[BIZTPOL] Japán, Dél-Korea és Délkelet-Ázsia (Dél-kínai tenger)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="arbalest">... És Észak-Koreára tudok gondolni, ahol komolyabb összezördülés lehetséges Kína és DK között. A sok szép mondat, család egyesítési program mellett szerintem Szöul rémálma az újraegyesítés.
A kínaiak már mondták, hogy tőlük mehet az újraegyesítés, de az usának abból teljessen ki kell maradnia. Szóval kínai, északi és déli kooperációban.
Amíg ott az a 17 000 amcsi katona addig ebből nem lesz semmi.
Amúgy igen egy hirtelen újraegyesítés taccsra vágná délt. Csak úgy lehetne, hogy egy kínai tipusú kommunizmust bevezetni északon és a déli cégek északon termeltetnének. Ez el is indult a keszongi ipari parkal, de megrekedtek a folyamatok. Mindenesetre észak nagyon lassan megy a kínai tipusú kommunizmus felé. Ha kína és az oroszok megszorongatják őket, akkor ebből még lehet is valami.
Hogy mi érdekekük? Csak így lehet azt a 17000 amcsi katonát onnan eltüntetni és a 70 milliós koreát szövettségessé tenni.
</blockquote>

Az USA nak nem lenne strategia visszavonulas mivel egy koepesre ott van neki a masik bazisa Okinavan. Ezen kivul a masodik bazisov is igy szerintem semmit nem veszitenenek.

Meggyozodesem ez nem az USA-n mulik hanem a KIM csaladon.
Nem, fognak lemondani onkent a tronrol.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 637
113
Meggyozodesem ez nem az USA-n mulik hanem a KIM csaladon.
Nem, fognak lemondani onkent a tronrol.
Mivel a hatalomátadás előtt a Kim család aktuális feje mindig Kínába utazik egyeztetni, így nem rajtuk múlik elsősorban, hanem Kínán. Ők benne lennének, csak nem akarnak mégtöbb amerikai csapatot a határra, nekik valamilyen ütköző zóna kell, és ha az nem lehet a semleges Egyesített-Korea akkor marad a jelenlegi helyzet. Ha csak Kiméken múlna, őket is meg lehetne venni vagy ölni, de ez az akadályok között századrangú.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote>Meggyozodesem ez nem az USA-n mulik hanem a KIM csaladon.
Nem, fognak lemondani onkent a tronrol.
Mivel a hatalomátadás előtt a Kim család aktuális feje mindig Kínába utazik egyeztetni, így nem rajtuk múlik elsősorban, hanem Kínán. Ők benne lennének, csak nem akarnak mégtöbb amerikai csapatot a határra, nekik valamilyen ütköző zóna kell, és ha az nem lehet a semleges Egyesített-Korea akkor marad a jelenlegi helyzet. Ha csak Kiméken múlna, őket is meg lehetne venni vagy ölni, de ez az akadályok között századrangú.</blockquote>

EK mindig is hintapolitikat folytatott. Hol az oroszok hol a kinaiakhoz szaladt tamogatasert. Azonban a sajat rendszeret strukturajat sosem adta fel pedig mindket oldal ebbe az iranyba akarta befolyasolni. Mar a csak a konyebben iranyithato politikai struktura miatt is.

Ha kina azt mondana EK nak hogy egyesulni akkor EK mar masnap kopogtatna az oroszok ajtajan vagy barki ajtajan mert hat aztat biztos nem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 637
113
Ha kina azt mondana EK nak hogy egyesulni akkor EK mar masnap kopogtatna az oroszok ajtajan vagy barki ajtajan mert hat aztat biztos nem.
Az oroszoknak sem fájna az Egyesített-Korea, valószínűleg támogatnák Kínát és a két Koreát ebben, de nekik is biztosan kellene a semleges ütközőzóna garanciája, mert ők sem akarnak amerikai csapatokat a határra, és hogy mennyire nem akarnak azt Ukrajnánál már láttuk. Harmadik meg csak az USA maradna akinél kopogtatni lehet, tőlük valószínűleg kapnának támogatást a külön maradáshoz, mert ÉK fontos szövetséges abban, hogy a térségben tarthassák Kína ellen a hadseregüket.
Kiméket meg lehetne győzni így vagy úgy, ők a legkisebb problémák között vannak, csak az amerikaiak nem hagyják, mert egy semleges új országban nem maradhatna a hadseregük.
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
222
19
18
Egyszer reg irta valaki... asszem Monte hogy E Koreanak az USA a legnagyobb szovetsegese...
Van benne valami...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 637
113
EK egy nagyon paraszt a saktablan amivel akar a DK-t akar az USA-t sot meg Japant is lehet sakkoltatni.

ÉK semmiképp nem az USA sakkbantartására van. Pont ellenkezőleg (ahogy ssvenom idézte) ÉK az USA legnagyobb szövetségese, mert lehet rá hivatkozni, hogy kell oda az amerikai hadsereg. Közben azok a támaszpontok Kína, DK és Japán sakkbantartására vannak ott.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
<blockquote rel="joker">Mi a fenyegetés?

KINA ! India vietnam japan FSZ akarki kinat tartja a terseg egyetlen fenyegetesenek.

</blockquote>

Kína jelenleg még nem nem veszélyes senkire. Most még nagyobb arányban fejlesztik a védekező és elrettentő fegyvereiket, mint az invázióra alkalmasakat. Egyenlőre inkább Kína fél az USA-tól és nem tőle kel félni.

Persze ez változik, ahogy Kína erősödik és jövőben elképzelhető, hogy Kína katonai eszközökkel megpróbálja majd érvényesíteni az elképzeléseit. De ez még nagyon a jövő zenéje. Azonban ennek sem elsődleges célpontja Japán, vagy Dél-Korea. Az első számú célpont inkább Tajvan, azután esetleg Vietnam, végül a Fülöp-szigetek. Ezen kívül esetleg Délkelet Ázsia azon országai, amelyek a megkésett japán gyarmatosítási törekvéseknek is céljai voltak a II VH-ban. Mindenki a kisebb ellenállás felé mozdul el. Márpedig Japán elég nagy felet lenne. Kínának gazdasági téren sem érdeke Japánnal, vagy Dél-Koreával összeugrani. Számára ez a két ország piacok és technológiai donor.

A kínaiak egyébként sem fegyveres hódítás várható elsősorban (talán Tajvant kivéve) hanem gazdasági gyarmatosítás, ahogy velük is is csinálta az USA és az EU. (Az más kérdés, hogy a kínaiak csak félig hagyták magukat, ellopják a technológiát és politikai kontroll alatt tartják a bejött tőkét.) Most már a kínaiaknak van ehhez elég pénze ugyanazokhoz a módszerekhez. Afrikában látványosan elkezdtek felvásárolni. De nem csak Afrikában. Ugyanúgy hitelekkel, felvásárlással, beruházásokkal, fegyverüzletekkel igyekeznek befolyást szerezni, ahogy azt a nyugattól tanulták.

A másik módszer pedig egyszerűen a betelepülés (beépülés). Délkelet-Ázsia sok országában a kínai kisebbség aránya számottevő. Viszont pont Japánban és Dél-Koreában elhanyagolható.

A kínaiak hosszú távra terveznek, türelmesek. Sem Japánnak, sem Dél-Koreának belátható időn belüli kínai inváziótól nincs félnivalója. Az meg teljesen természetes dolog, hogy Kína befolyása erősödik a térségben.

Ehhez képest az USA persze megpróbálja beadni Japánnak a Kínai (és az orosz), Dél-Koreának az észak-koreai (és a kínai, meg orosz) fenyegetést, mint ahogy Európának az orosz fenyegetést nyomatja (mellette kisebb mértékben az arabot)

Ahogy mások is írták Kína és Oroszország jól ellene a koreai egyesítéssel. Akár közösen garantálnák is az egyesített ország biztonságát. Mindkét hatalom számára partner és piac ma is Dél-Korea és az egyesítéssel megnyerhetnék, hogy az amerikaiak kiszorulnak onnan. Aki ebben ellenérdekelt az az északi pártelit, se őket le lehet fizetni, garantálni lehet a nyugis jólétüket életük végéig,meg lehet őket zsarolni és meg is lehet ölni. A másik ellenérdekelt fél az USA, amelynek fel kellene adni korai befolyását. Naná, hogy az USA propaganda folyamatosan nyomja a szörnyű északi fenyegetést. Pedig valójában az északiak sokkal jobban félnek. Kim pontosan tudja hogy bármi is lenne egy háború kimenetele, még ha észak le is tudná rohanni Dél-Koreát, akkor sem hagynák meg neki a vezetést és örülhet, ha ez nem a likvidálását jelentené. Esze ágában sincs támadni.

Japánt meg aztán végképp nem fenyegeti a kutya se. Okinaváról a helyiek nagy kidobnák már a jenkiket, ezt többször kifejezésre juttatták. Például azzal is hogy 90 %-ban az amerikai jelenlét csökkentésére szavaztak egy népszavazáson ami azonban nem volt ügydöntő. A japán kormány hivatalosan az amerikai bázis maradása mellett van (pontosabban tartja magát a meglévő szerződésekhez, de közben el is ismerik hogy nem tetszik nekik), de azért nagyon szomorúak nem lennének, ha végre visszakapnák a teljes szuverenitásukat. 2010-ben Hatojama pont azért mondott le a miniszterelnökségről mert a választást az amerikai jelenélét csökkentésének ígéretével nyerte meg, ugyanakkor az amerikai ellenállás miatt ezt nem tudta végrehajtani. A lakosság Okinaván kívül sem örül az amerikai jelenlétnek. Azon kívül, hogy a tiltakozások nem korlátozódtak Okinavára, és japán belpolitikában is az amerikaikkal "kevésbé baráti" miniszterelnökre szavaztak, azt is kifejezésre juttatták minden alakommal, amikor az amcsi bázisok Japánon áthelyezése szóba került, hogy hozzájuk ugyan ne jöjjenek.

Ennyit arról, hogy az amerikaiknak nem lenne stratégiai visszavonulás a bázisaik feladása Dél-Koreában, mert ott van nekik Okinava. Okinaváról is nagyon kirúgnák már őket. Pont ezért az amerikai propaganda folyamatosan sulykolja Japán szörnyűséges kínai fenyegetettségét. Pedig a kínaiak csak többségükben simán utálják a japánokat, de megtámadni őket eszük ágában sincs.

A japán önvédelmi erők fejlesztésének van egy olyan olvasata is, hogy rövidesen azt szeretnék mondani az USA-nak: Köszönjük szépen nem kérünk a védelmetekből. Meg tudjuk védeni magunkat. Húzzatok haza!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Ne csináljatok már úgy mint ha bármi meglepő lenne azon hogy a Kínát körbevevő országok közül jópár veszélyesnek tartja. A Japánok sem azért kezdtek el fegyverkezni mert olyan nagy biztonságban érzik magukat, a Dél-Kínai tengeren lévő telekvitáktól meg tavaly hangos volt a sajtó.

Csak egy egyszerű felvetés. Ki terjeszkedik, illetve ki akar terjeszkedni arrafelé? Na erről ennyit.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Jószerivel aki csak teheti akar, ezért is vitáznak. A különbség az hogy a dél-kelet ázsiai országok nem pályáznak szuperhatalmi címre mert nincs meg rá a keret. Kínának nem csak hogy van de fel is használja, szépen teli pöttyözve a tengert mesterséges szigeteken álló katonai létesítményekkel. De ezt itt nyilván tudja mindenki ezért sem értettem hogy miért ez a nagy kérdőjel hogy kit tarthatnak veszélyesnek. Persze hogy Kína nemzetbiztonsági tényező náluk, több mint egymilliárd lakos, a világ második (de lassan az első) gazdasága, egyre csak növekvő nyersanyag szükségletekkel.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Jószerivel aki csak teheti akar, ezért is vitáznak. A különbség az hogy a dél-kelet ázsiai országok nem pályáznak szuperhatalmi címre mert nincs meg rá a keret. Kínának nem csak hogy van de fel is használja, szépen teli pöttyözve a tengert mesterséges szigeteken álló katonai létesítményekkel. De ezt itt nyilván tudja mindenki ezért sem értettem hogy miért ez a nagy kérdőjel hogy kit tarthatnak veszélyesnek. Persze hogy Kína nemzetbiztonsági tényező náluk, több mint egymilliárd lakos, a világ második (de lassan az első) gazdasága, egyre csak növekvő nyersanyag szükségletekkel.

;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 766
113
Azon a környéken aki csak tehette már telepöttyözte a tengert a létesítményeivel. A kínaiak nem új létesítményeket hoztak létre, hanem a meglévőket bővítették ki.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Azon a környéken aki csak tehette már telepöttyözte a tengert a létesítményeivel. A kínaiak nem új létesítményeket hoztak létre, hanem a meglévőket bővítették ki.

Így van.

A Spratly/Paracel szigetek esetében Kína, Vietnam, Indonézia, Malajzia és a Fülöp-Szigetek is megépítette a a mag bázisait, repterét az egyes zátonyokon. De van Kínának és Tajvannak is szigetvitája, mint ahogy Kínának és Japánnak is. És mindenki megépítette, megépíti a saját bázisait a tenyérnyi lakatlan földdarabokon. Észak és Dél-Korea is előszeretettel szigetvitáznak, sőt időnként lövik is egymás szigetecskéit.

Ezen kívül a tenger közepén egy távoli szigetre egy pár tucat, vagy pár száz fős létesítményt építeni nagyon nem azonos a másik ország lerohanásával. Lehet "biztonságpolitikai fenyegetésnek", "nemzetbiztonsági tényezőnek" nevezni az ilyen vitákat, mert ezekbe a hangzatos fogalmakba bármit bele lehet érteni. Azonban egy szigetvita ténylegesen nem arról szól, hogy az egyik ország a másik lerohanásával fenyeget.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="omae">Ne csináljatok már úgy mint ha bármi meglepő lenne azon hogy a Kínát körbevevő országok közül jópár veszélyesnek tartja. A Japánok sem azért kezdtek el fegyverkezni mert olyan nagy biztonságban érzik magukat, a Dél-Kínai tengeren lévő telekvitáktól meg tavaly hangos volt a sajtó.

Csak egy egyszerű felvetés. Ki terjeszkedik, illetve ki akar terjeszkedni arrafelé? Na erről ennyit.</blockquote>

Esetleg KINA !!!???
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Jószerivel aki csak teheti akar, ezért is vitáznak. A különbség az hogy a dél-kelet ázsiai országok nem pályáznak szuperhatalmi címre mert nincs meg rá a keret. Kínának nem csak hogy van de fel is használja, szépen teli pöttyözve a tengert mesterséges szigeteken álló katonai létesítményekkel. De ezt itt nyilván tudja mindenki ezért sem értettem hogy miért ez a nagy kérdőjel hogy kit tarthatnak veszélyesnek. Persze hogy Kína nemzetbiztonsági tényező náluk, több mint egymilliárd lakos, a világ második (de lassan az első) gazdasága, egyre csak növekvő nyersanyag szükségletekkel.
Tegyuk hozza hogy ugy tette tele katonai tamaszpontjaival a delkinai tengert hogy semilyen nemzetkozi torveny nem tamasztja ezt ala. A tobbiek nagyreszt vagy az EEZ vagy mas de valos alapon jelentettek be igenyuket egy egy szigetecskere. A kinaiak meg szimplan mert csak es mert mi nagyok vagyunk.

Ezt hivjak katonai fenyegetsnek. Es ez csak a kezdet nalluk mert a gazdasaguk lassulasaval forditottan aranyosan van szukseguk tobb es tobb cirkuszra.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 685
2 294
113
Azért ebben inkább laiki-nek van igaza. Kína fenyegetés, de neki akkor is csak az éri meg ha nagyobb konfliktusok nélkül nyer gazdasági befolyást, közvetlen katonai fenyegetést nem jelent jelenleg még Tajvanra sem mert ott is sok tőkét vetettek el.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Azért ebben inkább laiki-nek van igaza. Kína fenyegetés, de neki akkor is csak az éri meg ha nagyobb konfliktusok nélkül nyer gazdasági befolyást, közvetlen katonai fenyegetést nem jelent jelenleg még Tajvanra sem mert ott is sok tőkét vetettek el.

Csak addig van ez igy ameddig a jelenlegi politikajaval es gazdasagi erejevel eltudja erni a celjait. Amennyiben a politikaja keves lesz akkor garantaltan jon az agyucso politika illetve a belso problemak elkenesere is ez az egyetlen valaszuk.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 494
3 004
113
<blockquote rel="kalapacs"><blockquote rel="joker">Mi a fenyegetés?

KINA ! India vietnam japan FSZ akarki kinat tartja a terseg egyetlen fenyegetesenek.

</blockquote>

Kína jelenleg még nem nem veszélyes senkire. Most még nagyobb arányban fejlesztik a védekező és elrettentő fegyvereiket, mint az invázióra alkalmasakat. Egyenlőre inkább Kína fél az USA-tól és nem tőle kel félni.

Persze ez változik, ahogy Kína erősödik és jövőben elképzelhető, hogy Kína katonai eszközökkel megpróbálja majd érvényesíteni az elképzeléseit. De ez még nagyon a jövő zenéje. Azonban ennek sem elsődleges célpontja Japán, vagy Dél-Korea. Az első számú célpont inkább Tajvan, azután esetleg Vietnam, végül a Fülöp-szigetek. Ezen kívül esetleg Délkelet Ázsia azon országai, amelyek a megkésett japán gyarmatosítási törekvéseknek is céljai voltak a II VH-ban. Mindenki a kisebb ellenállás felé mozdul el. Márpedig Japán elég nagy felet lenne. Kínának gazdasági téren sem érdeke Japánnal, vagy Dél-Koreával összeugrani. Számára ez a két ország piacok és technológiai donor.

A kínaiak egyébként sem fegyveres hódítás várható elsősorban (talán Tajvant kivéve) hanem gazdasági gyarmatosítás, ahogy velük is is csinálta az USA és az EU. (Az más kérdés, hogy a kínaiak csak félig hagyták magukat, ellopják a technológiát és politikai kontroll alatt tartják a bejött tőkét.) Most már a kínaiaknak van ehhez elég pénze ugyanazokhoz a módszerekhez. Afrikában látványosan elkezdtek felvásárolni. De nem csak Afrikában. Ugyanúgy hitelekkel, felvásárlással, beruházásokkal, fegyverüzletekkel igyekeznek befolyást szerezni, ahogy azt a nyugattól tanulták.

A másik módszer pedig egyszerűen a betelepülés (beépülés). Délkelet-Ázsia sok országában a kínai kisebbség aránya számottevő. Viszont pont Japánban és Dél-Koreában elhanyagolható.

A kínaiak hosszú távra terveznek, türelmesek. Sem Japánnak, sem Dél-Koreának belátható időn belüli kínai inváziótól nincs félnivalója. Az meg teljesen természetes dolog, hogy Kína befolyása erősödik a térségben.

Ehhez képest az USA persze megpróbálja beadni Japánnak a Kínai (és az orosz), Dél-Koreának az észak-koreai (és a kínai, meg orosz) fenyegetést, mint ahogy Európának az orosz fenyegetést nyomatja (mellette kisebb mértékben az arabot)

Ahogy mások is írták Kína és Oroszország jól ellene a koreai egyesítéssel. Akár közösen garantálnák is az egyesített ország biztonságát. Mindkét hatalom számára partner és piac ma is Dél-Korea és az egyesítéssel megnyerhetnék, hogy az amerikaiak kiszorulnak onnan. Aki ebben ellenérdekelt az az északi pártelit, se őket le lehet fizetni, garantálni lehet a nyugis jólétüket életük végéig,meg lehet őket zsarolni és meg is lehet ölni. A másik ellenérdekelt fél az USA, amelynek fel kellene adni korai befolyását. Naná, hogy az USA propaganda folyamatosan nyomja a szörnyű északi fenyegetést. Pedig valójában az északiak sokkal jobban félnek. Kim pontosan tudja hogy bármi is lenne egy háború kimenetele, még ha észak le is tudná rohanni Dél-Koreát, akkor sem hagynák meg neki a vezetést és örülhet, ha ez nem a likvidálását jelentené. Esze ágában sincs támadni.

Japánt meg aztán végképp nem fenyegeti a kutya se. Okinaváról a helyiek nagy kidobnák már a jenkiket, ezt többször kifejezésre juttatták. Például azzal is hogy 90 %-ban az amerikai jelenlét csökkentésére szavaztak egy népszavazáson ami azonban nem volt ügydöntő. A japán kormány hivatalosan az amerikai bázis maradása mellett van (pontosabban tartja magát a meglévő szerződésekhez, de közben el is ismerik hogy nem tetszik nekik), de azért nagyon szomorúak nem lennének, ha végre visszakapnák a teljes szuverenitásukat. 2010-ben Hatojama pont azért mondott le a miniszterelnökségről mert a választást az amerikai jelenélét csökkentésének ígéretével nyerte meg, ugyanakkor az amerikai ellenállás miatt ezt nem tudta végrehajtani. A lakosság Okinaván kívül sem örül az amerikai jelenlétnek. Azon kívül, hogy a tiltakozások nem korlátozódtak Okinavára, és japán belpolitikában is az amerikaikkal "kevésbé baráti" miniszterelnökre szavaztak, azt is kifejezésre juttatták minden alakommal, amikor az amcsi bázisok Japánon áthelyezése szóba került, hogy hozzájuk ugyan ne jöjjenek.

Ennyit arról, hogy az amerikaiknak nem lenne stratégiai visszavonulás a bázisaik feladása Dél-Koreában, mert ott van nekik Okinava. Okinaváról is nagyon kirúgnák már őket. Pont ezért az amerikai propaganda folyamatosan sulykolja Japán szörnyűséges kínai fenyegetettségét. Pedig a kínaiak csak többségükben simán utálják a japánokat, de megtámadni őket eszük ágában sincs.

A japán önvédelmi erők fejlesztésének van egy olyan olvasata is, hogy rövidesen azt szeretnék mondani az USA-nak: Köszönjük szépen nem kérünk a védelmetekből. Meg tudjuk védeni magunkat. Húzzatok haza!
</blockquote>
Nem veszélyes senkire???
kérdezzük meg a tibetieket, a tajvaniakat, esetleg tavaly óta a vietnámiakat?
Kínán belül az újgurokat és a hong kongiakat?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 766
113
Miért tavaly óta akarod kérdezni a vietnámiakat?
:)))