[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 910
113
ja mint a Fekete Lovag a Gyalog Galoppban. Meddig masszírozzátok még egymás közt a témát?
Szerintem ameddig jól esik nekik. Ez a cikk senkivel sem szemben bántó vagy offenzív, ráadásul még nincs hivatalos eredmény, plusz ez az USA jelenlegi politikai témájába vág. Felesleges ezért kérdőre vonni a másikat.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
oké. hogy előadjátok, a máig harcoló partizánt, vagy épp jugendlische Werewolf Truppent-ízlés szerint, de semmit nem tudtok felhozni, futottak még bolondok honlapjain, ill Trump B-közepe nyilatkozatain kívül. Azt hogy az amerikai választás miért volt demokratikus és jogszerű, már többször, bemutattam, ld Alkotmánytan kötet, mint forrás. Bele lehet adni bíróságra ugyan indítványt, hogy rossz helyen parkolt a demokrata szavazatszámláló a kocsijával, ezért érvénytelen a dolog,, de ez már a szánalom a köbön kategória.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ameddig kedvük van. Nehogy te határozd mar meg mivel masszírozzák egymást. Bér kommentelő!

Egyébként Ötvös Csöpinek is volt az száma: hogy " VAAAAAAAAAN MÁÁÁÁÁÁSIK! de ő profi volt, nem húzta a műsort a végtelenségig, mert nem akarta, hogy a közönség megúnja..

Utóirat? A bérkommentelőt mint olyant nem külön írjuk.. Kérlek, legközelebb ügyelj erre, mert így csak az jelenti: 'Megjegyzéseket fűzni valakinek a fizetéséhez.
 

starkiller

Well-Known Member
2020. június 6.
92
306
53
oké. hogy előadjátok, a máig harcoló partizánt, vagy épp jugendlische Werewolf Truppent-ízlés szerint, de semmit nem tudtok felhozni, futottak még bolondok honlapjain, ill Trump B-közepe nyilatkozatain kívül. Azt hogy az amerikai választás miért volt demokratikus és jogszerű, már többször, bemutattam, ld Alkotmánytan kötet, mint forrás. Bele lehet adni bíróságra ugyan indítványt, hogy rossz helyen parkolt a demokrata szavazatszámláló a kocsijával, ezért érvénytelen a dolog,, de ez már a szánalom a köbön kategória.
Ha te ezt komolyan tolod, el kéne tiltani az internettől és mindenféle közügyektől, örökre. Sose szabad fullba nyomni a kretént.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
https://www.novinky.cz/volby/usa/cl...uMdPOPrHEH-202011161135&source=article-detail

Fordítóval:

Az elektorok december 14-én üléseznek, és hivatalosan megválasztják az Egyesült Államok következő elnökét. A wisconsini, michigani, pennsylvaniai és arizonai republikánus vezetők elutasították Donald Trump jelenlegi elnök néhány tanácsadójának javaslatát, hogy avatkozzanak be a választásokba a választási eredmény megfordítása érdekében. Joe Biden demokrata jelölt nyert az összes említett országban, és a helyi elektorok a szabályok szerint rá kell adniuk szavazatukat.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
https://www.novinky.cz/volby/usa/cl...uMdPOPrHEH-202011161135&source=article-detail

Fordítóval:

Az elektorok december 14-én üléseznek, és hivatalosan megválasztják az Egyesült Államok következő elnökét. A wisconsini, michigani, pennsylvaniai és arizonai republikánus vezetők elutasították Donald Trump jelenlegi elnök néhány tanácsadójának javaslatát, hogy avatkozzanak be a választásokba a választási eredmény megfordítása érdekében. Joe Biden demokrata jelölt nyert az összes említett országban, és a helyi elektorok a szabályok szerint rá kell adniuk szavazatukat.

De miért egy cseh, facebook-ról összeszedett "hírt" hozol hited alátámasztására?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 870
113
Egyébként annak nem úgy kellene lennie, hogy lényegében innentől teljesen mindegy, hogy találnak-e Trumpék annyi csalással megszerzett Biden szavazatot, hogy végül megfordul a választási végeredmény, vagy mégsem, és ha Bidennek akár egy elektorral is több marad így is, akkor sem lehet Biden elnök, mert a csalót ki kell zárni?!
Nem ez lenne a rendes menete egy demokráciában, vagy bárhol ahol normális "játékszabályok" vannak életben.
??
Már csak azért is, mert ha előre megmondja, hogy csalni fog, akkor nyilván sokan nem szavaztak volna rá, mert „csalóra azért mégse… ”, szóval a valós szavazatait sem lehet elfogadni legitimnek.
Akkor most ezt hogy?
Egy szaros Monopoly társasjátékban elzavarnák a picsába, de az Egyesül Államok elnöke lehet?
Vagyis vagy Trump marad az elnök, vagy új választást kell kiírni, de Biden – mint csaló – azon már nyilván nem indulhat.
De qrvára nem így lesz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 869
81 489
113
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Biden Campaign Staffer, Dallas Jones was arrested for Voter Fra_d. Accused of harvesting thousands of ball_ts and voting under names of homeless, elderly, dead people.<br>MSM is suppressing the story. <a href="https://t.co/ni7H6jAQJh">pic.twitter.com/ni7H6jAQJh</a></p>&mdash; Preacher (@Deadpreacher) <a href=" ">November 15, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
De miért egy cseh, facebook-ról összeszedett "hírt" hozol hited alátámasztására?
kicis az esélye hogy az itt népszerű honlapok megírják, és közben belefutottam. Amikor átfutottam, nem láttam benne a forráslinket, úgyhogy marad ez:)
a novotny pedig nem a világvége.blogspot.cum -egyébként más is ezt az oldalt linkelte T-72vel kapcsolatban, fordítóval:)
 
W

Wilson

Guest
Egyébként annak nem úgy kellene lennie, hogy lényegében innentől teljesen mindegy, hogy találnak-e Trumpék annyi csalással megszerzett Biden szavazatot, hogy végül megfordul a választási végeredmény, vagy mégsem, és ha Bidennek akár egy elektorral is több marad így is, akkor sem lehet Biden elnök, mert a csalót ki kell zárni?!
Nem ez lenne a rendes menete egy demokráciában, vagy bárhol ahol normális "játékszabályok" vannak életben.
??
Már csak azért is, mert ha előre megmondja, hogy csalni fog, akkor nyilván sokan nem szavaztak volna rá, mert „csalóra azért mégse… ”, szóval a valós szavazatait sem lehet elfogadni legitimnek.
Akkor most ezt hogy?
Egy szaros Monopoly társasjátékban elzavarnák a picsába, de az Egyesül Államok elnöke lehet?
Vagyis vagy Trump marad az elnök, vagy új választást kell kiírni, de Biden – mint csaló – azon már nyilván nem indulhat.
De qrvára nem így lesz.

Lemaradtam ki mondta előre,hogy csalni fog?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 870
113
Lemaradtam ki mondta előre,hogy csalni fog?

Szorrivagyok, de próbáld már meg szótagolva, hátha átmegy, hogy amit brekegsz az nincs benne. ;-)
De ha már így forszírozod a témát.
Karollak ;-)

"A volt alelnök Ron Klaint választotta, aki tanácsadóként dolgozott a Biden-Harris-kampányban, illetve 2009 és 2011 között Biden kabinetfőnöke volt a Fehér Házban. Klain korábban pedig azt írta a Twitteren, hogy el lehet csalni a választást.
A Vox nevű portál 2014-ben a Twitter-oldalán osztott meg egy cikket egy felmérésről, amely szerint az amerikaiak 68 százaléka úgy gondolja, hogy a választásokon lehet csalni. A bejegyzés alatt Klain csak annyit írt, hogy "azért van, mert tényleg lehet".



20201115ronald-klain-vox.jpg
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 060
2 769
113
Egyébként annak nem úgy kellene lennie, hogy lényegében innentől teljesen mindegy, hogy találnak-e Trumpék annyi csalással megszerzett Biden szavazatot, hogy végül megfordul a választási végeredmény, vagy mégsem, és ha Bidennek akár egy elektorral is több marad így is, akkor sem lehet Biden elnök, mert a csalót ki kell zárni?!
Nem ez lenne a rendes menete egy demokráciában, vagy bárhol ahol normális "játékszabályok" vannak életben.
??
Már csak azért is, mert ha előre megmondja, hogy csalni fog, akkor nyilván sokan nem szavaztak volna rá, mert „csalóra azért mégse… ”, szóval a valós szavazatait sem lehet elfogadni legitimnek.
Akkor most ezt hogy?
Egy szaros Monopoly társasjátékban elzavarnák a picsába, de az Egyesül Államok elnöke lehet?
Vagyis vagy Trump marad az elnök, vagy új választást kell kiírni, de Biden – mint csaló – azon már nyilván nem indulhat.
De qrvára nem így lesz.

Feltételezem te is pontodan tudod, teljesen mindegy ezen a fórumon mennyi csalást sikerûl leleplezni, az nem befolyásolja érdemben az usa választási eresményét. Az ottani bíróságokat kell meggyőzni a bizonyítékokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
W

Wilson

Guest
Szorrivagyok, de próbáld már meg szótagolva, hátha átmegy, hogy amit brekegsz az nincs benne. ;-)
De ha már így forszírozod a témát.
Karollak ;-)

"A volt alelnök Ron Klaint választotta, aki tanácsadóként dolgozott a Biden-Harris-kampányban, illetve 2009 és 2011 között Biden kabinetfőnöke volt a Fehér Házban. Klain korábban pedig azt írta a Twitteren, hogy el lehet csalni a választást.
A Vox nevű portál 2014-ben a Twitter-oldalán osztott meg egy cikket egy felmérésről, amely szerint az amerikaiak 68 százaléka úgy gondolja, hogy a választásokon lehet csalni. A bejegyzés alatt Klain csak annyit írt, hogy "azért van, mert tényleg lehet".



20201115ronald-klain-vox.jpg

Jogos én nem olvastam el figyelmesen,de ahogyan neked sem nekem sem szokásom brekegni.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Biden Campaign Staffer, Dallas Jones was arrested for Voter Fra_d. Accused of harvesting thousands of ball_ts and voting under names of homeless, elderly, dead people.<br>MSM is suppressing the story. <a href="https://t.co/ni7H6jAQJh">pic.twitter.com/ni7H6jAQJh</a></p>&mdash; Preacher (@Deadpreacher) <a href=" ">November 15, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Na baszki a csávó megszólalásig hasonlít Cuba Gooding Jr.-ra, mint két tojás... :D


Szeptember 28-i cikk erről a Dallas figuráról, így érdemben aligha befolyásolhatta a választást, mert már korábban elcsípték őket.

https://thetexan.news/biden-campaign-operative-texas-state-senator-accused-of-mail-in-ballot-fraud/
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 870
113
Feltételezem te is pontodan tudod, teljesen mindegy ezen a fórumon mennyi csalást sikerûl leleplezni, az nem befolyásolja érdemben az usa választási eresményét. Az ottani bíróságokat kell meggyőzni a bizonyítékokkal.
Tudom.
Vedd úgy, hogy a véleményemet írtam egy fórumon. ;-)
Ha már egy fórumon vagyunk.
---

Jogos én nem olvastam el figyelmesen,de ahogyan neked sem nekem sem szokásom brekegni.
Jeszoké.
Habár ezért írtam elé, Szorrivagyok = márbocsánat. (y)