[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 688
113
Én a yahoo-n olvastam, hogy azzal fenyegetőzik Kim, hogy bezárja Keszangban az ipari parkot, csak akkor persze ugrik némi valutája. Konkrét bezárásrónem tudok. 
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 112
2 013
113
Vajon amikor az ÉK legfelső vezetősége (vezérkar) és maga a duci is ránéz egy A-10, vagy F-15E, B-2, K-2, valamelyik hordozó fényképére, mi járhat a fejükben? A MIG-21-eseink lelövik, vagy a T-55/T-62 kilövi a K1/K2 párost? 

Értem, hogy a húzd meg / ereszd el politikát játsszák, de ez nagyon veszélyes játék. Előbb, utóbb pofán csapják őket, de nagyon.

 

Anyámnak megmutattam az Apache fényképét és tudta, hogy ez egy TOP gép.
 
M

molnibalage

Guest
alamelyik hordozó fényképére, mi járhat a fejükben
A diktatórikus államok vezetőinek fejében többségében felesleges logikát keresni. Egy dologhoz értenek, elnyomni a saját népüket. Csak ahhoz sajnos nagyon. Nagyon remélem, hogy megérem az a pillanatot, hogy a kim família sírjára köphessek egy jó nagyot.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
gigabiga

 

mit gondoljon?

 

Teljesen tisztában vannak azzal hogy egy szart sem ér az egész .

A tábornokoknak meg nem fogja mondani hogy "szar az egész!!!" búvóhelyük meg biztos van az egész bagázsnak .

 

Miért is csapnák őket pofán?

Észak nem támad mert úgyis levernék őket .

Max provokáció lehet de azt csak az erőssebb fél tenné meg .

 

A médiával meg lehet hülyülni.

 

Az orosz tüntetést kavarták a göröggel ,ja igen szerette volna úgy látni Moszkva utcáit  nyugat .
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 688
113
gigabiga ezek tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy mivel rendelkeznek és hogy egy dél ellen indult támadás vagy offenzíva esetén mivel találnák szembe magukat. És azt is nagyon jó tudják, hogy elpicsáznák őket elég gyorsan ha támadnak. Függetlenül attól, hogy molni szerint ezek logikátlan hülyék gyülekezetei, az ÉK-i vezérkar valószínűleg értelmes és jól tájékozott emberekkel van tele, csak épp annak a rendszernek a szülöttei meg a kiszolgálói (ezt dobta a gép).

Amíg ÉK nem támad addig biztonságban vannak, ha meg ÉK-t támadják meg akkor Kína majd besegít és megszopat akárkit.
 
M

molnibalage

Guest
Ha értelmesek lettek volna, akkor rá kellett volna jönniük a SZU összeomlása után, hogy új szelek fújnak, ahogy Kína is tette...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 688
113
Azért ne keverd a két országot, Kína területileg, lakosságilag és gazdaságilag is sokkal nagyobb, ami náluk működött az nem feltétlenül működik a kicsiknél. Az SZU szétesésekor ÉK évtizedek óta háborúban volt, ami meghatározta a gazdaságának a proflját és visszamaradottabb is volt, mint Kína. Könnyű okoskodni, hogy ha értelmesek lennének akkor ez meg az lenne, számukra ez megfelel, mármint a vezetésnek, fenntartható az egész ebben a formában, 30 évente van egy kis pánik meg kavarodás, amikor az aktuális Kim meghal és átörökítik a hatalmat, de nagyjából ennyi.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Molni: Bár minden tiszteletem a tiéd a repüléssel kapcsolatban, de egyéb szakmai kérdésekben most kijavítanálak, mert komoly tárgyi/szakmai tévedések vannak benne. Ez egyébként nem gond - nyilván honnan is tudhatnád, hiszen nem a Te világod.

Az északi speciális egységek a világ egyik legjobban képzett és motivált különleges alakulatai. Az ottani válogatott katonák munkája gyakorlatilag az egyik legjobban tartott/fizetett állás északon. Konkrétumok említése nélkül csak annyit mondanék, hogy a Specnaz egységek Systema nevű rendszere is a hwarang-do, hapkido és taekwon-do alapjaira épített taekyon (taekyoksul) rendszerre épült, amely az összes szúró, vágó és kézi lőfegyvereket magában foglalja. Magyarul még a szovjet/orosz elit alakulatok is onnan tanultak a nyolcvanas években. Hogy konkrétabb legyek, abból a negyven-hatvanezernyi speciális északi katonából nem találsz olyat, aki nem feketeöves több danos mestere a hagyományos és modernizált harci rendszereknek. A rendelkezésre álló egyéb technikai eszközökben nyilván komoly különbségek is lehetnek, de semelyik oldal alakulatának esetében ne kételkedj a kreativitásukban. A seregben anno oktatták a taekyok-ot is egy viszonylag szűk körnek. Háborút nyerni kizárólag elit egységekkel nem szoktak, de a <i>sorkatonáknál kicsit jobban képzett</i>  igen enyhe kifejezés. Ezt a témát szakmai oldalról kicsit közelebbről (testközelből) volt/van szerencsém ismerni, többek között pici ízelítőt kaptam a nevesített északi harci rendszerből is. Bár alapvetően mással foglalkozom, de annyit állíthatok, hogy akik azt kidolgozták meglehetősen jól értették a dolgukat. (Megj: a kínai és japán spec. alakulatok is nagyon komolyak, az emberállományuk képzettsége bizonyos területeken fél kézzel ráver bármelyik nyugati spec. alakulatra! Két éve személyesen hallottam egy francia nagymester véleményét az amerikai tengerészgyalogosokról, akiknek spec. kiképzést szokott tartani. Nem volt elájulva tőlük, az is igaz, ő Japánhoz méri a dolgot. De ÉK speciálisai sem jobbak, akarom mondani rosszabbak.)

Más: A beásott tüzérség egy támadás során kizárólag a vontatott lövegek lehetnek, ugyanis a mobil tüzérség követi a támadó gépesített gyalogsági és harckocsizó egységeket. Miután Szöul 40-50 km-re található az összevont alakulatoktól, így nem nehéz kiszámolni, hogy a 30-35 km hatótávolságú mobil lövegeknek és tüzérségi rakétáknak mennyi időbe telik megtenni 10-15 km-t, miközben északi tankok és katonák egy „kisebb” tömege nyomul és bontakozik szét a robbanó és nem robbanó déli műszaki zárak irányába teljes erőből.

Sakktábla: Az egész történet az északi atomfegyver kérdésére épül, azaz arra, hogy elhiszik-e neki a bevethető bombát vagy sem. Egy katonai támadás és villámháború – már ezt is írtam min. egyszer, vissza lehet keresni – csak akkor életképes, ha váratlan atomcsapást mér ÉK és támad. Egyetlen reális célpont létezik ebben a kérdésben: Dél-Korea. Én viszont továbbra sem hiszek sem a koreai háborúban, sem pedig abban, hogy Észak-Korea önállósítja magát Pekingtől és Moszkvától. Hülye lenne, amikor katonai védelmi szerződése volt a Szovjetunióval, amit Oroszország jogutódként átvállalt és a mai napig nem mondott fel, ellenben jelentős korszerű technikát összpontosított az orosz haderő a térségben. Amíg Észak nem támad, érvényes az oroszokkal a szerződés.

Az USA be akarja ugratni Kínát abba, hogy - odáig fokozva a játékot -  Kína lépjen először ÉK kérdésében, például úgy, hogy benyomul oda. Erre megy ki a nagy játék, mert – ezt is írtam már, csak valószínűleg nem voltam elég egyértelmű – ez az egyetlen közvetlen kapcsolódási pont Kína és Oroszország között, ahol a két ázsiai óriás kapcsolata globális következményekkel járó módon kikezdhető. Ez stratégiai győzelem lenne az USA és a Nyugat számára, ami mellesleg csak egyre égetőbbé válik a saját belső helyzetük miatt.

Végezetül: Van egy jó hírem és egy rossz hírem. Ezeket az államokat (ÉK-t is) nem hülyék irányítják, azok maximum csak okoskodnak róluk. Ne keverd össze Európát/Amerikát Ázsiával. Ők egy másik világ.

Mac:

Az aknazárak és drótkerítések nyitása 10 km-es szakaszon másodpercek/percek kérdése a kiépített illetve telepített rendszerekkel. A műszaki alakulatok ismerik azt az „ezeréves” technikát, ahol rakétákkal robbanóanyag szalagot lőnek át az aknamezőn majd robbantással 4-8 m széles aknamentesített sávokat nyitnak. A saját aknamezőket meg ismerik, így azok között az előre kihagyott vonulási sávok most is szabadok. Az egy más kérdés, és ezeket is látványosan elaknásították robbanóanyag nélküli aknáknak látszó tárgyakkal.

Ugyanakkor a déliek is rendelkeznek olyan tüzérségi eszközökkel, amelyekkel pillanatok alatt elaknásítják a határ északi oldalát, sokkal gyorsabban, mint ahogy a déli légierő odaér.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Monte

Azt légy szíves magyarázd már meg, hogy egy modernkori háborúban hol számít a kézitusa?

Saját gyermeteg paintballos tapasztalatomból kiindulva, marginális a jelentősége. Mindig a sűrűjében, mindig az épületben vagyok, és azt sem tudom hány játék alatt egyszer sem kerültem az ellenhez 3 méternél közelebb, akárhogy is próbáltam. Nyílt terepen vagy bozótban meg végképp. Az pedig még bőven fegyverrel leküzdendő távolság.
 
M

molnibalage

Guest
<div>
Az északi speciális egységek a világ egyik legjobban képzett és motivált különleges alakulatai.
Ezen a kijelentésen én csak röhögni tudok. Egy olyan országban, ahol több tízezer katonára mondják, hogy különleges, azon mosolygok. A sorkatonához képest lehet hogy az, de egy komcsi tömeghadsereg átlaga 50 éves felszereléssel nem túl magas...

Ezen felül miért különleges a kölönleges? Átlagot meghaladó kiképzés és felszerelés. Nyugaton ma talán a felszerelésben nincs akkor eltérés egyén szintjén, mert a technikai fejlődés miatt egyes olyan dolgok, amik 20+ éve csak álom szintjén voltak még SAS és más alakulatok számára is, az ma már civilnak is filléres. A Sivatagi Vihar alatt a "McNab" csapatának volt egy GPS és egy éjjelátója emlékeim szerint. Igaz, hogy a brtiek már akkor sem voltak a fúdegazdagok a jenkikhez képest, de gondolj bele, ha nekik az volt a plafon, akkor mi az ék-i plafon...Ma annak nincs GPS-e, aki nem akar. Éjjellátó? Ha a törvény nem tiltja, akkor nem katonai szavány szerint eszközök típustól függen néhány ezer dolláros áron vannak. Na ott kezdődik, hogy ÉK számára pont ezek az eszközök nem igazán elérhetőek. Ezeket a kiképzés nem fogja pótolni.

A kiképzés meg a másik fele. Ki ne találd már azt a marhaságot, hogy bárkinek van arra pénze és erőforrása, hogy több tízezer embert tényleg olyan szintű kiképzésnek vessen alá, mint amit néhány száz főből álló alakulatok katonái kapnak, mert élből elfog a röhögőgörcs...A felszerelés dettó ugyanez.

Szóval lehet, hogy egyes fogalmai szerint különlegesek ők, de aki szerint olyan alakulatokhoz mérhetőek ezek, mint az SAS, a Delta Force vagy akár a sokkal nagyobb létszámú idegenlégió, de ezeket az embereket én nem tudom komolyan venni. A szimpla józan ész ellentmond ennek.

 

Az aknazárak és drótkerítések nyitása 10 km-es szakaszon másodpercek/percek kérdése a kiépített illetve telepített rendszerekkel. A műszaki alakulatok ismerik azt az „ezeréves” technikát, ahol rakétákkal robbanóanyag szalagot lőnek át az aknamezőn majd robbantással 4-8 m széles aknamentesített sávokat nyitnak.
A másodpercek alatt barokkos túlzás. Egyetlen sávon pár száz méteren is több perc, ha az ellen semmit nem csinál és nem lő vissza. Na, a DMZ-nél ez álom...

A saját aknamezőket meg ismerik, így azok között az előre kihagyott vonulási sávok most is szabadok. Az egy más kérdés, és ezeket is látványosan elaknásították robbanóanyag nélküli aknáknak látszó tárgyakkal.

Ugyanakkor a déliek is rendelkeznek olyan tüzérségi eszközökkel, amelyekkel pillanatok alatt elaknásítják a határ északi oldalát, sokkal gyorsabban, mint ahogy a déli légierő odaér.
És milyen típusú aknával...? Mert harckocsiaknát te tüzérségi löveggel és rakétás tüzérséggel nem telepítesz, az ziher. Ezen felül az igen kisméretű aknáknál is olyan szórás lesz, hogy ihaj. 15 km lőtáv esetén a löveg oldalirányú szórása bőven 20 méter táján van a hosszirányú meg 50-100 méter, de a szél ezen csak ront főleg, ha nem sík a terep, mert akkor az atm. határréteg is más. Korea meg minden, csak nem sík...


</div>
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Az aknazárak a védelem szerves részeit képezik. Nem fogja senki tétlenűl bámulni, hogy felrobbantgatod őket. Előbb le kell törni a védelmet. Szóval tüzérség is kéne, de mihelyt elkezdenek lőni már fel is fedik a poziciójukat stb. stb. Oda jutunk, hogy a légierőt kéne még a földdön megsemmisíteni, mert ahogy elkezdődik a tüzérségi támadás a DK légierő felszáll. És ha a DK légierő felszállt, akkor kezdődnek is a bajok.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 112
2 013
113
molni véleményén vagyok a spec. egységek tekintetében. Lehet, hogy valaki lenyom 1000 fekvőtámaszt, vagy olimpiai bajnok valamelyik harcművészetben, ez önmagában nem hátrány, de ma már kevés. Spartacus idejében elég volt (ajánlom a sorozatot mindenkinek, nagyon jó).  

 

Kicsit visszamennék még az időben. Kb. 2 éve volt a tüzérségi támadás valamelyik DK sziget ellen. Nem értem, hogy miért nem vágtak vissza keményebben a déliek. A déli VKF-nek le is kellett monndania (+ ment még néhány tábornok is). Legalább a tüzelő ütegeket szétkaphatták volna.
 

uninvited

New Member
2011. március 21.
18
0
1
Szerintem szinte bármilyen DMZ mentén indított támadás esetén emelnék a DK légierő minden működőképes szerkezetét, tehát az aknazáraktól függetlenül az ÉK hadsereg nem jutna sehova, mert azonnal meg lenne tizedelve a levegőből. Nyilván DK-ban is értékelték ezt már ezerszer, szóval valószínűleg a támadó alakulatok és a DMZ közelébe telepített északi tüzérségi alakulatok lennének az első prioritású célpontok. Ha ezek megvannak akkor viszont észak mehet is vissza védekezni, mert sok mindent már nem tehet... az északiakkal ellentétben, a délieknek biztos naprakész információik vannak az állandóan szolgálatban lévő JStarsokon keresztül.

 

molninak igaza van amúgy, civileket öldösni lehet csak egyrészt nem kifizetődő, másrészt katonai, stratégiai jelentősége nincsen.

 

ma már nem az 50-es években vagyunk, önmagában a déli technikai fölénnyel hetek alatt rommá lőnék az északiakat és a szárazföldön minimális beavatkozásra lenne szükség. és akkor még hol vannak az US erők... 
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A nemzetközi helyzet fokozódik? :) Remélem amikor ennek vége lesz a Déliek jönnek ki belőle jól.

gigabiga: Én is szeretem nagyon a Spartacust de abból a sorozatból bármi értékes történelmi következtetést levonni lehetetlen.

Azt hogy a kommunista rendszer összeomlásakor volt-e lehetősége ÉK-nak legalább a Kínai útra lépnie ha már demokráciáig nem is jut el, szerintem volt. Vietnam is megtette, és mára meglehetősen rendezett kapcsolatot ápol az USA-val ahogy Kína is.

A déliek mit akarhatnak?

Egyik csapat biztos viszont látná elszakított határon túli északi testvéreiket ők várják a megfelelő nagyságú északi provokációt. A másik csapat baromi kényelmesen elvan a langymeleg nyugati civilizációban, rohadtul nincs kedve felborítania az életét egy háborúval. Ahogy mára felnőtt egy izraeli generáció is háború nélkül, ők se szívesen hadakoznának ahogy láttuk egy éve.

Én a másik 5 tárgyaló ország helyében egy jó darabig nem tennék semmit csak nézném a színjátékot, hagy főjön a levében a kisunoka, ha már megfőzte magának ezt a helyzetet.
 

elzoltan

New Member
2013. március 30.
5
0
1
Valószínűleg lemaradtam valamiről, mert elég magától értetődő kérdésnek tűnik (tehát szerintem erre rá se tértetek), hogy mi van, ha ÉK a levegőben kezdi a csatározást? Mert azt ne mondjátok, hogy olyan jók radarok, vagy nem tudom mivel figyelik a határt, hogy egyből kiszúrnák őket. Ugyanis-ahogyan az ismeretes-a BinLaden akció keretében két Black Howk+a tanker és még 1 heli átrepültek a szigorúan őrzött pakisztáni határon, és az ország belsejéig teljesen nyugodtan haladtak, csak a háromnegyed órás földi "jelenlét" után szálltak fel a Pakisztáni gépek, és a heliket nem tudták elkapni, úgy, hogy visszafele úton tankoltak is!

Hát akkor-kérdem én, valószínűleg naivan- miért ne csinálhatná meg ugyanígy négy géppel ÉK? Hiszen már azzal is lehet kezdeni valamit, főleg ha egy nehézbombázót is visznek magukkal....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 688
113
A pakisztáni és a DK-i radarok nem hiszem, hogy egy kategóriásak, na meg az ország mérete sem ugyanaz és DK alapvetően csak egy irányba kell figyeljen. Az ötleted eléggé merész megközelítés, de ha észak támadna, akkor tényleg rohadtul kreatívak kell legyenek, mert szemtől szemben állva 1 vs 1 -ben ők húznák a rövidebbet.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Vicces srác ez a fórummotor. Most már nem írom le megint. Nálam tájékozottabb emberek majd szétszedik a kérdést.

Szóval mit ér el ÉK azzal az egy célponttal DK ellen? Mert az amcsik oszama ellen jöttek, láttak győztek, és vissza se néztek többet.

DK nem a Halálcsillag hogy egy jól irányzott lövéssel szétessen.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 545
15 317
113
Szerintem néha túlságosan is tech-szemmel nézi néhány kedves kommentelő a világot. Elfeledni látszanak, hogy a különleges alakulatok nem CSAK eszközeikben és azok működtetésében különlegesek. Hosszabb időn keresztül elviselik a nélkülözést, elviselik a hideget, meleget, láthatatlanná válnak, beszivárognak.

Túl sem kell becsülni  ezeket, de ha néhány DK reptér közelében 1-2 északi spec. települ támadás előtt, akkor - igaz 1-2 ember élete árán -, de órákra működésképtelenné tudják tenni a légierőt. Máshol a kommunikációs hálózatot. Megint máshol a kormányzati és katonai parancsláncot.És így tovább.

Az első pár órában igen kellemetlen pillanatokat szerezhetnek a déli és amerikai erőknek. Ha ez még kiegészül a fel nem fedett alagutakon keresztüli támadással, rakéta és tüzérségi csapással, akkor nagyon veszélyes lehet.

Ebben az esetben sincs azonban esélyük a sikerre nem az elavult fegyverzet és taktika miatt, hanem a logisztika összeomlása miatt. Az északii hadsereg képtelen lenne óriási mennyiségű lőszert, üzemanyagot, táplálékot vinni a támadó csapatoknak. Erre egész egyszerűen nincs kapacitásuk, ami van, az pedig állandó támadás alatt morzsolódik fel.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 545
15 317
113
Valamint én valószínűnek tartom, hogy még egy győztesen megvívandó háború esetén is számolni kell Szöul ideiglenes elveszítésével. És ezt északon és délen is tudják. Mindez persze hagyományos háborúra vonatkozik.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 112
2 013
113
panoz

Én a szórakoztató értékét akartam kiemelni a Spartacus sorozatnak, ill. arra céloztam még, hogy ma már az 1000 fekvőtámasz mellett nem árt ha van pl. éjjellátód (és az északiaknak nem igen lehet).