[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
aerotech.hu
"Óriásit hibáztak az amerikaiak - Spanyolország helyett Kubába postázták a Hellfire rakétákat"

"...A rakéták meglehetősen sok szállítmányozási vállalkozás kezei között mentek keresztül, és állítólag Párizsban a Charles de Gaulle Nemzetközi Repülőtéren kerültek fel megmagyarázhatatlan okokból egy Kubába tartó járatra. ..."

Biztos veletlen volt. :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
kuruc.info
"Eltűnik az USA tévés piacáról az al-Dzsazíra

...
Az al-Dzsazíra katari televízió bejelentette, hogy áprilistól anyagi okokból beszünteti kábeltévés és digitális szolgáltatásait az Egyesült Államokban.
"Üzleti modellünk egész egyszerűen fenntarthatatlan az Egyesült Államok mai médiapiaci kihívásai közepette" - jelentette be Al Anstey, az al-Dzsazíra igazgatótanácsának képviselője.
...
"
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
U.S. Army members from the 7th Special Forces Group, AKA Green Berets, conduct close quarters combat training during exercise.
https://www.youtube.com/watch?v=PChkd4IcBpM
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/01/16/kiderult_hogy_az_usa-ban_sincs_kozeposztaly/

Legyintenék, ha hónapokkal ezelőtt nem <b>konkrétan</b> ugyanezeket sorolta volna nekem az a nagybátyám, aki az Egyesült Államokban él.
Mégpedig jómódú nyugdíjasként - drága környéken lakik saját tulajdonban, házakat ad bérbe, stb.
Amiket sorolt, csak füleltem a telefonba - a konklúzió az volt, hogy ő most nem lenne fiatal ott, ő legalább tudja támogatni a gyermekeit, unokáit. Mondtam is neki, hogy honnan tud az itthoni állapotokról, kilátásokról, de csak erősködött, hogy ő az USA-ról beszél...

Na persze nyilván nem mindegy, hogy pár százezer középosztálybeli van, vagy sokmilliónyi, de azért ez nem semmi!
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/01/16/kiderult_hogy_az_usa-ban_sincs_kozeposztaly/

Legyintenék, ha hónapokkal ezelőtt nem <b>konkrétan</b> ugyanezeket sorolta volna nekem az a nagybátyám, aki az Egyesült Államokban él.
Miket mondott pontosan? Mindig is érdekeltek az efféle beszámolók, mert nekem nincs ismerősöm ott és nem tudok tapasztalatokat a mindennapi életről.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
A "fiatalok" nehezen találnak munkát, sokat csökkent a fizetések értéke, nagy távolságra levő munkalehetőségeket is el kell fogadni, emiatt sok időt töltenek autót vezetve.
Nincsenek megtakarítások, a többség hitelből él/vásárol.
Az élelmiszer árak keményen emelkednek. A tojást említette; egy hónap alatt duplázódott az ára. Üzemanyag szintén sokat emelkedett. Igaz, hozzátette, hogy ez a hektikus árváltozás ott természetes, csak nem ilyen volt régebben a mértéke...
Ő maga a 70-es, 80-as években egy nagyáruház műszaki/háztartási részlegének volt a vezetője.
Minden évben 3-4 hétig nyaraltak; Japán, Hawaii, Kuba, Európai körút, hajókörút.
Nem győztük lesni a képeslapokat, fényképeket.
78-ban jött először haza - 56-ban katonaszökevényként disszidált...
Utána már egy-két évente járt haza. Itt töltött két hetet Magyarországon. Egyet Bp.-n /Hilton, Atrium Hyatt/, egyet vidéken a rokonoknál. Mi meg lestük az előtte két héttel készült szokásos európai körút Polaroid képeit, mint az elmaradottak: Gyá', dikmá'!
Los Angelesben él, a háza egy ingatlan portál szerint 700000 dollárt ér.
Az egyik unokatesóm asszisztens egy szívklinikán, ő már korántsem tudta ezt az életszínvonalat megteremteni...

Lehet nem erre számítottál, de még sokat beszélgettünk a vízkorlátozásról, metánömlésről, család, ilyenek.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Trump és Cruz kóstolgatta egymást a republikánus vitán
https://www.youtube.com/watch?v=Wl16qNP402g
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
@misinator
"Az élelmiszer árak keményen emelkednek. A tojást említette; egy hónap alatt duplázódott az ára. Üzemanyag szintén sokat emelkedett."

biztos kint él ismerősöd USben? üzemanyagok ára az elmúlt ~2évben folyamatosan esik.
http://www.globalpetrolprices.com/USA/gasoline_prices/
Álama válogatja de közérthető legyen 1l benzin jelenleg 140-170ft körül kapható. Nálunk MOon olcsobb helyen 318ft. Tegnap tankoltam. :)
Hogy az autó árakat had ne említsem....

tojás ára bird flue miatt ugrott egyett, de már megy vissza, mint kvázi minden élelmiszer az is jóval olcsobb USben mint MOon.

Eközben persze nehéz. MCDonalds féle helyek ott is ritka szarul vannak fizetve kap netto 8$árt/h. forintra/hónapra fordítva havi netto 400.000ból kell megélnie. Miközben lásd élelmiszer és üzemanyag árakat. ;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Eközben persze nehéz. MCDonalds féle helyek ott is ritka szarul vannak fizetve kap netto 8$árt/h. forintra/hónapra fordítva havi netto 400.000ból kell megélnie. Miközben lásd élelmiszer és üzemanyag árakat. ;)
Lakbér drágább, sokkal. És az viszi el a jövedelmek jelentős részét nem pedig az a sok szar, amit arrafele ételnek neveznek. Utazás megint nem olcsó függetlenül attól, hogy az üzemanyag kevesebbe kerül. Az autódat olcsón teletankolod, viszont a biztosítása, szervíze drága. Ha van egy gyorshajtásod akkor megint keményen fizetsz. Ha lebetegszel akkor azzal arányosan kiesik a jövedelmed, mert órára vagy fizetve. Ha kórházba is kerülsz akkor a végtelen hosszúságú f*szt be is vetted anyagilag. Ott minden szép és minden jó, amíg minden simán megy. De ha valami kezd akadozni akkor a mekdonáccos béredből vehetsz egy kötelet és kötheted fel magad, miközben azon agyalsz, hogy milyen olcsó a benzin és a GMO kaja.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Lakbér drágább, sokkal."

igen csakhát üzemanyag, meg tojás volt misi pldjaban.
és persze drágább, csakhát ugye a fizuk...

"viszont a biztosítása, szervíze drága"
Nálunk is és arányaiban megint sokkal kevesebbet visz el.

"Ha kórházba is kerülsz akkor a végtelen hosszúságú f*szt be is vetted anyagilag."

Obamacare ota lakosság 90+% aki vmit dolgozik biztosítva van és lehet nem a legjobb de a Magyar országinál fényévekkel jobb egészségügyi ellátást kap.

"De ha valami kezd akadozni akkor a mekdonáccos béredből vehetsz egy kötelet és kötheted fel magad..."

Jahogy ez ilyen MOon jobb mert itt nagy a szocializmus dolog?
Akkor megjegyzem, hogy itt is felkötheted magad ha "akadozik" a MCdonadsos béred. Sött itt akkor is ha nem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
és persze drágább, csakhát ugye a fizuk...
Jobb fizuhoz jobb lakás kell. Arányaiban sokat elvisz ott a lakás a fizetésedből, függetlenűl, hogy jobbak a bérek.

Obamacare ota lakosság 90+% aki vmit dolgozik biztosítva van és lehet nem a legjobb de a Magyar országinál fényévekkel jobb egészségügyi ellátást kap.
Mégis tűzzel vassal írtották volna az ötletet.

Akkor megjegyzem, hogy itt is felkötheted magad ha "akadozik" a MCdonadsos béred. Sött itt akkor is ha nem.
Ezért nem dolgozik senki mekibe, mert mind felkötötték magukat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nekem az jutott eszembe, hogy lehet, hogy nem is teljesített jobban (legalábbis nem annyival) a Nyugat mint a Keleti blokk. Inkább csak jó nagy hitelekből felvitték az életszínvonalat, ezáltal megteremtve az amerikai álom fogalmát és sokkal vonzóbbá tették a nyugatot.
Ezzel elérték, hogy rengeteg tudós, tanult, dolgozni akaró ember vándorolt oda a Keleti tömbből, ami miatt a keletiek még inkább lemaradtak.
Ezzel elérték azt, hogy a Szovjetunió szétesett, viszont csináltak maguknak is egy jó nagy adósságot. Az életszínvonalat pedig már nem vihetik lejjebb, az emberek már hozzászoktak, hogy hitelből élnek, így viszont egyre jobban eladósodnak.
Ráadásul az USA-nak a hidegháború idején óriásit nőtt a lakossága a nagy bevándorlásnak köszönhetően, viszont ez azt is jelenti, hogy az a rengeteg ember mostanra öregedett meg és el kell tartani.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az "amerikai álom" mintha a 30-40-50-es évek terméke lenne. Ebben az időszakban azért nem volt akkora hitelfelvétel. Egyszerüen a kapitalizmus jobban működik mint a kommunizmus.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
@misinator
"Az élelmiszer árak keményen emelkednek. A tojást említette; egy hónap alatt duplázódott az ára. Üzemanyag szintén sokat emelkedett."

biztos kint él ismerősöd USben? üzemanyagok ára az elmúlt ~2évben folyamatosan esik.
http://www.globalpetrolprices.com/USA/gasoline_prices/
Álama válogatja de közérthető legyen 1l benzin jelenleg 140-170ft körül kapható. Nálunk MOon olcsobb helyen 318ft. Tegnap tankoltam. :)
Hogy az autó árakat had ne említsem....

tojás ára bird flue miatt ugrott egyett, de már megy vissza, mint kvázi minden élelmiszer az is jóval olcsobb USben mint MOon.

Eközben persze nehéz. MCDonalds féle helyek ott is ritka szarul vannak fizetve kap netto 8$árt/h. forintra/hónapra fordítva havi netto 400.000ból kell megélnie. Miközben lásd élelmiszer és üzemanyag árakat. ;)

Én csak azt tudtam leírni, amit ő mondott.
De azt is leírtam, hogy:
"... Igaz, hozzátette, hogy ez a hektikus árváltozás ott természetes, csak nem ilyen volt régebben a mértéke...
A benzinre - igaz, én nem jegyeztem meg - konkrét összegeket mondott, most mit mondjak erre? :)
Amúgy itt lakik, gondolom ez csak nem India; remélem nem baj, ha nem zoomolok rá jobban:)
Két éve még látszódott, ahogy néném locsolta a virágot a bejárat előtt.
https://www.google.hu/maps/@33.833707,-118.0622929,15z

Természetesen a bátyám nem Magyarországhoz hasonlította az életszínvonalat, hanem - vélem - inkább az ő aktív korszakához /most 80 éves/.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
Tudom index, de mi van ha, igaz?
http://index.hu/chart/2016/01/18/62_embernek_annyi_vagyona_van_mint_a_vilag_szegenyebbik_felenek/
"...Az Oxfam szerint a magas, illetve alacsony jövedelemmel rendelkezők közötti szakadék is egyre nagyobb, különösen igaz ez az Egyesült Államokban. Ott, ahol a legnagyobb cégek vezérigazgatóinak fizetése 50 százalékkal emelkedett 2009 óta, viszont az átlagos bérszínvonal alig mozdult: a minimálbér óránként 7,25 dollárt teszi ki 2009 óta, miközben a megélhetés költsége jelentősen nőtt..."
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Jobb fizuhoz jobb lakás kell. Arányaiban sokat elvisz ott a lakás a fizetésedből, függetlenűl, hogy jobbak a bérek."

Vagy nem. Sokat de arányaiban nem többet mint MOon. Persze úgy ott mint itt nagyon széles a skála.

"Mégis tűzzel vassal írtották volna az ötletet."

Persze hisz közös kalap/szocializmus/önrendelkezés... Annak, hogy olyan lett részben mint itt, hogy aki dolgozik/fizeti biztosítva van, nem merülhet ki, ha fizetted nem lehetsz nem biztosított mert akármi... a másik oldalon ára van.

"Ezért nem dolgozik senki mekibe, mert mind felkötötték magukat."
Hát sok sikert ha havi 100ból kell megélned. Tudom, tudom meglehet...

@misinator
Csak nem jön össze, hogy aszondja, hogy hude emelkedik miközben xéve most a legolcsobb és ~2éve esik.

index: Mért ne lehetne igaz? Még mindig az üzemanyagból, meg benyából indultunk ki, nem abból, hogy a ceok mekkorát szakítanak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
"Vagy nem. Sokat de arányaiban nem többet mint MOon. Persze úgy ott mint itt nagyon széles a skála."
Rég voltam ott, de akkor sem fizettem keveset a lakbérért. Mondjuk a 9,25 amit kaptam diákként sem volt egy egetrengető órabér.


"Hát sok sikert ha havi 100ból kell megélned. Tudom, tudom meglehet..." sőt, 47-ből is. Na jó ez rossz vicc. Viszont amit tapasztalok, egyszer volt már itt téma, hogy aki ott él az hajlandó több munkát vállalni, a világ ezen felére meg nem annyira jellemző. Ott ha valakinek 2-3 állása van az nem annyira kirívó (igaz, hogy azzal további 1-2 embernek elveszi az állását) persze ez is csak az egyszerűbb munkáknál lehetséges.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Miért tolódik balra az amerikai szellemi élet?
http://danubeinstitute.blog.hu/2016/01/18/miert_tolodik_balra_az_amerikai_szellemi_elet
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
635884699447354247-AF-Plane-Grid.jpg