[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Érdekes módon csak most örjöng Trump a levélszavazatok ellen 4 éve nem volt semmi baja veluk,amúgy ha annyi visszaélésre ad alkalmat miért nem kezdeményezték a republikánusok az egységesítését a megreformálását az 1864 óta érvényben lévő rendszernek volt rá négy évük.
Hát amúgy nagyon sokmindent kéne ott megreformálni abból amit 1864-ben meg előtte egy etappal összehánytak jogrendszer néven. Katasztrófa az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Legalabb itthon fogadnank el hogy Biden nyert. Maradjon a gond az amerikai szavazokon. Felesleges ez a sivalkodas, a baloldali fordulat az egesz vilagon elkerulhetetlen.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Jaj dehogy beszélünk mi ugyanarról!
Ezt gyorsan verd ki a fejedből!
Legfelsőbb bíróság?
Ahogy írtam, oda nem csak úgy "beugrik" az ember fia! (És vagy lánya)
Odáig nagyon sok fórum van ami keresztbe tehet.
Jó lenne ha megértenéd, odáig el kell jutni.

El kell és? Idő kell hozzá és? Mi a lényeg?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
...

Igen, szerintem is sok "lett" itt az outsider és szemellenzős libernyák.;)
...
Hát egy hónapja javítod itt a színvonalat mihez képest lett sok? Vagy azalatt az idő alatt felmérted a fórum teljes tagságát?

Most komolyan!
Mi a brantnak állsz belém?
Ha magra ismertél és teszem fel cseszteti az egódat, azzal nekem semmi dolgom.
Ha valami fehér lovag vagy aki az igazság bajnoka, azzal sincs dolgom.
A teljes tagságot nem mértem fel, olyan amilyen, rájuk is süt a nap velük sincs dolgom.
Én csak azokról beszéltem akik írnak is. ;)
És expressis verbis, tartom és vállalom is amit írtam.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Hmm, fincsi lesz a kovetkezo 10 ev...
Washington + Brusszel ellenunk.
Komcsi hulyek, dologtalanok, leszbikusok, pedofilok, migranssimogatok, stb teljes anarchia.
2022-ben valasztas nalunk, gyenge masfel ev mulva. Megnyeri Dobrev Klara, akar szavaznak ra akar nem. Teljes KO gazdadagilag, erkolcsileg. Netan meg meg is demokratizalnak minket, ukranok romanok viszik a fel orszagot, talan a Dunantul megmarad. Mozgalmas egy evtized lesz, de rohadjanak meg kibirjuk valahogy ezt is, mint az elozo 1100 evet.
Max atterunk az iszlamra, esetleg atmuttetjuk magunkat ha eloirjak.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Érdekes módon csak most örjöng Trump a levélszavazatok ellen 4 éve nem volt semmi baja veluk,amúgy ha annyi visszaélésre ad alkalmat miért nem kezdeményezték a republikánusok az egységesítését a megreformálását az 1864 óta érvényben lévő rendszernek volt rá négy évük.

nem olyan regen meg o is levelben szavazot, meg a csaladja is..van a netten rola bizonyitek.

az van hogy ez most a strategiaja a republikanusoknak, tudva hogy a demek sokat fognak levelbe szavazni, bemontak a szavazoiknakk hogy ne meg veletlenul semszavazonak levelben, aztan meg az amcsi posta ( nagy republikanos donor a nagyfonok) nem kezbesiti a leveleket idoben..igy azok nem ernek semmit a republikanusok szerint...szoval az amcsi posta bojkotalja a leveles szavazast, ami miatt remelem a nagyokosok ott bortonbe fognak menni.

ezen folyik most a vita.
a repek modnjak hogy nem jatszanak azok a szavazatok mert nem ertek oda.
a demek meg kerik hogy minden szavazatot meg kell szamolni (teljesen jogosan).

a birosag meg mondta hogy tesek csak megszamolni oket...azok jonnek most be es a katonai szavazatok..

a trampli meg irt a twiterren, kovetelve hogy ez meg az az neki kell hogy mennyen, mert ha nem akor csalas es igy folbaszta mind2 tabor szavzoit..

elindultak a tuntetesek.. a rendorseg meg kaszliz be sorba mindenkit, ezeket is amazokat is..

es most trampli jatsza a szegeny artatlan gyereket, pedig o kavarta be a szart egeszen.

tudom hogy nem tetszik soknak amit irok de ez van.

a kerdesedre az a valasz, hogy ha nem lenne elektori szavazat, akor a demek 2016 meg most is gyoztek volna gond nelkul, ez tartja a republikanusokat a jatekba, esukbe sincs valtoztatni.

pedig az lenne az igazi demokracia.

ki kap tobb szavazatot az a gyoztes es cao...

nem szarakodas itt, meg birosag meg stb..

lassan olyan gyulelet lesz a 2 tabor kozzt, hogy az amcsi polgarhaboru ami anno volt gyerekjatek lesz...

amugy georgiaban fogy a tramp elonye 0.2% csak
 
  • Tetszik
Reactions: Avtomat

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33
Legalabb itthon fogadnank el hogy Biden nyert. Maradjon a gond az amerikai szavazokon. Felesleges ez a sivalkodas, a baloldali fordulat az egesz vilagon elkerulhetetlen.
Sanders az tényleg baloldali lett volna, ha jelölték. Sajnos elbuktatták. A többi jelölt a Wall Street embere, a tőke embere, az pedig nem baloldaliság, sőt...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Hmm, fincsi lesz a kovetkezo 10 ev...
Washington + Brusszel ellenunk.
Komcsi hulyek, dologtalanok, leszbikusok, pedofilok, migranssimogatok, stb teljes anarchia.
2022-ben valasztas nalunk, gyenge masfel ev mulva. Megnyeri Dobrev Klara, akar szavaznak ra akar nem. Teljes KO gazdadagilag, erkolcsileg. Netan meg meg is demokratizalnak minket, ukranok romanok viszik a fel orszagot, talan a Dunantul megmarad. Mozgalmas egy evtized lesz, de rohadjanak meg kibirjuk valahogy ezt is, mint az elozo 1100 evet.
Max atterunk az iszlamra, esetleg atmuttetjuk magunkat ha eloirjak.

hat ha magyarorszag valasztasa brusselben vagy amerikaba dol el az eleg nagy hulyeseg kellene hogy legyen.

gyerunk mar. lehet besegitenek, de a nep szavaz akor is...

nagyon lenezitek sajat orszagotokat.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Nem fognak. Az államnak mennie kell tovább és inkább benyelik, főleg, hogy ugyanazok a körök vannak mindkét párt mögött és most más irányt akarnak.
"kicsi az időablak bele kell férni" . Trump nem akar beleférni így mennie kell. A nép nem számít, nem értük van az ország.
Trump 4 éve elbukta ezt a választást, mert szembe ment a nagyokkal. :(

Az lenne a szép ha sikerülne áttörnie ezt a falat. Ha nem Kennedyzik meg, akkor lehet, hogy takarítást fog tartani.

:D:D:D
Mondanám, hogy vicces, de mivel nagyanyám hasonlóképpen viselkedett anno így pontosan tisztában vagyok vele, ez a pali csöcs a világnak.
Ez az igazság.
Hogy milyen volt, lehetett régen, az már nem oszt nem szoroz.
Sehol, semmilyen munkára, pozícióba nem lenne alkalmas a demenciája miatt, de amerikai elnöknek igen.
Igen??:eek:
Wtf?? :eek:

A politika világában mikor volt akárcsak annyi személyi vagy szakmai elvárás mint egy vécés néni esetében? :rolleyes::rolleyes:
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 935
7 808
113
miért nem kezdeményezték a republikánusok az egységesítését a megreformálását az 1864 óta érvényben lévő rendszernek volt rá négy évük.
Elektronikusat kellett volna bevezetni, ez az egész papíros-postás játék tiszta középkor.
Ami azt illeti itthon is lehetne, van ügyfélkapu, okmányirodában adják ki a logint így egyértelműen azonosít, ott lehetne szavazni mindenféléről, nem csak pártokról. Digitális állam.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Legalabb itthon fogadnank el hogy Biden nyert. Maradjon a gond az amerikai szavazokon. Felesleges ez a sivalkodas, a baloldali fordulat az egesz vilagon elkerulhetetlen.
En meg emlekszem az indulokra, tok jo volt gyerekkent a cucializmus.
Csak az a baj hogy a sok semmirevalo csocselek hobbikommunista dolgozni nem, csak fuvezni akar. Ehh, kene egypar gulag a maskent gondolkodoknak, akkor legalabb valaki dolgozna.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and tonyo
T

Törölt tag 467

Guest
Ezt írtam?
Ezt?
Vagy szövegértelmezési problémáid vannak?
Ha vannak nem gond, csak tudjam, mert akkor megpróbálok másképp fogalmazni.
...

Igen, szerintem is sok lett itt az outsider és szemellenzős libernyák.;)
...
(I'm waiting for the ban:p:D:rolleyes:)
Szerintem felreertesz valamit.
Soha senkit nem tiltottak ki azert mert jobbos, balos, vagy, ahogy te irod, linernyak.
Azert jar a ban, ha ezt kontextuson kivul, es allandoan nyomja az erintett.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Legalabb itthon fogadnank el hogy Biden nyert. Maradjon a gond az amerikai szavazokon. Felesleges ez a sivalkodas, a baloldali fordulat az egesz vilagon elkerulhetetlen.

Csak ez nem így megy, mert az USA egy szuperhatalom, akiknek a világ minden pontjára van befolyásuk.Nem mindegy, hogy merre ránt az USA magával.Nekünk magyaroknak végképp nem mindegy, hiszen NATO-tagok vagyunk például.Egyáltalán nem mindegy, hogy több háborút indít az USA vagy inkább befejezi őket. Téged ez nem érint, mert soha a büdös életben nem fognál fegyvert az országért, valószínűleg azért se ahol most kínlódsz.De az te vagy.
Az sem mindegy, hogy forradalmakkal váltanak nálunk kormányt kívülről fizetve vagy választásokon.Nem vagyok kormánypárti, de azért van egy határ amit nem lépnék át.Már csak azért se, mert a kutyának se hiányzik, hogy a baloldaliak kerüljenek itthon hatalomra.
Ukrajnán is láttuk, hogy a demokraták mire képesek, ha nagyon elszántak.Az kell neked?*

Egyébként milyen baloldali fordulatról beszélsz?
Tőlünk nyugatra minden baloldali és az ottaniaknak nem nagyon ízlik.Ott pont az érik, hogy elpattan a húr és úgy átmennek a jobboldalra, hogy a fal adja a másikat.Pont akkor várod a balos fordulatot, amikor lassan jön a leszállóág?

*Itt fontos megjegyezni, hogy Venezuelában Trump is kinevezte Guánót csak nem ízlett a venezuelaiaknak, szóval ott nem lett majdan.Egy demokrata vezetés nem állt volna meg ott, Trump megállt.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Szerintem felreertesz valamit.
Soha senkit nem tiltottak ki azert mert jobbos, balos, vagy, ahogy te irod, linernyak.
Azert jar a ban, ha ezt kontextuson kivul, es allandoan nyomja az erintett.
Nem értettem félre.
És nem nyomom állandóan.
És csak úgy ukmukfukk nem "találok" meg magamnak senkit, hogy osszam az eszet.;)
Már ha érted az iróniát.
De így már nevezhetjük szarkazmusnak is. :rolleyes:
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 442
113
Legalabb itthon fogadnank el hogy Biden nyert. Maradjon a gond az amerikai szavazokon. Felesleges ez a sivalkodas, a baloldali fordulat az egesz vilagon elkerulhetetlen.
Biden mióta baloldali? Amúgy meg csak a hülye nem látja, hogy ő is csak azért lett elnök, hogy 2 év múlva beszámíthatatlan szenilisként lemondtassák aztán jöhet az alelnök csajszi (akit hol négernek hol meg indiánnak akarnak eladni). A demokratákkal nem az a gond, hogy baloldaliak (bár én ebben is kételkedem), hanem, hogy iszonyatosan, pofátlanúl hazugok, álszentek, miközben az országuk belső rendjét i képesek felforgatni a politikai haszonszerzés végett, és a sok 2 IQ-s meg beszopja.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Nem értettem félre.
És nem nyomom állandóan.
És csak úgy ukmukfukk nem "találok" meg magamnak senkit, hogy osszam az eszet.;)
Már ha érted az iróniát.
De így már nevezhetjük szarkazmusnak is. :rolleyes:
Nem mondtam, hogy nyomod. Ha nyomnád, már bannoltak volna, bár biztpol topicban szerintem bármit elnéznek, inkább a technikai topicok telehányása miatt bannolnak (szerintem helyesen).
Most nézem, hogy telefonról érdekes a helyesírásom. :-D
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Biden mióta baloldali? Amúgy meg csak a hülye nem látja, hogy ő is csak azért lett elnök, hogy 2 év múlva beszámíthatatlan szenilisként lemondtassák aztán jöhet az alelnök csajszi (akit hol négernek hol meg indiánnak akarnak eladni). A demokratákkal nem az a gond, hogy baloldaliak (bár én ebben is kételkedem), hanem, hogy iszonyatosan, pofátlanúl hazugok, álszentek, miközben az országuk belső rendjét i képesek felforgatni a politikai haszonszerzés végett, és a sok 2 IQ-s meg beszopja.

A demokratáknak ha van eszük, akkor Bident addig tartják hatalomban, ameddig csak lehet.Sőt, talán egy plusz ciklusra is el kellene indítani és csak utána a Harrist.
Így ugyanis nem 8 évig, hanem 16-ra szereznék meg az országot.Feltéve, hogy a republikánusok lesznek szívesek olyat indítani elnökjelöltként, aki közelében nincs Trumpnak semmiben.Persze az egész csak akkor működik, ha valahogy képesek szinten tartani Biden mentális állapotát.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány