[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

A

altx

Guest
Na en sem lennek szivesen az amcsi befektetok helyeben ameddig a trump az elnok...
Veszel reszvenyt aztan meg imatkozol hogy aznap a trump nehogy twitterezzen valamit :D

http://gazdasagportal.hu/index.php/nagyot-estek-a-gyogyszer-es-a-biotech-reszvenyek-trump-szavaira/

Neki persze mindegy, kivan a penzel, na meg a gyarok tulajdonasai is, de a kis befektetok kaparhassak a fejuket.
Azok meg akik a 401k miatt tartanak ilyen reszvenyeket gondolom panikolnak, elmen a oreg evekre kispekulalt penz.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ha az oroszok megtudták hekkelni az amcsikat és azok olyan hülyék,hogy ezt világgá is kürtölik akkor meg is érdemlik is sorsukat...
Két agyhalott pankrációja a mögöttük álló lobbistákkal ki a fasz.. érdekel érdemben úgyse változik semmi ami odaátról jön.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem etetlek tovább. Megcáfolom a tévedéseidet aztán ahelyett, hogy beismernéd újabb kiragadott dolgokkal jössz, amivel nem tudom mit akarsz bizonyítani, úgy látom csak trollkodni akarsz.

Maradjunk ennyiben:
Trump: "As far as hacking I think it was Russia."
Maradjunk ennyiben: "I think it was Russia..." = úgy gondolom ez Oroszország volt. Tehát nem "tudom, mert ez és ez a bizonyíték van rá..." vagy "biztos vagyok benne mert..." hanem csak úgy gondolja!! Hát ez sovány, főleg részedről ezzel bizonyítani bármit!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Maradjunk ennyiben: "I think it was Russia..." = úgy gondolom ez Oroszország volt. Tehát nem "tudom, mert ez és ez a bizonyíték van rá..." vagy "biztos vagyok benne mert..." hanem csak úgy gondolja!! Hát ez sovány, főleg részedről ezzel bizonyítani bármit!
Valami oka csak van, hogy ezt gondolja. Mondjuk a jelentés amit mi nem ismerünk de ő igen. Az biztos, hogy ő többet tud az ügyről mint te és hát ő azt gondolja, de persze attól te még gondolhatsz mást mint ő.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 687
113
Trump: "As far as hacking I think it was Russia."
Azt "szeretem" ebben a nemistudommineknevezzemben, hogy jön, felköp valamit, amit se magyarul, se angolul nem ért, aztán diadalittasan vigyorogva alááll - és egyáltalán nem érti, hogy miért ő a fórum udvari bolondja. :D:D:D:D Sőt, amikor már mindenki számára teljesen világos, hogy MÁR MEGINT leszerepelt, akkor is pont úgy viselkedik, mint egy galamb a sakktáblán. :D:D:D:D Úgy gondolom, szükségtelen magyarázni, hogy ez mit jelent. :D:cool:

Valami oka csak van, hogy ezt gondolja. Mondjuk a jelentés amit mi nem ismerünk de ő igen. Az biztos, hogy ő többet tud az ügyről mint te és hát ő azt gondolja, de persze attól te még gondolhatsz mást mint ő.
Erről beszélek. :eek::D:D:D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and lgabo

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Na en sem lennek szivesen az amcsi befektetok helyeben ameddig a trump az elnok...
Veszel reszvenyt aztan meg imatkozol hogy aznap a trump nehogy twitterezzen valamit :D

http://gazdasagportal.hu/index.php/nagyot-estek-a-gyogyszer-es-a-biotech-reszvenyek-trump-szavaira/

Neki persze mindegy, kivan a penzel, na meg a gyarok tulajdonasai is, de a kis befektetok kaparhassak a fejuket.
Azok meg akik a 401k miatt tartanak ilyen reszvenyeket gondolom panikolnak, elmen a oreg evekre kispekulalt penz.
Talán azt akarja, h a pénz egy részét átmozgassák a reál gazdaságba?!
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Azt "szeretem" ebben a nemistudommineknevezzemben, hogy jön, felköp valamit, amit se magyarul, se angolul nem ért, aztán diadalittasan vigyorogva alááll - és egyáltalán nem érti, hogy miért ő a fórum udvari bolondja. :D:D:D:D Sőt, amikor már mindenki számára teljesen világos, hogy MÁR MEGINT leszerepelt, akkor is pont úgy viselkedik, mint egy galamb a sakktáblán. :D:D:D:D Úgy gondolom, szükségtelen magyarázni, hogy ez mit jelent. :D:cool:

Erről beszélek. :eek::D:D:D:D:D:D
nem érted a lényeget te egy troll vagy ö meg tisztes fórumozó,egyébként mindenki más terrorista :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Valami oka csak van, hogy ezt gondolja. Mondjuk a jelentés amit mi nem ismerünk de ő igen. Az biztos, hogy ő többet tud az ügyről mint te és hát ő azt gondolja, de persze attól te még gondolhatsz mást mint ő.
Tudsz te elég jól ahhoz angolul, ahogy látom, hogy pontosan megérted mi a különbség a között, hogy "azt hiszem/gondolom Oroszország volt - és a között hogy TUDOM hogy Oroszország volt...

Nem értem miért kell ezt csinálnod, aztán meg beírod értetlenkedve hogy akkor baszódjunk meg, mert ezek szerint szerintünk az "azt hiszem hogy az Oroszok voltak, az azt jelenti hogy nem hiszem hogy az Oroszok voltak... Ahogy látom jobban tudsz te angolul mint én, csak itt most nem akarod megérteni, mi a lényeg. Alapvetően pont az ilyen húzássokkal veszted el sajnos a hiteledet, az olyanoknál is, mint pl. én, aki nem gyűlöl zsigerből, és ahogy láttam eddig, nem sok ilyen ember van már ezen a fórumon.

Miért csinálod ezt?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az biztos, hogy kellő indok nélkül nem mondta volna: " a hekkelésről azt gondolom, hogy Oroszország volt". Ok nélkül nem nevezett volna meg egy konkrét országot, az teljesen alaptalan vádaskodás lett volna amit ő aligha követne el. De ő konkrétan megnevezte Oroszországot és biztosan nem ok nélkül nevezte meg őket. De ti kapaszkodjatok csak a "think"-be mint utolsó mentsvárba, ezzel még mindig lehet tagadni. Ettől még Trump szerint Oroszország volt ezt világosan kimondta és ő biztosan többet tud az ügyről mint ti.

You think it was something else, Trump thinks it was Russia.
 
A

altx

Guest
Talán azt akarja, h a pénz egy részét átmozgassák a reál gazdaságba?!

Ugy hogy vesztesegeket okoz?

Vagy ugy total bizonytalan kornyezetet csinal a befektetoknek a beszolasaival?

Ki a franc fog befektetni egy olyan kornyezetben ahol csak ugy, egy politikus rossz napja/otlete miatt dollarmilliok vesznek el?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 680
12 482
113
Tudsz te elég jól ahhoz angolul, ahogy látom, hogy pontosan megérted mi a különbség a között, hogy "azt hiszem/gondolom Oroszország volt - és a között hogy TUDOM hogy Oroszország volt...

Nem értem miért kell ezt csinálnod, aztán meg beírod értetlenkedve hogy akkor baszódjunk meg, mert ezek szerint szerintünk az "azt hiszem hogy az Oroszok voltak, az azt jelenti hogy nem hiszem hogy az Oroszok voltak... Ahogy látom jobban tudsz te angolul mint én, csak itt most nem akarod megérteni, mi a lényeg. Alapvetően pont az ilyen húzássokkal veszted el sajnos a hiteledet, az olyanoknál is, mint pl. én, aki nem gyűlöl zsigerből, és ahogy láttam eddig, nem sok ilyen ember van már ezen a fórumon.

Miért csinálod ezt?
Ingyen nem lehet valaki ilyen ostoba. (Botka L.)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az biztos, hogy kellő indok nélkül nem mondta volna: " a hekkelésről azt gondolom, hogy Oroszország volt". Ok nélkül nem nevezett volna meg egy konkrét országot, az teljesen alaptalan vádaskodás lett volna amit ő aligha követne el. De ő konkrétan megnevezte Oroszországot és biztosan nem ok nélkül nevezte meg őket. De ti kapaszkodjatok csak a "think"-be mint utolsó mentsvárba, ezzel még mindig lehet tagadni. Ettől még Trump szerint Oroszország volt ezt világosan kimondta és ő biztosan többet tud az ügyről mint ti.

You think it was something else, Trump thinks it was Russia.
kellő indok nélkül?! Jézusom ember hamis jeletés alapján megtámadták Irakot azóta is lángol a Közel-kelet ,ez egy játszma nincs hiteles olyan,hogy hiteles max. elhitetik mert az érdek azt kívánja.