[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Trump ünnepelt és "elaludt", mikor nyilvánvaló lett a tendencia, hogy neki billennek a "nagy" államok, de a Demokrata válságstáb nem aludt el: "fagyasztottak, órákig állt a számlálás, akkor döntötték el, hogy a -valószínűleg korábban kidolgozott forgatókönyv alapján- indul a "Szavazat-vissza-billentő-akció" Bidenek.
Ekkor kellett volna 4-5 Trump akció-csoportnak "helikopterre pattanni" és villámgyorsan válság-kezelni: ellenőrizni a helyszínen !
Nagy hiba volt.

Jut eszembe: a Trump számlálás, ellenőrzés, -egyebeire mit reagáltak a fogadó irodák? Valaki ? ? ?
...mert szerintem néhány bennfentes ( NEM ) kis mellékest akart keresni: azt tippelem, hogy az ods mutatja a valós helyzetet. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Pogány

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Trump ünnepelt és "elaludt", mikor nyilvánvaló lett a tendencia, hogy neki billennek a "nagy" államok, de a Demokrata válságstáb nem aludt el: "fagyasztottak, órákig állt a számlálás, akkor döntötték el, hogy a -valószínűleg korábban kidolgozott forgatókönyv alapján- indul a "Szavazat-vissza-billentő-akció" Bidenek.
Ekkor kellett volna 4-5 Trump akció-csoportnak "helikopterre pattanni" és villámgyorsan válság-kezelni: ellenőrizni a helyszínen !
Nagy hiba volt.

Jut eszembe: a Trump számlálás, ellenőrzés, -egyebeire mit reagáltak a fogadó irodák? Valaki ? ? ?
...mert szerintem néhány bennfentes ( NEM ) kis mellékest akart keresni: azt tippelem, hogy az ods mutatja a valós helyzetet. :cool:

Szegény emberke, aki feltett 5 milliót Trumpra most épp kitépi a haját szálanként, ha van neki :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 008

Guest
Ha véletlenül mégis a kriptaszökevény nyer remélem az utcára kihajtott ballib csőcselék elkezdi behajtani az ígéreteket. Ingyenpénz, garantált munka a kívánt pozícióban, ingyen lakás, iskola, egészségügy, szabad droghasználat feloszlatott rendőrségek. Hajrá, unleash hell! :p
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
"Nemtommméér", de szurkolok az 5 millájának, hogy nyerjen, még lehetséges,
Trump jó válságkezelő. Nagyon jó!

Folyamatosan azt csinálja, mióta USA elnök.
Ha nincs válság, csinál magának(és a világnak), csak hogy ne essen ki a rutinból.

De a fogadó srác nem egy évet öregszik az eredményig. :rolleyes:
Nyerjen! Nem irigylem tőle!


U.i:

Hullámzott a hírekre a piac, de mostanra kábé 10-15% esélye maradt.


:( :( :(

 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Szerintem ebben tévedsz de még mennyire,hogy a pénz a fontos számukra csak annyi a különbség van köztük és Trump között,hogy a demokraták ezt leöntötték egy cukor mázzal,de őket is ugyanazok az érdekek mozgatják mint Trumpékat.

Szerintem pedig neked nincs igazad.
Már csak azért se mert sose bizniszelni akartak, hanem demokráciázni.
Sose az volt az első, hogy hogyan csináljuk, hogy üzlet legyen, hanem mindig az volt az első, ki hogyan viselkedik.
És a demokratáknak csak akkor vagy jó fiú, csak akkor bizniszelnek veled, 1 ha úgy viselkedsz ahogy nekik tetszik, 2 ha szartig vagy lóvéval mint a Szaudiak, 3 ha zsidó vagy.
Na mi ebből a körből egyiknek se felelnénk meg a jövőben, és jönnének a hülyébbnél hülyébb elvárásaikkal, amiket az itteni NGO-k mondanak tollba nekik.
Jönnének a beképzel Andre Goodfriendek, és napi szinten bratyiznának az összes itteni ellenzékivel, utána szúrós szemmel osztanák az eszet.
Szóval a pénz.. sokadlagos prioritás.
Mert a sokéves tapasztalat ez, nem a wishful thinking.
Aztán hogy mennyire máz, mennyire cukormáz vagy bármilyen máz ez az egész az egy másik téma, de hogy a prioritásban ez lesz/volt az első nekik az nem kérdés.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem pedig neked nincs igazad.
Már csak azért se mert sose bizniszelni akartak, hanem demokráciázni.
Sose az volt az első, hogy hogyan csináljuk, hogy üzlet legyen, hanem mindig az volt az első, ki hogyan viselkedik.
És a demokratáknak csak akkor vagy jó fiú, csak akkor bizniszelnek veled, 1 ha úgy viselkedsz ahogy nekik tetszik, 2 ha szartig vagy lóvéval mint a Szaudiak, 3 ha zsidó vagy.
Na mi ebből a körből egyiknek se felelnénk meg a jövőben, és jönnének a hülyébbnél hülyébb elvárásaikkal, amiket az itteni NGO-k mondanak tollba nekik.
Jönnének a beképzel Andre Goodfriendek, és napi szinten bratyiznának az összes itteni ellenzékivel, utána szúrós szemmel osztanák az eszet.
Szóval a pénz.. sokadlagos prioritás.
Mert a sokéves tapasztalat ez, nem a wishful thinking.
Aztán hogy mennyire máz, mennyire cukormáz vagy bármilyen máz ez az egész az egy másik téma, de hogy a prioritásban ez lesz/volt az első nekik az nem kérdés.

Ok ez a te véleményed és mint mindenkiét a tiédet is tiszteletben tartom,azonban én teljesen máshogy látom ezt a dolgot,de nem vagyunk egyformák:) de az az alaptézis,hogy nem a politika csinálja a gazdaságot hanem a gazdaság csinálja a politikát szerintem Amerikára fokozottan igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: szarci1999

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 928
7 772
113
Balhé lesz.
16045054945855.png
Még nagyobb balhé lesz.
105.png
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and milagro

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Még nagyobb balhé lesz.
105.png

A többivel nem tudom mi van, de a Wisconsin-i számokkal kapcsolatban azt írták valahol, hogy a fenti számban nincsenek benne azok, akik a választás napján regisztráltak, ezért nagyobb a leadott szavazat, mint a regisztrált szavazó.Nem tudom mennyire reális, meg egyáltalán legális az, hogy a választás napján találja ki valaki, hogy szavazni akar. Megmondom őszintén, hogy én már nem tudom követni és egyre nagyobb a káosz.Nemhogy válaszok érkeznének, csak még több kérdés jön.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
W

Wilson

Guest
A többivel nem tudom mi van, de a Wisconsin-i számokkal kapcsolatban azt írták valahol, hogy a fenti számban nincsenek benne azok, akik a választás napján regisztráltak, ezért nagyobb a leadott szavazat, mint a regisztrált szavazó.Nem tudom mennyire reális, meg egyáltalán legális az, hogy a választás napján találja ki valaki, hogy szavazni akar. Megmondom őszintén, hogy én már nem tudom követni és egyre nagyobb a káosz.Nemhogy válaszok érkeznének, csak még több kérdés jön.

Majdnem minden államban mások a szabályok ezért van ekkora káosz.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 402
63 415
113
Az amerikai elnökök személye, karaktere, politikai üzenete a választás idején közel 90 százalékban belpolitikai kérdés.
A választók preferenciáiban csak kb 10 százalék szerepet játszik a külügyi faktor. Vagy még annyit se.
És ez tükröződik a jelöltek ígéreteiben és vállalásaiban is. A kampány során persze időnként eleresztettek egy-egy külpolitikai tematikájú frázist, ígéretet, vagy üzenetet, de valódi fajsúly nélkül.
A külföld meg persze csak erre ugrott, mint kőbe vésett, garantált vállalás.
Holott, egy Clinton-Trump, vagy egy Trump-Biden csörte az főképp az amerikai társadalom leképeződése és orientációja.
Minden más csak ezután jön.
A választások utáni berendezkedés, legyen az akár békés, akár polgárháborús-belviszályos, mindig az USA belpolitikai, egzisztenciális, morális és szociális erővonalai mentén alakul ki.
Ha ez megvan, csak azután kezd testet ölteni valamilyen külpolitikai irány.
Se a demokratákat, se a republikánusokat nem az érdekli, hogy hova tudják exportálni a demokráciákat, meg a megosztó deviáns, vagy progresszív ideológiákat, hanem, hogy odahaza a törvényhozásban, az igazságszolgáltatásban és a gazdaságban milyen arányban vannak az embereik.
Kié lesz odahaza a hatalom és a pénz.

Jellemző, hogy már most vannak, akik Angliában arról merengenek, hogy Biden győzelmével a Brexit után, az UK, mint európai politikai hídfőállás Párizzsal és Berlinnel szemben alább fog értékelődni.
Miközben még fel sem állt az új kormány, az új kongresszus, az új szenátus, az új lobbista kör és még azt se tudni, mi lesz a Covid, vagy a Brexit után.
 
W

Wilson

Guest
Trump bejelentette Hogy győztek Pennsylvania, Georgia, North Carolina és Michigan államokban
https://www.rt.com/usa/505637-michigan-pennsylvania-trump-claims/

Ez még azért is érdekes mert Trump nem régen azt írta a Twiteren,hogy magának követeli Pennsylvaniát, Georgiát és Észak-Karolinát, és még Michigant is.Emiatt megszólalt Ellen L Weintraub, az amerikai Szövetségi Választási Bizottság tagja aki azt mondta.

"Sose gondoltam volna, hogy ezt valaha magyaráznom kell, de a jelöltek nem "követelhetik" maguknak államokat"
 
W

Wilson

Guest
Közben az AP is kirakta,hogy Binden megnyerte Michigant is így már csak hat elektori szavazat kell neki a 270 szavazathoz.
 
W

Wilson

Guest
Trumpnak igazából nincs szüksége Michiganre, ha a másik hármat megszerzi, akkor elég neki Arizona vagy Nevada.

Arizonában minimális esélye van,hogy fordítson Nevadában szintén Binden vezet,bár nem sokkal de ott még hátra vannak a demokratikus párti területek szavazatainak számlálása.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
01:00-kor érkezik, azaz lassan Nevadából ~350.000 szavazat feldolgozása, ami jó eséllyel el is dönti ki nyer!!!
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
01:00-kor érkezik, azaz lassan Nevadából ~350.000 szavazat feldolgozása, ami jó eséllyel el is dönti ki nyer!!!
Benéztem, ET délben, azaz nálunk este 6kor várható, addig többi államot tartania kell Trumpnak és fordítania itt valahogy a levélszavazatokkal, nem lesz egyszerű menet...