[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Én úgy tudom az Usa eddig sem vett tőlük kalast, mert otthon gyártják saját maguk, az amerikai piacra szánt félautomatát. Valamiért a szankciókról is azt olvasom elég sokszor, hogy nem igen érnek célt, mert az Orosz gazdaság csak nem akart megzuhanni, az iparuknak meg jót tesz mert pörgette a külföldi hiánya a hazai fejlesztést, gyártást. Eddig ami info eljutott hozzám, az az hogy ennek a szankciósdinak a legnagyobb vesztese sajnos az EU.
Ha nem értek célt, akkor miért állították le 5 évre a fekete-tengeri feltárást és kitermelést? Ha felpörgött a hazai fejlesztés és gyártás, akkor miért nem csinálnak maguknak fúrótornyot? A tények nem pont azt mutatják mint amit a propaganda terjeszt.

Terjeszteni bármit lehet, én meg azt olvastam, hogy bár az orosz gazdaság nagyon megsínylette a szankciókat, de az EU gazdaságának kifejezetten jót tettek. Úgy felpörgették az EU gazdaságát mint a cséphadaró, utoljára a Marshall-terv pörgetett ekkorát az európai gazdaságon, a szankcióknak köszönhetően pörög mint a motolla, nem véletlen, hogy az EU-s cégek vezetői azért könyörögnek, hogy soha ne érjenek véget.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
;) Ha így látod a helyzetet. Én még olyat is olvastam, hogy már a németeknek is kezd tele lenni a púpja az Usa által erőltetett szankciókkal pl. az energiaszektor vonalon, ha már ezt hoztad fel. Nézd, az idő eldönti!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113


Megtörtént az első vádemelés az Egyesült Államokban a tavalyi amerikai elnökválasztásba történt orosz beavatkozás ügyében. Robert Mueller, a vizsgálat irányításával megbízott különleges ügyész, aki korábban a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója volt, pénteken helyi idő szerint későn este nyújtotta be a vádemelési javaslatot, miután azt a vádemelésre jogosult szövetségi nagy esküdtszék is jóváhagyta.
http://24.hu/kulfold/2017/10/28/vad...kvalasztasba-tortent-orosz-beavatkozas-miatt/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113


Megtörtént az első vádemelés az Egyesült Államokban a tavalyi amerikai elnökválasztásba történt orosz beavatkozás ügyében. Robert Mueller, a vizsgálat irányításával megbízott különleges ügyész, aki korábban a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója volt, pénteken helyi idő szerint későn este nyújtotta be a vádemelési javaslatot, miután azt a vádemelésre jogosult szövetségi nagy esküdtszék is jóváhagyta.
http://24.hu/kulfold/2017/10/28/vad...kvalasztasba-tortent-orosz-beavatkozas-miatt/
No vádemelés, letartóztatás hétfőn, akkor bukni fog Trump?
Vagy nem lesz semmi, és mehet tovább következmények nélkül a hangulatkeltés?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
;) Ha így látod a helyzetet. Én még olyat is olvastam, hogy már a németeknek is kezd tele lenni a púpja az Usa által erőltetett szankciókkal pl. az energiaszektor vonalon, ha már ezt hoztad fel. Nézd, az idő eldönti!
Ezért tartanak még mindig, mert Putyin azt képzeli, hogy az idő dönti el és csak várni kell, hogy véget érjen. Pedig ennek kiváltó oka van és csak akkor ér véget ha a kiváltó ok is megszűnik. Nem fog egyoldalúan megszűnni ha Putyin nem teljesíti a feltételeket.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én úgy tudom az Usa eddig sem vett tőlük kalast, mert otthon gyártják saját maguk, az amerikai piacra szánt félautomatát. Valamiért a szankciókról is azt olvasom elég sokszor, hogy nem igen érnek célt, mert az Orosz gazdaság csak nem akart megzuhanni, az iparuknak meg jót tesz mert pörgette a külföldi hiánya a hazai fejlesztést, gyártást. Eddig ami info eljutott hozzám, az az hogy ennek a szankciósdinak a legnagyobb vesztese sajnos az EU.

Olcsóbb kategóriákban román/egyiptomi félautomata Kalasnikov-ok domináltak, akinek minőség kellett az vette az oroszt. Szankciók hatására annyi történt, hogy kanadai importőrön át megy USA-ba...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ezért tartanak még mindig, mert Putyin azt képzeli, hogy az idő dönti el és csak várni kell, hogy véget érjen. Pedig ennek kiváltó oka van és csak akkor ér véget ha a kiváltó ok is megszűnik. Nem fog egyoldalúan megszűnni ha Putyin nem teljesíti a feltételeket.
Szerinted visszaadják majd a Krímet, és boldogság békesség, prosperálás?
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Kalasnyikovokat például elég sokat vettek. Eddig. És nem csak venni, eladni sem lehet ezentúl, ez érintheti a Migeket, Szuhojokat is. Erre jön majd a durcás válasz, hogy nem baj, úgysem kell tőlük semmi, még jót is tesznek a szankciók.

Ugyanezt mondtátok a múltkori szankciókra is, hogy nem lesz hatása, ha lesz az csak jó, stb., aztán most mégis az történt, hogy a Rosznyeft 5 évre leállítja a gázkitermelést a Fekete-tengeren mert nem tud beszerezni megfelelő fúróberendezéseket.
http://www.fontanka.ru/2017/10/28/023/
A jenkik Szuhojokat akartak venni? A gáz meg nem romlik meg, eláll...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
https://index.hu/tudomany/tortenelem/2017/10/27/kennedy-gyilkossag_itt_vannak_az_aktak/
Mintha erről nem lett volna hír a múlt héten...pedig a Kenedy-gyilkosság aktáinak feloldásáról van szó.
Bár Trump az utolsó pillanatban visszatáncolt - a CIA,FBI és más hárombetűs szervezetek nyomására - és újabb 6 hónappal meghosszabbította a legizgalmasabb anyagok, múlt hét csütörtökön lejáró titkosítási határidőt. A Nemzeti Levéltár így is több ezer oldal nyomozati anyagot hozott nyilvánosságra...
Nos lesz miből csemegéznie elkövetkezendő évek kutatóinak...;)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Persze, visszaadják, és már épülhet is az USA Tengerészgyalogság krími bázisa az eredeti tervek szerint. A békesség jegyében ...


Erre a Marine Krimi bazisra van valami forrasod vagy ez csak a szuveren " mert mi azt tudjuk " maganvelemenyed ?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Bocsanat hogy kerdezni mereszeltem. A helyzet az hogy jonahany magyar topicon olvastam mar ezt a kijelentest es ra is kerdeztem a dologra de sehol nemtudtak forrast adni. Erdemleges forrast.

Amerikai kormány által kiírt tender volt az egyik szevasztopoli iskola felújítására az amerikai hadiflotta számára.Amihez link is volt.
Ha van kedved megkeresheted az ukrán topikban.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Amerikai kormány által kiírt tender volt az egyik szevasztopoli iskola felújítására az amerikai hadiflotta számára.Amihez link is volt.
Ha van kedved megkeresheted az ukrán topikban.


Tudod valamire valo magat komolyanvevo ember ha allit valamit akkor azt alatamasztja ervekkel linkekkel forrasokkal bizonyitekokkal es nem kuldozgeti a masikat mindenfele taln nem is letezo linkek utan.

Kisertetiesen hasonlit atemaban veled valo komunikacio mas hasonlo topicokban lefolytakhoz.

1.) A nagy leleplezes ( Jonnek az amerikaiak )
2.) Forraskeres
3.) "Ez koztudott" vagy "valahol de mar nem emlekszem de olvastam" vagy " keresd meg magadnak ha akarod "


boki ! Te is ezt az "ertekrendet " vallod ? Neked is csak ennyi a beszeded mogottes tartalma erteke ?
Csak zarojelben jegyzem meg hogy a "hadifflotta" az nem a Marine nem a tengeresgyalogsag. Vagy ez is mindegy ?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Tudod valamire valo magat komolyanvevo ember ha allit valamit akkor azt alatamasztja ervekkel linkekkel forrasokkal bizonyitekokkal es nem kuldozgeti a masikat mindenfele taln nem is letezo linkek utan.

Kisertetiesen hasonlit atemaban veled valo komunikacio mas hasonlo topicokban lefolytakhoz.

1.) A nagy leleplezes ( Jonnek az amerikaiak )
2.) Forraskeres
3.) "Ez koztudott" vagy "valahol de mar nem emlekszem de olvastam" vagy " keresd meg magadnak ha akarod "


boki ! Te is ezt az "ertekrendet " vallod ? Neked is csak ennyi a beszeded mogottes tartalma erteke ?
Csak zarojelben jegyzem meg hogy a "hadifflotta" az nem a Marine nem a tengeresgyalogsag. Vagy ez is mindegy ?

Figyelj ide! Én linkeltem még 2014-ben az amerikai kormányzat oldalát-tehát hivatalos. 2013 szeptember vagy októberi keltezésü tender.kiírás volt.
Se időm se kedvem kikeresni 25 000 hsz között. Akik olvasták az ukrán topikot rendszeresen azok emlékeznek rá. Itt volt a link és olvasták az emberek. pont.