[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 210
29 260
113
Lara Ruiz influenszer kiposzttolta instára, hogy elítéli a politikai erőszakot, és 1000 űbertoleráns rátámadt, hogy miért nem örül a Trump elleni merényletnek, és biztos náci.

Trump Hollywood Walk of Fame csillagához leraktak pár virágot, a városvezetés magasnyomású mosóval távolította el.

És néhány vicces és kevésbé vicces mém
https://www.krone.at/3457812
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Hát ez az. Elviekben nem tudhatta.
És elviekben kellet volna ott legyen egy járőr pár aki biztosítja annak az épületnek a tetejét, mert evidens hely.
Szóval ez egy nagyon jó kérdés, hogy honnan tudta, hogy senki sem lesz ott, vagy, hogy senki sem állítja meg út közben.
Azért az AR-15 nem kicsi fegyver. Nem lehet csak úgy elrejteni. Szerintem.
Túl logikusan gondolkodsz:)
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
617
7 454
93
Ezt esetleg magyarul... ? :p


Apropó, végül azért Biden is megszólalt:

Biden-Trump-Assassination-Attempt.jpg
meg kéne tanulnod magyarul, és akkor értenéd. vagy sokat felejteni madzsar?

amúgy hogy van az, hogy neked meg van engedve, hogy állandóan újraregisztráljál más néven?


más: a visszavont libnáci kampány szlogene az volt: "let's finish the job" :D
nem csoda, hogy azonnal visszavonták, átvitt értelemben kb nyílt uszítás Trump elleni erőszakra
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Gondolom a bevetés parancsnokához befutott az infó és a lövészekhez is. A bevetési parancsnoknak egy ilyen esetben 3 pillanat alatt kell csekkolni, infót kérni, mérlegelni, hogy saját ember vagy nem saját ember, tűzparancsot kiadni
A többivel egyetèrtek.

Ezzel nem.

Èn honvèdsègnèl voltam tavcsöves puskás is.(Nem mesterlövèsz, mègha páran ezt szeretik is annak hívni, több okból sem az)

Afgánban nem volt ilyen beosztás.

De volt hogy konvolybiztosítas cèljából kiraktak minket, afgán rendőrörsökre.
Gepard/svd.

Na itt napokkal elötte kèrtünk drónokról kèpeket, az örsről,környèkèről.
Ezt a Magyaroknak megcsináltak a Nèmetek.
Mi megkaptuk.
Lemèrtük az összes környèken lèvő lehetsèges lőtávolságot ezek alapján.
Házak/kerítèsek/bozótos/árkok. Mindent.
Tudtuk az út melyik oldalán nem lehet sem helyi rendőr/sem katona.

Mikor kimentünk(a rendőrök nem tudták hogy megyünk) felcuccoltunk.
Már megvoltak a lehetsèges távolságok.

Tudtuk azt is hol vannak saját erők.
Magyar.
Nèmet.
Amcsi.
Afgán.

Ha nem ott bukkan föl valaki, fegyverrel az egyèrtelműen ellensèg. Nem kell pk-ra várni.

Igen, tudom az hadműveleti terület, ez még USA.
De ez meg egy volt ès valószínű leendő elnök.

Ha meg van olyan hely ahonnan nagyon jó kilövèse van egy lehetsèges támadónak, azt ugyancsak illene biztosítani.

Mindenesetre èn sem ezt a 2 esetleg több lövèszt tartom efektíve hibasnak.
(Ráadásul èn mèg nem nèztem meg ennyi elemzèst sem)
Ilyen közelre behozni egy fegyvert az nagyon gáz.
Főleg ezen a szinten.

De úgy gondolnám nem kell parancsra várniuk, ha fegyvert látnak. Pont amiatt ami törtènt.

De persze fingom nincs a náluk működő protokoll ezen rèszèről. :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 744
14 644
113
Így a képek alapján nem igényelt volna sok erőforrást, hogy kb. 400 méteren belül minden magaslati pontot (sík tetős épületek teteje) elfoglaljon egy rendőr járőr pár. Onnantól kezdve, ezen a terepen nincs honnan lőni...

Nem csak az épületek tetejéről lehet lövöldözni, hanem fák valamelyikére is mászhatott volna az illető, és lőhetett volna onnan.

GSaaykoXsAAhJVf


Én a komplett környéket lezártam volna, az utcák / utak mentén, a rendezvényt megelőzően X órával.



A másik meg, hogy nem egy nagy összeg (főleg az ő szintjükön) polikarbonát és vagy lövedék álló üveg mögé tenni a szónokot, esetünkben az amerikai elnök jelöltet. :rolleyes:

A hivatalából leköszönt elnököt is megilleti egy alapfokú védelem, személyre szólón meg a maximális, és Trump meg is felel a kitételnek. Csak nem tartották be, vajon Miért ? :rolleyes:


How long do former presidents receive Secret Service protection after they leave office?​


In 1965, Congress authorized the Secret Service (Public Law 89-186) to protect a former president and his/her spouse during their lifetime, unless they decline protection.


 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Nem csak az épületek tetejéről lehet lövöldözni, hanem fák valamelyikére is mászhatott volna az illető, és lőhetett volna onnan.
Azért fa tetejéből lövöldözni ami kileng minden apró fuvallatnál nem ugyanaz, mint fekvő helyzetből egy fix talajon lőni. Na meg az összes ág meg lapi takarhatja a kilátást.
Én a komplett környéket lezártam volna, az utcák / utak mentén, a rendezvényt megelőzően X órával.
Az a baj, hogy akkor nem tudnak odamenni, akkor meg nincs akihez beszéljen. Ez megint az a helyzet, hogy az elnököt a marketingesei legszívesebben körbehordoznák egy emelvényen az országban, a titkosszolgálat meg egy földalatti bunkerbe zárná. Aztán megy az alkudozás meg a húzd meg eresztd meg, hogy valahogy középen lássák is és túl is élje.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 041
113
Nem akartam végigolvasni még 10 oldalt, újabb cicás akció szerintem. Itt egy videó a lelőtt beszervezettről:
És egy közeli +18:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
A bevetési parancsnoknak egy ilyen esetben 3 pillanat alatt kell csekkolni, infót kérni, mérlegelni, hogy saját ember vagy nem saját ember, tűzparancsot kiadni. A lövészek közben elkezdték a vizuális felderítést, meg lett. A pedig merénylő tüzelt mielőtt a lövészek tűzparancsa megérkezett volna.
Szóval...milyen az a helyzet, amikor nem tudod, hogy ki hol van?
Szerintem nagy marhaság az önmerénylet,senki sem akkora vadbarom,hogy élessel lövessen magára,hogy jól nézzen ki,emlékezzünk a Trump mögötti elhunyt nézőre,itt bizony kajakra szét akarta lőni hülye úr,Trump buksiját,nyilván testre nem akart lőni a melléyn miatt,vagyis ölni akart.
Nagy mák,hogy nem jött össze neki,Trump élete 3-4 centin múlt.
Mert nem is történt ilyen...a merénylő elviszi a balhét...de ki aratja le a babért?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
Hé? Iráni/orosz/kínai/jemeni útlevele nem volt ott?
Mélyállam?
A fenyegetettség ellenére...
Szaki mondja...
Micsoda?
Sokadszorra
Nos?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 116
113
Kieg...
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 397
93
Hát ez az. Elviekben nem tudhatta.
És elviekben kellet volna ott legyen egy járőr pár aki biztosítja annak az épületnek a tetejét, mert evidens hely.
Szóval ez egy nagyon jó kérdés, hogy honnan tudta, hogy senki sem lesz ott, vagy, hogy senki sem állítja meg út közben.
Azért az AR-15 nem kicsi fegyver. Nem lehet csak úgy elrejteni. Szerintem.
Kíváncsi vagyok én is a területbiztosítási tervre, hogy az a kőnyűszerkezetes épületegyüttes beletartozott-e, nem engedte a tulaj vagy mi a fene történt.


Drónozni esetleg nem lehetett, nem tudom, de volt ott két daru amiről lehetett volna pásztáznia területet simán.

Itt a vidinyón látszódik a tető szélén valami fekete lehet az a táska vagy a hulla zsák passz,
a létra hogyan került oda, ő vitte vagy a jardok ?
Látszódik még a fegyver is a holtest kivan homályosítva.

Mondjuk ez így azért érdekes, mert az X-es felvételeken meg tükörkép van ?

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby