[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 975
113
Jippijeijéééé! Én nem vagyok pénzügyi zseni, de szerintem ez meglehetősen analóg a hipotetikusan EU-n kívüli Magyarország oly sokak által megénekelt "elképesztő" vámbevételeivel, amiktől jelenleg az EU-tagságunk miatt "elesünk" és ezért ez mekkora szívás nekünk...


Ne légy már láma,már a kedves nyugat is bevallja,hogy sokkal többet visznek ki,mint amit visszaosztanak,x y jogcímen,de annak is a nagyja vissza kerül hozzájuk.
Az itt termelő multik csak egy kis rése az okosságnak,az arany tojást tojó tik,a banki,biztosítási szektor,nekik is fizetniük kéne utána a Magyar piacért,na ott van az eb elhantolva.
Sőt,szerintem az összeszerelő üzemek el sem mennének némi vám miatt,a áruházláncok 50-50,de a bankok,biztisítók,tőzsde az nagyon megérezné,első körben.
+utána a mostani szövetségi rendszerünkön kívül is kerekedhetnénk ízlésünk szerint,s csak kacagnánk a szankciókon,stb.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ne légy már láma,már a kedves nyugat is bevallja,hogy sokkal többet visznek ki,mint amit visszaosztanak,x y jogcímen,de annak is a nagyja vissza kerül hozzájuk.
Az itt termelő multik csak egy kis rése az okosságnak,az arany tojást tojó tik,a banki,biztosítási szektor,nekik is fizetniük kéne utána a Magyar piacért,na ott van az eb elhantolva.
Sőt,szerintem az összeszerelő üzemek el sem mennének némi vám miatt,a áruházláncok 50-50,de a bankok,biztisítók,tőzsde az nagyon megérezné,első körben.
+utána a mostani szövetségi rendszerünkön kívül is kerekedhetnénk ízlésünk szerint,s csak kacagnánk a szankciókon,stb.


Ne told túl Joe! Nem vagyunk "kiválasztottak", min
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem kell figyelembe venni a teljeskinai acélgyártást. Csak az amerikai export mennyiség a mérvadó. Ha pedig még így sem versenyképesek a többi ország kinával, akkor Trump majd tovább emeli a vámokat. és továbbra is úgy tartom, h nem szabad semmiféle háborúnak nevezni, ez 1 sima vám és semmi több. Mo sem állt semmiféle kerekedelmi háborúban senkivel a 90es évekig

Ez így lehetne akár igaz is csak valamit mindenki elfelejt. Kína nem korrekt játékos. Amíg a tőke szabadon mozog a világban szinte korlátlanul addig ő van előnyben. Kína mint mindenki elfelejti nem enged se be se ki senkit és semmit. Ő szabadon visz be tőkét és von ki szinte bárhonnan korlátozás nélkül, alapít, vesz céget, bankot, viszont senki nem teheti ezt kínában. Mi a biztosíték rá, hogy aki most beruház az USA- ba az acélgyártásba az nem kínai tőkéből ruház be és viszi ki a nyereségét?
Kína befolyása a globális gazdaságra nagyságrenddel nagyobb mint a globális gazdaság befolyása kínára. Kína képes arra mint most is részlegesen, hogy befele fordulva megőrizze szinte a teljes befolyását a globális gazdaságra de fordítva ez nem működik.

Jippijeijéééé! Én nem vagyok pénzügyi zseni, de szerintem ez meglehetősen analóg a hipotetikusan EU-n kívüli Magyarország oly sokak által megénekelt "elképesztő" vámbevételeivel, amiktől jelenleg az EU-tagságunk miatt "elesünk" és ezért ez mekkora szívás nekünk...

Kétoldalú szerződésekkel, azonos feltételek mellett, a szerződéseket betartva működő kapcsolatoknál ez természetesen nem fordulhat elő.
A probléma most sem az EU tagság hanem az erőfölénnyel,-tőkenagyság, piachoz jutás, politikai, katonai stb. nyomásgyakorlás- való visszaélés.
"Mo sem állt semmiféle kereskedelmi háborúban senkivel a 90es évekig"
És lám még igen szar helyzetből is működött.

Ennek a vámemelésnek nem az az értelme, hogy újra felhozza az usa saját acél és alu gyártását?
Vajon az az alapanyag mennyibe kerülne a mostani vámmal sulytott termékekhez képest?

Ez jól hangzik a nép felé. A valóság kicsit más. Az USA alu és acélgyártásában dolgozik mondjuk néhány száz ember és ez a beruházásokkal évek alatt nőhet néhány ezerre. A szolgáltató, a terméket elosztó rendszerben meg sok ezer, vagy tízezer.
És akkor mi van?
A belföldi termelő ugyanannyiért fogja előállítani vagy legalábbis eladni az acélt mint a kínai ár plusz a vám. Ezzel nem lesz olcsóbb a belső piacon legfeljebb néhány ezer ember bérét fogja növelni- valószínűleg inkább a tőketulajdonosok nyereségét- és nem az állami vámbevételeket.
A helyzet ugyanaz marad, a vevőktől, a piac összes szereplőjétől a ki érintett elvettem a plusz pénz a megnövekedett árral és odaadtam valakinek.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Én is erre tudok gondolni. Vámmal együtt már drágább lenne a behozott kínai acél, mint az Európából importált vagy az USAban gyártott. Nyilván drágulni fog az építkezés így az USAban, mert drágább lesz az acél. De ha elkezdik termelni az acélt országon belül, ( gondolom korábban pár amerikai gyár bedőlt az olcsó kínai acél miatt ), akkor a saját ipar erősödése és a saját munkahelyek teremtése által kiegyenlíthetik a drágább alapanyag okozta problémát. Kínában meg gondolom komoly gond lehet hogy nem tudják majd eladni a rengeteg legyártott cuccot. Ez nekem egyszerű védővámnak tűnik, hogy a belföldi iparnak ne érje meg külföldi acélt venni, és a belföldi gyártásból származót vegye meg.
Esetleg még elfogad pár hasonló védővámot más kínai termékre is, aztán csak pisloghatnak. Kérdés az, hogy mindent le tudnak e gyártani USAban amit mostanában importáltak. El sem tudom képzelni hogy pl. a számítógép alkatrészek, mindenféle filléres vackok mennyibe kerülnének, ha nem Kínából hoznák be őket.
Ha elkezdik termelni az acélt országon belül, akkor is drágábban fogják termelni mint amennyiért eddig behozták. Ott érdemes termelni ahol ennek az optimális feltételei fennállnak. Globális gazdaság van. A lényeg a kölcsönösség tehát amennyit elad, összegszerűen annyit vennie is kell valamiből.
Ehhez azonban az USA- nak valami piacképes dolgot kellene produkálnia.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ez így lehetne akár igaz is csak valamit mindenki elfelejt. Kína nem korrekt játékos. Amíg a tőke szabadon mozog a világban szinte korlátlanul addig ő van előnyben. Kína mint mindenki elfelejti nem enged se be se ki senkit és semmit. Ő szabadon visz be tőkét és von ki szinte bárhonnan korlátozás nélkül, alapít, vesz céget, bankot, viszont senki nem teheti ezt kínában. Mi a biztosíték rá, hogy aki most beruház az USA- ba az acélgyártásba az nem kínai tőkéből ruház be és viszi ki a nyereségét?
Kína befolyása a globális gazdaságra nagyságrenddel nagyobb mint a globális gazdaság befolyása kínára. Kína képes arra mint most is részlegesen, hogy befele fordulva megőrizze szinte a teljes befolyását a globális gazdaságra de fordítva ez nem működik.



Kétoldalú szerződésekkel, azonos feltételek mellett, a szerződéseket betartva működő kapcsolatoknál ez természetesen nem fordulhat elő.
A probléma most sem az EU tagság hanem az erőfölénnyel,-tőkenagyság, piachoz jutás, politikai, katonai stb. nyomásgyakorlás- való visszaélés.
"Mo sem állt semmiféle kereskedelmi háborúban senkivel a 90es évekig"
És lám még igen szar helyzetből is működött.



Ez jól hangzik a nép felé. A valóság kicsit más. Az USA alu és acélgyártásában dolgozik mondjuk néhány száz ember és ez a beruházásokkal évek alatt nőhet néhány ezerre. A szolgáltató, a terméket elosztó rendszerben meg sok ezer, vagy tízezer.
És akkor mi van?
A belföldi termelő ugyanannyiért fogja előállítani vagy legalábbis eladni az acélt mint a kínai ár plusz a vám. Ezzel nem lesz olcsóbb a belső piacon legfeljebb néhány ezer ember bérét fogja növelni- valószínűleg inkább a tőketulajdonosok nyereségét- és nem az állami vámbevételeket.
A helyzet ugyanaz marad, a vevőktől, a piac összes szereplőjétől a ki érintett elvettem a plusz pénz a megnövekedett árral és odaadtam valakinek.
Az acélgyártás hazahozatala nem a végcél, ez csak az 1ső lépés. A legegyszerűbbtől a bonyolúltabbak felé. Mégse hozhatják haza az processzorgyártást elsőkörben. Nemlesz aki és amiből legyártsa. Ha pedig Kinai befektetésből akarnak gyárakat alapítani az USA ban.
1 Az nem nagy baj.
2 Nagyon jól tudják szűrni az ilyesmit.
3 Nincs is olyan, h Kinai tőke, az végsősoron amerikai.
(a 3 mas pontott ne bolygasd, mert éveket lehetne rajta vitázni. Tudom, h nem teljesen van igazam ezzel kapcsolatban)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az acélgyártás hazahozatala nem a végcél, ez csak az 1ső lépés. A legegyszerűbbtől a bonyolúltabbak felé. Mégse hozhatják haza az processzorgyártást elsőkörben. Nemlesz aki és amiből legyártsa. Ha pedig Kinai befektetésből akarnak gyárakat alapítani az USA ban.
1 Az nem nagy baj.
2 Nagyon jól tudják szűrni az ilyesmit.
3 Nincs is olyan, h Kinai tőke, az végsősoron amerikai.
(a 3 mas pontott ne bolygasd, mert éveket lehetne rajta vitázni. Tudom, h nem teljesen van igazam ezzel kapcsolatban)

A nagy baj az, hogy gazdasági értelemben nincs olyan, hogy haza. Mindenki ezzel a rég halott szellemmel küzd. Ez kétféle módon lenne lehetséges.
Az egyik a teljes klasszikus bezárkózás a nemzeti vagy valamilyen identitás keretei közé és ebben az esetben lehet lokálisan valamilyen szabályok között értelmezhető hazáról beszélni.
A másik megoldás a pillanatnyi realitások között a globálisan szabad áru és tőkemozgások mellett az egyedül a teljes transzparencia lenne.
A pénzkibocsátás, a pénzügyi tranzakciók, pénzpiaci mozgások, befektetések, árutermelés, árumozgások, egyebekhez, mindenki számára korlátozás nélkül és valós időben történő hozzáférés lehetősége kivétel nélkül mindenkire vonatkozó és persze mindenkin kikényszeríthetően végrehajtható szabályok betarthatóságával.
Ehhez egy olyan globális "világcsendőrre" lenne szükség amelyik nem egy rabló maga is hanem egy globális konszenzuson alapuló szervezet.
Azt hiszem mindkét verzió az álmok kategóriája.
Marad a háború.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 975
113
-t az Izraeliták. :D Egyébként csak egyetlen kérdés, miért Ireland és miért nem Kelet? :p


Nem toltam túl,ők sem azok,csak a dolgukat teszik,mi meg nem, már írtam miért kellett kijönnöm,nem jókedvemben jöttem,még 94ben voltam 1 évet az államokban,csupán kalandvágyból,szép volt, jó volt, de önként hazajöttem,itt is elfogynak a teendők hamarosan,nem miattam kell aggódnod,megmaradt a házam,lett 2 gyerek,és nem csipszet pakolni megyek a tescóba otthon.
Megnyugodhatsz felőlem.:)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Trump kijelentései a Twitteren mindig elég extrémre sikerülnek, ám nemrég komolyabb aggodalmat váltott ki azzal, hogy név szerint támadta az orosz beavatkozást vizsgáló különleges ügyészt, Robert Müllert. Le tudja váltani az elnök a kőkemény vizsgálóbiztost? Csak súlyos következmények árán.
Az Egyesült Államok elnöke egyebek mellett koholt vádaknak és boszorkányüldözésnek nevezte a jelenleg is folyó nyomozást, amely azt hivatott eldönteni, hogy tényleg beavatkoztak-e az oroszok a választásba Trump oldalán, valamint az elnökhöz közeli emberek orosz kapcsolatait is felderítenék - írja az Economist.
Az egyáltalán nem barátságos hangvételű üzenetek után sokakban felmerült, hogy mi van akkor, ha az elnök a bizottságot vezető különleges ügyész leváltására készül? Ezt ugyan azóta Ty Cobb, a Fehér Ház ügyvédje megcáfolta, és több vezető republikánus politikus is figyelmeztette az elnököt, hogy Mueller leváltásának nagyon súlyos következményei lehetnek. Mindezek ellenére csütörtökön bejelentette távozását John Dowd, Trump ügyvédi csapatának feje, aki nyilatkozatában nem is rejtette véka alá, hogy egyre komolyabb ellentétei vannak az elnökkel, aki egyszerűen nem hallgat a tanácsra.
A szakadék szélén: ha Trump ezt meglépi, aláírta saját halálos ítéletét
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Donald Trump kijelentései a Twitteren mindig elég extrémre sikerülnek, ám nemrég komolyabb aggodalmat váltott ki azzal, hogy név szerint támadta az orosz beavatkozást vizsgáló különleges ügyészt, Robert Müllert. Le tudja váltani az elnök a kőkemény vizsgálóbiztost? Csak súlyos következmények árán.
Az Egyesült Államok elnöke egyebek mellett koholt vádaknak és boszorkányüldözésnek nevezte a jelenleg is folyó nyomozást, amely azt hivatott eldönteni, hogy tényleg beavatkoztak-e az oroszok a választásba Trump oldalán, valamint az elnökhöz közeli emberek orosz kapcsolatait is felderítenék - írja az Economist.
Az egyáltalán nem barátságos hangvételű üzenetek után sokakban felmerült, hogy mi van akkor, ha az elnök a bizottságot vezető különleges ügyész leváltására készül? Ezt ugyan azóta Ty Cobb, a Fehér Ház ügyvédje megcáfolta, és több vezető republikánus politikus is figyelmeztette az elnököt, hogy Mueller leváltásának nagyon súlyos következményei lehetnek. Mindezek ellenére csütörtökön bejelentette távozását John Dowd, Trump ügyvédi csapatának feje, aki nyilatkozatában nem is rejtette véka alá, hogy egyre komolyabb ellentétei vannak az elnökkel, aki egyszerűen nem hallgat a tanácsra.
A szakadék szélén: ha Trump ezt meglépi, aláírta saját halálos ítéletét


Egyébként ez egy teljesen hülyeségnek tűnő szcenárió. Mármint az, hogy OO. és persze személyesn Putyin avatkozott volna be az USA választásokba. Szerintem erre OO-nak egyszerűen nem volt oka, érdeke. Legalábbis Trump bácsi oldalán... Jól emlékszem orosz meg orosz érdekeltségű lapokon az USA választások előtt hónapokkal meginterjúvolták a látogatókat, hogy javulni fognak-e az orosz-USA kapcsolatok akkor, ha Trump lesz a megválasztott elnök. Nagy többséggel minden laikus látogató úgy szavazott, hogy "nem". Valószínűtlen lenne, hogy a Kreml ezt ne látta volna, mikor a civilek is átlátták ezt. Az azóta kitört Facebook botrány meg eleve kérdésessé teszi az orosz befolyásolási szándékot -lagalábbis szerintem-, hiszen a CA kapta meg az 50 millió választó személyes adatait. Azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy a zsidó cukorhegy uraság orosz érdekeltséget szolgált volna ki, legyen bármilyen tetszetős ez az elmélet. Valószínűbbnek tartok egy USA-n belüli harcot..
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
More Lies from the Presstitutes

Paul Craig Roberts

The shameless liars that comprise the US media intentionally exaggerated the marchers against “gun violance” by four times the acutal number.

Why?

Why are the media presstitutes involved in advocacy of agendas and not in reporting factual news?

Recent polls show that a majority of Americans believe that gun ownership makes people safer. Americans do not believe that people should be denied safety because of an occasional nutcase or a staged shooting to advance the gun control agenda. Indeed, they wonder who is behind the gun control agenda. They wonder about the dumbshits who are protesting the Second Amendment instead of Washington’s rush into conflict with Russia.

I have no doubt that gun control groups are organized by agents of the police state. The United States is falling apart. All of the increase in income and wealth is going to the One Percent. Everyone else is hurting more each day. See Chris Hedges, for example: http://www.informationclearinghouse.info/49082.htm

The vast majority of Americans are being ground into the dirt by government at all levels. There is no democracy. There is only looting. The One Percent fear that sooner or later even insouciant Americans might rise up. But they can’t if they are disarmed. That is all gun control is about.

Deaths from what the propagandistic “gun violance” shills for the police state hype as a massive problem are such a small percentage of US deaths that they do not even show up statistically. Yet we have all this protest over an infintestimal number of deaths, and no protests at all by opponents of “gun violence” over police killings, which are larger that “gun violence” deaths or over America’s massive murders on a world scale. Where are the “gun violence” protests over the millions of deaths and millions of displaced peoples in Iraq, Libya, Somalia, Syria, Yemen, Afghanistan, Pakistan? Where are the “gun violence” protests against Trumpt’s chosen national security adviser John Bolton’s plan to bomb Iran and North Korea into the stone age?

They are nowhere to be found. How much more evidence do you need that the “gun violence” people are totally insensitive to real violence and only serve a police state agenda?

A reader sent me this . I don’t have the time to check it out. So some of you check it and let me know. If correct, I will acknowledged it, and also if incorrect.

This was posted by a friend on FB, I thought it worthy…

Sharing this data from a friend who has researched these statistics
thoroughly. There are 30,000 gun related deaths per year by firearms,
and this number is not disputed. The U.S. population is 324,059,091 as
of June 22, 2016 (the last searchable census numbers) Do the math:
0.000000925% of the population dies from gun related actions each
year. Statistically speaking, this is insignificant! What is never
told, however, is a breakdown of those 30,000 deaths, to put them in
perspective as compared to other causes of death:

-65% of those deaths are by suicide, which would never be prevented by gun laws.

-15% are by police.

-17% are through criminal activity, gang and drug related or mentally
ill persons.

-3% are accidental discharge deaths.

So technically, “gun violence” is not 30,000 annually, but drops to
5,100. Now lets look at how those deaths spanned across the nation:

-480 homicides (9.4%) were in Chicago

-344 homicides (6.7%) were in Baltimore

-333 homicides (6.5%) were in Detroit

-119 homicides (2.3%) were in Washington D.C. (a 54% increase over prior years)

So basically, 25% of all gun crime happens in just 4 cities. All 4 of
those cities have strict gun laws, so it is not the lack of law that
is the root cause. This basically leaves 3,825 for the entire rest of
the nation, or about 75 deaths per state -an average because some
States have much higher rates than others. For example, California had
1,169 and Alabama had 1.

Now, who has the strictest gun laws by far? California, of course, but
it is not guns causing this. It is a crime rate spawned by the number
of criminal persons residing in those cities and states. So if all
cities and states are not created equal, then there must be something
other than the tool causing the gun deaths.

Are 5,100 deaths per year horrific? How about in comparison to other
deaths? All death is sad and especially so when it is in the
commission of a crime but that is the nature of crime. Robbery,
death, rape, assault are all done by criminals. It is ludicrous to
think that criminals will obey laws. That is why they are called
criminals.

But what about other deaths each year?

Nearly 75% of all deaths in the United States are attributed to just
10 causes, with the top three of these accounting for over 50 percent
of all deaths. Over the last 5 years, the main causes of death in the
U.S. have remained fairly consistent.

1. Heart disease

2. Cancer (malignant neoplasms)

3. Chronic lower respiratory disease

4. Accidents (unintentional injuries)

5. Stroke (cerebrovascular diseases)

6. Alzheimer’s disease

7. Diabetes

8. Influenza and pneumonia

9. Kidney disease (nephritis, nephritic syndrome, and nephrosis)

10. Suicide

Guns don’t even make the top ten list. Not to mention:
-40,000+ die from a drug overdose–THERE IS NO EXCUSE FOR THAT!

-36,000 people die per year from the flu, far exceeding the criminal gun deaths.

-34,000 people die per year in traffic fatalities(exceeding gun deaths
even if you include suicide).

-200,000+ people die each year (and growing) from preventable medical
errors. You are safer walking in the worst areas of Chicago than you
are when you are in a hospital!

-710,000 people die per year from heart disease. Where is the real war
on fast food? Why are we not teaching healthy eating in schools?

So what is the point? If the liberals and the anti-gun movement
focused their attention on heart disease, even a 10% decrease in
cardiac deaths would save twice the number of lives annually of all
gun-related deaths (including suicide, law enforcement, etc.). A 10%
reduction in medical errors would be 66% of the total number of gun
deaths or 4 times the number of criminal homicides -Simple, easily preventable 10% reductions! So you have to
ask yourself, in the grand scheme of things, why the focus on guns?
It’s pretty simple: (to Steven Waugh’s point)

Taking away guns gives control to governments. The founders of this
nation knew that regardless of the form of government, those in power
may become corrupt and seek to rule as the British did by trying to
disarm the populace of the colonies. It is not difficult to understand
that a disarmed populace is a controlled populace.

Thus, the second amendment was proudly and boldly included in the U.S.
Constitution. It must be preserved at all costs. So the next time
someone tries to tell you that gun control is about saving lives, look
at these facts and remember these words from Noah Webster: “Before a
standing army can rule, the people must be disarmed.”
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Két nő – a pornószínésznő Stormy Daniels és a Playboy-nyuszi Karen McDougal – is állítja, hogy lefeküdt Donald Trumppal azután, hogy felesége, Melania életet adott fiuknak, Barronnak. A szlovén exmodell és az elnök között állítólag egyébként sem felhőtlen a viszony az utóbbi időben: többször videóra vették például, hogy nem hajlandó megfogni férje kezét, és több nyilvános eseményre sem kísérte el őt.
Ráadásul a first lady a protokollt áthágva úgy döntött, tavaly június közepéig nem egy városban fog élni a férjével, aki elnöki kötelezettségeit nagyrészt Washingtonból teljesíti, Melania viszont New Yorkban maradt fiuk iskolai tanulmányai miatt. A hűtlenségi botrányok kirobbanása után a first lady lemondta a közös svájci nyaralásukat, sőt a tengerentúlon annyira népszerű Valentin-napot és a házassági évfordulójukat is külön töltötték. Trump pedig még egy Twitter-posztban sem emlékezett meg egyik napról sem, ami azért is furcsa, mert nem telik el nap, hogy valamivel kapcsolatban ne írna valamit a közösségi oldalára. Így a pletykalapok már a válás lehetőségét is felvetették az elnöki párral kapcsolatban.
First lady a pornósbotrány árnyékában
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 476
10 747
113

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
DINAMO kartárstól kérek kommentet az alábbi linken szereplő történethez. Ígérte, hogy a megfelelő topicban feltett kérdésekre szívesen válaszol.

https://mno.hu/belfold/hatvan-ev-utan-amerika-hazatoloncolt-egy-56-os-magyar-menekultet-2412093

Most akkor hogy is van ez???


A tortenet igy nem kerek ! A cikk vegen maga az ujsagiro is "updatel" i a tortenetet hogy kozben kiderult hogy...... Szerintem mas van a dolog mogott mert ezt igy nem teheti meg az amerikai hatosag. Permanent resident kent neked ugyanolyan jogaid vannak mint egy allampolgarnak csak pl nem szavazhatsz de addig maradsz az orszagban ameddig akarsz. Legtobb esetben amikor ennyi ido utan tortenik a kiutasitas az derul ki hogy valami kardinalis dolgot a bevandorlaskor eltitkolt. Pl Nem menekult az AVO-s pribekek elol hanem o volt AVO-s csak a hajout kozben osszezavarodtak az emlekek.

Szoval egyelore nem tudom.Van amugy tobb igen komoly magyar hateru ugyvedi iroda is mindket parton akik azonnal lecsapnak az ilyen ugyekre mert itt az allamokban minden "forintosithato" igy ha igaza van lenne a bacsinak tobbszazezres karteritesre szamithatna es termeszetesen visszaterhetne a allamokba. Semmi ilyesmirol nem hallani pedig biztos megkerestek a bacsit. Ez pedig jelzes erteku. A cikk 7 honapja jelent meg es azota semmi. Szerintem a bacsi elfelejtette a teljes tortenetet eloadni .

Ez a velemenyem.