[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Íme egy érdekes tömegközlekedési hír az amerikai választásról
"A választók 58%-a mondott igent a 7,1 milliárd dolláros (2158 milliárd forint) tömegközlekedés-fejlesztési programra, melynek fedezete az ingatlanadó 4%-os emelése. A választók tehát nem pusztán a közlekedésfejlesztésre mondtak igent, hanem arra is: hajlandóak-e többet is fizetni érte. Egy átlagos austini lakóingatlan tulajdonosa évi 284 dollárral (88 ezer forint) fizet majd több ingatlanadót, hogy megépüljön az új villamoshálózat."
https://mandiner.hu/cikk/20201105_ime_egy_erdekes_tomegkozlekedesi_hir_az_amerikai_valasztasrol
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Hmm, érdekes.
Amikor az szadeszről leírom hogy egy aljadék párt volt, mert leírom a valót, akkor ezt itt valaki annyira a szívére veszi, hogy jelenti és törlésre kerül.
Hmm, érdekes.
No kíváncsi vagyok bannolnak is ezért?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Hont András:
„Tisztelt amerikai választási szervek! Én csak egy tényezőre hívnám föl becses figyelmüket: sem Donald Trump, sem Joe Biden nem fiatalember. Úgyhogy szerintem nem árt, ha igyekeznek."
(...)
"Idestova 24 órája várjuk, hogy Nevadából, azon belül is Las Vegasból befussanak a végleges eredmények. Az a kérésem, hogy vegyék úgy, mintha a póker vagy a rulett nyereményeit kéne összesíteni. Gyerünk, biztos menni fog." :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Hmm, érdekes.
Amikor az szadeszről leírom hogy egy aljadék párt volt, mert leírom a valót, akkor ezt itt valaki annyira a szívére veszi, hogy jelenti és törlésre kerül.
Hmm, érdekes.
No kíváncsi vagyok bannolnak is ezért?
Az adminok is olvassák a fórumot és ha olyat látnak ami nem tetszik akkor törlik, nem kell ehhez jelentenie senkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ha behúzná levélszavazatokkal, na azt hívják csalásnak.

A szavazat számlálást külföldi megfigyelők jelenlétében teszik, nem valószínű hogy egy rendszerszintű csalást el tudnának sumákolni. Egyszerűen a demokrata szavazók nem mutattattak akkora hajlandóságot személyesen szavazni mint a republikánusok. Nem véletlenül jelentette be olyan elhamarkodottan trump a győzelmét, mindenki tudta hogy a levélszavazatok nem az ő javára szólnak majd. Bernie még azt is előre elmondta hogy mi fog történni, trump megtámadja a szavazást jogilag stb...
Itt már nincs komoly esélye a trumpnak sőt szinte semmi, ezt a választást elbukta. Hiába fog vergődni a jogi úton senki nem akarja majd a demokráciájuk alapját megkérdőjelezni, a republikánusok fellélegezhetnek és végre őszintébben nyilatkoznak majd trumpról.
Gyakorlatilag az egyetlen érdekes dolog az lehet ha a trumpista keménymag tüntetésekbe kezd vagy fegyveresen akarnak érvényt szerezni az akaratuknak. Az előbbi valószínű utóbbi nem nagyon.
Én egy kicsit sajnálom mert néztem volna ahogy a két oldal az utcán veri egymást.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and beta

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Az adminok is olvassák a fórumot és ha olyat látnak ami nem tetszik akkor törlik, nem kell ehhez jelentenie senkinek.
Ha azt akarnád írni vagyis mondani, hogy valakinek ez a munkája, és ezért kapja a fizetését, hogy kezében egy radírral itt olvasgasson egész nap, én megeszem a kalapom. De még a tiédet is!
Mert ha nem ez a munkája, és nem ezért kapja a fizetését akkor tuti nem olvassa el ezt a könyvnyi bejegyzést ami megszületik.
És akkor nem is tudhatja.
Egyébként úgy tudtam, hogy nem a jelzőért, hanem a cselekvésre, vagy a cselekvésre buzdításért jár bármilyen bünti.
Mert hogy nem szeretem a síró rívó - jelzők - libernyákokat az egy dolog. De senkinek nem mondom, hogy rúgjuk szét a gyenge seggüket - mint cselekmény.
Mert az garázdaság lenne.
Szóval ez csak önkéntes és túlbuzgó "okoskodás" valakinek aki most vakargatja fejét, hogy az egójára miként is ha ez a kis szösszenetem. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Másik remek elemzés:
Ki az amerikai elnökválasztás igazi győztese és vesztese?
"Joe Biden kampányteljesítménye döbbenetesen gyenge. Csak televízióreklámokra kétszer annyit költött, mint ellenfele. Hiába. Ha nincs levélszavazás, valószínűleg veszít."
(...)
"Donald Trump Covid-stratégiája eleinte puha és zavaros volt – vélhetően azért, mert elsősorban gazdasági kockázatot látott benne, és kezdetben alábecsülte az egészségügyi veszélyt."
(...)
"Trump élete egyfelől a megvalósult „amerikai álom". Azt a fajta gazdasági sikert testesíti meg, amire ott a legtöbben vágynak. Trump azonban a politikai osztály, az adminisztratív elit vonatkozásában egy kívülálló, aki nem beszéli a nyelvüket, és vállaltan nem osztozik az értékrendjükben sem. Az establishment a nulladik órától felismerte benne az ellenséget. Elképesztő statisztikai adat például, hogy elnöksége során a róla készült médiatudósítások, riportok több mint 90%-a volt negatív hangvételű, ellenséges. Ez egyetlen amerikai elnökkel sem fordult korábban elő. A nagy techcégek cenzúrázzák az üzeneteit, ami ugyancsak precedens nélküli."
https://www.origo.hu/nagyvilag/2020...sztas-igazi-gyoztese-es-vesztese-interju.html
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Ha azt akarnád írni vagyis mondani, hogy valakinek ez a munkája, és ezért kapja a fizetését, hogy kezében egy radírral itt olvasgasson egész nap, én megeszem a kalapom. De még a tiédet is!
Mert ha nem ez a munkája, és nem ezért kapja a fizetését akkor tuti nem olvassa el ezt a könyvnyi bejegyzést ami megszületik.
És akkor nem is tudhatja.
Egyébként úgy tudtam, hogy nem a jelzőért, hanem a cselekvésre, vagy a cselekvésre buzdításért jár bármilyen bünti.
Mert hogy nem szeretem a síró rívó - jelzők - libernyákokat az egy dolog. De senkinek nem mondom, hogy rúgjuk szét a gyenge seggüket - mint cselekmény.
Mert az garázdaság lenne.
Szóval ez csak önkéntes és túlbuzgó "okoskodás" valakinek aki most vakargatja fejét, hogy az egójára miként is ha ez a kis szösszenetem. ;)
A legtöbb admin nem szereti a belpolitikát a nem arról szóló fórumokban. És nem csak szimplán ők is olvassák az őket érdeklő témákat és szoktak is hozzászólni, Mackensen pont írt is pár hozzászólással feljebb.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
A szavazat számlálást külföldi megfigyelők jelenlétében teszik, nem valószínű hogy egy rendszerszintű csalást el tudnának sumákolni. Egyszerűen a demokrata szavazók nem mutattattak akkora hajlandóságot személyesen szavazni mint a republikánusok. Nem véletlenül jelentette be olyan elhamarkodottan trump a győzelmét, mindenki tudta hogy a levélszavazatok nem az ő javára szólnak majd. Bernie még azt is előre elmondta hogy mi fog történni, trump megtámadja a szavazást jogilag stb...
Itt már nincs komoly esélye a trumpnak sőt szinte semmi, ezt a választást elbukta. Hiába fog vergődni a jogi úton senki nem akarja majd a demokráciájuk alapját megkérdőjelezni, a republikánusok fellélegezhetnek és végre őszintébben nyilatkoznak majd trumpról.
Gyakorlatilag az egyetlen érdekes dolog az lehet ha a trumpista keménymag tüntetésekbe kezd vagy fegyveresen akarnak érvényt szerezni az akaratuknak. Az előbbi valószínű utóbbi nem nagyon.
Én egy kicsit sajnálom mert néztem volna ahogy a két oldal az utcán veri egymást.
Ez hülyeség. Mi az hogy tudta? A közvéleménykutatók se tudták, helló! Mi az, hogy nincs esélye egy BLM csürhe tombolás és klassz kis gazdasági teljesítmény után egy demens idiótával szemben? Le volt gáyrtva több milla szavazat Bidenre, csak oda kellett vinni, így az Order 66re leállították a szavazást. A csalásban a helyi polgármester, a rendőrség és mindenki segédkezett. Máshogy ezt így nem lehetett volna lebonyolítani. Ez fog most kiborulni a biliből ...

Nem a számlálás az, hanem amikor 197 éves emberek is szavaznak úgy, hogy már vagy 5x leszavaztak különböző megyékben és nem bukott ki. Meg amikor hirtelen levélszavazatokból ott, ahol piros minden elővarázsolnak (elővarázsolódik) 150k és fordít Biden. Nem a számlálás a gond, hanem a dupla szavazás vagy a nem adott személy által szavazás úgy, hogy aki nem kérte, annak is kiküldtek levélszavazatot. Ez akkora csalás, hogy tuti bukás lesz, mert nem Napoleon szintű arcok, hanem George Floydok műanyag másolatok bonyolították le.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 641
113
Ez hülyeség. Mi az hogy tudta? A közvéleménykutatók se tudták, helló! Mi az, hogy nincs esélye egy BLM csürhe tombolás és klassz kis gazdasági teljesítmény után egy demens idiótával szemben? Le volt gáyrtva több milla szavazat Bidenre, csak oda kellett vinni, így az Order 66re leállították a szavazást. A csalásban a helyi polgármester, a rendőrség és mindenki segédkezett. Máshogy ezt így nem lehetett volna lebonyolítani. Ez fog most kiborulni a biliből ...

Nem a számlálás az, hanem amikor 197 éves emberek is szavaznak úgy, hogy már vagy 5x leszavaztak különböző megyékben és nem bukott ki. Meg amikor hirtelen levélszavazatokból ott, ahol piros minden elővarázsolnak (elővarázsolódik) 150k és fordít Biden. Nem a számlálás a gond, hanem a dupla szavazás vagy a nem adott személy által szavazás úgy, hogy aki nem kérte, annak is kiküldtek levélszavazatot. Ez akkora csalás, hogy tuti bukás lesz, mert nem Napoleon szintű arcok, hanem George Floydok műanyag másolatok bonyolították le.
Ha nem csalás lenne, akkor miért pont a vége az, amikor már-már behozhatatlannak tűnik a buli Trumpnak, mégis, amióta hiszti van, hogyhogynem Biden megy visszafelé?
A csatatér-államok levélszavazatait kell újraszámolni. Ennyi a történet. Megnézni, hogy egyezik-e az aláírás vagy sem. És kész. Ez mennyi lehet? 10 milla levélszavazat? Talán ebben a 6 államban még ennyi sincs levélből.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Itt egy hasznos link a következő napokra:
https://www.cbsnews.com/election/2020/president/
..
Közben:
"On 3 November, US voters headed to the polls to vote in the 2020 presidential and congressional elections, but uncertainty remains over when the results will be known, given the record influx of mail-in ballots."
https://sputniknews.com/us/202011031080962790-live-updates-us-holds-2020-presidential-election/

+
https://sputniknews.com/us-election...Coming-in-After-Election-Day-Wont-Be-Counted/
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ez hülyeség. Mi az hogy tudta? A közvéleménykutatók se tudták, helló! Mi az, hogy nincs esélye egy BLM csdürhe tombolás és klassz kis gazdasági teljesítmény után egy demens idiótával szemben?

Nem a számlálás az, hanem amikor 197 éves emberek is szavaznak úgy, hogy már vagy 5x leszavaztak különböző megyékben és nem bukott ki. Meg amikor hirtelen levélszavazatokból ott, ahol piros minden elővarázsolnak (elővarázsolódik) 150k és fordít Biden. Nem a számlálás a gond, hanem a dupla szavazás vagy a nem adott személy által szavazás úgy, hogy aki nem kérte, annak is kiküldtek levélszavazatot. Ez akkora csalás, hogy tuti bukás lesz, mert nem Napoleon szintű arcok, hanem George Floydok műanyag másolatok bonyolították le.

Azt hiszel amit akarsz de ebből nem lesz semmi, trump vergődik majd egy kicsit és kész, az élet megy tovább.
Ha tényleg komoly csalások voltak akkor azt úgy is bizonyítani tudják majd de én kétlem hogy jelentős mennyiségű szavazatot tudnak majd érvényteleníteni.
Trump már a hónapok óta a levélszavazás ellen volt, arra kérte a szavazóit hogy ne is használják a szavazásnak ezt a módját hanem menjenek el szavazni. Még ha jól emlékszem megpróbálta megszüntetni az USA postáját valamire hivatkozva de ez már nem rémlik.
Egy szónak is száz a vége trump bukta a szavazást.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Ha azt akarnád írni vagyis mondani, hogy valakinek ez a munkája, és ezért kapja a fizetését, hogy kezében egy radírral itt olvasgasson egész nap, én megeszem a kalapom. De még a tiédet is!
Mert ha nem ez a munkája, és nem ezért kapja a fizetését akkor tuti nem olvassa el ezt a könyvnyi bejegyzést ami megszületik.
És akkor nem is tudhatja.
Egyébként úgy tudtam, hogy nem a jelzőért, hanem a cselekvésre, vagy a cselekvésre buzdításért jár bármilyen bünti.
Mert hogy nem szeretem a síró rívó - jelzők - libernyákokat az egy dolog. De senkinek nem mondom, hogy rúgjuk szét a gyenge seggüket - mint cselekmény.
Mert az garázdaság lenne.
Szóval ez csak önkéntes és túlbuzgó "okoskodás" valakinek aki most vakargatja fejét, hogy az egójára miként is ha ez a kis szösszenetem. ;)
akkor már értem a figyelmeztetésemet: azt reméltem, h vadai eltakarodik a közéletből. ezek szerint én uszíthattam vadait arra h eltakarodjék. vagy mi... :D :D :D :D
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Azt hiszel amit akarsz de ebből nem lesz semmi, trump vergődik majd egy kicsit és kész, az élet megy tovább.
Ha tényleg komoly csalások voltak akkor azt úgy is bizonyítani tudják majd de én kétlem hogy jelentős mennyiségű szavazatot tudnak majd érvényteleníteni.
Trump már a hónapok óta a levélszavazás ellen volt, arra kérte a szavazóit hogy ne is használják a szavazásnak ezt a módját hanem menjenek el szavazni. Még ha jól emlékszem megpróbálta megszüntetni az USA postáját valamire hivatkozva de ez már nem rémlik.
Egy szónak is száz a vége trump bukta a szavazást.
Ha Trump behúzza ma Nevadát, akkor sok-sok napig nem lesz még győztes hirdetve és minden nappal nő a feszültség egy 2 különböző világra szakadt társadalomban.
Ennek szép vége nem lesz.
Ha meg nem húzza be, akkor a bíróságon fog eldőlni, de az biztos, hogy jó ideig még nem lesz eredmény.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Ez hülyeség. Mi az hogy tudta? A közvéleménykutatók se tudták, helló! Mi az, hogy nincs esélye egy BLM csürhe tombolás és klassz kis gazdasági teljesítmény után egy demens idiótával szemben? Le volt gáyrtva több milla szavazat Bidenre, csak oda kellett vinni, így az Order 66re leállították a szavazást. A csalásban a helyi polgármester, a rendőrség és mindenki segédkezett. Máshogy ezt így nem lehetett volna lebonyolítani. Ez fog most kiborulni a biliből ...

Nem a számlálás az, hanem amikor 197 éves emberek is szavaznak úgy, hogy már vagy 5x leszavaztak különböző megyékben és nem bukott ki. Meg amikor hirtelen levélszavazatokból ott, ahol piros minden elővarázsolnak (elővarázsolódik) 150k és fordít Biden. Nem a számlálás a gond, hanem a dupla szavazás vagy a nem adott személy által szavazás úgy, hogy aki nem kérte, annak is kiküldtek levélszavazatot. Ez akkora csalás, hogy tuti bukás lesz, mert nem Napoleon szintű arcok, hanem George Floydok műanyag másolatok bonyolították le.

A választás előtt Bidennek némi fölényt jósoltak a közvéleménykutatók és ez úgy látszik be is jön. Az elején épp az volt a meglepetés, hogy Trump jobban szerepel. De már akkor mondták sokan, hogy most nagyon sok a levélszavazat és azok nagyobb része Bidenre megy, tehát fordulni fog. És fordul is a tendencia. Valójában nincs is semmi meglepő az eredményekben. Persze elég közel van a két jelölt eredménye ahhoz, hogy ne lehessen most tudni ki nyer. Ahogy megjósolták korában.