[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 908
113
Augusztusban bemutatják az új iráni tengeralattjárót....

 

http://www.presstv.com/detail/2013/04/06/296829/iran-to-unveil-new-submarine-by-august/
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
http://www.presstv.ir/detail/2013/04/13/298009/report-turkmenistan-attacks-azerbaijan/

Türkmének megtámadtak egy azeri olajtornyot a Kaszpi-tengeren.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Irán pár napon belül átad egy új "rombolót" amiről még nem sokat tudni csak hogy egy új hajóosztály első példánya lesz.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
az amerikai szenátus külügyi bizottsága 65ös számú határozata értelmében az egyesült államok diplomáciailag, gazdaságilag és katonailag támogatni fogja izraelt, amennyiben az megtámadja iránt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
A diplomáciai támogatás eddigis minden izraeli háborús bűn és háborús bűnös esetén megvolt, ezen nem változik semmi. A gazdasági támogatás is megvan folyamatosan, nyomják beléjük a segílykét, most azt is meg akarták szavaztatni velük, hogy a csökkenő állami kiadások közül vegyék ki az izraeli támogatásokat és tegyék be a védelmi költségek közé, hogy nehogy már kevesebb pénzt kapjanak miközben amerikában kevesebb jut mindenre. A katonai támogatás jelenthet műholdas infót, fegyvereket, muníciót, tanácsadást, vagy azt is, hogy beszáll a buliba ha az idegbeteg debil kistesó elkezdi. Lényegében bármit. Remélhetőleg Iránnak lesz amivel visszaverni egy izraeli támadást.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
az az érdekes, hogy eddig az amerikaiak példátlan módon vonakodtak irán ügyében. gondolom úgy ítélték meg, hogy rövid távon Szíria  mint tényező megszűnik. plusz nyilván a koreai szituáció is kicsit motiválólag hatott.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
joker said
...Remélhetőleg Iránnak lesz amivel visszaverni egy izraeli támadást.
Én meg remélem, hogy nem... :) Izrael ugye azt mondja, hogy addig akar megelező csapást, amíg Iránnak nincs atomfegyvere. Akár ez, akár más az oka, a lényeg, hogy ezt akkor is megcsinálják, ha az egész világ csóválja a fejét. Úgyhogy akkor inkább remélem, hogy minél gyorsabban túl vagyunk rajta, és pláne, hogy nem keverednek bele pl. a Pakik, India, Kína, stb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Amerika aktív támadó beavatkozása kiválthatná Peking és Moszkva nemtetszését, hogy finoman fogalmazzak. Emellett a válaszcsapásban nem tiszta, hogy mit kapnának a zsidók, lehet az vegyifegyver, biológiai, de (bár nem hiszem) atom is. Szíria mint tényező egyelőre áll, ha nem is virul, amíg azzal elvannak addig Irán távolibbnak tűnik nekem. A koreai szitu motiválása Irán ellen dolgot meg nem egészen értem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Zotyek Izrael azt mond amit akar, 10+ éve szajkózzák, hogy Irán 1 évre van az atomfegyvertől. Ha eddig akarták már kifejlesztették, ha nem akarták akkor nincs nekik, ha meg akarták és nem feljesztették akkor rég vettek már valahonnan. Szóval a támadás vagy nem lenne jogos, vagy öngyilkosság lenne, mert egy lebombázott atomerőmű esetén már küldeném is nekik a  nukit Irán helyében. Kína meg nincs ahogy ne avatkozzon bele az egészbe, mert Irán fontos olajszállítója, ahonnan nem akar sem szállítási problémákat, se radioaktív olajat.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Szvsz, ha van Iránnak atomfegyvere, akkor már nem nagyon támadnák meg... Ha pedig igen, akkor Irán nem vetné be vagy esetleg megakadályoznák benne. Ha pedig mégis sikeressen bepattintanak egy atomot Izraelnek, akkor passz, hogy mi lesz... 

 

“Azt nem tudom, hogy a Harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel.” - A. Einstein
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Ismerem az idézetet, kissé sokszor előjön mostanában. Ha Izrael kirobbant egy háborút, akkor semmi joga sírni, ha bekap egy durva válaszcsapást. Amíg ott ül a seggén és szépen halomra öli a gázai civileket, addig úgysem lesz semmi baja. Támadni mostanában csak olyant mert, mint a hadsereg nélküli Palesztina, szarrálőtt Irak, az ugyanacsak szarrálőtt Szíria, Szudánban valami gyár, meg stuxnet, és iráni tudósok, stb. Szóval kellemetlen dolgok de vagy olyant támadott, aki nem tudott visszalőni vagy olyant ami nem ért meg egy háborút. Ha berepülnek és lebombáznak egy iráni atomreaktort, akkor a sugárzás pl megbaszhatja az olajkitermelést, mert radioaktív lesz pár kút, sugárszennyezett olaj, ideges Kína és a halott tudósai miatt kiakadt oroszok, stb. Emellett ez háború, itt nincs semmi béketárgyalás meg ENSZ-es síránkozás, ez vegytiszta casus belli, amire a válasz is olyan kell legyen hogy a szar beléjük fagyjon és egyből érezzék, hogy ez nem érte meg.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ez mondjuk viccesen hangzott: "halott tudósai miatt kiakadt oroszok" :D Elképzeltem...

 

De amúgy meg egyáltalán nem lenne ilyen egyszerű a dolog... Európa akkor valszeg nem maradna ki a balhéból... Bár túl sok jelentőssége nem hiszem, hogy lenne, inkább az, hogy mi lesz utána. Nem hiszem, hogy Európa haladna tovább a bőség és békesség vidám újtán.

Egyébként meg attól, hogy a két említett ország távol esik tőlünk, egyrészt ide is tudnak lőni, másrészt attól függően, hogy mennyit puttyogtatnak és merre, egész mókás hatása lenne az egész világ légkörére is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Európát mi vonná bele a balhéba és miért érné meg Európának beavatkozni? Inkább mindenki üljön a seggén és hagyja, hogy a haborúmániás Netanjahu és háborúsbűnös haverjai szépen egyék meg amit főztek. Azt meg nem értem, hogy ki, mivel és miért lőne ide.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Mert Irakot és Afganisztánt az USA támadta, nagyrészét az USA csinálta a melónak, és a támadás elejéből kb mindenki más ki volt hagyva. Ezenkvül NATO tagországok mentek oda, de Izrael pl nem NATO tagország, ami egy általa indított háborúban nem segítene neki.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
ma tartották a nagy éves katonai parádéjukat, egyelőre nem adtak ki friss fotókat. annyit írtak, hogy az új drónjukat már gyártják. állítólag márciusban sikeresen teszteltek egy ballisztikus rakétából átalakított hajó elleni rakétát.

találtam még egy érdekes infót (ha nem új, akkor elnézést): az amerikaiak a tömeges gyorscsónakos támadás ellen helikopterekkel terveznek védekezni, ezért a helikopterek ellen találták ki a Quaher-313 néven bemutatott repülőgépüket.

(annó arra tippeltem, hogy hordozók ellen akarják bevetni őket, nem is kaparásztam rossz helyen, önvállveregetés)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
A Quaher-313 elég nagy kérdőjel, egyesek szerint nem repülő csak makett, szerintem valami prototípus akar lenni inkább, de tény, hogy amit bemutattak az elég kicsi volt. Attól a háttérben dolgozhatnak egy teljes méretű változaton, csak a repülőfejlesztés elég macerás dolog, majd meglátjuk.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Xfotel! 

Én már azt sem értem, hogy miként tervezik az amerikaiak azt, hogy helikopterekkel védekezzenek a gyorscsónakok ellen, de azt meg végképp nem értem, hogy hogyan akarnak ezek ellen a helikopterek ellen bevetni egy ilyen Matel által kifejlesztett gyerekjátékot??? Hogy kerülnek olyan közel a helikopterekhez?? Milyen hajók ellen akarják bevetni ezeket a gyorscsónakokat? ha a hordozók ellen tervezik, na akkor az egy halott ötlet szerintem, de lehet, hogy én vagyok a tompa! vannak itt sokan akik járatosabbak a témában, de elképzelni sem tudom azt, hogy ezek a gyorscsónakok, megközelítik a hordozót és aztán...... mi is következik aztán?? a hordozón, meg közben fülest olvasnak, nem? a kísérő hajok személyzete meg torrentezik, ezért nem ér rá figyelni a monitorokat! a felküldött Sólyomszemek meg a parton sasolják a csajokat, nem? Na mindegy, ezt az iráni tengernagyok biztos jól kitalálták! SZVSZ!! 
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif