[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 927
91 584
113
Magyarországgal mi a baj? Amúgy Kína meg pont a másik véglet. Ott már megvan a kiépített kommunista rendőrállam. Nem kösz. Maradjunk magyarok.


????? Basszus mindig azt hittem liberális vagy :D

Mondanám, hogy megérdemelnék az amcsik a kommunizmust, csak ismerve őket 3 év alatt rendet tennének otthon utána pedig exportálnák az ideológiát. Ebből már elég volt. Lassan minden nagyhatalom komcsi lesz. Csak összejön nekik ez a rohadt vörös világkormány. :(
Magyarországgal az a baj, hogy kicsi. A német kapcsolat nem választás kérdése, a többi részben. Az USA mozgása nagyon elbizonytalanít, az oroszok gyengék, vhova állni kell.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 900
11 365
113
meg +1 a vadnyugatozas fele. A fegyverbolt tulajdonosa lelotte az egyik fegyeveres fosztogatot, aki betort az uzletebe. Instant fejloves, figyelmezteto loves nelkul. Es mint irtam, bizony a szomszedsag is osszeallt a boltok vedelmeben...

"heard them walking up the steps, and one of the individuals who broke into the property pointed a handgun at him,” Philadelphia Police Inspector Scott Small told Fox 29. “And that’s when the store owner fired his own weapon, striking the one perpetrator at least one time in the head.”

https://www.inquirer.com/news/phila...un-store-south-philly-shot-dead-20200602.html

The group then smashed in the back door and broke glass, police said. When they made it upstairs the 67-year-old owner started shooting his Bushmaster M-4 rifle, striking shot one man in the head, police said

That man -- who was in his 20s -- died in the store, police said. The other men ran off. Police found a handgun by the dead man that the owner said does not belong to his shop. Investigators believe the burglars brought that with them.

An injured person turned up at Jefferson University Hospital, which investigators said could be connected to this. The person was shot in shoulder.

The business owner was not hurt, police said.

The South Philly neighborhood where this happened has seen members of the community protecting stores from looting that has spread across the city over the past several days.

https://www.nbcphiladelphia.com/new...owner-shoots-kills-looter-police-say/2416373/
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Ezek ha a négerek meg az előttük térdelő fehérek ideológiájával átjárt társadalom kora jön ott el, marhára nem fognak 3 év alatt rendet tenni, hanem Dél-Afrikát láthatja majd a világ nagyban...

Kannibalizált földön elroható F-35......ha már Dél-Afrika feelnig.
A vidéki "redneckek" és a normális fekák még azért talán tudnának tenni vmit, de az az érzésem, hogy nem fogják ezt egy újabb polgárháború nélkül megúszni.
A magába zuhanó Usa meg nem jó dolog.. a hatalmi űrre lenne jelentkező tuti ami beindítj a sakktáblát kiszámíthatatlanul.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 900
11 365
113
ezt a hozzaszolasok miatt rakom be, a zavargasok nagyon a 2. kiegeszites parti emberek taborat fogjak erositeni. Par hozzaszolas:

When the looting starts, the shooting starts !!! Locked and loaded !!!

Sometimes you have to protect ourself. This is exactly our second amendment is for.

This is why we value our 2nd Amendment Right!!


And poloticians say "why do you need an AR-15!" THERE'S YOUR ANSWER!

Is exactly why I have guns in my home.

Going to have to start using hard ammo on these looters. Looks like thats all they are going to respect.

I’ve been prepared since day one. I will protect my father’s business and our neighbors. I encourage anyone of these looters to try me. We will protect our private property.

LOOTERS AND RIOTERS WILL BE SHOT ON THE SPOT

why do w need guns that can shoot 30 rounds in 15 seconds? youre damn right its not for hunting. its for wild animal control!


..es igy tovabb 3300 hozzaszolason keresztul, en nem talaltam elitelo hozzaszolast...

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Magyarországgal az a baj, hogy kicsi. A német kapcsolat nem választás kérdése, a többi részben. Az USA mozgása nagyon elbizonytalanít, az oroszok gyengék, vhova állni kell.
Sehova nem szabad beállni teljes mellszélességgel. Nem szeretnék Belorusz szinten Putyintól függő Magyarországot sem, de ez a Nyugat már nem biztos hogy a fényes jövő záloga, ahol térdelnek a rendőrök adott esetben az erőszakos looterek előtt is, LMBTQ a menő, kvótában kényszerítenék be közénk a vadakat, rasszistáznak csípőből nemzeti érzelmű hazafiakat.

Maradjunk csak valahol középen, nekem egyik irány sem tetszik, ameddig lehet lavírozni kell, és terjeszteni a rendpártiságot, a normalitást, az igazi Európai értékeket, nem a mai divatos neoliberális progresszív haladót! Ahogy többször leírtam, mindenkivel aki megadja a tiszteletet, a felé tisztelettel megnyilvánulni, kereskedni kölcsönös előnyökkel, aki rá akar terelni a másik ellen a vágóhídra, anyagilag rossz helyzetbe hozni mert szankciózni kényszerít, azt megnevezni valódi ellenfélként.

Egyszerű ez, csak lényeglátás kell - kéne hozzá!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Ezek ha a négerek meg az előttük térdelő fehérek ideológiájával átjárt társadalom kora jön ott el, marhára nem fognak 3 év alatt rendet tenni, hanem Dél-Afrikát láthatja majd a világ nagyban...

Kannibalizált földön elroható F-35......ha már Dél-Afrika feelnig.
A vidéki "redneckek" és a normális fekák még azért talán tudnának tenni vmit, de az az érzésem, hogy nem fogják ezt egy újabb polgárháború nélkül megúszni.
A magába zuhanó Usa meg nem jó dolog.. a hatalmi űrre lenne jelentkező tuti ami beindítj a sakktáblát kiszámíthatatlanul.
Egyértelmű egy hirtelen megreccsenő USA nagyon nem lenne vidám nekünk sem... Ezt le is írtam már évekkel ezelőtt, hogy azért szorítok hogy az amúgy elkerülhetetlen visszaszorulásuk időben elnyújtva, és méltósággal - józan ésszel - legyen kivitelezve.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 290
113
Hát lehet bernie sanders vén komcsira gondolt, de az nem 5-10% lesz hanem 45-60% között lesz valahol demokrata színekben. Már ha ő lesz a jelölt.

De miután a hülyék a vírus alatt képeznek több 10.000-es tömegeket, aratni fog a vírus 2 héten belül. Most fog igazán megszaladni az USA-ban.
Bernie helyett a még vénebb demens McCain-t indítják. Bernie-vel az a gond, hogy voltak régebben jó gondolatai, de feladta őket, hogy beálljon a demokrata akolba, kicsit KariGeris befolyásolható, de önmagában jószándékú ember benyomását kelti bennem.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Bernie helyett a még vénebb demens McCain-t indítják. Bernie-vel az a gond, hogy voltak régebben jó gondolatai, de feladta őket, hogy beálljon a demokrata akolba, kicsit KariGeris befolyásolható, de önmagában jószándékú ember benyomását kelti bennem.
Karigeri a befolyásolható de jószándékú ember :D?

Szerintem csak annyi lebegett a szeme előtt, hogy ne ássák el Zuglóban. Igazából Ő mondta, én csak elhiszem neki :p!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 360
113
Egyértelmű egy hirtelen megreccsenő USA nagyon nem lenne vidám nekünk sem... Ezt le is írtam már évekkel ezelőtt, hogy azért szorítok hogy az amúgy elkerülhetetlen visszaszorulásuk időben elnyújtva, és méltósággal - józan ésszel - legyen kivitelezve.

Ellenkezőleg, minnél hamarabb szétesne mostani formájában annál jobb lenne a világ számára.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Nem. Te szereted, hogy a jenkik megmondják neked mit csinálj, én nem.
Én sem szeretem hogy megpróbálják elmagyarázni hogy mit csináljak, mikor jóbarát ki lett baszva bontottam egy pezsgőt! Viszont nem szeretnék a kelet bábja országhoz se tartozni, ahol meg az oroszok, kínaiak kényétől kedvétől függünk. Jobb ez így lavírozva. Egy hirtelen széthulló USA meg a saját problémáin túl akkorát szólna a geopolitikában, hogy sanszosan nem is egy, hanem térségenként több instant háború indulna. Ezt nem szeretném.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 254
113
Igaz, Bidenre gondoltam. Vén Ivy Leages WASP csákók, nekem mind egyforma. :) Egyik a sírban, másik csak fél lábbal...
Ha szerencsénk van, Biden lesz Trump ellenfele. Hogy nekik ez szerencse-e, leszarom. A mi esetünkben Trumpnál jobbat jelenleg nem tudok elképzelni, pontosabban, mint itthon: van ami van, meg a moslék. Kösz, de moslékot ne. Szerencsére ezt kb. az USA 51%-a legalább így gondolja, tehát max. az elektori rendszer kavarhat be a dolgokba. A média nem feltétlenül Trump barát sem ott, sem itthon. Még a jobbos média is üti, ahogy itthon is. De most talán beállnak mögé legalább a sajátjai, és ez talán elég lesz, hacsak a mi Györgyünk - most nem a feka, erőszakoskodó, drogos, bűnöző négerre gondolok, hanem a filantrópra - meg nem trükkök százaizza a közösségi médiát novemberben ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 360
113
Én sem szeretem hogy megpróbálják elmagyarázni hogy mit csináljak, mikor jóbarát ki lett baszva bontottam egy pezsgőt! Viszont nem szeretnék a kelet bábja országhoz se tartozni, ahol meg az oroszok, kínaiak kényétől kedvétől függünk. Jobb ez így lavírozva. Egy hirtelen széthulló USA meg a saját problémáin túl akkorát szólna a geopolitikában, hogy sanszosan nem is egy, hanem térségenként több instant háború indulna. Ezt nem szeretném.
Épp ezért, hogy egyensúly jöjjön létre kell az usa gyengülése. Magyarország nem függ se Oo-tól, se Kínától-nincs velük együtt semmilyen katonai, politikai vagy gazdasági szervezetben- szövetségben. A viszonyt az ország maga alakítja ki egy adott országgal.
Mi az érdeke egy kis, politikailag és gazdaságilag jelentéktelen országnak? Hogy minden országgal kölcsönönösen előnyös jó politikai viszonya legyen és ez magával hozza kiváló gazdasági kapcsolatokat is.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 254
113
Nem. Te szereted, hogy a jenkik megmondják neked mit csinálj, én nem.
Amikor a Monarchia szétesett, lett egy soknemzetiségű országból sok soknemzetiségű ország, és nem lett tőle jobb KKEurópa, sem a világtörténelem.
Ha az USA kiesik, az orosz-kínai rész erősödik meg. Értem, hogy neked jobb lenne, főleg az orosz, de még úgy is, hogy nekem Putyin szimpatikus, még úgy is azt mondom, hogy a nagyhatalmi vágyaikat már tényleg semmi sem tartaná vissza, mert ami most van, ami szimpatikus, az mind, mind a helyzet szülte hozzáállás, alkalmazkodás, egy-egy lehetőség, amit rosszul kezelt az USA, kihasználása, abból megfelelő PRal komoly eredmények. Ebben jók a ruszkik.
Mindig idomultak, alkalmazkodtak, bármilyen is volt a helyzetük.
Ha szétesik az USA, akkor ránk szar napok jönnek. Oroszországnak, Kínának pedig nem lesz állam, aki elég erős lenne ahhoz, hogy visszafogja őket. Az, hogy a liberalizmus tönkretette Amerikát az egy tény, de az, hogy az oroszok-kínaiak ugyanolyan semlegesek és jópofik maradnának, mint most, azt nagyon nem gondolom. Mindkét Birodalom fennállása óta hódító politikát folytat. Egy közös van bennük: a mongolok mindkettő terjeszkedését megakasztották egy időre, Kína pedig ugye átalakult a mongolok kapcsán. Viszont, bár az USA liberalizmus undorító mértékben nyomja le a torkunkon amit gondol, maga az USA nem szar hely annyira, mint lenne nélküle a világ. Mind Kína, mind Oroszország a saját hülyeségét vetítené ki ránk, ami szerintem idővel semmivel se lenne jobb, mint amit az USA csinál. Azért a szovjet és kínai kommunizmus máig valós dolog. Annyi hülyeséget amit a kommunizmus nevében tettek eme két országban, nem kívánok senkinek! Kell a kontroll nekik, én bár nem szeretem, hogy a jenkik megmondják mit tegyek, de arról van tapasztalatom, hogy a ruszki minta milyen lenne, a kínairól pedig olvastam eleget a kulturális forradalom kapcsán. Szóval, kösz nem.

Ráadásul tanulmányaim során emlékszem rá, hogy az amerikaiak mennyire nehezen dolgozták fel amikor egyes államok kiváltak az Unióból. Az USA történetének legnagyobb háborúja lett belőle. Ne akarjunk most ilyet!