[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Erre mondtam korábban, HA így történt, senkinek egy büdös szava sem lehet, hogy nem politikusnak való, mert üzletember, hisz láthatjuk, hogy azonnal átlátta a politikát is. Ebben is jó a MESTER :p!
De ha közben az LM híresen erős lobbija médiacirkusz nélkül sőt kifejezetten zárt ajtók mögött kompenzációt lobbizik ki magának más programokban, akkor ez nem spórolás lesz hanem egy politikusi körökben kedvelt egyik zsebből ki másik zsebbe be akció. És akkor azok a rajongók akik azon örvendeznek mennyit spórolt a mesterük olyan megvezetett birkák lesznek akiknek nem lesz több zab a táljukban, csak leereszkedik egy kis köd a vályúba amin elnyammoghatnak..
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Itt azt írják, hogy már a médiacirkusz előtt is téma volt a Pentagon és az LM között, hogy mérséklik az árakat. Szóval az is lehet, hogy ez a nagy csinnadratta egy PR akció volt. Trump elnökként megtudta, hogy az LM csökkenteni fogja a profitját és önmarketing céljával beszállt a twitteren, hogy learassa a babérokat.

A PR akció eredménye máris látható: jól politizál a Mester, a faszagyerek aki az üzleti életben is szupersikeres megmutatta hogyan kell ezt csinálni, egyetlen tweettel milliárdokat spórolt, stb.
Először csak "lehet hogy ... PR akció volt", aztán már kijelentő módban "PR akció" . Most saját szavaidról/véleményedről se tudod eldönteni hogy az csak feltételezés vagy tény?!! Így lesz nálad a "lehet hogy fekete"-ből "fekete"?!!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
De ha közben az LM híresen erős lobbija médiacirkusz nélkül sőt kifejezetten zárt ajtók mögött kompenzációt lobbizik ki magának más programokban, akkor ez nem spórolás lesz hanem egy politikusi körökben kedvelt egyik zsebből ki másik zsebbe be akció. És akkor azok a rajongók akik azon örvendeznek mennyit spórolt a mesterük olyan megvezetett birkák lesznek akiknek nem lesz több zab a táljukban, csak leereszkedik egy kis köd a vályúba amin elnyammoghatnak..
Persze, most is írtál egy nagy semmit. Igen, ZÁRT AJTÓK mögött vagy az van amit írtál, vagy NEM. A látszat és amit tudunk erről biztosan eddig annyi, hogy olcsóbb lesz az amerikai adófizetőknek az F-35, és hogy ezt Trump szépen felhasználta a saját népszerűsége érdekében, még úgy is, hogy még meg sem volt választva, már ütötte ezt a PR vonalat. Most dünnyöghetsz amit akarsz, ügyesen csinálta, ilyenektől lesz valaki jó politikus.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Csak leírtam a véleményem az ügyről. Mások is leírták hát leírtam én is. Nem akarok ebből vitát generálni csak elmondtam mit gondolok. Szerintem PR akció volt ezért én PR akciónak nevezem. Aki szerint nem PR akció volt, hanem tényleg milliárdokat spórolt egy tweet-el amit szét fog osztani a fehér bőrű keresztény heteroszexuális leépített gyári melósok között az ne nevezze PR akciónak. Ennyi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Csak leírtam a véleményem az ügyről. Mások is leírták hát leírtam én is. Nem akarok ebből vitát generálni csak elmondtam mit gondolok. Szerintem PR akció volt ezért én PR akciónak nevezem. Aki szerint nem PR akció volt, hanem tényleg milliárdokat spórolt egy tweet-el amit szét fog osztani a fehér bőrű keresztény heteroszexuális leépített gyári melósok között az ne nevezze PR akciónak. Ennyi.
TE, írd már le, hogy ki állított ilyet, hogy szét fog osztani milliárdokat fehér bőrű keresztény hetero gyári melósok közt :D.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Itt az interjú Milo Yiannopoulosszal aki.... meleg, zsidó, bevándorló és konzervatív, az anti-feminista törekvések egyik arca lett. Bármit is jelentsem ez így együtt.

 
A

altx

Guest
Persze, most is írtál egy nagy semmit. Igen, ZÁRT AJTÓK mögött vagy az van amit írtál, vagy NEM. A látszat és amit tudunk erről biztosan eddig annyi, hogy olcsóbb lesz az amerikai adófizetőknek az F-35, és hogy ezt Trump szépen felhasználta a saját népszerűsége érdekében, még úgy is, hogy még meg sem volt választva, már ütötte ezt a PR vonalat. Most dünnyöghetsz amit akarsz, ügyesen csinálta, ilyenektől lesz valaki jó politikus.


most nem azert vagy amazert, de te az osszes trump (ja bocs A MESTER) fele hulyeseget pozitivan latsz?

nem eleg a forumon egy ulipo fele bot hanem mostmar trump botocskat is kaptunk?

ezt amit te itt dicsositesz nem okos politika hanem manipulacio, vagyis magyarul mondva, a MESTERED HAZUDOT.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
TE, írd már le, hogy ki állított ilyet, hogy szét fog osztani milliárdokat fehér bőrű keresztény hetero gyári melósok közt :D.
Pont te mondtad, hogy nekik lesz jó.
mindenképpen jobb lesz a heteroszexuális keresztény/zsidó kultúrkörbe tartozó fehér dolgozni képes és akaró amerikai középosztálynak.
Ebből gondoltam, hogy ebben a gondolatmenetben a milliárdos spórolás áldásos hatásai is náluk jelentkeznek majd főleg.

De részemről már tényleg csak ennyi, elmondtam amit akartam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Pont te mondtad, hogy nekik lesz jó.

Ebből gondoltam, hogy ebben a gondolatmenetben a milliárdos spórolás áldásos hatásai is náluk jelentkeznek majd főleg.

De részemről már tényleg csak ennyi, elmondtam amit akartam.
Nem mesterem, te elmondtad amit akartál, csak csúsztatsz közben. Az hogy kiknek kedvez majd szerintem az általa irányvonalként megadott új USA gazdaságpoltika, az marhára nem ugyan az, mint ha azt mondtam volna, hogy az a réteg fog kapni a kis számlájára Trump mikulásbácsitól x millárd dollárt ajándékba, annak fejében, hogy ügyesen lealkudta az F-35 öt bizniszt.

Na kezdem már érteni, hogy miért rühellnek téged itt ilyen sokan, és ennyire intenzíven.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
most nem azert vagy amazert, de te az osszes trump (ja bocs A MESTER) fele hulyeseget pozitivan latsz?

nem eleg a forumon egy ulipo fele bot hanem mostmar trump botocskat is kaptunk?

ezt amit te itt dicsositesz nem okos politika hanem manipulacio, vagyis magyarul mondva, a MESTERED HAZUDOT.
Bizonyítékot arra nézve, hogy miben hazudott ez ügyben. Én nem állítottam semmit, csak azt, hogy vagy tényleg ügyesen tárgyalt, és akkor giga jó az USA adófizetőknek, vagy bennfentes infoból jól meglovagolt PR szempontjából egy frankón a választók elé tárható ügyet, és most ebből politikai tőkét kovácsolt, ÜGYESEN. Tehát nem csak üzletembernek, gyanúsan politikusnak is jó lesz.

Még valami hozzáfűzni való?!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Ha nem Trump hozza ezt az intézkedést, hanem Szentnobelbèkedijas Husszein Obama, akkor a kutya se ugatott volna, hanem mindenki üdvözölte volna, hogy milyen bölcs dolog, hogyan védi az amerikai polgàrok életét. A 7 orszagot ö valasztotta ki mellékesen:)
 
A

altx

Guest
Bizonyítékot arra nézve, hogy miben hazudott ez ügyben. Én nem állítottam semmit, csak azt, hogy vagy tényleg ügyesen tárgyalt, és akkor giga jó az USA adófizetőknek, vagy bennfentes infoból jól meglovagolt PR szempontjából egy frankón a választók elé tárható ügyet, és most ebből politikai tőkét kovácsolt, ÜGYESEN. Tehát nem csak üzletembernek, gyanúsan politikusnak is jó lesz.

Még valami hozzáfűzni való?!

teljesen igazad van, ha mar manipulalni, hazudni, ja bocs alternativ tenyezni kell es ebben sikeres, valoszinuleg jo politikus lesz..
mivel en a politikusok sikereseget abban latom, hogy meik tud nagyobbat hazudni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Hogyan lehet mèg egy egyszerü àrtàrgyalàsbòl is politikumot csinàlni? Tény, hogy a katonai költségvetésben òriási pazarlàs (korrupciò ?) folyik. Ott is ugy van mint itt: Közpénzen semmi nem lehet tùl dràga.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
teljesen igazad van, ha mar manipulalni, hazudni, ja bocs alternativ tenyezni kell es ebben sikeres, valoszinuleg jo politikus lesz..
mivel en a politikusok sikereseget abban latom, hogy meik tud nagyobbat hazudni.
Isten hozott a való világban. Szerinted miről szól a politika, mitől lesz sikeres egy politikus, ha nem attól, hogy lehetőleg úgy manipulálja a közvéleményt, hogy az elfogadja, szeresse, sikeresnek lássa a döntéseit? Amit csinált, ügysesen csinálta, mint politikus.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Isten hozott a való világban. Szerinted miről szól a politika, mitől lesz sikeres egy politikus, ha nem attól, hogy lehetőleg úgy manipulálja a közvéleményt, hogy az elfogadja, szeresse, sikeresnek lássa a döntéseit? Amit csinált, ügysesen csinálta, mint politikus.

:D
Te nézzed a híreket? Egyáltalán nem úgy néz ki, mint akinek a döntéseit szeretik, elfogadják és sikeresnek tartják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
.
:D
Te nézzed a híreket? Egyáltalán nem úgy néz ki, mint akinek a döntéseit szeretik, elfogadják és sikeresnek tartják.
Kik? Az ország megosztott. Vannak olyanok akik hőbörögnek, meg olyanok is vannak akik teljesen elégedettek azzal amit csinál.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7