[BIZTPOL] Japán, Dél-Korea és Délkelet-Ázsia (Dél-kínai tenger)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kockás ing

Well-Known Member
2020. február 10.
76
267
53
Tetszik a videó, de szerintem kihagyott valamit, ami rendkívűl meghatározó a dél-koreai férfi-nő ellentétben, ez pedig a kötelező katonai szolgálat. Mivel minden megfelelő férfinak be kell vonulnia, így az ugyanolyan életkorúaknál a nők hamarabb kezdhetnek dolgozni, mint a férfiak, így lényegében előnyre tesznek szert a gazdasági versenyben.

Viszont szerintem a videó túloz a dél-koreai gyűlölkedésnél, szerintem nem annyira extrém, ahogyan állítja. Szoktam dél-koreai emberektől videókat nézni és ők, bár kiemelik a problémákat nem annyira apokaliptikusnak látják, mint ahogyan itt állítják. Néhány egyetemi ismerősöm is koreai, de ők is normálisabbnak állítják be. De azt senki nem tagadja, hogy koreában legtöbbször a tökéletes az elvárt, a munkában és a családnevelésben is, ami sokszor elriasztja őket és inkább később gondolkodnak családalapításban (ez ahogyan én látom Magyarországon is jelen van csak kisebb mértékben).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 384
31 634
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 384
31 634
113
 

Kockás ing

Well-Known Member
2020. február 10.
76
267
53
Japán-filippínó együtműködés az utóbbi haditengerészetének fejlesztéséről

Szerintem Japán egyre jobban ellensúlyozni kívánja Kínát haditengerészetben az USA támogatásával. Azonban ez nem azt jelenti, hogy az USA akaratából fegyverkeznek és működnek minél jobban együtt más Délkelet-Ázsiai országokkal, hanem csupán Amerika jóváhagyásával.
Ezeket a távolkeleti haditengerészeti fejlesztéseket Kína rohamosan fejlődő Kék vizi hadiflottája gyorsította fel. Lehet gondolni ilyenkor például a tervezett Dél-koreai CVX Aircraft carrier programra (amiről egyébként keveset tudni, csak azt, hogy lesz és olvastam olyat, hogy 2033-ra már működtetni szeretnék.)
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 847
113
Itt év elején amikor eldőlt hogy CSAK 4 db "C"- t veszünk, itt sokan csalódásként éltük meg , ha ezzel vkit/ vkiket megbántottam bocsánatot kérek , de nekem ez jött le!Azóta már kijelentető hogy szinte biztos a negatív anyagi spiral állhat mögötte.Pedig még 10 gép , 2"D"/8"C" kellene nagyon, akkor itt mókus csepegtett infókat a váltótípusal kapcsolatban , KOREA az írányvonal , igen elismerem hogy néha elbízonytalanít 1-2 két cikk , de mostmár csak szinte a KF-21 - el kapcsolatos hírek érdekelnek , na jó egy kis Gripen is.Nekünk , a személyes meglátásom alapján az elkövetkező 10 év a döntő , addig talán lesz a koreai gépből már sorozatkész belső teres példány.A gripenhez és a koreai géphez lehetőleg minnél több izraeli fegyvert integrálni hogy az amcsiktól a függőségi viszonyt minimalizálni lehessen.Mondjuk nem baj ha az ex iráni miniszterelnököt soha többet nem hívjuk meg!Mert úgy néz ki hogy képesek vagyunk egy jó külkapcsolatot elcseszni.Méghogy Peti nem tudott róla..... hagyjuk már!Nyílván nem én döntök , de a 35-st hagynám a pi...ba , a koreai gépre feküdnék rá !

Tudom, hogy a Boramae-t egy elég vonzó 5G alternatívának tartja a fórum többsége; és sokak véleménye szerint K2-t / K9-t kellett volna vásárolni a német nagyvasak helyett is, de én úgy hiszem értem az óvatosságot a részünkről.

Mindenki Tajvan-nal foglalkozik, de senki nem beszél az elefántról a szobában, nevezetesen, hogy sokkal nagyobb az esélye egy koreai proxinak, mint annak, hogy Kína bemenjen Tajvanra. Ha nagyon rá lesz szorítva, akkor majd embargózza Tajvant, legvégső esetben tengeri blokád alá veszi, de tudják, hogy csapda, nincs miért bemenni oda.

Dél-Korea esetében viszont a számos területen elért sikerei a barátai közt is ellenérdekelteket szültek. Valójában majdhogynem senki nem sírna, ha a Jobbik Korea bedarálná a déli társaságot (talán az egy US-en kívűl, de az is csak azért mert stratégiai fontosságú katonai bázisa); de sem az Apple, sem az autógyártók vagy a MIC nem szomorkodnának, mint ahogyan az Eu (németek), vagy a japánok sem, nem is beszélve természetesen a kínaiakról.

Észak-Koreát meg közben ugye soha nem látott mértékben tápolja az orosz-kínai páros (techtranszfer, kereskedelem, diplomácia tekintetében egyaránt).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 384
31 634
113
Újabb tégla.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun