[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 016
12 221
113

???? Orroncsapta magat a sajat lufijaval ??? es bogni kezd, mert vele elbant a rendor... egysejtu vegleny ez is. O utogetheti a rendor fejet a lufival, az OK, neki joga van (O bocs bagoly - OKA van) ehhez, de ha veletlenul a sajat lufi a sajat orrat eri 1x, akkor mar rendori brutalitasrol van szo, es serulnek a jogai (okai).. Hat erre nem tudok mit mondani, ez teljesen megdobbent... Esz, IQ nuku.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 016
12 221
113
Tudod, hogy nem erre gondoltam!!!! Ez a cinizmus az ami hányinger-keltő... :confused:

tudod mit, akkor higyjétek az, hogy TI különbek vagytok, a többség meg a söpredék, akikkel keményen kell bánni.

Csak aztán ne lepődjetek meg, ha egyre többen az ilyen rendszert fasizmusnak nevezik.

ezerszer inkabb az a rendszer, ahol mindenki egyenlo, (amit nalad eszerint az AntiFA altal kitaposott uton a fasizmus), mint az, ahol egy rassznak elojogai vannak a tobbi rasszal szemben. Egyik rasszt sem lehet a masik fole helyezni, meg pozitiv diszkriminacio szintjen sem. MINDEN EMBER EGYENLO! Igen, a feher is.
 
W

Wilson

Guest
Ha elolvastad a valaszom, lathatod, hogy nem mentem fel a rendort, irtam is, hogy meg kell buntetni. Altalanossagban az intezkedessel kapcsolatban meg leirtam, miert gondolom, hogy kemenynek kell lennie. Ez az egyik ut, a masik az a felrenezo, nemtorodom hozza allas. Ha az amerikai rendorseg hozza allasa atfordul erre a masik utra, akkor ott is az lesz, mint mondjuk Buenos Airesben, Argentinaban, ahol ismerosom meselte, hogy csak a legnagyobb foutak, turista latvanyossagok a biztonsagosak ugy-ahogy, de pl. a gyerekeiket autos konvojokban hordjak iskolaba, az elkepzelhetetelen, hogy egymaga, tomegkozlekedessel, vagy akar taxival induljon el az iskolaba. A lakoparkokat meg biztonsagi magancegek vedik, ha nincs megfelelo szintu igazolasod be sem mehetsz oda. Szoval vagy kemenynek kell lenni, vagy felzabalja a tarsadalmat az eroszak.

De MINT MONDTAM, NEM MENTEM FEL A RENDORT, viszont akartam hozza rakni egy kis hatterinfot is, mert nem minden csak fekete-feher.

Félreértjuk egymást, látom,hogy te nem akarod felmenteni a rendőröket,az én mondanivalóm igazából arról szólt,hogy valakinek a priuszos múltja nem jogosítja fel arra a rendőröket,hogy meggyilkolják.
 
  • Tetszik
Reactions: ornagy and haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
ezerszer inkabb az a rendszer, ahol mindenki egyenlo, (amit nalad eszerint az AntiFA altal kitaposott uton a fasizmus), mint az, ahol egy rassznak elojogai vannak a tobbi rasszal szemben. Egyik rasszt sem lehet a masik fole helyezni, meg pozitiv diszkriminacio szintjen sem. MINDEN EMBER EGYENLO! Igen, a feher is.

Az USA-ban mindegyik ember egyenlő? Vagy a fasizmusban? Nem mondod komolyan... !
az egyetlen rendszer, ahol megpróbálkoztak olyannal, hogy mindenki egyenlő, az a szocializmus volt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
???? Orroncsapta magat a sajat lufijaval ??? es bogni kezd, mert vele elbant a rendor... egysejtu vegleny ez is. O utogetheti a rendor fejet a lufival, az OK, neki joga van (O bocs bagoly - OKA van) ehhez, de ha veletlenul a sajat lufi a sajat orrat eri 1x, akkor mar rendori brutalitasrol van szo, es serulnek a jogai (okai).. Hat erre nem tudok mit mondani, ez teljesen megdobbent... Esz, IQ nuku.

Az "OKA van"-t nem én mondtam :)
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 016
12 221
113
"Kérdésem miért nem a rendőrörsöket gyújtják föl?"

Azt is fölgyújtották...

"Nem ezek az emberek voltak? Nem ők tankoltak olcsón? "

Nem, nem ezek. Hanem azok a fehérek, akik most sorban állnak a shotgun-ért...

Bagoly, sorry de tenyleg furcsan latod a dolgokat. A gettolakoknak dragabb volt a benzin? Vagy az elemiszer? Nem ok paradeznak a szuper verdakkal, nyaklancokkal, telefonokkal, Air Jordan csukakkal? Amirol irtak, az altalanossagban az egesz USA nepessegre vonatkozott, a rednecktol a gettobuzzancsig, mindenki ugyanannak a rendszernek az aldasait vagy negativumait elvezte. De alapbol mashogy allnak a dolgokhoz, valaki a nehezen megkeresett penzt mondjuk a gyerekei iskolaztatasara kolti, mas drogokra. Ettol meg a lehetosegek es feltetelek ugyanazok minden USA allampolgarnak.

(BAsszus, hogy egyszer meg nekem kell vedenem az USA rendszeret, na ezt sosem gondoltam volna)...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 498
64 366
113
ezerszer inkabb az a rendszer, ahol mindenki egyenlo, (amit nalad eszerint az AntiFA altal kitaposott uton a fasizmus), mint az, ahol egy rassznak elojogai vannak a tobbi rasszal szemben. Egyik rasszt sem lehet a masik fole helyezni, meg pozitiv diszkriminacio szintjen sem. MINDEN EMBER EGYENLO! Igen, a feher is.
A liberális politika csődje, hogy politikát akar csinálni a liberalizmusból, ami lehetetlen.
A liberális értékrend az egyén jogairól szól. Az egyén kötelességeit ugyanis a közösség, a társadalom, tehát az állam rója ki az egyénre.
A liberális ideológia mentén viszont a hitvallás az az, hogy az összes felmerülő egyén kontra közösség vitában az egyén jogai kerekedjenek felül a kötelességeivel szemben.
Ennek végkifejeltje viszont az, hogy az egyénnek már csak jogai, míg az egyének közösségének, tehát az államnak már csak kötelességei lesznek.
Ez ugye fizikai képtelenség.
És mivel egy politikus a közösség érdekképviselője, így liberális hitvallásával előbb, vagy utóbb, de pont az egyének jogaival kerül szembe.
Ez így nem működhet.
Így válik automatikusan minden liberális politikus az államon belüli legnagyobb jogokkal rendelkező egyén szócsövévé, ez pedig nem más, mint a pénz.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 586
15 632
113
Soha nem volt és soha nem lesz olyan, hogy mindenki egyenlő. Sajnos vagy nem sajnos, de így igaz. Még az egyenlő LEHETŐSÉG is sántít, mert az Úrtól kapott talentumokat nem mindenki használja fel ugyanúgy. A társadalom, mint olyan, sohasem az egyenlők gyülekezete, hanem az egyenlő jogúaké. Jogod van ahhoz, hogy a törvényes keretek közt gazdagodj, és később élj, vagy élj és maradj szegény.
Az Úr mindenkinek ad tálentumot, de sok mindentől függ, hogy akar és tud-e élni vele. Egy biztos: ki mint él, úgy ítél.
Egy biztos: jog nincs KÖTELESSÉG nélkül. Ezt jó lenne már alapszinten beleverni a fejekbe.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
???? Orroncsapta magat a sajat lufijaval ??? es bogni kezd, mert vele elbant a rendor... egysejtu vegleny ez is. O utogetheti a rendor fejet a lufival, az OK, neki joga van (O bocs bagoly - OKA van) ehhez, de ha veletlenul a sajat lufi a sajat orrat eri 1x, akkor mar rendori brutalitasrol van szo, es serulnek a jogai (okai).. Hat erre nem tudok mit mondani, ez teljesen megdobbent... Esz, IQ nuku.

Csak azért mert most én írogatok, nem kell mindent nekem tulajdonítani...

az "OKA van"-t monster mondta:

https://forum.htka.hu/goto/post?id=692667#post-692667

(és igaza is volt, mellesleg)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Bagoly, sorry de tenyleg furcsan latod a dolgokat. A gettolakoknak dragabb volt a benzin? Vagy az elemiszer? Nem ok paradeznak a szuper verdakkal, nyaklancokkal, telefonokkal, Air Jordan csukakkal? Amirol irtak, az altalanossagban az egesz USA nepessegre vonatkozott, a rednecktol a gettobuzzancsig, mindenki ugyanannak a rendszernek az aldasait vagy negativumait elvezte. De alapbol mashogy allnak a dolgokhoz, valaki a nehezen megkeresett penzt mondjuk a gyerekei iskolaztatasara kolti, mas drogokra. Ettol meg a lehetosegek es feltetelek ugyanazok minden USA allampolgarnak.

(BAsszus, hogy egyszer meg nekem kell vedenem az USA rendszeret, na ezt sosem gondoltam volna)...

Nem volt drágább, de a gettólakóknak volt annyi egyéb hátrányuk-bajuk, hogy összességében véve durva túlzás azt állítani, hogy akik most tüntetnek, azok lettek volna a nettó élvezői az amerikai világrendnek.

"Ettol meg a lehetosegek es feltetelek ugyanazok minden USA allampolgarnak."

Ez egyébként mekkora tévedés... messze nem ugyanazok a lehetőségei egy amerikainak, attól függően hogy hova-milyen családba született.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 016
12 221
113
Az USA-ban mindegyik ember egyenlő? Vagy a fasizmusban? Nem mondod komolyan... !
az egyetlen rendszer, ahol megpróbálkoztak olyannal, hogy mindenki egyenlő, az a szocializmus volt.

Te nevezted fasizmusnak azt a rendszert, ahol (legalabbis papiron) mindenkinek egyenlo jogai vannak, mig azt ahol egy egy rassznak jelenleg pl. a fekete borueknek nagyobb jogaik vannak, az nalad nem fasizmus! Kettos mercet alkalmazol kedves Bagoly.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 424
56 335
113
Évente 300 amcsi rendőr hal meg csak az autópályán igazoltatás közben. Nem szívrohamban meg balesetben, lelövik őket.

Az amcsi zsaru vagy keményen lép föl, vagy meghal. Ez mondjuk a 9 perces térdelést nem magyarázza, de egy 2-3 percest igazolna amíg lenyugtatják, bilincselik és berakják a kocsiba.

Az megvan már, hogy JFK-t ki kőtte le? Na ha az meglesz majd ez is kiderül. Addig pihi, chips, sör és looter videó nézés.

Ez már megvolt? :D




Instant karma... :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 574
34 170
113
Nem volt drágább, de a gettólakóknak volt annyi egyéb hátrányuk-bajuk, hogy összességében véve durva túlzás azt állítani, hogy akik most tüntetnek, azok lettek volna a nettó élvezői az amerikai világrendnek.

De azok, hasonlítsd össze a helyzetüket Haiti lakóival. Vagy az Afrikában maradtakével.
 
  • Tetszik
Reactions: vata

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Soha nem volt és soha nem lesz olyan, hogy mindenki egyenlő. Sajnos vagy nem sajnos, de így igaz. Még az egyenlő LEHETŐSÉG is sántít, mert az Úrtól kapott talentumokat nem mindenki használja fel ugyanúgy. A társadalom, mint olyan, sohasem az egyenlők gyülekezete, hanem az egyenlő jogúaké. Jogod van ahhoz, hogy a törvényes keretek közt gazdagodj, és később élj, vagy élj és maradj szegény.
Az Úr mindenkinek ad tálentumot, de sok mindentől függ, hogy akar és tud-e élni vele. Egy biztos: ki mint él, úgy ítél.
Egy biztos: jog nincs KÖTELESSÉG nélkül. Ezt jó lenne már alapszinten beleverni a fejekbe.

Egyrészt lájkolom, másrészt az egyenlő jogúság még nem elegendő az egyenlő feltételekhez. Ráadásul az USA-ban még egyenlő jogúság sincs, hiszen ha lenne, akkor a megölt (bűnelkövető) négert is a bíróság ítélte volna el, mint egy (bűnelkövető) gazdagot, ahelyett, ami történt.