There are good reasons not to trust American institutions.
www.amren.com
A demokraták régóta hajtogatják, hogy ők azok, akik "bíznak a tudományban", bár valójában, amit tesznek, tekintélyelv követése.
Az átlagember nem olvas tudományos szakcikkeket, még kevesebben értik meg azokat. A tudományban, annak intézményeiben való bizalom így hit kérdése, és a hitet ki kell érdemelni, nem pedig megkövetelni. A tudományos világ erősen átpolitizált, a tudósok nagy többsége progresszív (baloldali liberális, egalitárius, antikapitalista, antinacionalista stb.) ideológiákat vall, és az átideologizáltság egyre jellemzőbb a reáltudományokban is, az "eretnekséget" mondókat pedig kiközösítik, nem tudományos, hanem morális alapon. Vannak tabuk, az ideológiai indíttatású "tudományos" állásfoglalások egyre gyakoribbak, pl. az Amerikai Orvosok Szövetsége már a transzideológia mellett is kiállt, "tudományosan" tagadva a biológiai nem létezését. Hasonlóan, ahogy korábban pl. az Amerikai Pszichiátriai Egyesület is politikai állásfoglalásokat tett. Egy politikailag szétszakadt társadalomban semmi meglepő sincs abban, hogy tömegek nem bíznak a "tudomány" politikai állásfoglalásokat tevő képviselőiben, akik nagyrészt teljesen nyíltan támogatják a demokrata pártot, Bident, kiállnak olyan "tudományosnak" maszkírozott újmarxista ideológiák mellett, mint gendertanulmányok és a kritikai rasszelmélet. Természetesen ennek is vannak olyan előzményei, mint a vallásos jobboldal részéről a darwini evolúcióelmélet tagadása stb.
De az is, hogy a "tudomány" nem mindig tudomány, mert a tudományos intézmények és a tudósok néha feláldozzák az igazságot az ideológia oltárán, pl a rasszok közötti bármilyen különbség tagadása is ebbe a körbe tartozik, teljesen bevallottan ideológiai okokból tagadják ezeket, illetve vallják, hogy ha léteznek ilyenek, morális okokból akkor sem hajlandók ilyesmiről beszélni és mindent meg is tesznek azért, hogy senki se beszélhessen ilyenekről, mert az immorális és veszélyes. A második, hogy hála diverzitásnak és a multikultinak Amerika már nem magas bizalmi szintű társadalom. Sok amerikai zsigerből nem hisz annak, amit a kormány, a fősodratú média és a "szakértők" mondanak. Végül pedig úgy tűnik, sokan úgy gondolják, hogy a járvány csak ürügy arra, hogy a progresszívek még jobban cenzúrázzák azokat, akiket nem kedvelnek, növeljék saját hatalmukat, és elérjék a járványtól független politikai céljaikat.