[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 767
113
Éééésigen! Eljött az a nap is amikor a sniper, counter sniper és merénylet szakértők országa is lettünk… :D

Egyébként érdekes lenne azt játszani, hogy az itt írok posztolnák mi a foglalkozásuk és milyen bármilyen fegyveres tapasztalattal bírnak…

Így a képek alapján nem igényelt volna sok erőforrást, hogy kb. 400 méteren belül minden magaslati pontot (sík tetős épületek teteje) elfoglaljon egy rendőr járőr pár. Onnantól kezdve, ezen a terepen nincs honnan lőni...

A másik meg, hogy nem egy nagy összeg (főleg az ő szintjükön) polikarbonát és vagy lövedék álló üveg mögé tenni a szónokot, esetünkben az amerikai elnök jelöltet. :rolleyes:

De én persze laikus vagyok. Csak nem fér a buta laikus fejembe, hogy egy ennyire egyszerű helyszínen , hogy nem sikerült biztosítani a rendezvényt.
Jah, és igen. Szerintem a Fico elleni sikeres merénylet is balfaszság eredménye. Azok full kutyaütők voltak!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 521
113
Az M14-es / M21-es is népfegyver, nem ?

De ha beállítasz 18 évesen, hogy M14-et/M21-et szeretnék venni, előfordulhat, hogy gyanakodni fog az eladó, de ez csak egy saját tipp. Plusz, ha otthon van fegyver, minek költene másikra, lehet pénze se volt rá. Ha az apjának nincs fegyó otthon, lehet, hogy meg se történik ez. Persze, ha abból indulunk ki, hogy senki se támogatta, szervezte meg stb
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 631
113
De ha beállítasz 18 évesen, hogy M14-et/M21-et szeretnék venni, előfordulhat, hogy gyanakodni fog az eladó, de ez csak egy saját tipp. Plusz, ha otthon van fegyver, minek költene másikra, lehet pénze se volt rá. Ha az apjának nincs fegyó otthon, lehet, hogy meg se történik ez. Persze, ha abból indulunk ki, hogy senki se támogatta, szervezte meg stb

És ha azzal állít be a 18 éves a fegyóboltba, hogy M1 Garandot szeretne venni, az ad okot a gyanakodásra, vagy nem ?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 418
113
Ez azért nem atomfizika, én is végigjártam a rendőrség által megadott helyszíneket Putyin 2018as bécsi látogatásánál, és be is jött az egyik kiszemelt helyszín, igaz, és 300mm-s Nikonnal mentem, nem AR15el. :D Gúgli earth meg helyismeret.
(Életem egyik legjobb portréja, de csak mert szar vagyok portrékból.)


Lehet, hogy ilyen egyszerű, s csak én bonyolítom meg. De volt egy olyan fegyvere, amelynek a hatótávolsága talán 180-190 méter. Ha én ilyet terveznék, biztos megnézném, hogy melyik helyszín ehhez a legjobb, úgy, hogy Trump is jól látható legyen. Mondjuk igaz, a Google segíthet abban, hogy a legoptimálisabb helyszínt ki tudjam választani. Ennek viszont a számítógépén nyoma van. Tudnom kell, hogy a biztosítási helyszín határai hol vannak. Mivel fogok feljutni a tetőre? Ebben is segít a Google? Az elképzelhető, hogy volt helyismerete, bár nekem egy 50 kilométerre lévő helyiség szinte tök ismeretlen. Előtte biztosan bejárnám a terepet, feltérképezném a helyzetet.
Soha nem tennék ilyet, de próbálom végigkövetni gondolatban, hogy mit tennék.
A portréra kíváncsi lennék. Milyen távolságból készítetted? (Apukám fotóművész volt, azért érdekel.)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 418
113

Kocsis Máté megunta: nyilvánosságra hozta képét, nevét, annak aki Orbán Viktort lövetné​

Íme! Az alábbi profilt használó személy indított szavazást egy liberális csoportban arról, mikor fogják lelőni a magyar miniszterelnököt.- írja Kocsis Máté.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 678
113
Mindenki nyugodjon le a picsába.
Egy balfasz rambónak képzelte magát,de annyi esze sem volt,hogy kigondolja,legfeljebb másodpercekkel fogja túléni az első lövést,erre nem lehet felkészülni,vadbarmokkal nincs mit kezdeni.
Szerintem nagy marhaság az önmerénylet,senki sem akkora vadbarom,hogy élessel lövessen magára,hogy jól nézzen ki,emlékezzünk a Trump mögötti elhunyt nézőre,itt bizony kajakra szét akarta lőni hülye úr,Trump buksiját,nyilván testre nem akart lőni a melléyn miatt,vagyis ölni akart.
Nagy mák,hogy nem jött össze neki,Trump élete 3-4 centin múlt.
A hatóságok szerintem ott hibáztak,hogy nem voltak minden tetőn,magaslaton,fán jelen,vagy legalább nem figyelték ezeket drónokkal,hagyták lőni a hullajelöltet,ez felderítési hiba,nem a lövészé.
Ez a mentális szarosgatya nem fog lövöldözni ezután senkire,a biztonságiak tanultak az esetből,Trump felszívta magát,minden jó,ha a vége jó.
Mejetek tüzet rakni,szalonnát sütni,bbq-zni,piálni,kufircolni,strandolni,stb.
;)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 382
113
Lehet, hogy ilyen egyszerű, s csak én bonyolítom meg. De volt egy olyan fegyvere, amelynek a hatótávolsága talán 180-190 méter. Ha én ilyet terveznék, biztos megnézném, hogy melyik helyszín ehhez a legjobb, úgy, hogy Trump is jól látható legyen. Mondjuk igaz, a Google segíthet abban, hogy a legoptimálisabb helyszínt ki tudjam választani. Ennek viszont a számítógépén nyoma van. Tudnom kell, hogy a biztosítási helyszín határai hol vannak. Mivel fogok feljutni a tetőre? Ebben is segít a Google? Az elképzelhető, hogy volt helyismerete, bár nekem egy 50 kilométerre lévő helyiség szinte tök ismeretlen. Előtte biztosan bejárnám a terepet, feltérképezném a helyzetet.
Soha nem tennék ilyet, de próbálom végigkövetni gondolatban, hogy mit tennék.
A portréra kíváncsi lennék. Milyen távolságból készítetted? (Apukám fotóművész volt, azért érdekel.)
Nagyon meglepő lenne egy 5.56-os gépkarabélynál a 180 m hatótáv.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 521
113
És ha azzal állít be a 18 éves a fegyóboltba, hogy M1 Garandot szeretne venni, az ad okot a gyanakodásra, vagy nem ?

Legyél éppenhogy csak felnőtt, menjél ki, és próbálj meg venni. Honnan kéne tudnom? Írtam, hogy saját tipp, nekem eladóként furcsa lenne, a sok kinti lövöldözésekből kiindulva, hogy egy 18 éves fiatal bejön fegyót venni.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 631
113
Legyél éppenhogy csak felnőtt, menjél ki, és próbálj meg venni. Honnan kéne tudnom? Írtam, hogy saját tipp, nekem eladóként furcsa lenne, a sok kinti lövöldözésekből kiindulva, hogy egy 18 éves fiatal bejön fegyót venni.

Nekem van fegyvertartásim, az első fegyverem az rendes nagykaliberű puska, 556-os Szajga ("civil" AK-101-es) volt, és sem az eladó, sem az IgRend nem kérdezték hogy mire kell, csak szótlanul adták, illetve regisztrálták be a nyilvántartásba.

Ja de 27 - 28 évesen vásároltam fegyót, nem 18 - 20 évesen.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 521
113
Lehet, hogy ilyen egyszerű, s csak én bonyolítom meg. De volt egy olyan fegyvere, amelynek a hatótávolsága talán 180-190 méter. Ha én ilyet terveznék, biztos megnézném, hogy melyik helyszín ehhez a legjobb, úgy, hogy Trump is jól látható legyen. Mondjuk igaz, a Google segíthet abban, hogy a legoptimálisabb helyszínt ki tudjam választani. Ennek viszont a számítógépén nyoma van. Tudnom kell, hogy a biztosítási helyszín határai hol vannak. Mivel fogok feljutni a tetőre? Ebben is segít a Google? Az elképzelhető, hogy volt helyismerete, bár nekem egy 50 kilométerre lévő helyiség szinte tök ismeretlen. Előtte biztosan bejárnám a terepet, feltérképezném a helyzetet.
Soha nem tennék ilyet, de próbálom végigkövetni gondolatban, hogy mit tennék.
A portréra kíváncsi lennék. Milyen távolságból készítetted? (Apukám fotóművész volt, azért érdekel.)

Ez egy kis reptér volt, állítólag itt szokott lenni más rendezvény is, így akár járhatott már ott. Tető választék se volt túl sok, ahonnan még van esélye találatra, az csak az a tető, ahol volt is. Feljutni meg nem nehéz, minden ilyen csarnoknak van létrája kívülről, legalábbis itthon. Azt, hogy honnan tudta, hogy azon a tetőn nem lesznek rendőrökr, na az a jó kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
533
1 052
93
Olvasva a hozzászólásokat gondoltam hozzászólok, mint aki már túl van "pá"r lövésen és tudom miaz, hogy 1km-es pontos lövés! Meg Nyuggernek segítek kicsit nyilatkozni :)

Szóval Trumpnak szerencséje volt ennyi pont nem a fegyveren múlt,hanem az emberen, mert 150 m nagyon közel van egy 5.56-ak! Aki gyakorlott lövész és tud is lőni az lazán meg tudja csinálni még vadászok is nem, hogy precíziós lövészek! Egy emberi fej alakot fogjon fel mindenki egy A5 lapméretnek az nagyon nagy!
Jómadarunk egy AR15-öt használt, ha jól láttam 16" csővel ami átlagos csőméret még az M4-él is 1:7 drallal volt a cső gyártva ebben 99%-ig biztos vagyok! Legjobban a 77gr lőszereket tüzeli és tudja az 1 Moa szórást általában 100m-en, ha ez nagy okos tegyük fel átlagos 55gr lőszert használt akkor előfordulhat, hogy a szórás 2,7 Moa is lehetett 100m-en ez már 150m-en "bemozdulással" együtt lehet fül találat.
Aki leírja, hogy az 5.56 gyenge blabla az nagy marhaságot beszél 300m-en bárkit fejbe lehet vele lőni van annyira precíz kaliber!
Volt aki azt írta, azt hiszem a szolnoki portás, hogy 338LM van nála keresztül lő bármit stb. teljesen felesleges ilyen távra, meg egy tisztességes fegyver ehhez gyártva 72cm csővel rendelkezik óriási a méret katonai szemmel is 10kg felett van! Azzal lőni megrázóbb élmény oda férfi kell és sokat gyakorolni ami nem olcsó mulatság még honvédségi szinten is egy precíziós cső max 1000 lövés.
Az 5.56 szememben is "légpuska", de azért annyira nem rossz nem állnék elé....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 631
113
Lehet, hogy ilyen egyszerű, s csak én bonyolítom meg. De volt egy olyan fegyvere, amelynek a hatótávolsága talán 180-190 méter. Ha én ilyet terveznék, biztos megnézném, hogy melyik helyszín ehhez a legjobb, úgy, hogy Trump is jól látható legyen. Mondjuk igaz, a Google segíthet abban, hogy a legoptimálisabb helyszínt ki tudjam választani. Ennek viszont a számítógépén nyoma van. Tudnom kell, hogy a biztosítási helyszín határai hol vannak. Mivel fogok feljutni a tetőre? Ebben is segít a Google? Az elképzelhető, hogy volt helyismerete, bár nekem egy 50 kilométerre lévő helyiség szinte tök ismeretlen. Előtte biztosan bejárnám a terepet, feltérképezném a helyzetet.
Soha nem tennék ilyet, de próbálom végigkövetni gondolatban, hogy mit tennék.
A portréra kíváncsi lennék. Milyen távolságból készítetted? (Apukám fotóművész volt, azért érdekel.)

Nagyon meglepő lenne egy 5.56-os gépkarabélynál a 180 m hatótáv.

Az AR-15-ösöknél a lőtáv az fémirányzékkal 400 méterig használható ki, ACOG céltávcsővel meg 600 méterig is.

 
  • Tetszik
Reactions: Nber and PFZ

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 891
113
451444476_18092623552444053_7548768252162531766_n.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Ne tévesszen meg senkit, ez egy fullátlag fegyvernek számít az amvsi civi piacon

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 767
113
Ez egy kis reptér volt, állítólag itt szokott lenni más rendezvény is, így akár járhatott már ott. Tető választék se volt túl sok, ahonnan még van esélye találatra, az csak az a tető, ahol volt is. Feljutni meg nem nehéz, minden ilyen csarnoknak van létrája kívülről, legalábbis itthon. Azt, hogy honnan tudta, hogy azon a tetőn nem lesznek rendőrökr, na az a jó kérdés.

Hát ez az. Elviekben nem tudhatta.
És elviekben kellet volna ott legyen egy járőr pár aki biztosítja annak az épületnek a tetejét, mert evidens hely.
Szóval ez egy nagyon jó kérdés, hogy honnan tudta, hogy senki sem lesz ott, vagy, hogy senki sem állítja meg út közben.
Azért az AR-15 nem kicsi fegyver. Nem lehet csak úgy elrejteni. Szerintem.