[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 829
113
igen, de volt öt lövése (1 talált) 4 mellé valaki profin idáig se jut.

5 perc:
https://x.com/i/status/1812783448450314372
szerkesztve összevágva, párhuzamosan.

Nagyon jó videó!
Ráadásul a lövész gyerek még annál is jobban látható, mint gondoltam. Elképesztő.
Nem akarom elhinni, hogy itt a helyi rendvédelmi erők nem asszisztáltak ehhez az egészhez.
Itt nem arról van szó, hogy valaki egy lakás ablakából egyszer csak kilő.
Itt egy csávó a hátán egy majd 1 méteres karabéllyal felszambázik a tetőre, az egész tömeg előtt fészkelődik szépen, majd halál nyugodtan hagyják lőni. Ez annyira "ZS" kategóriás, hogy el sem hiszem.
És nagy szerencséjük, hogy egy AR-15-el lőtt, nem egy Dragunovval például. Az se drágább, de sokkal alkalmasabb fegyver, és az USA-ban is tele van vele a padlás. (Ahogyan más DMR fegyverekkel is.)

Ha valóban egy AR-15-ös lövedéke súrolta a fülét, akkor annak ilyen lökéshulláma van? Ennyivel megúszható? Dobhártya pl.?

Van hangja de kicsi tárgyról beszélünk. Tud halláskárosodást okozni, de Trump életkorából fakadóan amúgy is kb. fél süket lehet.
Szóval tök mindegy neki.

Szerintem az ritka az amcsi politikai rendezvènyeken

Én láttam már párszor. Komolyabb rendezvényeken szerintem kb. 20 éve divat.
Ahogyan Joker írta, Bidé papát úgy elpáncélozták ami már röhelyes volt :D
De kisebb kaliberű fegyverek ellen azért szoktak oda tenni egy vékonyabbat.
(Fejet+végtagokat védi, a testen lévő mellénnyel együtt meg akár komolyabb kalibert is meg lehet így állítani)

( innentől gondolom majd lesz már)

Igen, kellene, hogy legyen. Gondold el, hogyha használják, lehet a civil és élne aki a háttérben volt és fejbe lőtték....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 713
113
És nagy szerencséjük, hogy egy AR-15-el lőtt, nem egy Dragunovval például. Az se drágább, de sokkal alkalmasabb fegyver, és az USA-ban is tele van vele a padlás. (Ahogyan más DMR fegyverekkel is.)

Nem az AR-15-ös, meg a lőszere a szar, hanem a merénylő volt szerencsére elképesztően balfasz.

Különben az a lövés, ami súrolta Trump fülét, ha Trump máshogyan forgolódik, akkor megtörtént volna a fejlövés, és holtan esett volna ott össze.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 829
113
Nem az AR-15-ös, meg a lőszere a szar,

Senki sem mondta, hogy szar. De vannak erre alkalmasabb fegyverek is...

hanem a merénylő volt szerencsére elképesztően balfasz.

Leginkább a biztosítást végzők voltak azok.
A lövésznek nehéz dolga volt. Ekkora stresszben, mozgó fejet ellőni 130 méterről egy AR-el nem egyszerű mutatvány.
És közben ő sem hitte el, hogy nyugodtan lőhet... pedig de.

Ekkora távolságon tökèletes az AR-is.

Vannak nála alkalmasabbak is a feladatra. Bármely gépkarabéllyal célba lehet találni ilyen távolságon. Ez is igaz.
De vannak erre alkalmasabb fegyverek is. Nem véletlenül létezik a DMR kategória.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 267
37 175
113
Nem az AR-15-ös, meg a lőszere a szar, hanem a merénylő volt szerencsére elképesztően balfasz.

Különben az a lövés, ami súrolta Trump fülét, ha Trump máshogyan forgolódik, akkor megtörtént volna a fejlövés, és holtan esett volna ott össze.
Pont kupán találta volna, csak a Trump épp a tüzelés pillanatában elmozdult és elfordította kicsinyt a fejecskéjét, szóval állati nagy mákja vót nekijje, utána meg rögtön lebukott, a többi lövés már fölötte zúgott el.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Vannak nála alkalmasabbak is a feladatra. Bármely gépkarabéllyal célba lehet találni ilyen távolságon. Ez is igaz.
De vannak erre alkalmasabb fegyverek is. Nem véletlenül létezik a DMR kategória.
Pont arra van, hogy ahova a karabèlyal már nem èrsz el oda mèg azzal igen.
Szóval a dmr nem 100m-re van.

100m-en egy belőtt ar-al de egy ak-val is vicc a fejmèretű cèl.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 713
113
És nagy szerencséjük, hogy egy AR-15-el lőtt, nem egy Dragunovval például. Az se drágább, de sokkal alkalmasabb fegyver, és az USA-ban is tele van vele a padlás. (Ahogyan más DMR fegyverekkel is.)

Az SzVD ára az 2,000 - 4,000 $ között változik.

De vannak erre alkalmasabb fegyverek is...
Nem véletlenül létezik a DMR kategória.

A támogató mesterlövész, vagyis a DMR az a 600 méter környékén levő célokat szedi ki.

Itt meg 130 méteren kellett célba lőni. Egy LPVO-s M4-essel, hasaló / fekvő pozícióból elhibázni a célszemély fejét, ahhoz mesébe illő balfaszság kell.

pNGIG1A.jpeg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 829
113
Itt meg 130 méteren kellett célba lőni. Egy LPVO-s M4-essel, hasaló / fekvő pozícióból elhibázni a célszemély fejét, ahhoz mesébe illő balfaszság kell.

Nem akarlak megbántani, de te is könnyen vagy úgy okos, hogy nem te fekszel ott ilyen stresszhelyzetben....
Más a lőtéren vagy vadászaton célba lőni, meg más hatalmas nyomás alatt, mozgó kisméretű célra, úgy, hogy sejted, hogy ez lesz az első és utolsó lehetőséged.
Miközben nem túl messze tőled több tucat ember mutogat rád, hogy "ott egy ember fegyverrel, ott a merénylő"
Hát megnézem, hogy megremeg-e a kezed... :rolleyes:

Én, úgy gondolom, hogy nem lőtt rosszul. A gondviselés vigyázott a Trumpra, ha már a biztonságiak erre nem voltak hajlandóak.
Én annyit állítok, hogy egy alkalmasabb, erre a célra gyártott fegyverrel jobb eredményt lehet elérni.
Főleg ha figyelembe veszed, hogy a 7.62X54R minden szövet mellényen és műanyag betétes mellényen átmegy. :rolleyes:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Én megmondom őszintén, nem lőttem még random mozgó fejméretű célra ilyen stresszhelyzetben.
De ha te igen, akkor OK.
Vicces vagy.

Szóval mennyit lőttèl stresszmentes svd-vel,ak-val,ar-al?

Szerintem èn jóval többet.

De főleg egy random mozgó cèlnál egy rövidebb fegyverrel könnyebben tartasz cèlra, mint egy hosszabbal.

Főleg ha azon nincs bipod.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 713
113
Nem akarlak megbántani, de te is könnyen vagy úgy okos, hogy nem te fekszel ott ilyen stresszhelyzetben....
Más a lőtéren vagy vadászaton célba lőni, meg más hatalmas nyomás alatt, mozgó kisméretű célra, úgy, hogy sejted, hogy ez lesz az első és utolsó lehetőséged.
Miközben nem túl messze tőled több tucat ember mutogat rád, hogy "ott egy ember fegyverrel, ott a merénylő"
Hát megnézem, hogy megremeg-e a kezed... :rolleyes:

Én, úgy gondolom, hogy nem lőtt rosszul. A gondviselés vigyázott a Trumpra, ha már a biztonságiak erre nem voltak hajlandóak.
Én annyit állítok, hogy egy alkalmasabb, erre a célra gyártott fegyverrel jobb eredményt lehet elérni.
Főleg ha figyelembe veszed, hogy a 7.62X54R minden szövet mellényen és műanyag betétes mellényen átmegy. :rolleyes:

Egy sikeres merénylethez nem az utálom XY-t mondogatása a telókamerába kell, hanem a felkészülés is.

A fegyótávcső beszerzése az nem megfizethetetlen, milliós tétel. És az M4-essel gyakorlás sem a közeli lőklubban / lőtéren.

Az kétségtelen, hogy az illető nem volt százas, kivételesen nem fiziognómia alapján mondom, hanem a nagyvilágnak való üzengetése alapján.

Azonban valakik sikeresen megoldották, hogy belopózhasson, és felmászhasson a tetőre. Ekkorát csak úgy nem hibázik az elnöki testőrség.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 829
113
Vicces vagy.

Szóval mennyit lőttèl stresszmentes svd-vel,ak-val,ar-al?

Szerintem èn jóval többet.

Lőttem már AK-val és SVD-vel is. De nagyon keveset. Nem vagyok jó lövő és nem is járok el lőni.
De a kérdésem arra vonatkozott, hogy stressz helyzetben lőttél-e már ilyen kicsi mozgó célra?
Ha nem az se baj, csak ne kezeljük már a dolgot egyszerű lőtéri gyakorlatként, mert nem az.

De főleg egy random mozgó cèlnál egy rövidebb fegyverrel könnyebben tartasz cèlra, mint egy hosszabbal.

Főleg ha azon nincs bipod.

Ez azért távolság függő is. És mozgás függő is. Itt a cél nem futott hanem állt. Csak közbe rázta a fejét jobbra balra.... :)
De igen, rövidebb és könnyebb fegyverrel gyorsabban lehet célra tartani. Ez nem tudom ebben az esetben mennyire számít.

Azonban valakik sikeresen megoldották, hogy belopózhasson, és felmászhasson a tetőre. Ekkorát csak úgy nem hibázik az elnöki testőrség.

Szerintem sem. Nem hihető, hogy ilyen bénák.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 568
113
Vicces vagy.

Szóval mennyit lőttèl stresszmentes svd-vel,ak-val,ar-al?

Szerintem èn jóval többet.

De főleg egy random mozgó cèlnál egy rövidebb fegyverrel könnyebben tartasz cèlra, mint egy hosszabbal.

Főleg ha azon nincs bipod.
Alapvetően technikailag igazad van és ilyen távról ez nem nagy truváj egy AR-el sem, de a körülmények és az a tény, hogy ez a 20 éves gyerek nagy valószínűséggel nem túl sokat lőtt mozgó célpontra, emberre pedig még soha és a tetőn hasalva a nyugalom sem volt túl nagy barátja… így mindent összevetve azért ez egy szép lövés volt szerintem és igen kevés híja volt, hogy Trumpnak az utolsó napját hozza el. És pont ezek miatt látom @dudi azon érvelését helyén valónak, hogy ha egy nagyobb kalibert használ a gyerek és testre lő ilyen pontossággal, akkor Trumpnak már a temetését szervezik és nem a további körútját.

Ps. Én azért pisztolyt és revolvert elég sokszor viszek ki a lőtérre, nagyobb és AR szerű dolgokkal már csak alkalmanként lövök és akkor is jóval rövidebb távokra, de így bőven 15 év plusz rutinnal is azt mondom, hogy nem mernék rá mérget venni, hogy a tegnapi helyzetben nem remegett volna meg a kezem. Sőt… mondjuk pont ezért én eleve testre húztam volna rá biztos ami tuti.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
A szülei (véletlenül) magatartás-egészségügyi tanácsadók! A magatartás-egészségügyi tanácsadás (behavioral counseling) a pszichoterápia egyik módja, amely a viselkedéselméletet alkalmazza domináns módszerként. A viselkedési tanácsadók olyan kliensekkel dolgoznak, akiknek különféle [mentális egészségügyi] problémái vannak. Például egy viselkedési tanácsadó, aki haragkezelési problémával küzdő serdülővel dolgozik, először megfigyeli a gyermeket [a] természetes környezetében.
"Crooks’ parents, Matthew and Mary Crooks, née Frizzi, are certified behavioral health counselors, according to state licensing records."
/Adam Lanza megvan srácok?/
Hát most a tetőn is megfigyelhette.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Senki sem mondta, hogy szar. De vannak erre alkalmasabb fegyverek is...



Leginkább a biztosítást végzők voltak azok.
A lövésznek nehéz dolga volt. Ekkora stresszben, mozgó fejet ellőni 130 méterről egy AR-el nem egyszerű mutatvány.
És közben ő sem hitte el, hogy nyugodtan lőhet... pedig de.



Vannak nála alkalmasabbak is a feladatra. Bármely gépkarabéllyal célba lehet találni ilyen távolságon. Ez is igaz.
De vannak erre alkalmasabb fegyverek is. Nem véletlenül létezik a DMR kategória.
100 méteren a névleges maximális szórása 12cm* egy M4-nek, a gyakorlati meg 9cm* környéke.

*Átmérő természetesen, nem sugár.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Alapvetően technikailag igazad van és ilyen távról ez nem nagy truváj egy AR-el sem, de a körülmények és az a tény, hogy ez a 20 éves gyerek nagy valószínűséggel nem túl sokat lőtt mozgó célpontra, emberre pedig még soha és a tetőn hasalva a nyugalom sem volt túl nagy barátja… így mindent összevetve azért ez egy szép lövés volt szerintem és igen kevés híja volt, hogy Trumpnak az utolsó napját hozza el. És pont ezek miatt látom @dudi azon érvelését helyén valónak, hogy ha egy nagyobb kalibert használ a gyerek és testre lő ilyen pontossággal, akkor Trumpnak már a temetését szervezik és nem a további körútját.

Ps. Én azért pisztolyt és revolvert elég sokszor viszek ki a lőtérre, nagyobb és AR szerű dolgokkal már csak alkalmanként lövök és akkor is jóval rövidebb távokra, de így bőven 15 év plusz rutinnal is azt mondom, hogy nem mernék rá mérget venni, hogy a tegnapi helyzetben nem remegett volna meg a kezem. Sőt… mondjuk pont ezért én eleve testre húztam volna rá biztos ami tuti.


Érdekes, hogy mindenki azt feltételezi, hogy erős stresszállapotban lőtt a srác. Az eddigi információk alapján nem egy átlagos fiú volt. Ezért gondolom, hogy nem voltak a reakciói sem átlagosak.
Ha nem lenne még mindig ilyen oltári meleg, bővebben indokolnám.
Milagro talán mondhatna erről is többet.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 713
113
Alapvetően technikailag igazad van és ilyen távról ez nem nagy truváj egy AR-el sem, de a körülmények és az a tény, hogy ez a 20 éves gyerek nagy valószínűséggel nem túl sokat lőtt mozgó célpontra, emberre pedig még soha és a tetőn hasalva a nyugalom sem volt túl nagy barátja… így mindent összevetve azért ez egy szép lövés volt szerintem és igen kevés híja volt, hogy Trumpnak az utolsó napját hozza el. És pont ezek miatt látom @dudi azon érvelését helyén valónak, hogy ha egy nagyobb kalibert használ a gyerek és testre lő ilyen pontossággal, akkor Trumpnak már a temetését szervezik és nem a további körútját.

Ps. Én azért pisztolyt és revolvert elég sokszor viszek ki a lőtérre, nagyobb és AR szerű dolgokkal már csak alkalmanként lövök és akkor is jóval rövidebb távokra, de így bőven 15 év plusz rutinnal is azt mondom, hogy nem mernék rá mérget venni, hogy a tegnapi helyzetben nem remegett volna meg a kezem. Sőt… mondjuk pont ezért én eleve testre húztam volna rá biztos ami tuti.

De azért nem is a legdrágább, és legegyedibb flintát kell választani.

Én az M14 / M21-essel próbálnám kilőni a HVT-t, ha úgy szólna a haditerv.

 
  • Tetszik
Reactions: fip7