Elso heten alairta, de majdnem 9 honapba telt elerni, hogy legyen is belole valami. Ha jol szamolom akkor a hatralevo eveibe meg 3 kivansag eppen belefer.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Elso heten alairta, de majdnem 9 honapba telt elerni, hogy legyen is belole valami. Ha jol szamolom akkor a hatralevo eveibe meg 3 kivansag eppen belefer.
Többek között kifejtette hogy szerinte az USA elvesztette azt a képességét hogy gyorsan és reális áron fejlesszen ki fegyver rendszereket.
Nem merte kimondani, hogy ha nem lopnák szét jobb lenne. Ja USA-ban nincs korrupció, csak lobby. Akkor az nem is lopás, csak drága.Szerinte a védelmi iparágban dolgozó vállalatoknak vissza kell nézniük a történelemben és meg kell találniuk, hogy az - akkori mércével mért - rendkívül összetett problémákat milyen módon sikerült gyorsan és hatékonyan megoldani.
Mire fejlesszen mikor mindenbe előrébb jár?
Mert holnap nem lehet felülni a tegnapi sikerre. Különösen nem a védelmi iparban.Mire fejlesszen mikor mindenbe előrébb jár?
Tanulságos szavak John Hyten tábornok szájából (ő a Strategic Command parancsnoka) Air Force Association konferenciáján.
http://www.thedrive.com/the-war-zon...the-head-of-u-s-strategic-command-up-at-night
Többek között kifejtette hogy szerinte az USA elvesztette azt a képességét hogy gyorsan és reális áron fejlesszen ki fegyver rendszereket.
Egyik példának a Minuteman rakéta rendszert hozta.
Mint mondja, annak idején - 60-as évek - a teljes rendszer megtervezése, 800 Minuteman rakéta telepítése (beleértve a command-control rendszert is) mai áron számolva 17 milliárd USD volt.
Napjainkban u.ennek a rendszernek a felújítása előreláthatólag 12-17 évig fog tartani és 84 milliárd USD-ba fog kerülni úgy, hogy fele annyi rakéta lesz, a meglévő silókat fogják használni és nincs benne az árban a command-control rendszer felújítása.
Hozott példát a repülő eszközök beszerzése kapcsán is.
Ahogy elmondta anno a teljes KC-135 programot 3 év alatt lezavarták (1954-57), napjainkban a KC-46-nak csak a kiválasztási procedúrája 10 évig tartott és az új tanker még most sincs kész, ráadásul a program technikai nehézségek miatt csúszik.
A gond szerinte az hogy pl. a KC-46 egyáltalán nem egy létező légijármű és jelentősen eltér a már régóta kidolgozott KC-767-től amelyet az Olaszok és a Japánok használnak utántöltőnek. A B-767-es egy olyan gép volt amelynek fejlesztését már teljes egészében kifizették. Ehelyett a KC-46 a B-767-200ER törzsét a 767-300F szárnyát, futóművét, rakományajtaját és padlóját ötvözi a 767-400-as szárnyával, plusz a B-787-es digitális repülésvezérlő rendszerét vették át.
Az egészhez hozzátesznek egy "hatodik generációs" fly-by-wire távvezérlésű boom-ot.
Létrejött tehát egy olyan rendszer amelynek az alrendszerei évtizedek óta léteznek - kivéve a boom - , de a KC-46A formában még soha nem léteztek ...
Az KC-X verseny tanulsága az hogy az USAF valószínűleg messze jobban járt volna a már kifejlesztett és bizonyított KC-767-el, és ha kihagyják az összes olyan újítást mint a távirányítású boom hogy magát a kész rendszert a lehető leg olcsóbban, minimális működési kockázattal és gyorsana kapja meg az ország.
Persze, a KC-767 kissé kisebb hatótávolsággal rendelkezik mint a KC-46, vagy valamennyivel hosszabb kifutópályára van szüksége, de ha olcsóbb és gyorsabban lesz meg és még megbízhatóbb is, akkor - mint mondja - kit érdekel ez?
Szerinte az amerikai repülőgépipar utat tévesztett. Szerinte egy a boom csak egy boom lehet. Csak azért, mert új technológiát alkalmaznak valamire, nem jelenti azt, hogy az előnyös vagy költséghatékony is egyben.
Szerinte a védelmi iparágban dolgozó vállalatoknak vissza kell nézniük a történelemben és meg kell találniuk, hogy az - akkori mércével mért - rendkívül összetett problémákat milyen módon sikerült gyorsan és hatékonyan megoldani.
Finnországban még a hangtompító is legális, mégsem mészárolnak.A szabad fegyverviselés újabb áldozata. Aki ma Magyarországon ilyet akar az az én szememben nem jobb az elkövetőnél, se erkölcsileg se értelmileg.
és Amerikában?Finnországban még a hangtompító is legális, mégsem mészárolnak.
Szóval ez failed.
A szabad fegyverviselés újabb áldozata. Aki ma Magyarországon ilyet akar az az én szememben nem jobb az elkövetőnél, se erkölcsileg se értelmileg.
Az érdekes, hogy 10 fegyvert találtak mellette és azt egyedül vitte fel.no katonai háttér, senki tudott a fegyverekről, stb...
valami azt súgja, ez sem egyszerűen úgy van, ahogy mondják/előadják. Jártam azokban a hotelokban és kaszinókban, ott azért akadt jópár fémdetektor, pont amiatt, hogy azért olyan egyszerűen ne lehessen megvirtolni egy-egy kaszinót... Szóval nekem kicsit furcsa ez az egész