[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
"Tehát az Árpád-sávban is a jelenkorban a nácizmus manifesztálódik?"

Jaj ne legyél már undorító. IGAZAT ADTAM NEKED ABBAN, hogy EGYIKBEN SEM A NÁCIZMUS manifesztálódik. Csak nem látsz a gyűlölettől és ezért nem fogod fel, hogy igazat adtam neked.

További olvasni nem tudók, vagy nem értők kedvéért leírom, hogy az egyikben sem alatt természetesen a magyar címeres zászlót meg a fehér-piros-fehér belarusz lobogót értettem, mielőtt valaki szándékosan úgy érti félre, hogy a horogkeresztre mondtam volna.
Érdekes kommentenként kétszer olvasni az "elvakít a gyűlölet" frázist egy olyan fórumban, ahol majdnem minden nemzetre - különösen a szomszédosakra - valamilyen pejoratív gúnynévvel történik utalás, csakúgy, mint ahogyan általános a más véleményen lévő fórumtagok válogatott dehonesztálása, és olyan érzelmi indulatokat visznek bele a legtöbben idegen országok és nemzetek közötti konfliktusokba, mintha személyes érintettségük lenne abban.

Nem. Nem vakít el a gyűlölet. Engem nem. Ha veled is így volna, nem ilyen indulatosan reagáltál volna egy egyébként tényleg nem egyértelmű és nem kifejtett válaszodra való megejtett, abszolút nem sértő hangvételű visszakérdezésre.
De nektek csak ellenség és harcostárs létezik ebben a felosztásban. Amiben még csak érintettségetek sincs.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Érdekes kommentenként kétszer olvasni az "elvakít a gyűlölet" frázist egy olyan fórumban, ahol majdnem minden nemzetre - különösen a szomszédosakra - valamilyen pejoratív gúnynévvel történik utalás, csakúgy, mint ahogyan általános a más véleményen lévő fórumtagok válogatott dehonesztálása, és olyan érzelmi indualtokat visznek bele a legtöbben idegen országok és nemzetek közötti konfliktusokba, mintha személyes érintettségük lenne abban.

Nem. Nem vakít el a gyűlölet. Engem nem. Ha veled is így volna, nem ilyen indulatosan reagáltál volna egy egyébként egyáltalán nem egyértelmű és nem kifejtett válaszodra való megejtett, abszolút nem sértő hangvételű visszakérdezésre.
De nektek csak ellenség és harcostárs létezik ebben a felosztásban. Amiben még csak érintettségetek sincs.

Jó, lényeg a lényeg, azt írtam neked, hogy egyetértek veled abban, hogy nem náci egy nemzeti zászló attól még, hogy szerepelt fotókon egyszer valamikor a történelem során horogkereszt mellett. Amire te úgy reagáltál, ahogy. Ahelyett, hogy megköszönted volna a hozzáállásomat a dologhoz.
 
W

Wilson

Guest
De nem azt mondják állandóan, hogy azt figyelik, hogy szivárognak-e szélsőséges elemek a határon? Nem azt mondta-e most Putyin legutóbb, hogy ettől függ, hogy megindítják-e a már összekészített rendfenntartó erőket?

Nem Putyin nem ezt mondta nem kell keverni a dolgokat,Putyin azt mondta:

Oroszország elnöke nyersen kijelentette az Orosz-1 TV-csatorna interjújában: „Sándor Grigorjevics felkért, hogy alakítsak ki egy bizonyos rendőrtisztviselői tartalékot. és én megtettem. De megállapodtunk abban is, hogy addig nem fogják felhasználni, amíg a helyzet ellenőrizhetetlenné válik. Amíg a szélsőséges elemek, a politikai szlogenek mögé bújva, nem lépnek át bizonyos határokon,pl: rablást kezdenek, autókat, házakat, bankokat gyújtanak fel, igazgatási épületeket foglalnak el és így tovább."
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem Putyin nem ezt mondta nem kell keverni a dolgokat,Putyin azt mondta:

Oroszország elnöke nyersen kijelentette az Orosz-1 TV-csatorna interjújában: „Sándor Grigorjevics felkért, hogy alakítsak ki egy bizonyos rendőrtisztviselői tartalékot. és én megtettem. De megállapodtunk abban is, hogy addig nem fogják felhasználni, amíg a helyzet ellenőrizhetetlenné válik. Amíg a szélsőséges elemek, a politikai szlogenek mögé bújva, nem lépnek át bizonyos határokon,pl: rablást kezdenek, autókat, házakat, bankokat gyújtanak fel, igazgatási épületeket foglalnak el és így tovább."

én határon beszivárgást is olvastam valahol, fegyveresek beszivárgása stb. (mint feltételt a beavatkozásra)

és másrészről, nyilván Putyin véleménye is az, hogy az ilyen szélsőséges elemek nyilván külföldről érkezhetnek, ez szerintem az orosz narratíva alapján egyértelmű, úgyhogy kb. a te általad idézett dolog ugyanazt jelenti
 

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
Jó, lényeg a lényeg, azt írtam neked, hogy egyetértek veled abban, hogy nem náci egy nemzeti zászló attól még, hogy szerepelt fotókon egyszer valamikor a történelem során horogkereszt mellett. Amire te úgy reagáltál, ahogy. Ahelyett, hogy megköszönted volna a hozzáállásomat a dologhoz.
Úgy reagáltam, hogy kérdeztem.

Te pedig azonnal indulattal és ellenséges érzelmekkel.

Ezért írtam, hogy karikaturisztikus azt olvasni visszatérő toposzként, hogy engem - és más, az orosz expanziót nem jó szemmel néző fórumtársat - úgymond elvakít a gyűlölet, ezzel le is szerelve minden mondandót.

Pedig hányszor van itt a muszlimokra, nem fehérekre, zsidókra való hivatkozás a putyini politika helyeslésében (szülessen sok-sok fehér gyerek; ha Asszad nincs, migránsok tömegei jönnek Európába; ngo-k provokálnak Észak-Koreában, "addig éltek a lengyelek") sorosistázás és ngo-zás, a más véleményen lévők kommentjeinek fizetett voltára célozgatás a hitelük csorbítására, vagy ábrándozás a szomszédos országokkal ugyanazon meccsek lefutására, mint amit az oroszok tesznek Ukrajnában - akár éppen általuk és velük karöltve, közben, mint mondtam, pejoratív jelzők halmozásával.
Azt sem értem, hogy a burkolt zsidózás és a fasisztázás hogyan fér meg egy kommenten belül.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Úgy reagáltam, hogy kérdeztem.

Te pedig azonnal indulattal és ellenséges érzelmekkel.

Ezért írtam, hogy karikaturisztikus azt olvasni visszatérő toposzként, hogy engem - és más, az orosz expanziót nem jó szemmel néző fórumtársat - úgymond elvakít a gyűlölet, ezzel le is szerelve minden mondandót.

Pedig hányszor van itt a muszlimokra, nem fehérekre, zsidókra való hivatkozás a putyini politika helyeslésében (szülessen sok-sok fehér gyerek; ha Asszad nincs, migránsok tömegei jönnek Európába; ngo-k provokálnak Észak-Koreában, "addig éltek a lengyelek") sorosistázás és ngo-zás, a más véleményen lévők kommentjeinek fizetett voltára célozgatás a hitelük csorbítására, vagy ábrándozás a szomszédos országokkal ugyanazon meccsek lefutására, mint amit az oroszok tesznek Ukrajnában - akár éppen általuk és velük karöltve, közben, mint mondtam, pejoratív jelzők halmozásával.
Azt sem értem, hogy a burkolt zsidózás és a fasisztázás hogyan fér meg egy kommenten belül.

Szerintem hagyjuk az egészet. Kár volt hozzád szólni és igazat adni neked. Úgysem értékelted. Ha mondjuk visszakérdeztél volna, például így: "hogy érted, hogy igazat adsz nekem ebben?" akkor az normális lett volna, de amikor leírtam, hogy igazat adok neked, amikor arról érveltél, hogy helytelen, hogy az Árpád-sávos lobogót is (helytelenül) nácizzák egyesek, akkor arra utána azt adni a számra, hogy "Tehát az Árpád-sávban is a jelenkorban a nácizmus manifesztálódik?" mikor pont azt mondtam, hogy NEM, ez egész egyszerűen abszurd.
 
W

Wilson

Guest
De növelhették így a tüntetők számát. Mondjuk hazautaztak 10,000-en szavazni. Aztán amikor az lett az eredmény ami, tüntetni kezdtek. Melléjük állt mondjuk 50,000 lengyel (becslés) Belaruszban. Simán lehet, hogy a tüntetéseknek lengyel magja van.

Nem véletlen, hogy Lukasenko is Grodno (lengyel terület) elszakadásától fél.

Az nem úgy működik nem lehet csak úgy hazautazni szavazni arról nem is beszélve,hogy az általad vízionált 10,000.- szabadságot vesz ki és még marad tüntetni:).Szerintem felesleges mindenhol a nyugati,lengyel ármánykodást látni.
 
W

Wilson

Guest
én határon beszivárgást is olvastam valahol, fegyveresek beszivárgása stb. (mint feltételt a beavatkozásra)

és másrészről, nyilván Putyin véleménye is az, hogy az ilyen szélsőséges elemek nyilván külföldről érkezhetnek, ez szerintem az orosz narratíva alapján egyértelmű, úgyhogy kb. a te általad idézett dolog ugyanazt jelenti

Mlért jelentené azt,ennél egyértelműbben Putyin nem fogalmazhatott volna jobban,ott van az idézetben szó sincs róla külföldi beszivárgásról,pontosan elmondja mely esetekben mozgósítják ezeket az egységeket.Mondom nem kell mindenáron többet belelátni a dolgokba:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az nem úgy működik nem lehet csak úgy hazautazni szavazni arról nem is beszélve,hogy az általad vízionált 10,000.- szabadságot vesz ki és még marad tüntetni:).Szerintem felesleges mindenhol a nyugati,lengyel ármánykodást látni.

Nem láttam lengyel ármánykodást, ismétlem a téma onnan indult, hogy boki beküldött egy cikket, hogy ha XY nem létezett volna a történelem során, akkor Belarusz ma lengyel lenne.
Erre mondtam, hogy ez nem biztos, hogy pozitív dolog mindenki szemében (mármint az, hogy nem lengyel Belarusz), mivel lehet, hogy a tüntetők közül sokan inkább lengyelek szeretnének lenni.
Továbbvittem, felvetettem, hogy mi van, ha a tüntetők nagy része (jelentős része, de nem többsége) is lengyel?
Nem állítottam, felvettettem.
 
W

Wilson

Guest
Nem láttam lengyel ármánykodást, ismétlem a téma onnan indult, hogy boki beküldött egy cikket, hogy ha XY nem létezett volna a történelem során, akkor Belarusz ma lengyel lenne.
Erre mondtam, hogy ez nem biztos, hogy pozitív dolog mindenki szemében (mármint az, hogy nem lengyel Belarusz), mivel lehet, hogy a tüntetők közül sokan inkább lengyelek szeretnének lenni.
Továbbvittem, felvetettem, hogy mi van, ha a tüntetők nagy része (jelentős része, de nem többsége) is lengyel?
Nem állítottam, felvettettem.

Ok de semmilyen jel,adat,híradás nem mutat arra,hogy a belorusz tüntetésekben tömeges lengyel jelenlét lenne.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ok de semmilyen jel,adat,híradás nem mutat arra,hogy a belorusz tüntetésekben tömeges lengyel jelenlét lenne.

Nem tudjuk. Ezért a felvetés.

Lukasenkonak nyilván nem érdeke ezt lengyel-belarusz szembenállásként exponálni, mert az még veszélyesebb lenne, mintha csak a választási csalás miatt tüntetnének.
A magyar kormány pedig egyértelműen Lengyelország ÉS Belarusz lengyel kisebbsége mellett állt ki.
(Nyilván létezik ilyen kisebbség, másképp nem lehetne mellettük kiállni.)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Őszintén, Wilson, nézd meg ezt a videót:


Ez alapján elképzelhetetlen, hogy Belarusz egyes részei Lengyelo.-hoz akarnának átcsatlakozni és/vagy Belarusz egészét EU tagként látni?
 

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
Szerintem hagyjuk az egészet. Kár volt hozzád szólni és igazat adni neked. Úgysem értékelted. Ha mondjuk visszakérdeztél volna, például így: "hogy érted, hogy igazat adsz nekem ebben?" akkor az normális lett volna, de amikor leírtam, hogy igazat adok neked, amikor arról érveltél, hogy helytelen, hogy az Árpád-sávos lobogót is (helytelenül) nácizzák egyesek, akkor arra utána azt adni a számra, hogy "Tehát az Árpád-sávban is a jelenkorban a nácizmus manifesztálódik?" mikor pont azt mondtam, hogy NEM, ez egész egyszerűen abszurd.

Akkor zanzásítsuk:

1) "Ilyen megközelítéssel nácizzák a történelmi Árpád-sávot is."
2) "Igen, ilyen szempontból igazad van."
3) "Tehát az Árpád-sávban is a jelenkorban a nácizmus manifesztálódik?"

Játszhatod a sértődöttet, ez abszolút nem volt egyértelmű.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Akkor zanzásítsuk:

1) "Ilyen megközelítéssel nácizzák a történelmi Árpád-sávot is."
2) "Igen, ilyen szempontból igazad van."
3) "Tehát az Árpád-sávban is a jelenkorban a nácizmus manifesztálódik?"

Játszhatod a sértődöttet, ez abszolút nem volt egyértelmű.

Elég egyértelmű volt az, de akár rá is kérdezhettél volna, hogy hogy értettem, hogy igazad van.

Tehát, nézhetett volna ki így is a beszélgetés:

1) "Ilyen megközelítéssel nácizzák a történelmi Árpád-sávot is."
2) "Igen, ilyen szempontból igazad van."
3) Hogy érted, milyen szempontból van igazam?

De mondom, a puszta logika is elég lett volna, mert az alábbi két állítás

1) "Ilyen megközelítéssel nácizzák a történelmi Árpád-sávot is."
2) "Igen, ilyen szempontból igazad van."

azt jelenti, hogy

Haubagoi szerint igazad van abban, hogy ilyen megközelítéssel nácizzák a történelmi Árpád-sávot is.

Namármost, ha csak egy picit is feltételezted volna rólam, hogy szerintem a történelmi Árpád-sáv nem náci, akkor rájöttél volna, hogy részemről az "ilyen szempontból igazad van" kijelentés azt jelenti, hogy én most azt mondom, hogy ugyanezen alapon a Belarusz fehér-piros-fehér sem nevezhető nácinak.

Főleg, hogy ugye az egész téma előzménye az, hogy néhányan alapból nácizták a Belarusz fehér-piros-fehér zászlót.

Ami után - hiszen neked adtam igazat - és nem a fehér-piros-fehér zászlót nácizóknak,
gondolhattad volna, hogy szerintem nem nácik ezek a zászlók.

Ehelyett folytattad, és az ellenkezőjét adtad a számba, hogy

2) "Igen, ilyen szempontból igazad van."
3) "Tehát az Árpád-sávban is a jelenkorban a nácizmus manifesztálódik?"

De mondom, mindez azért fordulhatott elő, mert eleve ellenségként kezeltél, és meglepett, váratlanul ért, hogy igazat adtam neked.
És rögtön azt kerested, hogy mégis, hol lehet ebben a támadás a részemről és arra kérdezdtél vissza.

(Én meg nem vagyok sértődött, csak sajnálom az elbaszott időt, amit ezzel a vitával kellett tölteni. Tanulság: soha ne adj igazad az ellenséges oldalnak. Abban is a támadást fogják keresni úgyis.)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 055
2 761
113
Mert Belarusz területének fele eredetileg Lengyelország volt. Tényleg érdemes volna statisztikailag megnézni, hogy a tüntetők közül mennyi a lengyel nemzetiségű.

Simán lehet h arányaiban annyi mint a magyarok voltak a csau elleni felkelésben.
Attól még a választás eredménye vitatható, luka meg egy dinoszaurusz komcsi diktátorocska marad.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
W

Wilson

Guest
Őszintén, Wilson, nézd meg ezt a videót:


Ez alapján elképzelhetetlen, hogy Belarusz egyes részei Lengyelo.-hoz akarnának átcsatlakozni és/vagy Belarusz egészét EU tagként látni?

Még a Grodnó és környékén is ahol a legnagyobb a lengyelek részaránya sokkal több belorusz él mint lengyel és a beloruszok nem akarnak elszakadni Fehéroroszországtól.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Még a Grodnó és környékén is ahol a legnagyobb a lengyelek részaránya sokkal több belorusz él mint lengyel és a beloruszok nem akarnak elszakadni Fehéroroszországtól.

Érdekes, ahogy folyamatosan altatod az oroszokat. Hogy nincs is Belaruszban semmi probléma. Nehogy beavatkozzon Putyin :) Mert Ukrajnával ellentétben, itt most tényleg fennáll ennek eshetősége. Lukasenko Grodno-t éppen ellenkezőleg látja mint te - de gondolom az is csak belpolitikai trükk, "persze"
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
""Do you see the claims that Belarus is falling apart, of Grodno region's transfer to Poland? They openly declare this, they are dreaming about it. But they will not succeed. I know it for sure," said Lukashenko."

Lukashenko also mentioned that the hybrid war against Belarus had started.

"Today we are witnessing a certain stage, to be more precise, the stage of a hybrid war against Belarus. How else can it be defined? The mass media, the sphere of information is affected by this war. This is the war of warring parties. If we look deeper, we will see that the diplomatic slaughter against us has also started. On the highest level," he stressed.

https://www.ruptly.tv/en/videos/202...claims-of--Grodno-region-s-transfer-to-Poland
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 358
113
Már kezdik...
safe_image.php
 
Status
Not open for further replies.