Persze mondod te, még a Nickneved is homályt jelent..Segítek bemásolom: "Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el...probalnak targyalni 30 eve?"
Mondhatod, hogy szted kirakat tárgyalások voltak ettől még voltak. Tévedtél. Volt.
Az agresszor állam blablabla meg különösen izgi Koreára nézve. Had idézzek wikiről:
"A Szovjetunió, mely 1945 augusztusában üzent hadat Japánnak, az amerikaiakkal megegyezve a 38. szélességi fokig szállta meg a területet, míg az ettől délre eső részt az amerikaiak. 1948-ra ennek következében két külön kormányzat jött létre, mindkettő Korea legitim kormányának tartotta magát, és egyikük sem tekintette a kialakult határt véglegesnek. A konfliktus akkor vált nyílt háborúvá, amikor 1950. június 25-én az északi csapatok – kínai és szovjet támogatást élvezve – támadást indítottak Dél-Korea ellen."
Ki is az agresszor?
Fővonalas írást azért küldtem mert te még a fővonalakkal se vagy egyértelműen tisztában. Nem egyértelműen. Semennyire.
Ügyes vagy hogy a Wikiről elő tudtál keresni egy az álláspontodat alátámasztó idézetet (kitől is?Nem tudni mert azt elfelejtetted odabiggyeszteni...).
A sztori ott kezdődik hogy pár évtizedes japán megszállás után a Szovjetunió bevonult Koreába(második VH), de megállt északon és délre beengedte akkori szövetségesét, az USA-t. Az EGÉSZ koreai félszigeten operáló partizánok akik jobbára a szélesebb tömegekből álltak (földművesek) eladdig a Japánok és koreai vazallusaik(főleg koreai földesurak) ellen harcoltak.
Az USA a déli területeken azonnal elkezdte felfegyverezni a földesurakat, akik azelőtt Japánt szolgálták. Ők lettek a "demokraták".
Itt van egy látszólagos ellentmondás, miszerint a kommunista partizánok voltak a nemzeti ellenállás és szabadságharc képviselői, de valójában ők voltak azok akiknek tömegbázisuk volt az egész félszigeten. Az USA azonnal megkezde saját klientúrájának kiépítését, és így esett, hogy a Japán megszállókat kiszolgáló urak lettek a későbbi DK "demokratikus" erői. Megjegyzendő, hogy a nemzeti partizánokat akik a Japánok ellen harcoltak,(hívhatod komcsiknak de nem ez a lényeg) délen tűzzel-vassal irtották, és a későbbi választásokon sem indulhattak ezek az erők. Még egyszer: ezek az események ott Koreában teljesen egyértelműek voltak, csak innen távolról -időben és térben - lehet így kitekerni a sztorit. Fegyveres összetűzések a 38.-ik szélességi körnél adok-kapok módon folyamatosak voltak, hogy végül ÉK lendült meg jobban-csaknem beszorítva az Amcsi klientúrát a tengerbe az nem azt jelenti (csak neked) hogy ők voltak az agresszorok.
Kicsit fárasztó vagy ahogy kötöd az ebet a karóhoz, pihenj le egy kicsit azt javaslom.
Bár mégsem, mert minél többet alakoskodsz annál több infohoz juthat a többi laikus (és remélem objektív) olvasó.