[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 397
93
Kíváncsi vagyok én is a területbiztosítási tervre, hogy az a kőnyűszerkezetes épületegyüttes beletartozott-e, nem engedte a tulaj vagy mi a fene történt.


Drónozni esetleg nem lehetett, nem tudom, de volt ott két daru amiről lehetett volna pásztáznia területet simán.

Itt a vidinyón látszódik a tető szélén valami fekete lehet az a táska vagy a hulla zsák passz,
a létra hogyan került oda, ő vitte vagy a jardok ?
Látszódik még a fegyver is a holtest kivan homályosítva.

Mondjuk ez így azért érdekes, mert az X-es felvételeken meg tükörkép van ?

Oké közben megnéztem más szögből, és a domborzat miatt ami elsőre nem tűnt fel láthatták az épület másik oldaláról ahonnan a képek készültek.
google.com/maps
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 120
113
Oké közben megnéztem más szögből, és a domborzat miatt ami elsőre nem tűnt fel láthatták az épület másik oldaláról ahonnan a képek készültek.
google.com/maps
Onnan is vannak felvételek, amikor a tömeg megpróbálja felhívni a rendőrök figyelmét a fegyveresre, persze az előző elötti hozzászölásomban már az is szerepel, hogy rendőrök is felnéztek oda...
Olvass vissza.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 639
113
Legyél éppenhogy csak felnőtt, menjél ki, és próbálj meg venni. Honnan kéne tudnom? Írtam, hogy saját tipp, nekem eladóként furcsa lenne, a sok kinti lövöldözésekből kiindulva, hogy egy 18 éves fiatal bejön fegyót venni.
Elvileg a hivatalos eljárásrend kint úgy történik, hogy elsőként ellenőrzik az életkort majd utána az FBI rendszerén futtatnak végig kötelezően (FFL nemtom hányas form), hogy akkor voltál-e bűntetve, illetve állsz-e jelenleg vagy a közelmúltban bármilyen pszichiátriai kezelés alatt. Amennyiben egyikre is igen a válasz, akkor az eladónak meg kell tagadnia a tranzakciót
4chan szakzsargont idézve "fake and gay". Főleg az ilyen események idején tele van az egész /pol board mindenféle larperrel, aki ennek meg annak kamuzza magát mert vagy trollkodik, vagy nincs jobb dolga
 
  • Tetszik
Reactions: Koleszkaja

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 710
113
Kibővített vélemény Andrew Anglintól (gépi fordítás)

"A nyilvánvaló és legközvetlenebb magyarázat, ami mindenkinek eszébe fog jutni, amikor meghallja, hogy a média előáll a "magányos fegyveres, aki megmagyarázhatatlan módon jutott mesterlövészálláshoz" című cikkével, az lesz, hogy ez egy CIA által elkövetett merénylet volt, és a Titkosszolgálat is benne volt.

A média a "magányos fegyveres" kifejezést fogja erőltetni, miközben tudja, hogy az emberek azt fogják hinni, hogy a CIA volt. Szinte biztos, hogy Tucker Carlson ki fog menni és azt fogja mondani, hogy a CIA volt, ahogyan gyakorlatilag minden más "mainstream alternatív" médiaszemélyiség is. Feltételezem, Joe Rogan is ezt fogja mondani. Alex Jones. Mindannyian ezt fogják mondani. És ez része a média működésének: része annak az irányítási rácsnak, hogy a mainstream média előkészíti a mainstream alternatív média reakcióját.

A következő a helyzet: a CIA nem hibázik.

Mivel ez itt az alaptézisem, szeretném megismételni: a CIA nem hibázik.

Tökéletes mesterlövészállásból, amelyhez szabad hozzáférésük van, biztosan nem hibáznak.

Itt a következő agymenés a legjobb paraszociális barátodtól, Andrew Anglin úrtól: ha a CIA volt az, akkor a fülére céloztak.

Tehát azt fogom állítani, hogy nem magányos fegyveres volt, mert ez egyszerűen lehetetlen. A srác, akit megöltek, valószínűleg mentálisan beteg volt, és valami kém online beszervezte. (Valószínűleg vaktöltényeket adtak neki, és a lövések valószínűleg máshonnan jöttek. Úgy tűnik, ez a játékterv az ilyen eseményeknél.)

Utálom ezt mondani, de szerintem Trumpot beiktatják elnöknek, és egy hatalmas háborút fog indítani

Úgy vélem, hogy ez az esemény nem egy sikertelen merénylet volt. Úgy vélem, hogy ez egy sikeres kísérlet volt egy hamis merénylet megrendezésére, hogy Trumpot a Caesar-típusú istenkirályi státuszba emeljék.

De a nagy tézis itt az, hogy minden alkalommal, amikor végigmegyek ezen a dolgon, azt találom, hogy Bibi Netanjahu azt akarja, hogy Donald Trump nyerje meg a választást, mert sokkal jobb munkát végezne egy közel-keleti háború megszervezésében, mint Biden cirkuszi torzszülöttekből álló árnyékkormánya. Klain a busz alá dobta Bident ezzel a nevetséges vitával, valaki bejelentette a médiának, hogy le fogja váltani Bident, és most semmi sem történik, és néhányan közülük visszalépnek; nem kapnak egyértelmű utasításokat.

Ha hinni lehet a felméréseknek, Trump népszerűbb Izraelben, mint Bibi.

Bibi ki van akadva Biden miatt. Ki van akadva a tüntetések miatt. Ki van akadva a tűzszüneti átverések miatt és minden más miatt. Trump elmondja, hogy mit gondol Gázáról, ami egyenesen népirtás: azt mondja, hogy "végezzünk velük".

Ezt fogja mondani a Hezbollahról, ezt fogja mondani Iránról.

Minden készen áll.

Trump egy személyi kultusz. Ő egy óriási hatalommal rendelkező személyiség.

Az öklével, miután fejbe lőtték, örök népi hőssé és istenkirállyá tette magát.

Az emberek, akiket a kabinetjébe akar, mind neokonzervatív elmebeteg Izrael-barátok. Ezen az ultraoptikás füles rendezvénye semmit sem változtat. A vita során azt mondta, hogy nem fog belemenni Putyin tárgyalási feltételeibe. Tehát még csak azt sem mondja, hogy véget vet a háborúnak. Támogatta azt a legutóbbi 60 milliárd dolláros segélycsomagot, és Lindsey Graham - aki a "háborút akar minden heteroszexuális országgal örökké" fickó, aki történetesen Trump legnagyobb támogatója is - azt mondta, hogy az ukrajnai segélytörvényt nem lehetett volna Donald Trump nélkül elfogadni.

Trump 100 millió dollárt fogadott el a zsidó kaszinómilliárdos Sheldon Adelson özvegyétől, és a nagyon elterjedt pletyka szerint beleegyezett, hogy egész Palesztinát - azaz Gázát és Ciszjordániát - izraeli területté nyilvánítsa. Bármi is volt a tárgyaláson, nem azért adott neki 100 millió dollárt, mert hiányzik neki a sármos mosolya.

Tudom, hogy ez még mindig nehéz az embereknek. Nekem is nehéz. Teljesen tönkretettem az életemet ezért az emberért.

De a helyzet az: ő az izraeli jelölt. Meg fogja nyerni a választást. Szerintem Amerika háborúba megy Iránnal, és a zsidó háborúk iránti népi lelkesedés erősebb lesz, mint 9/11 után volt - legalábbis a fehérek körében.

A legrosszabb az egészben az, hogy ez engem személyesen hogyan érint: Olyan helyzetbe kerülök, hogy a baloldaliak és a barna emberek pártjára állok a Nagy Fehér Remény ellen.

Nem támogatom a zsidókért folytatott háborúkat. Nem fogok ilyet tenni. Alapvetően mindenki más támogatni fogja. Ezután a lövöldözés után, ami szimbolikus csúcspontja mindannak, amit vele szemben tettek, visszamenőleg a piszkos dossziéig, az egész háború ellene, amit mindig is minden normális amerikai úgy érzett, mintha minden normális amerikai ellen indított háború lenne, Trump meg fogja tartani a támogatóinak 95%-át, még akkor is, ha háborút hirdet Iránban (valószínűleg először Jemenben lesz, aztán lesz egy csomó tengeri konfliktus, aztán lesznek titkos műveletek Iránban, és aztán bejelenti a bakancsokat Iránban - de ezek csak részletek).

Általában nem szoktam jósolni, mert nem vagyok varázsló. De már milliószor átgondoltam ezt a dolgot a fejemben, és minden, amit itt elmondtam, nyilvánvalónak tűnik számomra.

De van jó hír is
A jó hír az, hogy az USA el fogja veszíteni a háborúkat, és Kína lesz a domináns világhatalom. Ha a dollárnak leesik a talaja, a csata eldől.

Ebben a forgatókönyvben megengedik nekünk, hogy újjáépítsük az országunkat. Egy teljesen új világ lesz..

Egyszerűen szörnyű tragédia, hogy Donald Trump az, aki ezt teszi velünk. Ezt az emberek nagyon nehezen fogják kiheverni, és a legtöbb ember nem fog ebből felépülni.

Kemény menetnek nézünk elébe.

De amikor a birodalom összeomlik, lesz jövő a fehér gyerekek számára.

Lesz remény."
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 397
93
Onnan is vannak felvételek, amikor a tömeg megpróbálja felhívni a rendőrök figyelmét a fegyveresre, persze az előző elötti hozzászölásomban már az is szerepel, hogy rendőrök is felnéztek oda...
Olvass vissza.
Köszi,
OFF
t.me linkek nem mindegyik nyílik meg, még nem jöttem rá mi a titka.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 710
113
Persze a fülére céloztak igen meredek feltevés. Alternatív konteós magyarázat, amit egy kurucos kommentelő említett: Trump sapkájába volt elrejtve a felrobbanó vérkapszula. :)
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
617
7 456
93
Brit parlamenti képviselő megjósolta 3 hónapja


Azt is írják, hogy a deepstate brit helytartói annyira nem szerették emiatt a csávót, hogy oldaltól függetlenül kivonultak, ha felszólalt a parlamentben.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
2 napja van netem, de a cuccaimat az elvtársak még visszatartják - 2 bőrönddel meg 2 macskával jöttünk vissza, most meg megy a lakás berendezése a nulláról, csiga sebességgel...
Tartalmat gyártani szükséges, költözni nem muszáj. Ahogy a művelt latin mondaná.
;) ;) ;) ;)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 185
23 536
113
A többivel egyetèrtek.

Ezzel nem.

Èn honvèdsègnèl voltam tavcsöves puskás is.(Nem mesterlövèsz, mègha páran ezt szeretik is annak hívni, több okból sem az)

Afgánban nem volt ilyen beosztás.

De volt hogy konvolybiztosítas cèljából kiraktak minket, afgán rendőrörsökre.
Gepard/svd.

Na itt napokkal elötte kèrtünk drónokról kèpeket, az örsről,környèkèről.
Ezt a Magyaroknak megcsináltak a Nèmetek.
Mi megkaptuk.
Lemèrtük az összes környèken lèvő lehetsèges lőtávolságot ezek alapján.
Házak/kerítèsek/bozótos/árkok. Mindent.
Tudtuk az út melyik oldalán nem lehet sem helyi rendőr/sem katona.

Mikor kimentünk(a rendőrök nem tudták hogy megyünk) felcuccoltunk.
Már megvoltak a lehetsèges távolságok.

Tudtuk azt is hol vannak saját erők.
Magyar.
Nèmet.
Amcsi.
Afgán.

Ha nem ott bukkan föl valaki, fegyverrel az egyèrtelműen ellensèg. Nem kell pk-ra várni.

Igen, tudom az hadműveleti terület, ez még USA.
De ez meg egy volt ès valószínű leendő elnök.

Ha meg van olyan hely ahonnan nagyon jó kilövèse van egy lehetsèges támadónak, azt ugyancsak illene biztosítani.

Mindenesetre èn sem ezt a 2 esetleg több lövèszt tartom efektíve hibasnak.
(Ráadásul èn mèg nem nèztem meg ennyi elemzèst sem)
Ilyen közelre behozni egy fegyvert az nagyon gáz.
Főleg ezen a szinten.

De úgy gondolnám nem kell parancsra várniuk, ha fegyvert látnak. Pont amiatt ami törtènt.

De persze fingom nincs a náluk működő protokoll ezen rèszèről. :D
De ez egy katonai protokoll ráadásul finoman szólva nem baráti területen. Ez az esemény viszont saját országban egy politikai eseményen történt. Ergo nem összehasonlítható, márcsak azért sem, mert nem egy konkrét személy védelmét kellett ellátni.
Nem tudom milyen a protokoll az USA-ban és egyébként ezt kérdeztem is kamm kollégától. Azt tudom itt milyen pl. a hasonló munkát végző rendőri egységeknél. Egy ilyen politikai rendezvény biztosítására nálunk soha nem mennek/mehetnek a lövészek úgy, hogy bármikor tüzet nyithatnak belátásuk szerint. Ezt hívják itt unscharf-nak és scharf, ha van ilyen lehetőségük de pl. egy túszejtés közben vagy olyan egyéb helyzetben ahol nem kérdés, hogy akit az optikába lát az ártatlan civil vagy kolléga vagy célpont akkor sem evidens. Nagyon ne katonai fejjel gondolkodj.
Szóval...milyen az a helyzet, amikor nem tudod, hogy ki hol van?
Megpróbálom megvilágítani mik lehetnek az okai. Egy ilyen rendezvény biztosítása mindenhol több szervezet együttműködéséből áll, az Államokban szerintem különösen a helyi adottságok miatt. Gondolom itt is jelen voltak Trump testőrei, rendőrök, szolgálatok… na most ezek között kellene a megfelelő kommunikáció, koordináció plusz pedig egy rangidős parancsnok, aki -elméletileg- kézben tartja az egészet. Viszont, mivel ez elméletileg van így gyakorlatilag pedig bármi történhet ezért nyilván mielőtt egy lövész tűzparancsot kap azt illik tisztázni, hogy nehogy baráti tűzben egy FBI ügynököt vagy rendőrt lőjenek agyon esetleg ne adj isten egy retardált elkóborolt civilt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 653
8 306
113
meg kéne tanulnod magyarul, és akkor értenéd. vagy sokat felejteni madzsar?
Hát én még könyveket is szerkesztettem, szóval az én magyarommal semmi baj, egyszerűen csak te nem hallottál szórendről és hasonlókról.
amúgy hogy van az, hogy neked meg van engedve, hogy állandóan újraregisztráljál más néven?
Huh? :D Elolvastad valaha a fórumszabályzatot? Lassan itt lenne az ideje... :p
más: a visszavont libnáci kampány szlogene az volt: "let's finish the job" :D
nem csoda, hogy azonnal visszavonták, átvitt értelemben kb nyílt uszítás Trump elleni erőszakra
Persze, meg eleve nagyon durva 'smear campaign' folyik mindkét oldalon, másnap ordítva vonnák őket felelősségre a merénylet miatt...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 653
8 306
113
WSJ irta, azt hiszem. Most el kell ugranom a kisebbikkel, majd delutan rakeresek, ha nem talalod meg.

im-979748

A still from a video of the Bethel Park High School Commencement 2022 showing Thomas Matthew Crooks. (UncreditedÖ
@nyugger jol remlett:

What to know:

The suspected gunman was withdrawn and rarely politically vocal, those around him said. The 20-year-old Bethel Park, Pa., resident had few friends and a scant social-media footprint.

The AR-style rifle was purchased by the suspect’s father, sources say. Crooks was not on the FBI’s radar before the shooting and left no political manifesto, according to those familiar with the investigation.

The DOJ is investigating the shooting as an act of domestic terrorism. The Secret Service is facing harsh scrutiny over how a lone shooter only 400 feet away was able to take aim at a former president.

President Biden said, "We must stand together" in a televised address Sunday. He added “Violence has never been the answer” in the wake of the assassination attempt.

Stay up to date with WSJ's free Politics and Policy newsletter