Még mindig nincs meg a kritikus érték a rettegésskálán egy közvetlen USA akcióhoz.A 100KT -ra kevesen kapták fel a fejüket?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20170913-nagyobb-volt-az-nuklearis-robbanas-eszak-koreaban.html
Ez nagyon jó, mindenféle értelemben.

Mert jelezni kell Kim felé hogy nem csinálhat teljesen ő sem azt amit akar.Miert szavazta meg Kina es Oroszo. az Ensz szankciokat ÉK ellen? Túl erôs még a gólem? Megegyeztek vmiben?
Miert szavazta meg Kina es Oroszo. az Ensz szankciokat ÉK ellen? Túl erôs még a gólem? Megegyeztek vmiben?
Szaúdi atom...Hát a szaúdi atombombát talán mégsem mindenki kezeli tényként...szerintem pl. nagy marhaság.
Az Izraeli atomról meg elég részletesen beszámolt pl. egy Mordechai Vanunu nevű úriember aki emiatt elég sokat ült / ül is börtönben.
Na Ő pl. egy forrás (https://en.wikipedia.org/wiki/Mordechai_Vanunu)
A pakisztáni atom program is elég részletesen dokumentálva van.
Gondolom Abdul Qadeer Khan nevét is hallottad már. ( https://en.wikipedia.org/wiki/Abdul_Qadeer_Khan )
Szó sincs sehol semmiféle szaúdi finanszírozásról meg cserébe kapott bombákról.
Persze ettől lehet hogy neked más a véleményed csak hát forrás nélkül nem sokat ér....![]()
Sikeres gyors hadjáratot lefolytató amerikai elnök nem mostanában volt. Irak, Afganisztán, Szíria mind olyan konfliktus, amely sokba kerül nekik, népszerűbbek nem lettek tőle, s nem várt nekik is kellemetlen következmények kerekedtek ki belőlük.Valahogy a rengeteg szovjet meg amerikai meg isten tudja milyen robbantás nem okozott ekkora hisztériát.
Még mindig úgy érzem hogy kell egy nagy hajcihő a fegyver eladások miatt, meg egy bóvli célpont ahova az aktuális elnök kitárazhat. Egy sikeres gyors hadjárat minden elnöknek,mint a cézároknak Rómában. De ÉK nem az.
Ha lenne esze konszolidálná a helyzetet és próbálna nyitni a külvilág felé. Ehelyett haragban van lassan az egész világgal még a régi nagy szövetséges Kínával is mert teljesen kiszámíthatatlanná vált. Ez most nem műbalhé az USA-nak egyszerűen van egy primitív társadalmi berendezkedésű ország és a kiszámíthatatlan vezetése akik a legpusztítóbb fegyver birtokában vannak amit ma ismerünk. És nem csak birtokolják de fenyegetőznek is vele. Ezt nem lehet védeni, így nem szabad viselkedni. Mi van ha elbasznak valamit és ijesztgetés helyett muszáj lesz odacsapni? Kinek éri ez az egész hajcihő meg? Nem az USA-nak, nem Japánnak vagy Dél-Koreának. Csak az Észak- Koreai hatalomnak akik mellett eldöcögött a világ és most nem tudnak mibe kapaszkodni csak az atomfegyverekbe.Szaddam és Kadhafi lemondott a tömegpusztító fegyverek fejlesztéséről-megegyeztek a nemzetközi közösséggel. Erre mi történ? Miután megsemmisítetteék a a tömegpusztító fegyvereket jött a bombázás, megszállás. Na Észak-Kórea tanult az esetből , ezért fejleszti az atomfegyvereit. Olyan országot amely atomfegyverrel rendelkezik már nem lehet csak úgy megszállni és lebombázni. Szóval sokan őrültnek és hülyének nézik KImet, de nem az. Tudja mit csinál. Senkire nem fog atombombát dobni habár van egy ország amely "nagyon szeretné".
Nem high tech, sőt... volt egy katona politikai tanulmány, hogy melyik ország mennyi idő alatt tudna működőképes bombát gyártani. Nekünk 2 hét alatt menne elviekben!!!Szaúdi atom...
Ez mondjuk itt offtopic, de rendelkeznek ők bármiféle nukleáris technológiával? Atomerőművel legalább? Amúgy meg az atombomba legutoljára 1945-ben volt high tech. Szerintem még nekünk is menne.
Elolvastam és csuklottam egyet!Nem high tech, sőt... volt egy katona politikai tanulmány, hogy melyik ország mennyi idő alatt tudna működőképes bombát gyártani. Nekünk 2 hét alatt menne elviekben!!!


A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..