Én azon kaptam fel a fejemet, hogy a SAJTÓBAN leadott információk alapján próbáltak itt egyesek hírszerzési témájú dologban véleményt alkotni. Én úgy vélem, az ilyen jellegű hírekből legfeljebb feltételezni lehet dolgokat, de biztosnak lenni soha. Ennek a véleményemnek adtam hangot az általad idézett hozzászólásomban is.

Mert félreértettem a a hozzászólásod alanyát :) Elnézést kérek :)
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Nem etetlek tovább. Megcáfolom a tévedéseidet aztán ahelyett, hogy beismernéd újabb kiragadott dolgokkal jössz, amivel nem tudom mit akarsz bizonyítani, úgy látom csak trollkodni akarsz.

Maradjunk ennyiben:
Trump: "As far as hacking I think it was Russia."
Bocs... Az 'etetés' címzettje cinikus volt, akit azóta ignorálok. Kösz a videót!
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Trump úgy gondolja, cinikus máshogy. Mindenki eldöntheti, hogy Trumpot veszi komolyabban vagy cinikust.
Nem. Tudjuk, hogy Trump mit mondott, a kérdés tehát az, hogy szerinted egészen pontosan (gyk. szó szerint) mit jelent az a mondat magyarul, amit olyan ügyesen kiszíneztél? Nos? Tudod vagy csak a copy/paste megy?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti