[BIZTPOL] Görög - török szembenállás (1974 - ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
..
Csak akkor ha kialakul valami hasonló szitu, mint 2020. januárjában és megszórnák őket. Akkor az azeri kisebbség is "fészkelődni" kezdene esetleg...

Irán azért mostanában "rogue state" ("lator állam") státuszban van. Akkor se pattoghatna túl sokat, ha teszem azt rosszban lennének az azeriekkel. Azért egy majd húszmilliós kisebbség ... Szerintem meg még csak nem is rossz a viszony alapvetően. Érdekes lehet abba is belegondolni, hogy Irán egy kvázi 80 milliós ország. Magyarország GDP -jének kb. 3,5 -szörösével (ennek rég néztem már utána, csak emlékezetből) - ennek is tetemes része a szén-hidrogén bányászat (mégcsak nem is a finomítás, mert azzal csehül állnak - gyakorlatilag a szankció itt is érinti nagyon érzékenyen Őket a finomított olajtermékek terén). Namost ezt hol abszolválják? Hát nem a Kaszpi-tenger környékén (jó igaz van délen is bőséggel), ahol véletlenül pont az azeri kisebbségük is él? Érdemes az azeriekkel jóban lenni ... ;)

Január alatt nem az évfordulóra gondolsz?

Egyébként érdekes volt 'haubagoi' (remélem jól írom a nevét) fejtegetése is még korábbról. Ő is úgy gondolta, hogy az azeri függetlenedési törekvések olyan erősek, hogy Azerbajdzsán fegyverrel is beavatkozik és háborúval vívják ki a függetlenségüket. Mindezt természetesen azért, hogy utána rögtön csatlakozhassanak az újjáformálódó Szovjetúnió 2.0 -hoz. :D Akkor Neki hosszasabban indokoltam, hogy miért nem lehetséges (jópár fentebbi/korábbi gondolatmenet alapján is). Ezt most nem teszem. Ugyanakkor azt a számomra logikai bukfencet is megemlítettem, hogy az amúgy katonailag nem jelentéktelen Irán ellen is bevállalnák a komoly háborút, hogy a jelenlegi helyzetüket feladják és egy giga Szovjetúnióba önként betagozódjanak ... Nekem ez nem állt össze.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Irán azért mostanában "rogue state" ("lator állam") státuszban van. Akkor se pattoghatna túl sokat, ha teszem azt rosszban lennének az azeriekkel. Azért egy majd húszmilliós kisebbség ... Szerintem meg még csak nem is rossz a viszony alapvetően. Érdekes lehet abba is belegondolni, hogy Irán egy kvázi 80 milliós ország. Magyarország GDP -jének kb. 3,5 -szörösével (ennek rég néztem már utána, csak emlékezetből) - ennek is tetemes része a szén-hidrogén bányászat (mégcsak nem is a finomítás, mert azzal csehül állnak - gyakorlatilag a szankció itt is érinti nagyon érzékenyen Őket a finomított olajtermékek terén). Namost ezt hol abszolválják? Hát nem a Kaszpi-tenger környékén (jó igaz van délen is bőséggel), ahol véletlenül pont az azeri kisebbségük is él? Érdemes az azeriekkel jóban lenni ... ;)

Január alatt nem az évfordulóra gondolsz?

Egyébként érdekes volt 'haubagoi' (remélem jól írom a nevét) fejtegetése is még korábbról. Ő is úgy gondolta, hogy az azeri függetlenedési törekvések olyan erősek, hogy Azerbajdzsán fegyverrel is beavatkozik és háborúval vívják ki a függetlenségüket. Mindezt természetesen azért, hogy utána rögtön csatlakozhassanak az újjáformálódó Szovjetúnió 2.0 -hoz. :D Akkor Neki hosszasabban indokoltam, hogy miért nem lehetséges (jópár fentebbi/korábbi gondolatmenet alapján is). Ezt most nem teszem. Ugyanakkor azt a számomra logikai bukfencet is megemlítettem, hogy az amúgy katonailag nem jelentéktelen Irán ellen is bevállalnák a komoly háborút, hogy a jelenlegi helyzetüket feladják és egy giga Szovjetúnióba önként betagozódjanak ... Nekem ez nem állt össze.

Az Azeri SzSzK nekem sem.
..
A Kásszim Szulejmáni-gyilkosság utáni nemzetközi izgalmakra utaltam csak.
..
Ausztriával vannak egy súlycsoportban, 2,7 szer méretesebbek nálunk.
https://tradingeconomics.com/
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az Azeri SzSzK nekem sem.
..
A Kásszim Szulejmáni-gyilkosság utáni nemzetközi izgalmakra utaltam csak.
..
Ausztriával vannak egy súlycsoportban, 2,7 szer méretesebbek nálunk.
https://tradingeconomics.com/

Nálam a Kásszim Szulejmáni eset nagyon bekerült az "Irak" meg "Hezbollah" dobozba - tényleg nem gondoltam rá. Ezért is jön jól Azerbajdzsán -nak egy kis barátkozás Izrael -el, mert amennyiben komoly dolgokat pukkasztgatnának egymásra (akár ilyen "gombás-sugárzóst"), akkor hátha gondolnak majd rájuk és az északi régiót kihagyják a szórásból. Ettől viszont nem lenne függetlenségi mozgalom még szerintem.

Köszi szépen. Akkor egyfelől tényleg régen néztem - másfelől jövünk fel, mint a talajvíz :) (meg persze az Irán szankciók is segíthetnek ebben, hogy Ők meg nem) ...
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
W

Wilson

Guest
Nálam a Kásszim Szulejmáni eset nagyon bekerült az "Irak" meg "Hezbollah" dobozba - tényleg nem gondoltam rá. Ezért is jön jól Azerbajdzsán -nak egy kis barátkozás Izrael -el, mert amennyiben komoly dolgokat pukkasztgatnának egymásra (akár ilyen "gombás-sugárzóst"), akkor hátha gondolnak majd rájuk és az északi régiót kihagyják a szórásból. Ettől viszont nem lenne függetlenségi mozgalom még szerintem.

Köszi szépen. Akkor egyfelől tényleg régen néztem - másfelől jövünk fel, mint a talajvíz :) (meg persze az Irán szankciók is segíthetnek ebben, hogy Ők meg nem) ...

Amúgy nagyon nagy a barátság most Kardigán és az azeriek között egyebek mellett komoly katonai együttműködés van a két ország között.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Amúgy nagyon nagy a barátság most Kardigán és az azeriek között egyebek mellett komoly katonai együttműködés van a két ország között.

Sőt van egyfajta katonai szövetség is. Ennek két közös nevezője van:

- örmény-ellenesség. A török-azeri akár kereskedelmi találkozók során a török fél sosem felejti el ostorozni az örményeket, meg a "Hegyi-Karabah közös ügy" stb.
- Törökország a legnagyobb fegyverszállítója Azerbajdzsánnak (ugye az azeriek anyagilag egyre jobban állnak és a kitől vegyünk fegyvert kérdésre adja magát is a válasz). Továbbá: "nagy tesó", közel van és egyre ütősebb cuccai is vannak.

Továbbá persze a törökök egyre hangsúlyosabb szereplői lesznek a környéknek - itt-ott elég expanzív dolgokat is megfogalmazva retorikailag. Meg persze sose árt egy jó barát pluszba.

A fegyverszállítások margójára: emlékezhetünk, hogy történelmi távlatban nem is oly rég volt nálunk is német megszállás. Aztán kitől is veszünk legnagyobb értékben fegyvert mostanában meg kinek vagyunk a "legnagyobb" szövetségese?

Továbbá bár Azerbajdzsán kilépett a CSTO -ból (talán későn gondolhatnánk), de a NATO felé mégsem közeledik. Továbbá tartom magam ahhoz, hogy nem akarnának senki kedvéért - nemhogy a NATO, de a törökök kedvéért sem - "haddelhadd" -ba bonyolódni sem az oroszokkal sem az irániakkal. Továbbá nem akarnak egyesülni sem a törökkel még távlatilag sem. Ugyanakkor, ha pl. a CSTO tag Örményország "eltűnne" közülük (meg Oroszország meggyengülne), akkor "bajban lennének". Irán meg "lator állam" - a barátságot nem lehet nagydobra verni most. Ugye nekünk is volt közeledésünk Irán felé érdekes és előremutató bizniszekkel, amit agyoncsapott a szankciózás (ez esetben is). Mostanában mi sem emlegetjük, hogy milyen barátok vagyunk - pedig úton-útfélen ölelkezünk mindenkivel ...

Azaz Azerbajdzsánnak elemi érdeke, hogy maradjon a status quo ante. Így érdekes módon Örményország léte is :). Amennyiben meg néha "idegállapotba" jönnek, akkor úgyis tudnak egy jót "boxolni" Velük. Ez az Ő súlycsoportjuk. Törökország részeként meg senkik lennének ...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Érdekes módon igen és igazad van. A kettő nem zárja ki egymást. Ugye a KRG környezetében elég puskaporos volt a levegő mindig. Az Irak-Irán háborút különösen megszenvedték. Ugye Iráni oldalon síiták a kurdok - Iraki oldalon szunniták. Aztán mégis Szaddam -ék nem kímélték a saját kurd kisebbségüket is - még harci gázt is bevetettek. Mindez persze az alapból háború mellett ...
Az iráni kurdok többsége szunnita, ők jelentik Irán legnagyobb szunnita közösségét. Iraki Kurdisztánt alapvetően a Barzani család uralja, akik a hagyományos törzsi alapokra építkező konzervatívok, ebből fakadóan élesen szemben állnak a kommunista kurd szervezetekkel (PKK, YPG). Részben legalábbis ez miatt "törökbarátok". A törökök a 90-es évek óta számtalan támadást hajtottak végre iraki Kurdisztánban, de sohasem az iraki kurdok voltak a célpontok, hanem a PKK

Azerbajdzsán egyértelműen török szövetséges. Már a 1990-es évektől százával képzik a tiszteket Törökországban, vannak közös hadgyakorlatok, stb. Azt se felejtsük el, hogy a karabahi háború idején a Szürke Farkasok nagy számban harcoltak azeri oldalon. Természetesen különleges kapcsolat fűzi őket az oroszokhoz is, fegyvereket is vásárolnak tőlük. izrael inkább csak üzleti partner, fegyverszállító, mint szövetséges. De abban egyetértünk, hogy nem akarnának háborúba keveredni a törökök végett.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
A Szu-35 topikban már írtam róla...
After Athens began negotiations with Paris on the acquisition of Rafale fighters for the Greek Air Force, Ankara decided to urgently acquire Russian multipurpose Su-35 generation 4 ++, writes the Greek edition of Pentapostagma.

The negotiations of the Greeks were the last straw that overwhelmed the patience of the Turks, who were previously nervous about the presence of French Air Force aircraft in the Eastern Mediterranean and the strengthening of Egyptian aviation. And the Turks turned to Moscow for help.
Turkey's ambitious leadership is now trying to change the status quo in the Eastern Mediterranean that has emerged since World War II. The Turks want to annex oil and gas fields. However, Ankara is unlikely to succeed, since the major world powers agree to change the generally accepted borders only as a result of wars.

In this regard, the statement of the adviser to the Turkish Foreign Ministry, professor at Bahcesehir University, expert Abdullah Agar deserves attention. He believes that after the purchase of the S-400 by Turkey, there is a high probability that Ankara will take the next step and purchase from Moscow the Su-35, even from those available to the Russian Air Force. The Turks are no longer interested in the fifth generation F-35. This is because Turkey simply will not be able to use them because of the US restrictions imposed on them. Washington will not allow Ankara to use the F-35 against NATO allies.

Agar stressed that Turkish President Recep Erdogan had virtually no choice left. But, despite the differences, Ankara is not going to leave NATO. And if the Turks buy not only the Su-35, but even the Su-57, this will not have a dramatic effect on relations with the United States. And the Americans already know that the Turks are going to buy 40 Su-35s.

At the same time, Russian expert Alexander Sitnikov has no doubts that Ankara needs the Su-35 for a "gas war" with Greece and Egypt. At the same time, the presence of such a number of Su-35s will not make them dominant in the Turkish Air Force, which are armed with 240 F-16s.

He is confident that an economic catastrophe is impending in Turkey, so the authorities want to avoid this at the expense of other countries, taking their deposits with raw materials. In addition, Erdogan is being pushed by Turkish nationalists who dream of a "great empire." As a result, Erdogan's aggressive rhetoric is already causing outright irritation, and sometimes anger, in half of the planet.
 
W

Wilson

Guest
A Szu-35 topikban már írtam róla...
After Athens began negotiations with Paris on the acquisition of Rafale fighters for the Greek Air Force, Ankara decided to urgently acquire Russian multipurpose Su-35 generation 4 ++, writes the Greek edition of Pentapostagma.

The negotiations of the Greeks were the last straw that overwhelmed the patience of the Turks, who were previously nervous about the presence of French Air Force aircraft in the Eastern Mediterranean and the strengthening of Egyptian aviation. And the Turks turned to Moscow for help.
Turkey's ambitious leadership is now trying to change the status quo in the Eastern Mediterranean that has emerged since World War II. The Turks want to annex oil and gas fields. However, Ankara is unlikely to succeed, since the major world powers agree to change the generally accepted borders only as a result of wars.

In this regard, the statement of the adviser to the Turkish Foreign Ministry, professor at Bahcesehir University, expert Abdullah Agar deserves attention. He believes that after the purchase of the S-400 by Turkey, there is a high probability that Ankara will take the next step and purchase from Moscow the Su-35, even from those available to the Russian Air Force. The Turks are no longer interested in the fifth generation F-35. This is because Turkey simply will not be able to use them because of the US restrictions imposed on them. Washington will not allow Ankara to use the F-35 against NATO allies.

Agar stressed that Turkish President Recep Erdogan had virtually no choice left. But, despite the differences, Ankara is not going to leave NATO. And if the Turks buy not only the Su-35, but even the Su-57, this will not have a dramatic effect on relations with the United States. And the Americans already know that the Turks are going to buy 40 Su-35s.

At the same time, Russian expert Alexander Sitnikov has no doubts that Ankara needs the Su-35 for a "gas war" with Greece and Egypt. At the same time, the presence of such a number of Su-35s will not make them dominant in the Turkish Air Force, which are armed with 240 F-16s.

He is confident that an economic catastrophe is impending in Turkey, so the authorities want to avoid this at the expense of other countries, taking their deposits with raw materials. In addition, Erdogan is being pushed by Turkish nationalists who dream of a "great empire." As a result, Erdogan's aggressive rhetoric is already causing outright irritation, and sometimes anger, in half of the planet.

Persze valamennyire megmagyarázza a Szu-35 beszerzést a függetlenségre való törekvés de ez igazából a Szu-57 beszerzés "előszobája".
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Persze valamennyire megmagyarázza a Szu-35 beszerzést a függetlenségre való törekvés de ez igazából a Szu-57 beszerzés "előszobája".

Meg alapvetően "arrafelé" nem szoktak kifejezetten kis számban rendszeresíteni gépeket. Pláne, ha bármennyire is benne van a "gas war" lehetősége ott a környékbeliekkel - úgyhogy, ha domináns (darabszámra) nem is lesz a Szu-35, de azért az "emberes" mennyiség prognosztizálható.

A Szu-35 -ös hadrendbe állítása is kérdéses lehet mikorra lenne meg, de a Szu-57 -est úgy gondolom, hogy simán lekésheti (legalábbis elégséges mennyiségben) a "gas war" -t, ha nem fognak sokat "tökölődni" ...
 
W

Wilson

Guest
Meg alapvetően "arrafelé" nem szoktak kifejezetten kis számban rendszeresíteni gépeket. Pláne, ha bármennyire is benne van a "gas war" lehetősége ott a környékbeliekkel - úgyhogy, ha domináns (darabszámra) nem is lesz a Szu-35, de azért az "emberes" mennyiség prognosztizálható.

A Szu-35 -ös hadrendbe állítása is kérdéses lehet mikorra lenne meg, de a Szu-57 -est úgy gondolom, hogy simán lekésheti (legalábbis elégséges mennyiségben) a "gas war" -t, ha nem fognak sokat "tökölődni" ...

Van a törököknek kb 230-240 F-16-a 40 db Szu-35 nem oszt nem szoroz ráadásul teljesen más haditechnika csak akkor van értelme ha Kardigánék a Szu-57 akarják rendszeresíteni.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Van a törököknek kb 230-240 F-16-a 40 db Szu-35 nem oszt nem szoroz ráadásul teljesen más haditechnika csak akkor van értelme ha Kardigánék a Szu-57 akarják rendszeresíteni.

Ott szerintem, ha háborúra készülnek és az ilyen erősítés is szóba kerül - mert mondjuk nem tudnának F-16 -ost sem értelmes mennyiségben is szinten időben leakasztani - akkor azt gondolná az ember, hogy alhangon a duplájában gondolkodnának a 40 db gépnek. Ez már jelentene egyfajta elkötelezettséget is - azaz, ha éppen a másik irányban "lendülne a hinta", akkor nem NATO szakértők fogják a Sz-400 -at, Szu-35 -öt és esetleg a Szu-57 -est vizsgálgatni.

A Szu-57 -esre szerintem azért "alszanak még egyet" az oroszok is. Én úgy gondolom, ha nem lesz mennyiség Szu-35 -ből (azaz érdemi mennyiség - nemcsak valami "kirakat mennyiség"), akkor Szu-57 sem lesz olyan gyorsan ...

A szultánnak meg van pénze dögivel. Átgondolhatja ...
 
W

Wilson

Guest
Ott szerintem, ha háborúra készülnek és az ilyen erősítés is szóba kerül - mert mondjuk nem tudnának F-16 -ost sem értelmes mennyiségben is szinten időben leakasztani - akkor azt gondolná az ember, hogy alhangon a duplájában gondolkodnának a 40 db gépnek. Ez már jelentene egyfajta elkötelezettséget is - azaz, ha éppen a másik irányban "lendülne a hinta", akkor nem NATO szakértők fogják a Sz-400 -at, Szu-35 -öt és esetleg a Szu-57 -est.

A Szu-57 -esre szerintem azért "alszanak még egyet" az oroszok is. Én úgy gondolom, ha nem lesz mennyiség Szu-35 -ből (azaz érdemi mennyiség - nemcsak valami "kirakat mennyiség"), akkor Szu-57 sem lesz olyan gyorsan ...

A szultánnak meg van pénze dögivel. Átgondolhatja ...

A Szu-57 kapcsán az oroszok fennen hangoztatják,hogy exportálni akarják a gépet ami egy teljesen logikus lépés az oroszoktól, lenne rá (de szerintem már most ilyen állapotában is van)kereslet a jelenleg ebben a szegmensben egyeduralkodó F-35-l szemben,ráadásul az oroszoknak közel sincs annyi pénze a Szu-57 fejlesztésére mint az amcsiknak az F-35-e.Úgy,hogy a Szu-57 jövője részben az exporttól is függ.
 
W

Wilson

Guest
Kardigan bejelentette: „Fatih kutatóhajó a Fekete-tengeren 320 milliárd köbméter gáztartalékot fedezett fel a Tuna-1 kútnál kezdődött fúrásokban.
Célunk, hogy 2023-ban népünk számára elérhetővé tegyük a gáz felhasználását. Ilyen jó hírre számítunk a Földközi-tengeren is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
A Szu-57 kapcsán az oroszok fennen hangoztatják,hogy exportálni akarják a gépet ami egy teljesen logikus lépés az oroszoktól, lenne rá (de szerintem már most ilyen állapotában is van)kereslet a jelenleg ebben a szegmensben egyeduralkodó F-35-l szemben,ráadásul az oroszoknak közel sincs annyi pénze a Szu-57 fejlesztésére mint az amcsiknak az F-35-e.Úgy,hogy a Szu-57 jövője részben az exporttól is függ.
Egyhamar nem lesz exportálva a Szu-57. Első körben az orosz légierőnek kell szállítani.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
Egyhamar nem lesz exportálva a Szu-57. Első körben az orosz légierőnek kell szállítani.

Nem biztos nem régen azt olvastam,hogy a Szu-57 kapcsán kulcsfontosságú az export.simán el tudom képzelni hogy a orosz légierő számára leszerződött kontingens egy része pl a törököknél landol.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Nem biztos nem régen azt olvastam,hogy a Szu-57 kapcsán kulcsfontosságú az export.simán el tudom képzelni hogy a orosz légierő számára leszerződött kontingens egy része pl a törököknél landol.

A gép még nincs kész, éppen ezért csak 14 darab lesz legyárta 2024-ig. Utána indul a Szu-57M a modernizált változat az ún. 2.szakasz gépe új hajtómüvek, elektronikával, fegyverzettel.
 
W

Wilson

Guest
A gép még nincs kész, éppen ezért csak 14 darab lesz legyárta 2024-ig. Utána indul a Szu-57M a modernizált változat az ún. 2.szakasz gépe új hajtómüvek, elektronikával, fegyverzettel.

A török oldalakat olvasgatva nekik az M változat kell,mondjuk elindították a saját 5.gen gépük fejlesztését de nincs pénzük egy Szu-57 szintű gép kifejlesztésére.