[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 231
9 380
113
Nekem lenne egy kérdésem egy rendezvényt biztosító szakemberhez. Én azon gondolkodtam, hogyan választotta ki ezt a tetőt a merénylethez. Mert jó kiválasztás volt. Előzőleg megnézte a helyszínt? Tudta, hogy Trump hol lesz? Elvileg tudhatta, mert nyilván már előzőleg elő volt készítve. Vagy minden véletlen volt?
Szerintem nem ez a legfontosabb kérdés. Mert kb 50 km-re lakott, lehet, hogy előtte- korábban- már járt ott, ismerhette a területet, de lehet, hogy ad hoc döntött. A lényeges kérdés az, hogy mi a bánatosért nem vették észre időben. Több percig tartott mire felmászott, odakúszott, felmérte, és megtette. 5 ipari hőkamerás drónnal nagyon, nagyon simán ki lehet szúrni a tetőn mászó alakot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
Nem azt írtam nem baszták el, azt írtam hogy a lövészek szerintem nem baszták el. Van egy kis különség
Várnak.
Nem lőnek.
Valószínű a fegyvert is látják azèrt nèzik.
Gondolhatjuk azèrt várnak mert ráküldtek egy csapatot, csak azok nem èrtek oda időben.
Valószínű a helyszín pk dönthetett így

Spec èn nem tudom hogy van tűzparancsuk.
De mostanában elèg sok amcsi rendőrös, testkamerás felvètelt nèztem meg.
Jóval kisebb dolgokèrt is lőnek.
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 052
5 039
113
A rendőrségi mesterlövész mentségére, mely szerint későn vette észre a támadót, a külföldi fórumokon azt hozzák fel, hogy az ő feladatuk a távolsági biztosítás, tehát sokkal távolabb kereste a célpontokat. Az ilyen közeli célokat más egységeknek kellett volna felderíteni, abszurditás, hogy miként kerülhetett oda. Azt is mondják, hogy nagyon rossz szokott kenni a kommunikáció a rendezvényeken a helyi rendőrök és a védett személyt biztosító egységek között.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 767
17 860
113
Kozzetettek egy uj Trump kepet, hogy mindenkit megnyugtassanak:

paintingtrump.png
Meg akarja fogni az amishokat?:D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 743
14 624
113
Nem tudom mi vitte rá erre ezt a leleket, hogy AR-rel bohóckodjon. Miért nem vett egy .338 LM-ot? Azzal nem kell bohóckodniba fejjel, keresztbe hosszába át lő minden mellényt főleg olyan kis távolságról, ahonnan lőtt.

Mert az 5.56 a "fán terem" az USA-ban, míg a 338-asból 10 euro egy lőszer. És ha merényelni akarsz, akkor nem árt ha gyakorolsz előtte, mert a két lőszernek kurvára más a röppályája. Na meg az AR-15-be is nehéz belegyúrni a 338-ast, akkor meg kell egy 3-5000 dolláros puska, amire nem futotta.

Látom, a 223 / 556 vs 338 Lapua Magnum az megtárgyalt téma, de engedelmetekkel ötletként én is bedobom a kérdést, hogy miért nem 7,62 x 51-est / 308 Wint választott a merénylő ?
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 773
93
Nekem is. Azért amikor a bontatlan sósavas üvegben, kénsav volt, és az egész elkezdett kifutni, amikor hozzáöntöttem a sósavhoz, egy pillanatra lefagytam. Pedig tudom mi a teendő. És végül meg is oldottam a szitut. De ez a pillanatnyi lefagyás amúgy ha kifutott volna, okozhatott volna bajt.
Erre vagyok kondicionálva, hogy ezeket meg tudjam oldani? Igen
Ennek ellenére full váratlan szituációban kellett vagy 1 másodperc amíg bekapcsolt a reflex? Igen
Nem idegen környezetben, elvileg alacsony fenyegetségű területen, ki tudja mióta szolgálatban, gyakorlatilag azonnal reagált.
Mert ez még mindig a valóság nem egy film.
Aham, ok lefagytál EGY pillanatra, de te nem rántottad magadra a vegyszeres üvegeket ez az agyonképzett meg... no mindegy!
 
  • Tetszik
Reactions: joker and fip7

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 357
113
Látom, a 223 / 556 vs 338 Lapua Magnum az megtárgyalt téma, de engedelmetekkel ötletként én is bedobom a kérdést, hogy miért nem 7,62 x 51-est / 308 Wint választott a merénylő ?
6,5 creedmoor, 22-250, 270 win, 30-06, 243 win, 300 wsm, 257 wby???
Amúgy 308 fan vagyok, én is abból tankoltam fel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 210
29 243
113
Nekem lenne egy kérdésem egy rendezvényt biztosító szakemberhez. Én azon gondolkodtam, hogyan választotta ki ezt a tetőt a merénylethez. Mert jó kiválasztás volt. Előzőleg megnézte a helyszínt? Tudta, hogy Trump hol lesz? Elvileg tudhatta, mert nyilván már előzőleg elő volt készítve. Vagy minden véletlen volt?
Ez azért nem atomfizika, én is végigjártam a rendőrség által megadott helyszíneket Putyin 2018as bécsi látogatásánál, és be is jött az egyik kiszemelt helyszín, igaz, és 300mm-s Nikonnal mentem, nem AR15el. :D Gúgli earth meg helyismeret.
(Életem egyik legjobb portréja, de csak mert szar vagyok portrékból.)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 184
23 523
113
Nem tudom ezt az èrvelèst elfogadni.

Nem kell focistának lennem, hogyha látok egy szar mecset meg tudjam állapítani hogy ez szar.

Nem kell filmrendezőnek, forgatókönyvírónak lennem ugyanígy egy film vèlemènyezèsènèl.

Ugyanígy nem kell szakácsnak lennem, hogy megmondjam szerintem szar a kaja.



Persze valószínű egyikünk sem tek-es mesterlövèsz.
De amit látunk, az szerintem önnmagáèrt beszèl.
Ekkor már minimum az a 2 sniper figyelte akik a felvèteleken látunk.
Ha tènyleg kb 130m-ről lőtt akkor meg a optikán keresztül is láthatták, hogy fegyveres van velük szemben.
Tudniuk kellett a gyűrűben lèvő többi sniper helyzetèt.
Ès hogy ez nem a sajátjuk.
Szóval akkor mièrt vártak a lövèsig?
1.) Többen több helyen, ábrák és fotók alapján elemezték és arra jutottak, hogy a lövészek nem láthattak rá a gyerekre amíg az a tetőn valószínűleg a lövés leadásához megfelelő pozícióba nem került és emelte fel a fejét.
2.) Szintén több helyen olvasható, hogy a sniperek nem a 130 méteres távolságot pásztázták és miután az infót megkapták kezdték el felkutatni.
Másfél másodperc alatt semmilyen headshot nem volt! Amíg képen van a két töki, semmilyen headshot nem volt, viszont lövések hallhatók, legalább 3! Aztán kikerülnek a képről és megint hallhatók lövések sztem legalább 3 (de inkább 4) aztán vége a mozinak.
Értem, tehát akkor a műhold volt. Rendben.
Várnak.
Nem lőnek.
Valószínű a fegyvert is látják azèrt nèzik.
Gondolhatjuk azèrt várnak mert ráküldtek egy csapatot, csak azok nem èrtek oda időben.
Valószínű a helyszín pk dönthetett így

Spec èn nem tudom hogy van tűzparancsuk.
De mostanában elèg sok amcsi rendőrös, testkamerás felvètelt nèztem meg.
Jóval kisebb dolgokèrt is lőnek.
Fentebb reagáltam a feltevéseid egy részére. A miért nem lőttek dolog pedig, mint már írtam a parancs hiányából fakad, mert azt feltételezem, hogy miként itt nálunk sem lőhetnek egy feltételezett gyanúsítottra bevetés irányító parancsa nélkül ott sem. Gondolom a bevetés parancsnokához befutott az infó és a lövészekhez is. A bevetési parancsnoknak egy ilyen esetben 3 pillanat alatt kell csekkolni, infót kérni, mérlegelni, hogy saját ember vagy nem saját ember, tűzparancsot kiadni. A lövészek közben elkezdték a vizuális felderítést, meg lett. A pedig merénylő tüzelt mielőtt a lövészek tűzparancsa megérkezett volna.

Nem tudod hasonlítani a járőrök munkájához. Ők átlag 0 és 5 méteren belül dolgoznak ezáltal minimális reakció idővel és nagyjából azonnal átlátható helyzettel ezért nyitott fegyverhasználat lehetőségével és nem kell tűzparancsra várniuk.

Nyilván több hiba is volt, de szerintem nem a lövészek részéről.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 519
113
Látom, a 223 / 556 vs 338 Lapua Magnum az megtárgyalt téma, de engedelmetekkel ötletként én is bedobom a kérdést, hogy miért nem 7,62 x 51-est / 308 Wint választott a merénylő ?

Ott van a faterod AR-15-öse a szekrényben, Te elmennél venni mást, amivel esetleg gyanút keltesz, vagy felkapod az otthonit és mész?
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66