[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113
Április 1 már gondolom elmúlt az USA-ban, ezért inkább Kammot kérdeznem hogy lehet az hogy egy alex soros, aki ugye langyi fixen, meg zsidó is állitolag, az eljegyez egy nőnek kinezo pakisztáni muszlim akárkit?
Kell egy beranya vagy mi a franc?
Post in thread '[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada' https://forum.htka.hu/threads/biztpol-amerikai-egyesuelt-allamok-kanada.484/post-1685831
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113
az SS (nem tudom ki hadználta ezt a rövidítést előszőr a Secret Servicere, de tetszik a találékonysága)
Szerintem én lennék, legalábbis én biztosan magamtól, és igen, szándékosan, bár adja is magát. :D

mesterlövészeinél komolyabb puska volt (hogy finoman fogalmazzak) és nem szarakodtak, azonnal lőtt az egyik.
Ezt magyaraztam a tetőn terdelorol tegnap. Neztek, neztek, de nem volt egyértelmű addig, amig fel nem emelkedett lőni. A marskman akkor nézett ki az optikabol, majd azokmal felkapta allvanyostol a fegyvert és kézből lőtt, térdelve.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 809
113
Szerintem én lennék, legalábbis én biztosan magamtól, és igen, szándékosan, bár adja is magát. :D


Ezt magyaraztam a tetőn terdelorol tegnap. Neztek, neztek, de nem volt egyértelmű addig, amig fel nem emelkedett lőni. A marskman akkor nézett ki az optikabol, majd azokmal felkapta allvanyostol a fegyvert és kézből lőtt, térdelve.
Igen azt én is néztem, hogy felkapta a fegyvert tripodostól mindenestől, de szerintem az első lövést a tripodról adta le és csak utána emelte fel.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113
Na, erre is utaltam korábban, amikor azt írtam, ha túléli, akkor a Napról is látható mértékű győzelmet fog aratni:


Ezt az egészet pillanatok alatt fogja a saját előnyére felhasznalni, mégpedig szépen beleáll majd a minden amerikai védelmezője és hőse szerpbe, még az eltévedt demokrataeke is ő lesz...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113
Ez lemaradt:

  • Trump — who landed yesterday in Milwaukee, just over 24 hours after the assassination attempt — brought a rare succinctness to a post on his Truth Social platform: "UNITE AMERICA!"

  • It's an echo of former President Ronald Reagan, who projected strength and humor after being shot in 1981. The late David S. Broder, legendary Washington Post political dean, recalled decades later that Reagan "was politically untouchable from that point on. He became a mythic figure."

  • Trump said in an interview Sunday with the Washington Examiner's Salena Zito, a Pittsburgh native who has long covered him, that he's rewriting his Thursday convention speech to take advantage of a historic moment and draw the country together.

  • "The speech ... was going to be a humdinger," Trump told her as he boarded his plane in New Jersey. "Had this not happened, this would've been one of the most incredible speeches," aimed mostly at President Biden. "Honestly, it's going to be a whole different speech now."
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 654
113
Nem úgy van, hogy egyes tagállamokban fegyvervásárokon meg show-kon lehet venni background check nélkül is?
Magánkézből véve semmi nem kell néhány tagállamban. Ez akkora probléma, hogy szakértők szerint a legális fegyverkereskedelem negyede ilyen "Joe vesz Petertől valami börzén" folyik mindenféle papír nélkül. Emiatt van az, hogy igazából a kutya sem tudja, hogy mennyi fegyver van a lakosságnál az USA-ban.
Szövetségi előírás minden fegyvervásárlás esetében az ATF 4473 form alapján történő background check lefolytatása, ellenkező esetben felon leszel és el is veszik az FFL licenszedet ha cégként tolod vagy bezárják az egész gun show-t. Szóval ez inkább mítosz, mint valóság.

Viszont a magánszemélyek közti kereskedelmet - avagy pickup hátulján kicserélitek - azt nem tudják így korlátozni. Nem véletlen nem engedi kb egyik marketplace sem a fegyverek kereskedelmét, mert technikailag ők is rábaszhatnak felelősség szempontjából.

De azt se tudod ellenőrizni ha mondjuk Joe megveszi clean recorddal a fegyvert de utána meg maszekban odaadja a már elítélt Pista Norbertnek, hogy szoszi tessék. Persze hivatalosan ez is felony, de ahhoz le is kell bukni
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 809
113
Szövetségi előírás minden fegyvervásárlás esetében az ATF 4473 form alapján történő background check lefolytatása, ellenkező esetben felon leszel és el is veszik az FFL licenszedet ha cégként tolod vagy bezárják az egész gun show-t. Szóval ez inkább mítosz, mint valóság.

Viszont a magánszemélyek közti kereskedelmet - avagy pickup hátulján kicserélitek - azt nem tudják így korlátozni. Nem véletlen nem engedi kb egyik marketplace sem a fegyverek kereskedelmét, mert technikailag ők is rábaszhatnak felelősség szempontjából.

De azt se tudod ellenőrizni ha mondjuk Joe megveszi clean recorddal a fegyvert de utána meg maszekban odaadja a már elítélt Pista Norbertnek, hogy szoszi tessék. Persze hivatalosan ez is felony, de ahhoz le is kell bukni
Olvasd már el amit írtam.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 654
113
Olvasd már el amit írtam.
A magánszemélyek közti vásárlások esetében ugyanazt mondjuk, csak azzal egészítettem ki, hogy ha licenszes fegyverkereskedőként neked ez a tevékenységed (kb mint egy egyéni vállalkozó), akkor minden esetben kutya kötelességed a 4473-as form szerinti ellenőrzést végrehajtani és dokumentálni, ellenkező esetben ha az ATF rájön vagy ellenőrzés során lebuksz, akkor börtön és az FFL elvesztése.

Brandon Herreranak volt több részletes videója (szintén FFL licenszes) arról hogy is zajlik a vásárlás, meg miért nem létezik már a gunshow loophole csak nem találom most
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 809
113
A magánszemélyek közti vásárlások esetében ugyanazt mondjuk, csak azzal egészítettem ki, hogy ha licenszes fegyverkereskedőként neked ez a tevékenységed (kb mint egy egyéni vállalkozó), akkor minden esetben kutya kötelességed a 4473-as form szerinti ellenőrzést végrehajtani és dokumentálni, ellenkező esetben ha az ATF rájön vagy ellenőrzés során lebuksz, akkor börtön és az FFL elvesztése.

Brandon Herreranak volt több részletes videója (szintén FFL licenszes) arról hogy is zajlik a vásárlás, meg miért nem létezik már a gunshow loophole csak nem találom most
A magánszemély az nem fegyverkereskedő, hanem magánszemély.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 654
113
A magánszemély az nem fegyverkereskedő, hanem magánszemély.
Igen, de azoknak is vannak fokozatai, mert nem mindegy, hogy gunbrokeren licitálsz valamire, vagy egy pickup hátulján köttetik meg az üzlet. És asszem pont adóügyben akarnak ezeknek utána menni, hogy akkor havi/éves szinten x dollár bevétel felett perkálnod kéne
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 261
37 160
113
Na meg ahogy a fórum kitermeli a fotel milliomosait, tábornokait, most már van fotel sniper is :)
A puskán még lézeres célmegjelölö is van.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 605
32 150
113
Van az a vicc, hogy honnét tudjuk, hogy Kennedyt nem a CIA nyírta ki? Hát mert tényleg meghalt.
Na most, a CIA hányszor hibázta el Castro-t? Volt olyan, hogy összekeverték a Dominikai Közösséget meg a Dominikai Köztársaságot (és nem a megfelelő helyre vitték a kenőpénzt.)

Ez nem a Tell Vilmos, nincs olyan fanatikus hülye, aki odaáll, hogy persze, lőjjétek át a fülemet...
Ha szólnak neki előre...de ha nem, simán őszintén eljátszá...
igen, de volt öt lövése (1 talált) 4 mellé valaki profin idáig se jut.

5 perc:
https://x.com/i/status/1812783448450314372
szerkesztve összevágva, párhuzamosan.
Pontosan mutatja azt az állapotot a végén, amikor úgy fekszik a lelőtt támadó...messze a fegyverétől...
A merénylő szerepelt egy Blackrock reklámban - indulhatnak az MK-ULTRA elméletek:

Tóvám...de valóban necces az ügy...