[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Aki nem ismeri az Antej-2500 =  S-300 VM, Nato: SA-23 Gladiator

 

images
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Már megint mi ez a kib*szott maszatolás? Nem akarnak ezek semmit leszállítani, csak csesztetni a nyugati országokat Szíria miatt, Iránnak befogni a száját, hátha elállna a pertől és ehez is egy régebbi verziót választottak ki. Nem pofázni kell, megvolt a szerződés a PMU-1 -esekről, le kell szállítani azokat.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 232
113
Az nem biztos hogy jó Irán számára. Ugyan is közben nagy felhajtás közepette Putyin jelenlétében átadták az első Vityar 50 -eseket . Az meg talán ugyan az minta a K-sam. Csak annak a gyártását dél-Korea adták át. nyilván azóta faragtak rajta. Mégis csak jobb a maga 12 rakétájával, meg a 150 km hatótávval. Állítólag ez váltja az s300 rendszert.

Íme:K-sam:

 http://youtu.be/90zO_c6xZkg

Vityaz: http://youtu.be/QfM0G6lh-Rw

Putyinosabb verzió, s400 háttérrel. 

http://youtu.be/BvDYHFMZ608
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Hát az Antej 2500 sokkal jobb mint az eloszor felajánlott Tor rendszer. Az irániaknak ez a rendszer elfogadhato lesz (aTor-t elutasították) Az S-300 PMU-1 szerintem semmiképp nem fogjákszállítani az oroszok.

 

comandante

 

http://htka.hu/forum/legvedelmi-fegyverek-rendszerek/sz-300psz-300v-sa-10-grumble/#p61647
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 561
5 232
113
A másik dolog hogy e nyomon elindulunk akkor kiderül hogy az oroszok miért exportálják a Pantsirt minden felé. Ugyan is készülőben van egy új rakétás és ágyús légvédelmi rendszer "Armour C" néven. Valamint az S-400 tulajdonképpen kudarc, és arccal az S-500 irányában látják csak a jövőt. Kulcs irány az Önirányításra képes rakéta. Valahogy úgy minta BVR rakétáknál.

A kiinduló link a következő:

http://forums.airbase.ru/2013/06/t85271--vitse-premeru-dmitriyu-rogozinu-prodemonstrirovali-model-vit.5597.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Az S-400 legnagyobb problémája, hogy még nincsen kész hozzá a nagy hatotávolságu rakéta. (ahogy meghalt a fokonstruktor, nem megy a fejlesztés, nincs csúcs szakember) A Vítyaz - ban (gyoztes) is az S-400 -ban használt kis és kozepes hatotávolságu rakétákat használják.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Irán mintha nekiállt volna valami Croatale féleséget gyártani, az kb egy kategória a Tor-ral, lehet azért nem kell nekik.
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
boki said
Az S-400 legnagyobb problémája, hogy még nincsen kész hozzá a nagy hatotávolságu rakéta. (ahogy meghalt a fokonstruktor, nem megy a fejlesztés, nincs csúcs szakember) A Vítyaz - ban (gyoztes) is az S-400 -ban használt kis és kozepes hatotávolságu rakétákat használják.
Én úgy tudom,az   S-400   nem más  mint az  S-300 PMU3   !
A  397-  sorszám  alatt írtakhoz találtam egy forrást, e szerint Irán vásárolt Oroszországtól  Pancir és  Tor  rendszereket is:
<cite>www.nemzetesbiztonsag.hu/letoltes.php?letolt=30</cite>‎
Irán  egyébként  5 db  S-300 PMU1  vásárlására kötött szerződést !
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
hunter

 

Az S-400 Triumf export változatát fogják PMU-3 -nak hívni ( kisebb hatotáv az eredetihez képest),

Irán 5 divízio S-300 PMU-1 - vásárlásárol kotott szerzodést nem 5 darabrol.   De errol már volt szo feljebb a hozzászolásokban.

OLvastam a linkelt írást, de semmi konkrét nincs benne a Pancir S1 és Tor rendszerek eladásárol- ezek csak találgatások.....

Érdekes az írás március 2008 -ban jelent meg, és az orosz hadsereg  csak 2008 oszén rendszeresítette a Pancirt. Exportra is csak 2010-tol szállítják. A Szírek által vásárolt 50 Pancírbol kb. 10  drb. reexportáltak Iránnak errolvan info.
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
boki said
hunter

OLvastam a linkelt írást, de semmi konkrét nincs benne a Pancir S1 és Tor rendszerek eladásárol- ezek csak találgatások.....
Háááát....a  forrás nagyon hiteles és az iráni vásárlást tényként közölték !
A rakéta rendszer oroszországi rendszeresítésének az eladásokhoz már nem sok köze van.  Az  Emírátusok   az első Pancir szállitmányt  2004-ben  kapták meg:
http://www.haborumuveszete.hu/rovatok/fegyverek/lo/pantsyr/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Az  Emírátusok   az első Pancir szállitmányt  2004-ben  kapták meg:

 

 

Az forrás nem pontos. A szerzodést még 2000- ben kototték 50 drb szállításárol 734 millio USD, amibol fedezték a fejlesztést. Az elso szállítások csúszások miatt csak 2009 végén  kezdodtek a és 2012-ben fejezodtek be. Az araboknak Man teherkocsira szerelték a rendszert.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én már tudtam miért kérdi joker a lopakodó változatot
sf-laugh.gif


 

Erre boki azt írja: az a sivatagi változat de van lánctalpas is : ez nagyon kemény volt megy a pipa
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
joker said
Nálam nem látszik egyik kép sem azért kérdem :)
Így már értem..... Azt hittem azért kérdezed, mert  homokszinuek és a sivataghoz alkalmazkodnak...
sf-laugh.gif


 

Nem látni  a képeket ? ( ctrl c + ctrl v -vel volt betoltve)

a 412 -ben 2 kép

a 414-ben egy kép
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Az látszik, hogy két ill. egy kép kell ott legyen, csak a minikép sem látszik, hogy mi az, és ha rákattintok sem tölt be semmit. Én Ctrl+C Ctrl+V helyett be szoktam húzni egérrel, nem tudom, hogy van-e valami jelentősége vagy inkább a böngészőben kell keresni a hibát.