[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Ha igy van akkor viszont felesleges ez a musor amit az EU eload. Ha nem akarnak semmit, akkor nem kell foglalkozni veluk.
Én már abszolút nem foglalkozok azzal amit az EU a fehérorosz ellenzékkel kapcsolatban nyilatkozgat,számomra egyértelmű,hogy ez csak porhintés abszolút jó nekik ez a helyzet.De azt még sem teheti meg,hogy abszolút nem foglalkozik a fehérorosz ellenzékkel,ezért verbálisan támogatja azt,de ennyiben ki is merül a támogatásuk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én már abszolút nem foglalkozok azzal amit az EU a fehérorosz ellenzékkel kapcsolatban nyilatkozgat,számomra egyértelmű,hogy ez csak porhintés abszolút jó nekik ez a helyzet.De azt még sem teheti meg,hogy abszolút nem foglalkozik a fehérorosz ellenzékkel,ezért verbálisan támogatja azt,de ennyiben ki is merül a támogatásuk.

Kérhlek szépen: NEM. Nem merül ki.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mutass akkor nekem bármilyen olyan érdemi intézkedést mondjuk az elmúlt nyolc hónapból az EU részéről ami bármilyen formában is veszélyeztette illetve veszélyezteti Lukasenko hatalmát ?

Lengyelország mint EU tagállam beavatkozása a fehérorosz belügyekbe. Zavargások szítása. V4-ek - köztük Magyarország - kiállása Lengyelország mellett és Lukasenko ellen. Például.

Info a többieknek: Wilson egy kibeszéltető-ember. Ez egy titkosszolgálati technika. Mindig előadja, hogy "nincs itt semmi látnivaló", majd amikor valaki ellenkezik, akkor megkérdi, hogy miről tud. Nyilván azt amit most mondtam, Wilson is tudja. Ezért a reagálása az lesz, hogy "na és"? Ez semmi, "nincs itt semmi látnivaló", mondjak jobbat. Mert arra kíváncsi, hogy ki milyen infóval rendelkezik, azt akarja kiszedni.
 
W

Wilson

Guest
Lengyelország mint EU tagállam beavatkozása a fehérorosz belügyekbe. Zavargások szítása. V4-ek - köztük Magyarország - kiállása Lengyelország mellett és Lukasenko ellen. Például.

Info a többieknek: Wilson egy kibeszéltető-ember. Ez egy titkosszolgálati technika. Mindig előadja, hogy "nincs itt semmi látnivaló", majd amikor valaki ellenkezik, akkor megkérdi, hogy miről tud. Nyilván azt amit most mondtam, Wilson is tudja. Ezért a reagálása az lesz, hogy "na és"? Ez semmi, "nincs itt semmi látnivaló", mondjak jobbat. Mert arra kíváncsi, hogy ki milyen infóval rendelkezik, azt akarja kiszedni.
Én azt hiszem korábban is tisztelettel beszéltem veled és komolyan vettem a legvadabb elképzeléseidet is és nem nevettelek ki miatta,ezért szerintem megtisztelhetnél azzal,hogy tényleges érveket,tényeket írsz a kérdésemre és nem kezdesz el vádaskodni ilyen,teljesen légből kapott, minden alapot nélkülöző.kijelentésekkel.Én tisztában vagyok azzal,hogy te szélsőséges mértékben hiszel abban,hogy eljön az SZU 2.0 de én egyáltalán nem hiszek ebben és mivel volt pár nagyon furcsa hozzászólásod az utóbbi időben azokkal szemben akik nem értettek veled egyet így szerintem nem ártana megtanulnod,hogy az állításaidat érvekkel és tényekkel támaszd alá ne alaptalan vádaskodással.Ha normális hangnemben és keretek között érvekkel és tényekkel tudod folytatni az eszmecserénket szívesen reagálok a hozzászólásaidra,de ha csak a "kibeszéltető ember" szintű "agymenésekre" vagy képes akkor ne raboljuk egymás idejét.

Visszatérve a hozzászólásod érdemi részére mivel is avatkozott be az EU és Lengyelország Fehéroroszország belügyeibe amitől megingott Lukasenko hatalma? A zavargások szítására pedig van valamilyen bizonyítékod?
 
  • Tetszik
Reactions: beta

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...

Visszatérve a hozzászólásod érdemi részére mivel is avatkozott be az EU és Lengyelország Fehéroroszország belügyeibe amitől megingott Lukasenko hatalma? A zavargások szítására pedig van valamilyen bizonyítékod?

Látod, épp most bizonyítod be, ahogy amit mondtam, nem alaptalan. Éppen kibeszéltetni akarsz, hogy van-e bizonyítékom. Nem, NINCS. Keressél másnál bizonyítékot.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 143
15 776
113
Azért megnézném, hogy ha Snowden felülne egy Aeroflot-gépre és az átrepülne valamely NATO-tagállam légterén, és erről tudnának természetesen Washingtonban, akkor mi lenne. Az USA ugyebár nemzetközi légtérben való "kalózkodástól" sem riadt vissza, amikor vadászgépekkel nemzetközi légtérből Olaszországba térítette az EgyptAir-gépet, amelyen az Achille Lauro terrortámadás elkövetői utaztak. Más kérdés, hogy okos dolog volt-e Lukától egy ilyen pótolható senki ügynök kedvéért bevállalni ezt a "kalózkodást", de ez ahhoz képest jogszerű volt. Tudtommal minden államnak szuverenitása van a légterén átrepülő gépek felett, ha úgy tetszik neki, leszállíthatja azokat, átvizsgálhatja őket bármilyen indokkal, pl. hogy tényleg azt szállít-e, amit mondanak stb. Ha meg utazott rajta valaki, akit köröznek, és az az ország területére lépett, őrizetbe is veheti.


Iráni tanker eltérítése 1-2 éve....
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113
A zavargások szítására pedig van valamilyen bizonyítékod?
A bombariadóval ellentétes dolgokra van bizonyítékod? Vagy csak a saját szemszöged szerint konteózol, megkérdőjelezed a hivatalos álláspontot mert az nem illik bele a világképedbe?
Tényleg van abban valami, amit bagoly ír, lehet neked bármit írni, markánsan átlépsz rajta és tovább követelőzöl.
 
W

Wilson

Guest
Látod, épp most bizonyítod be, ahogy amit mondtam, nem alaptalan. Éppen kibeszéltetni akarsz, hogy van-e bizonyítékom. Nem, NINCS. Keressél másnál bizonyítékot.
Komolyan kérdezem,hogy te ezt komolyan gondolod?Mert ha igen akkor nagyon erősen el kell gondolkodnom azon,hogy mennyire vegyelek komolyan. csak egy jó tanács ha te komolyan gondolod azt,hogy egy ennyire kicsi magyar vitafórumon bárki is tőled érdemi bizonyító erejű információt vár a Fehérorosz helyzettel illetve a lengyel vagy bármilyen más ország által történő beavatkozással kapcsolatban akkor hidd el nekem,hogy ennek már erősen paranoid jellegű üzenete van a személyeddel kapcsolatban a külvilág számára,és már most jó előre szólok, hogy ez nem személyeskedés hanem ténymegállapítás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 777
113
Ezentul pedig meginkabb Oroszorszag orientaltabb lesz Belorusszia. Minnel jobban elzarkoznak elole nyugatrol annal jobban lokik az orosz karokba az orszagot. A lakossag pedig par ev mulva donthet egy egyesulest vagy egy belorusz Majdant valasztva.
Minszkezesre bezzeg jo volt a batyka, akkor nem zavarta a nyugati lelkuket hogy kezet fogjanak vele es vendegsegbe menjenek hozza.
Nagyon jó meglátás, rátapintottál a lényegre. EU szankcióktól (kemény vagy puha) függ, hogy teljesen oda dobják Belaruszt Oroszországnak vagy sem.
 
W

Wilson

Guest
A bombariadóval ellentétes dolgokra van bizonyítékod? Vagy csak a saját szemszöged szerint konteózol, megkérdőjelezed a hivatalos álláspontot mert az nem illik bele a világképedbe?
Tényleg van abban valami, amit bagoly ír, lehet neked bármit írni, markánsan átlépsz rajta és tovább követelőzöl.
Én nem tolok semmit,ellentétben veled, idézzd már vissza nekem,hogy én min is léptem át bagollyal ellentétben?És ha már itt tartunk azt is írd mál le légy szíves,hogy én mikor vontam kétségbe a bombariadó tényét?Az meg,hogy nem hiszek a véletlen egybeesésben az az én véleményem nem kötelező senkinek sem egyetérteni vele és abszolút nem is várom el senkitől sem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 777
113
Két kulcsszó : Vovan és Leksus és NED, leírom inkább mit jelent mert biztos vannak olyanok, akik még nem hallottak róla, NED-National Endowment for Democracy, felforgató tevékenységekkel foglalkoznak, a színes forradalmak előkészítése, pénzelése, szervezése, tehát legitim kormányok megbuktatása a feladatuk.
Felvezető:

Vovan és Leksus két híres orosz telefonbetyár (pranker) mindig felhívnak neves politikusokat valakinek a nevében. Egy hete Tyihanovszkaja nevében hívták fel a NED vezetőségét. Íme a teljes videó: Remélem ennek figyelmes megnézése után a szellemileg gyengébbek megértik, hogy nincs spontán -lentről jövő "forradalom" vagy tüntetés.

 
W

Wilson

Guest
Ennyit a magyar-belarusz kapcsolatok jelentőségéről, gondolom Szíjjártó is konteózik :).

"Elfogadhatatlan a Ryanair légitársaság járatának vasárnapi, belarusz földre kényszerítése – szögezte le Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Dublinban, üdvözölve az Európai Unió gyors és határozott fellépését az ügyben.

Szijjártó az MTI-nek azt mondta, elfogadhatatlan egy polgári forgalomban részt vevő repülőgép földre kényszerítése mindenfajta indok nélkül, főleg úgy, hogy az két európai uniós ország között közlekedett.

Elfogadhatatlan és visszautasítandó mindaz, amit a belarusz hatóságok tettek

– hangsúlyozta és hozzáfűzte, örül annak, hogy az EU végre gyorsan, határozottan, kellő eréllyel és egységesen lépett fel ebben a kérdésben. Örül annak is, hogy gyorsan sikerült megállapodni a válaszintézkedésekről, amelyeket a magyar kormány teljes egészében támogatott és támogat is természetesen."

https://index.hu/kulfold/2021/05/25/szijjarto-peter-ryanair-belarusz/
 
W

Wilson

Guest
Két kulcsszó : Vovan és Leksus és NED, leírom inkább mit jelent mert biztos vannak olyanok, akik még nem hallottak róla, NED-National Endowment for Democracy, felforgató tevékenységekkel foglalkoznak, a színes forradalmak előkészítése, pénzelése, szervezése, tehát legitim kormányok megbuktatása a feladatuk.
Felvezető:

Vovan és Leksus két híres orosz telefonbetyár (pranker) mindig felhívnak neves politikusokat valakinek a nevében. Egy hete Tyihanovszkaja nevében hívták fel a NED vezetőségét. Íme a teljes videó: Remélem ennek figyelmes megnézése után a szellemileg gyengébbek megértik, hogy nincs spontán -lentről jövő "forradalom" vagy tüntetés.

Alaptézis,hogy csak olyan társadalomban tudsz kívülről forradalmat "csinálni" ahol a társadalom jelentős része annyira elégedetlen a hatalmon lévők által képviselt rendszerrel illetve annyira elégedetlen a saját élethelyzetével,hogy már nincs veszteni valója és hajlandó erőszakkal fellépni a regnáló hatalom képviselői ellen,ha ez nincs meg egy társadalomban akkor nincs az a külső erő ami képes forradalmat csinálni egy adott társadalomban,az meg,hogy mit nevezünk spontán lentről jövő forradalomnak és tüntetésnek nagyrészt nézőpont kérdése.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 777
113
Alaptézis,hogy csak olyan társadalomban tudsz kívülről forradalmat "csinálni" ahol a társadalom jelentős része annyira elégedetlen a hatalmon lévők által képviselt rendszerrel illetve annyira elégedetlen a saját élethelyzetével,hogy már nincs veszteni valója és hajlandó erőszakkal fellépni a regnáló hatalom képviselői ellen,ha ez nincs meg egy társadalomban akkor nincs az a külső erő ami képes forradalmat csinálni egy adott társadalomban,az meg,hogy mit nevezünk spontán lentről jövő forradalomnak és tüntetésnek nagyrészt nézőpont kérdése.
Nézd meg a videót és értelmezd!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 143
15 776
113
A katonai ero alapja pedig a pénz. :p A mindenkori nagy konfliktusokat soha nem az határozta meg, kinek nagyobb a hadserege a konfliktus elején, hanem kinek nagyobb a bukszája annak végén. :cool: Talán egyetlen kivétel Nagy Sándor hadjárata, de ott esméletlen volt a harcászati folény (ami manapság megint csak kizárolag annál van, akinek tobb a pénze).

Attila?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 028
113
Alaptézis,hogy csak olyan társadalomban tudsz kívülről forradalmat "csinálni" ahol a társadalom jelentős része annyira elégedetlen a hatalmon lévők által képviselt rendszerrel illetve annyira elégedetlen a saját élethelyzetével,hogy már nincs veszteni valója és hajlandó erőszakkal fellépni a regnáló hatalom képviselői ellen,ha ez nincs meg egy társadalomban akkor nincs az a külső erő ami képes forradalmat csinálni egy adott társadalomban,az meg,hogy mit nevezünk spontán lentről jövő forradalomnak és tüntetésnek nagyrészt nézőpont kérdése.
Mindig kell egy kis létszámú, de gátlástalan, lehetőleg bűnözőkből, politikai szélsőségesekből álló erőszakos csoport, amelyik a karharalmat "ráveszik" a tömeges intézkedésekre illetve az éles fegyver használatára. Önmagában a puliszka/pirog nem robban. Kell bele egy kis dinamit is.
 
Status
Not open for further replies.