[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 730
14 024
113
Itt mindenki rohadt profi lövő, ahogy látom.
Tisztára, mint az pcp légpuskás mcsoportokban, ahol mindenki kisebb szórású lőképet mutat be, mint amivel olimpiát lehet nyerni.
Aztán amikor ezeknek a profi lövőknek odaadod csak 100mre a stukkert, akkor még a célon tartás se megy homokzsákról.
Rohadt kíváncsi vagyok hányan tudnák itt élesben megütni egy ilyen találatot, ilyen feltételekkel, tetőre felkúszás után.
És megmondják az okosok, hogy szar lövés volt... lézerfegyverrel se találnátok el.. (tisztelet a kivételnek)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
És aztán meg is fejtetted:




Jah az. A világ nem az MH, nem ragadt meg a múlt század 60's éveiben....
iu


Praktikus lett volna a lövésznek fekvő helyzetben a tetőn.
Ahogyan test lövést is könnyebb leadni, mint fejlövést.

Én mindenesetre örülök neki, hogy így alakultak a dolgok. Trump túlélte, ez a lényeg.
Egy ilyen villalábat M4-re rakni lehetetlen.

Nem.
Nem ragadt le, csak nem az az álltalános.

Leírtam 3 pèldát te kiemelten azt az 1-et amiben jobb az svd.
Persze csak ha van mellèny. :rolleyes:

Viszont pont ezért van ez a hely, hogy normálisan különböző nézőpontokat ütköztessünk.
Pont ezt tesszük.:rolleyes:

Csak fip nem akarja megèrteni, hogy mire van a dmr fegyverkategória.
Ès miben jobb mint egy karabèly, miben rosszabb.

Főleg egy AR vs SVD szituban.

Komkrètan hogy villalábbal nincs èrtelmezhető különbsèg 130m-en köztük találati pontosságra.
De ekkora távon egy AR jobban kezelhető.


Persze ha feltètelezzük, hogy a csóka azèrt lőtt fejre mert úgy gondolta, Trumpon mellèny van, na akkor igaza van.

Egy szónak is száz a vège.
Ide minigun kellett volna. :oops:
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Persze ha feltètelezzük, hogy a csóka azèrt lőtt fejre mert úgy gondolta, Trumpon mellèny van, na akkor igaza van.

Szerinted nem ezért lőtt fejre? o_O
Én más logikus okát nem látom. De nyitott vagyok más nézetekre is.
(Ha más nem a Ficós balfaszkodás után ráadták szerintem)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 237
9 417
113
Szóval, ahogy írtam. Mindenből egy kicsi. Volt egy hasznos idióta, a cukkoló média, a profi és amatőr secu keveréke, CIA+ FBI demokrata báb vezetökkel, mákos Trump. Most pedig a szervek mossák a szennyest.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Én most el nem kezdem nektek átszámolgatni MOA-ba, de aki szeretné azt nem gátlom meg. A bal oldali táblázat annyival hasznosabb, hogy megmutatja azt, hogy mit is jelent gyakorlatban a fegyver szórása.

20240715-213618.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Itt mindenki rohadt profi lövő, ahogy látom.
Tisztára, mint az pcp légpuskás mcsoportokban, ahol mindenki kisebb szórású lőképet mutat be, mint amivel olimpiát lehet nyerni.
Aztán amikor ezeknek a profi lövőknek odaadod csak 100mre a stukkert, akkor még a célon tartás se megy homokzsákról.
Rohadt kíváncsi vagyok hányan tudnák itt élesben megütni egy ilyen találatot, ilyen feltételekkel, tetőre felkúszás után.
És megmondják az okosok, hogy szar lövés volt... lézerfegyverrel se találnátok el.. (tisztelet a kivételnek)
100 méterre mikor először lőttem, tolózárassal, nagyon komoly optikával, akkor meglepődtem, hogy mennyire mászkál mindenfele a kis piros pont. Mondjuk egy nagyobb narancs méretű célt el tudtam találni, de volt egy kis homokzsák meg asztalról lőttem és nem üvöltött a tömeg, hogy "baszod lőni akar". Némi gyakorlat biztosan nem árt annak aki ilyent tervez, már 100 méteren sem.
Persze ha feltètelezzük, hogy a csóka azèrt lőtt fejre mert úgy gondolta, Trumpon mellèny van, na akkor igaza van.
Van olyan ing alá vehető mellény, ami megfogja az 5,56-ost? Mert a kevláron úgy megy át, mint libán a fos.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and GI83

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
100 méterre mikor először lőttem, tolózárassal, nagyon komoly optikával, akkor meglepődtem, hogy mennyire mászkál mindenfele a kis piros pont. Mondjuk egy nagyobb narancs méretű célt el tudtam találni, de volt egy kis homokzsák meg asztalról lőttem és nem üvöltött a tömeg, hogy "baszod lőni akar". Némi gyakorlat biztosan nem árt annak aki ilyent tervez, már 100 méteren sem.

Van olyan ing alá vehető mellény, ami megfogja az 5,56-ost? Mert a kevláron úgy megy át, mint libán a fos.
Ma már a lvl VI stand alone platek kb 2 max 3cm vastagok, szóval simán eférnek egy lazább zakó alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 730
14 024
113
Én most el nem kezdem nektek átszámolgatni MOA-ba, de aki szeretné azt nem gátlom meg. A bal oldali táblázat annyival hasznosabb, hogy megmutatja azt, hogy mit is jelent gyakorlatban a fegyver szórása.

20240715-213618.jpg

Igen, megint a tankönyvi példák... A gyakorlatban meg ember is kell aki rajta tartja a célon, jó poziciót vesz, jól lélegez, nem ideges, mert azon múlik, nem a tankönyvi számításokon. Azzal kitörölheted a valóságban.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Szerinted nem ezért lőtt fejre? o_O
Én más logikus okát nem látom. De nyitott vagyok más nézetekre is.
(Ha más nem a Ficós balfaszkodás után ráadták szerintem)
Nem tudom, hogy fejre cèlzott e.

Ha sík területen lőtte be a fegyvert, ès itt lefelè lőtt, az nem oda megy.
Ha ezt nem tudja el is baszhatta.
Ha tudja ès gyakorolt erre, vagy vágja a röppája hogy változik, belekalkulálhatta.

Na ez amit sok magyar katona sem kalkulál bele(volt hogy èn sem), hacsak nem lőtt mar ilyen körülmènyek között.

Te jöttèl a stresszel(amúgy jogosan) ki tudja mennyire baszta el a lövèst.

Amúgy gondolom egy ilyen ember nem százas, ès lehet látni akarta ahogy T arca,feje szètrobban, ès nem a mellènyre tekintettel lőtt fejre.

Mindenesetre ha fejlövèst akart, akkor akárhonnan nèzzük ügyes.

Hogy egy amerikai 20 èves srac mennyire van kèpben Ficóval, fasz sem tudja.
Persze ha erre kèszül lehet.


Ficó balfaszkodás után Ilett volna a helyszínt èrtelmesen biztosítani.
Masrèszt Ficó nèlkül is van egy protokoll amit be kellene tartani.
Ha ebbe az ilyen veszèlyes magaslati pontok biztosítása nem tartozik bele, akkor ott baj van.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 394
113
Azonban valakik sikeresen megoldották, hogy belopózhasson, és felmászhasson a tetőre. Ekkorát csak úgy nem hibázik az elnöki testőrség.
A kampány idején egy nap hány ilyen helyre megy el Trump? Szerintem legalább 8-10 helyre. Egy hónapban meg vagy 200-250-re.

Ezt mind alaposan lecsekkolni, biztosítani hatalmas munka. Emiatt valószinüleg erősen támaszkodnak a helyi rendőrségekre. Azok meg nem igazán profik ebben.

Szerintem már a kommunikáció is gond. A rendőrök használják a saját rádiójukat, a testőrök meg a sajátjukat.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 730
14 024
113
100 méterre mikor először lőttem, tolózárassal, nagyon komoly optikával, akkor meglepődtem, hogy mennyire mászkál mindenfele a kis piros pont. Mondjuk egy nagyobb narancs méretű célt el tudtam találni, de volt egy kis homokzsák meg asztalról lőttem és nem üvöltött a tömeg, hogy "baszod lőni akar". Némi gyakorlat biztosan nem árt annak aki ilyent tervez, már 100 méteren sem.

Van olyan ing alá vehető mellény, ami megfogja az 5,56-ost? Mert a kevláron úgy megy át, mint libán a fos.

Az első sokk akkor szokta érni az embereket, amikor kimérsz 50mt. Aztán a második meg mikor a nyilt irányzék kitakarja a célt. A harmadik meg amikor akár egy jobb optikával, egy jó szemét helyzetből rajta kell tartania a célon.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst and fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 714
113
A kampány idején egy nap hány ilyen helyre megy el Trump? Szerintem legalább 8-10 helyre. Egy hónapban meg vagy 200-250-re.

Ezt mind alaposan lecsekkolni, biztosítani hatalmas munka. Emiatt valószinüleg erősen támaszkodnak a helyi rendőrségekre. Azok meg nem igazán profik ebben.

Szerintem már a kommunikáció is gond. A rendőrök használják a saját rádiójukat, a testőrök meg a sajátjukat.

Nekünk fórumozóknak jórészt nincsen személyvédelmi / biztonságtechnikai szakképzettségünk, de azért az alapszintű védelmet próbáltuk volna megoldani, mint a háztetők és hasonlók kérdése.

Az amerikai rendőrök kapcsán ez a kérdés merült fel bennem:



Meg amit épp most posztolt @SilvioD , az is érdekes !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 654
7 164
113
Csak 1 kérdés, de még nem néztem nyugger videóját:
Ha az SS sniper nem látta a támadót a tetőn a fától, akkor hogy tudták lelőni?
Úgye ide is belinkelték a térképet, hogy "véletlenül" pont egy fa kitakarja.
Azaz vagy látták vagy nem a srác lőtt vagy utólag akarnak dezinformálni?
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
3 fegyverhang....ebből kettő valszeg az SSé
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Igen, megint a tankönyvi példák... A gyakorlatban meg ember is kell aki rajta tartja a célon, jó poziciót vesz, jól lélegez, nem ideges, mert azon múlik, nem a tankönyvi számításokon. Azzal kitörölheted a valóságban.
Látom nem nagyon érted, hogy miről szólnk ezek a táblázatok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Csak 1 kérdés, de még nem néztem nyugger videóját:
Ha az SS sniper nem látta a támadót a tetőn a fától, akkor hogy tudták lelőni?
Úgye ide is belinkelték a térképet, hogy "véletlenül" pont egy fa kitakarja.
Azaz vagy látták vagy nem a srác lőtt vagy utólag akarnak dezinformálni?
Gondolom mielőtt kikúszott kilövésig akkor nem látták. Jól látszik a videón, hogy nagyon nézik ketten is, aki lőtt még az optika mögül is kinézett.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Ha a telex fanyalog, akkor azt hiszem jó alelnököt választott Trump

A szenátusban a korábban kockázati tőkésként tevékenykedő Vance Trump elkötelezett támogatója, és gyakran a volt elnök érdekeinek megfelelően szavaz. Az év elején ellenezte például az Ukrajnát segítő törvényjavaslatot. A szenátor Orbán Viktor egyik legfontosabb rajongójának számít a tengerentúlon, még nyilvánvalóan hamis állítások hangoztatásától sem riad vissza, ha a Fidesz-kormány teljesítményét kell megvédeni. Az elmúlt években számos alkalommal kampányolt amellett, hogy az USA-nak követnie kéne Magyarország példáját. Legyen szó az Orbán-kormány családpolitikai intézkedéseiről, vagy a „gyermekvédelmi” népszavazásról, melynek értelmében „kitiltották az LMBTQ-propagandát” a magyar iskolákból.

 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 569
113
Kedves!
Megengeded, hogy okoskodjam. Már ha ezt neked jogod van megtiltani. Bánjunk egymással tisztelettel, ha kérhetem.. Van, aki a fegyverekhez ért, van, aki az emberi pszichéhez. Egy eseménynek sokféle olvasata van, és kell is, hogy minél több oldalról vegyük szemügyre. Kezdő középiskolai tanárként a leghasznosabb tanácsnak az bizonyult, hogy soha nem "harcoljak" a gyerekekkel, mert ők az erősebbek. Számukra nincsenek fékek, bármeddig képesek elmenni.
Egyszerűen, még hiányzik a belátó képességük.
Én látod természetesnek veszem, hogy arról is véleményt mondj, amiről nem biztos, hogy teljes körű tudásod van., és erről az esetről csak most csöpögnek az infók.
Szóval ne kételkedj a "józan eszemben", és hidd el, ti sem tudjátok "színről színre", csak "tükör által homályosan" a történet hátterét.
Azt is hidd el, hogy annyi mindenen keresztülmegy az ember életében, hogy egy bizonyos kor után már nem igaz a te szavaiddal élve, hogy "

A tiszteletet próbáld még egy kicsit csiszolni.
Ez mellébeszélésnek, blablabla-nak tökéletes volt. Olyan szinten nincs fogalmad erről a stressz témáról, hogy részemről elengedném.