<blockquote rel="kalapacs"><blockquote rel="joker">Mi a fenyegetés?
KINA ! India vietnam japan FSZ akarki kinat tartja a terseg egyetlen fenyegetesenek.
</blockquote>
Kína jelenleg még nem nem veszélyes senkire. Most még nagyobb arányban fejlesztik a védekező és elrettentő fegyvereiket, mint az invázióra alkalmasakat. Egyenlőre inkább Kína fél az USA-tól és nem tőle kel félni.
Persze ez változik, ahogy Kína erősödik és jövőben elképzelhető, hogy Kína katonai eszközökkel megpróbálja majd érvényesíteni az elképzeléseit. De ez még nagyon a jövő zenéje. Azonban ennek sem elsődleges célpontja Japán, vagy Dél-Korea. Az első számú célpont inkább Tajvan, azután esetleg Vietnam, végül a Fülöp-szigetek. Ezen kívül esetleg Délkelet Ázsia azon országai, amelyek a megkésett japán gyarmatosítási törekvéseknek is céljai voltak a II VH-ban. Mindenki a kisebb ellenállás felé mozdul el. Márpedig Japán elég nagy felet lenne. Kínának gazdasági téren sem érdeke Japánnal, vagy Dél-Koreával összeugrani. Számára ez a két ország piacok és technológiai donor.
A kínaiak egyébként sem fegyveres hódítás várható elsősorban (talán Tajvant kivéve) hanem gazdasági gyarmatosítás, ahogy velük is is csinálta az USA és az EU. (Az más kérdés, hogy a kínaiak csak félig hagyták magukat, ellopják a technológiát és politikai kontroll alatt tartják a bejött tőkét.) Most már a kínaiaknak van ehhez elég pénze ugyanazokhoz a módszerekhez. Afrikában látványosan elkezdtek felvásárolni. De nem csak Afrikában. Ugyanúgy hitelekkel, felvásárlással, beruházásokkal, fegyverüzletekkel igyekeznek befolyást szerezni, ahogy azt a nyugattól tanulták.
A másik módszer pedig egyszerűen a betelepülés (beépülés). Délkelet-Ázsia sok országában a kínai kisebbség aránya számottevő. Viszont pont Japánban és Dél-Koreában elhanyagolható.
A kínaiak hosszú távra terveznek, türelmesek. Sem Japánnak, sem Dél-Koreának belátható időn belüli kínai inváziótól nincs félnivalója. Az meg teljesen természetes dolog, hogy Kína befolyása erősödik a térségben.
Ehhez képest az USA persze megpróbálja beadni Japánnak a Kínai (és az orosz), Dél-Koreának az észak-koreai (és a kínai, meg orosz) fenyegetést, mint ahogy Európának az orosz fenyegetést nyomatja (mellette kisebb mértékben az arabot)
Ahogy mások is írták Kína és Oroszország jól ellene a koreai egyesítéssel. Akár közösen garantálnák is az egyesített ország biztonságát. Mindkét hatalom számára partner és piac ma is Dél-Korea és az egyesítéssel megnyerhetnék, hogy az amerikaiak kiszorulnak onnan. Aki ebben ellenérdekelt az az északi pártelit, se őket le lehet fizetni, garantálni lehet a nyugis jólétüket életük végéig,meg lehet őket zsarolni és meg is lehet ölni. A másik ellenérdekelt fél az USA, amelynek fel kellene adni korai befolyását. Naná, hogy az USA propaganda folyamatosan nyomja a szörnyű északi fenyegetést. Pedig valójában az északiak sokkal jobban félnek. Kim pontosan tudja hogy bármi is lenne egy háború kimenetele, még ha észak le is tudná rohanni Dél-Koreát, akkor sem hagynák meg neki a vezetést és örülhet, ha ez nem a likvidálását jelentené. Esze ágában sincs támadni.
Japánt meg aztán végképp nem fenyegeti a kutya se. Okinaváról a helyiek nagy kidobnák már a jenkiket, ezt többször kifejezésre juttatták. Például azzal is hogy 90 %-ban az amerikai jelenlét csökkentésére szavaztak egy népszavazáson ami azonban nem volt ügydöntő. A japán kormány hivatalosan az amerikai bázis maradása mellett van (pontosabban tartja magát a meglévő szerződésekhez, de közben el is ismerik hogy nem tetszik nekik), de azért nagyon szomorúak nem lennének, ha végre visszakapnák a teljes szuverenitásukat. 2010-ben Hatojama pont azért mondott le a miniszterelnökségről mert a választást az amerikai jelenélét csökkentésének ígéretével nyerte meg, ugyanakkor az amerikai ellenállás miatt ezt nem tudta végrehajtani. A lakosság Okinaván kívül sem örül az amerikai jelenlétnek. Azon kívül, hogy a tiltakozások nem korlátozódtak Okinavára, és japán belpolitikában is az amerikaikkal "kevésbé baráti" miniszterelnökre szavaztak, azt is kifejezésre juttatták minden alakommal, amikor az amcsi bázisok Japánon áthelyezése szóba került, hogy hozzájuk ugyan ne jöjjenek.
Ennyit arról, hogy az amerikaiknak nem lenne stratégiai visszavonulás a bázisaik feladása Dél-Koreában, mert ott van nekik Okinava. Okinaváról is nagyon kirúgnák már őket. Pont ezért az amerikai propaganda folyamatosan sulykolja Japán szörnyűséges kínai fenyegetettségét. Pedig a kínaiak csak többségükben simán utálják a japánokat, de megtámadni őket eszük ágában sincs.
A japán önvédelmi erők fejlesztésének van egy olyan olvasata is, hogy rövidesen azt szeretnék mondani az USA-nak: Köszönjük szépen nem kérünk a védelmetekből. Meg tudjuk védeni magunkat. Húzzatok haza!
</blockquote>
Nem veszélyes senkire???
kérdezzük meg a tibetieket, a tajvaniakat, esetleg tavaly óta a vietnámiakat?
Kínán belül az újgurokat és a hong kongiakat?