Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mindig is tudtam, hogy Kanada a retardok fellegvára...
http://shoebat.com/2016/06/10/canad...on-full-of-the-devil-and-on-the-road-to-hell/
http://kitekinto.hu/2018/03/23/gazd...z-amerikai-buntetovamok-kina-maris-visszavag/
Na kezdődik...Hová tettem a pattogatott kukoricát?
A civilek szerint már faji háború van Amerikában
http://www.hidfo.ru/2018/03/a-civilek-szerint-mar-faji-haboru-van-amerikaban/
Hiába Eddie Murphy Will Smith meg egyéb hip hop-sok még mindig létezik ott iylen?
Szaúd-Arábia 670 millió dollárért vásárol TOW-okat.
Pontosan.Nah erről beszéltem:
"Az Egyesült Államok a világ legnagyobb acélimportálója, tavaly 29,1 milliárd dollár értékben 34,6 millió tonnát hozott be külföldről."
Vagyis több mint 7 milliárd USD vámot fognak beszedni csak az acélból.
"Először a 15 százalékos vámot vetné ki 977 millió dollárnyi termékre, majd később a 25 százalékosat az 1,99 milliárd dollárnyi termékre."
Az kb 640 millió USD.
Vagyis mivel nem importálnak az USA-ból a kínaiak nem tudják visszaszivatni őket.
Azt a vámot valakinek ki kellene fizetni. Ha az alapanyagok belső felhasználásra kerülnek akkor a belső piacnak, ha exportra akkor ennyivel csökkenni fog az exportőr bevétele mert a vevőn nem tudja behajtani mivel az vehet vámmentesen egyenesen a termelőtől is hát minek fizetne többet. Ezt a pénzt mindenképpen hazai szereplőtől veszi el.Pontosan.
Szerintem többen itt, keverték a vámot a szankciókkal. Elsőre én sem tudnám megmondani, h ki jön ki belőle jobban, De a számok nagyon az USA felé állnak. Ha kinát szankciózná, abbol biztosan az USA vesztene. A vám bevezetésével, mindig a nagyobb exportőr ország jár rosszabbul. Kinába benenő árú nagy része nem amerikai, vagy ha az, akkor nem az USA ban gyártják. Kina érzékeny vámot csak az élelmiszerre és az energiahordozókra tudna kivetni. De ezel meg öngyilkosságot követne ell.
Ebből konkrétan szinte semmit sem értettem meg. Kibontanád pls?Azt a vámot valakinek ki kellene fizetni. Ha az alapanyagok belső felhasználásra kerülnek akkor a belső piacnak, ha exportra akkor ennyivel csökkenni fog az exportőr bevétele mert a vevőn nem tudja behajtani mivel az vehet vámmentesen egyenesen a termelőtől is hát minek fizetne többet. Ezt a pénzt mindenképpen hazai szereplőtől veszi el.
A vám összege mindenképpen a belső pénzpiacról fog hiányozni.
Ha ez a cél?
A kínai exportcikkek, exportőrök szinte kivétel nélkül állami szubvenciók miatt versenyképesebbek mindenkinél. Az USA hiába vet ki vámot, azt a kínai exportőr nem fogja tudni árcsökkentéssel kompenzálni mert már nincs hová csökkenteni így az USA belső piacán megjelenő termék a vám értékével drágább lesz. Ha belül használja fel akkor vagy a belföldi vevőnek ennyivel többet kell fizetnie vagy a gyártó aki a felhasználta a drágább alapanyagot és nem tud árat emelni ennyivel kevesebb nyereségre tesz szert.Ebből konkrétan szinte semmit sem értettem meg. Kibontanád pls?
Szerintem, meg nem 1szerűA kínai exportcikkek, exportőrök szinte kivétel nélkül állami szubvenciók miatt versenyképesebbek mindenkinél. Az USA hiába vet ki vámot, azt a kínai exportőr nem fogja tudni árcsökkentéssel kompenzálni mert már nincs hová csökkenteni így az USA belső piacán megjelenő termék a vám értékével drágább lesz. Ha belül használja fel akkor vagy a belföldi vevőnek ennyivel többet kell fizetnie vagy a gyártó aki a felhasználta a drágább alapanyagot és nem tud árat emelni ennyivel kevesebb nyereségre tesz szert.
Ha exportra gyárt ott sem fogja tudni a drágább alapanyagárat érvényesíteni- mert akkor inkább közvetlenül megveszik a kínaitól és legyártatja máshol- és nem tud árat emelni ennyivel kevesebb nyereségre tesz szert.
A tőke szabad áramlása átlép a gazdasági lokalitások monetáris rendszerén. A fiskális eszközök nem használhatóak egy gazdasági lokalitásban a monetáris rendszer feletti kontroll elvesztése esetén.
Egyszerű ez.
Ez nem lenne lehetetlen csakhogy a kínai termelés az acélgyártásban is nagyságrenddel haladja meg az összes többit. Németország nem ellenfél nekik. Az összes többi szereplővel szemben ha jól emlékszem 10/1 az arány. Az egész EU együtt sem éri utol. Kína túl nagy játékos a többiek számára kezelhetetlen eszközmennyiséggel a kezében. Senki sem mer és nem is nem fog belemenni velük egy ilyen kereskedelmi háborúba.Szerintem, meg nem 1szerű
Ha Kina tegyük fel nem képes újabb dotációk nélkül bejuttatni az amerikai piacra 100 dollárért az acélt, akkor azt megteszi más. Mondjuk németország, akikre nem fog vonatkozni a vám. Ettől viszont kina a nyakába kapp többmillió munkanélkülit, akik eddig specifikusan az amerikai exportra dolgoztak. Vagy kifizeti azt a 25% pluszt mondjuk a náluk lévő amerikai államkötvényekből.
Nem kell figyelembe venni a teljeskinai acélgyártást. Csak az amerikai export mennyiség a mérvadó. Ha pedig még így sem versenyképesek a többi ország kinával, akkor Trump majd tovább emeli a vámokat. és továbbra is úgy tartom, h nem szabad semmiféle háborúnak nevezni, ez 1 sima vám és semmi több. Mo sem állt semmiféle kerekedelmi háborúban senkivel a 90es évekigEz nem lenne lehetetlen csakhogy a kínai termelés az acélgyártásban is nagyságrenddel haladja meg az összes többit. Németország nem ellenfél nekik. Az összes többi szereplővel szemben ha jól emlékszem 10/1 az arány. Az egész EU együtt sem éri utol. Kína túl nagy játékos a többiek számára kezelhetetlen eszközmennyiséggel a kezében. Senki sem mer és nem is nem fog belemenni velük egy ilyen kereskedelmi háborúba.
Nem beszélve arról,hogy a többiek árban sem nagyon versenyképesek a kíniakkal mert az otthoni lecsökkent kereslet ott még lejjebb vitte az árakat a felesleges gyártókapacitás miatt már önköltségi áron is gyártanak.
Azt a vámot valakinek ki kellene fizetni. Ha az alapanyagok belső felhasználásra kerülnek akkor a belső piacnak, ha exportra akkor ennyivel csökkenni fog az exportőr bevétele mert a vevőn nem tudja behajtani mivel az vehet vámmentesen egyenesen a termelőtől is hát minek fizetne többet. Ezt a pénzt mindenképpen hazai szereplőtől veszi el.
A vám összege mindenképpen a belső pénzpiacról fog hiányozni.
Ha ez a cél?
Ennek a vámemelésnek nem az az értelme, hogy újra felhozza az usa saját acél és alu gyártását?
Vajon az az alapanyag mennyibe kerülne a mostani vámmal sulytott termékekhez képest?