[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 010
23 277
113
⁉️⁉️
Az amerikai média azt írja, hogy a texasi hatóságok fontolgatják az Egyesült Államoktól való elszakadás lehetőségét a migrációs válsággal összefüggésben.

A kilépés lehetőségét az állam alkotmánya szentesíti, mert a szövetségi hatóságok nem tudják és nem is akarják megvédeni a régiót a migránsok "inváziójától".

Florida és számos más amerikai állam csatlakozhat egy politikai unióhoz Texasszal
⁉️⁉️
decemberben megmondtam .. :rolleyes:
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Hawaii (hawaii nyelven: Mokuʻāina o Hawaiʻi),[2] az Amerikai Egyesült Államok egyik exklávé tagállama. (A másik Alaszka.) Az 50. tagállam, 1959. augusztus 21-e óta. Földrajzilag elkülönül az ország törzsterületétől, de még az amerikai kontinenstől is, és lényegében egy Polinéziához (Óceánia) tartozó szigetcsoport a Csendes-óceánon. Fővárosa és egyben legnagyobb települése Honolulu.

Az Kuba volt, Hawaii egy független királyság volt.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hawaiian_Kingdom

1959 aug 21én annektálták.

A zusa hawait 1898-ban annektálta. 1959-ben a tagállami státuszt kapta meg (a fentebb említett alaszkával együtt, amit szintén sokkal hamarabb szerzett meg).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
A zusa hawait 1898-ban annektálta. 1959-ben a tagállami státuszt kapta meg (a fentebb említett alaszkával együtt, amit szintén sokkal hamarabb szerzett meg).
Hawaii (hawaii nyelven: Mokuʻāina o Hawaiʻi),[2] az Amerikai Egyesült Államok egyik exklávé tagállama. (A másik Alaszka.) Az 50. tagállam, 1959. augusztus 21-e óta. Földrajzilag elkülönül az ország törzsterületétől, de még az amerikai kontinenstől is, és lényegében egy Polinéziához (Óceánia) tartozó szigetcsoport a Csendes-óceánon. Fővárosa és egyben legnagyobb települése Honolulu.
Annektálás (lat. annexio), valamely államnak más állammal való egyesítése, más államba való bekebelezése. A bekebelezés által a bekebelezett állam elenyészik, önálló népjogi jogalanyisága megszünik, de nemzetközi jogai és kötelességei ezáltal meg nem szünnek, hanem amennyiben fennállásuk lehetséges és az uj viszonyok között is kivánatos, átmennek az államra, amelybe a bekebelezés történik.

Meddig akarsz még a faszerdőben tátott szájjal szaladgálni?
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and fip7

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 768
113
Kris Krisstoferson lájkolja a bulit

 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
Nem értem ezt a Texas dolgot.

Odáig még csak-csak megvan, hogy a demokratáknak jó a bevándorlás. Bár az is furcsa, hogy miért, hiszen az illegális bevándorlók mégis hogy szavazhatnak?

Azt is értem, hogy a szövetségiek hatásköre. Azt is értem, hogy a szövetségi kormányzat nem akar pénzt költeni rá.

De hogy miért gyengítik direkt a saját határvédelmüket, azt nem értem. Inkább örülniük kellene Texasnak, hogy pénzt költött erre.

Miért tesznek nekik direkt keresztbe?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 557
113
Nem értem ezt a Texas dolgot.

Odáig még csak-csak megvan, hogy a demokratáknak jó a bevándorlás. Bár az is furcsa, hogy miért, hiszen az illegális bevándorlók mégis hogy szavazhatnak?

Azt is értem, hogy a szövetségiek hatásköre. Azt is értem, hogy a szövetségi kormányzat nem akar pénzt költeni rá.

De hogy miért gyengítik direkt a saját határvédelmüket, azt nem értem. Inkább örülniük kellene Texasnak, hogy pénzt költött erre.

Miért tesznek nekik direkt keresztbe?
Hogy ne vesszen el a szavazó táboruk. Tudod akik élesben sosem tapasztalták, woke egyetemet végzett vagy gazdag barmok jóságos cselekedetnek tartják a szerencsétlenek befogadását. Aztán majd ha pofán bassza őket a valóság akkor fel lesznek háborodva.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 872
27 446
113
Nem értem ezt a Texas dolgot.

Odáig még csak-csak megvan, hogy a demokratáknak jó a bevándorlás. Bár az is furcsa, hogy miért, hiszen az illegális bevándorlók mégis hogy szavazhatnak?

Azt is értem, hogy a szövetségiek hatásköre. Azt is értem, hogy a szövetségi kormányzat nem akar pénzt költeni rá.

De hogy miért gyengítik direkt a saját határvédelmüket, azt nem értem. Inkább örülniük kellene Texasnak, hogy pénzt költött erre.

Miért tesznek nekik direkt keresztbe?
Elméletileg nem szavazhatnak. De mivel papírokat kérni a szavazásnál náci dolog, azért mégis sikerül néha. (Egy ismerőst anno megkörnyékeztek, h fehér vagy, férfi, angolul is tudsz, tudjuk, hogy nem vagy állampolgár, de hidd el, nem lenne gond, nem tűnne fel senkinek. Mindkét párt részéről megkörnyékezték. F*ck yeah, demokrácia, jogállam stb.)
Továbbá nem is az a lényeg, h a bevándorlók szavazhatnak-e, hanem a demokraták már beetették a választóikat, h csak az a jó eNber, aki beengedi őket. Aztán néhány év, és kapjanak papírokat is.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Hawaii (hawaii nyelven: Mokuʻāina o Hawaiʻi),[2] az Amerikai Egyesült Államok egyik exklávé tagállama. (A másik Alaszka.) Az 50. tagállam, 1959. augusztus 21-e óta. Földrajzilag elkülönül az ország törzsterületétől, de még az amerikai kontinenstől is, és lényegében egy Polinéziához (Óceánia) tartozó szigetcsoport a Csendes-óceánon. Fővárosa és egyben legnagyobb települése Honolulu.
Annektálás (lat. annexio), valamely államnak más állammal való egyesítése, más államba való bekebelezése. A bekebelezés által a bekebelezett állam elenyészik, önálló népjogi jogalanyisága megszünik, de nemzetközi jogai és kötelességei ezáltal meg nem szünnek, hanem amennyiben fennállásuk lehetséges és az uj viszonyok között is kivánatos, átmennek az államra, amelybe a bekebelezés történik.

Meddig akarsz még a faszerdőben tátott szájjal szaladgálni?

Pedig jó helyen kerested, a wikin is ott van, a "történelme" fejezet, "a függetlenség elvesztése" alfejezetig kellett volna olvasni, (akár a homoerotikus személyeskedés helyett)

" A szigetcsoportot végül 1898-ban annektálta az Egyesült Államok és 1900-ban tengerentúli terület státuszt kapott Hawaii Terület néven William McKinley elnöksége alatt.[17] A terület lakói adóztak a központi kormányzatnak, de nem rendelkeztek szavazati joggal az amerikai választásokon."
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
Pedig jó helyen kerested, a wikin is ott van, a "történelme" fejezet, "a függetlenség elvesztése" alfejezetig kellett volna olvasni, (akár a homoerotikus személyeskedés helyett)

" A szigetcsoportot végül 1898-ban annektálta az Egyesült Államok és 1900-ban tengerentúli terület státuszt kapott Hawaii Terület néven William McKinley elnöksége alatt.[17] A terület lakói adóztak a központi kormányzatnak, de nem rendelkeztek szavazati joggal az amerikai választásokon."
Játék a szavakkal. Ilyen alapon Afganisztánt és Irakot is annektálta, csak nem sikerült tengerentúli státuszt adni neki meg cirka hatvan évig megszállva tartania, hogy utána , népszavazás után az ötvenegyedik ill. ötvenkettedik államaként magába olvassza.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Nem értem ezt a Texas dolgot.

Odáig még csak-csak megvan, hogy a demokratáknak jó a bevándorlás. Bár az is furcsa, hogy miért, hiszen az illegális bevándorlók mégis hogy szavazhatnak?

Azt is értem, hogy a szövetségiek hatásköre. Azt is értem, hogy a szövetségi kormányzat nem akar pénzt költeni rá.

De hogy miért gyengítik direkt a saját határvédelmüket, azt nem értem. Inkább örülniük kellene Texasnak, hogy pénzt költött erre.

Miért tesznek nekik direkt keresztbe?
Mert nem direkt szavazás van hanem elektorok. És az illegálisak is beleszámítanak a népszámlálásba, több elektor és szenátusi helyet adnak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 872
27 446
113
Érdekes! A magyar média hallgat az amerikai történésekről!
Ahogy egy ismerősnek említettem, az osztrák média a francia meg belga parasztlázadásról nem tud. A magyar a németországi gyilkosságokról meg a texasi balhéról. A német pedig az Il-76 baleseti helyszíni felvételekről nem tud (főleg a hullákról).
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 375
113
Nem értem ezt a Texas dolgot.

Odáig még csak-csak megvan, hogy a demokratáknak jó a bevándorlás. Bár az is furcsa, hogy miért, hiszen az illegális bevándorlók mégis hogy szavazhatnak?

Mivel a demokraták miatt (akik szerint ez rasszizmus) sok helyen tilos igazolványt kérni a szavazóktól... még az is lehet, hogy sikerül szavazniuk. Ehhez csak valahogy fel kell iratkozniuk a szavazói névjegyzékbe. Vagy kamu néven szavazni.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
Mivel a demokraták miatt (akik szerint ez rasszizmus) sok helyen tilos igazolványt kérni a szavazóktól... még az is lehet, hogy sikerül szavazniuk. Ehhez csak valahogy fel kell iratkozniuk a szavazói névjegyzékbe. Vagy kamu néven szavazni.
Erről most ez jutott eszembe: kis hazugság, nagy hazugság, demokrácia. Jó volt fiatalnak és naívnak lenni, hinni benne. :(

Kicsit utána olvastam, 35 államban kérnek igazolvány-féleséget, a többiben mindenféle furcsa módokon bohóckodnak.

Az az érzésem, hogy lemaradnak, a társadalmi berendezkedés, amely korábban segítette a felemelkedést kezd visszájára fordulni és most már gátolja a fejlődést.

Ez az egész hercehurca az emberek azonosításával annyira felesleges. Nem attól leszek szabad, hogy nincs igazolványom. Főleg úgy nem, hogy mindenkinek a zsebében ott van a teljesen egyedien azonosítható mobil.

Beszédes ez a térkép:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
nXRb-wZ52Eg.jpg