• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Semmivel nem vádoltalak, nyugodjál már le. Felemlegetted a nevem, még mindig támadtál, holott én már régen el is felejtettelek, ezért válaszoltam csak. Mellesleg korábban csak te vádaskodtál - teljesen megalapozatlanul - olyasmikkel, mint "Te a pánikkeltéseddel, a vírusnak dolgozol." és olyannal mint "gyurcsányista vehemeséggel támadsz mindenkit aki nem ért egyet veled", ami már csak azért is nonszensz, mert rajtad kívül senkivel nem volt vitám ebben a témában, és a "gyurcsányista" jelző is tökéletesen félrement, de mindenesetre az alábbi hozzászólásodból is látszik, hogy ki szokott kit támadni. Szóval szerintem hagyjuk már békén egymást, és adjál egy kicsit lejjebb a hangnemből.

Elkezded kiragadni a kontextusból a hozzászólásokat. Az alsó hozzászólás nem az iménti, hanem egy másik hozzászólásról szólt. És fogadd el, néha nincs igazad, és a teóriáid néha ártalmatlanok, de néha igencsak hangulatkeltőek. De lehet észre se veszed. Nem vagy tévedhetetlen, de szereted magad annak gondolni. És még mindig olyan témában vagyunk, amihez nem értesz, ezért a hozzászólásaid, amik igen nagy figyelmet kapnak nem csak az én részemről, a fals feltételezésekkel félrevezeti az embereket. De még nem láttad be, pedig többféle retorikával próbáltam felhívni a figyelmed, de személyed elleni támadásnak veszed, pedig nem az, hanem az ebben a témában nyújtott szakmaiatlanságodnak szól.

De ha szeretnéd akkor leírhatom kerek perec: Én nyugodt vagyok, te meg nem értesz hozzá, makacsul ragaszkodsz egy máshol bevált, de itt nem működő logikához, és mikor: hol finoman, hol keményen szólnak érte értetlenkedsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Elkezded kiragadni a kontextusból a hozzászólásokat. Az alsó hozzászólás nem az iménti, hanem egy másik hozzászólásról szólt. És fogadd el, néha nincs igazad, és a teóriáid néha ártalmatlanok, de néha igencsak hangulatkeltőek. De lehet észre se veszed. Nem vagy tévedhetetlen, de szereted magad annak gondolni. És még mindig olyan témában vagyunk, amihez nem értesz, ezért a hozzászólásaid, amik igen nagy figyelmet kapnak nem csak az én részemről, a fals feltételezésekkel félrevezeti az embereket. De még nem láttad be, pedig többféle retorikával próbáltam felhívni a figyelmed, de személyed elleni támadásnak veszed, pedig nem az, hanem az ebben a témában nyújtott szakmaiatlanságodnak szól.

De ha szeretnéd akkor leírhatom kerek perec: Én nyugodt vagyok, te meg nem értesz hozzá, makacsul ragaszkodsz egy máshol bevált, de itt nem működő logikához, és mikor: hol finoman, hol keményen szólnak érte értetlenkedsz.

"Az alsó hozzászólás nem az iménti, hanem egy másik hozzászólásról szólt."

És? Senki nem állította azt, hogy az alsó hozzászólás az iméntihez tartozott volna. Vádaskodtál benne vadul, azért másoltam be. Mert te vádolsz azzal, hogy én vádollak, holott én az égvilágon semmivel nem vádoltalak meg, ellenben te engem igen.

"és a teóriáid néha ártalmatlanok, de néha igencsak hangulatkeltőek"

Milyen teóriáim? Most már igazán érdekelne, hogy milyen teóriáimról beszélsz! Nevezz már meg akár egyet is! Itt, a Kína topikban blogen hozta fel, hogy mennyi darab szájmaszk kellene, én meg igazat adtam neki, mert szerintem igaza volt. Erre te belémjöttél, és elkezdtél mindenféle teóriával vádolni. Nem volt semmiféle teória!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Most komolyan ez a számolgatás az elejétől fogva nevetséges. Nem véletlenül nincs megadva halálozási % hivatalosan mert ezt utólag lehet mindig tudni. Nem tudom rémlik-e hobagoli az elején valami 2-és 47% közé számolta. Akkor már leírtam, hogy a gyógyulás lassabb mint a halálozás, ezért nem lehet releváns %-okat megadni. Ha mindenképp ragaszkodunk hozzá, akkor egy nagyon hasonló már megtörtént járvány halálozási görbéjére kell illeszteni a mostanit, és akkor kapunk valamit, de ez is túl nagy szórással rendelkezhet. A mostani helyzet alapján nem lehet felállítani %-ot ez csak a számokkal való bűvészkedés.
A SARS halálozási aránya 9,6%-volt 2003-ban. Na az hasonló vírus volt, de kisebb fertőzéssel, és árnyalta a képet, hogy ott a 2 fő mutáció közti különbség (Az egyik 11-33%-aránnyal ölt, a másik 0,7-6,6% ) Terület és ellátásfüggően.
Ebből jött ki végül a 9,6%
A mostani vírus ezzel szemben 1 féle törzs, jobb a fertőzőképessége, de alacsonyabb a mortalitása.
A halálozás itt is a területi és eü. ellátottságtól erősen függő lesz. De szinte biztos, hogy valamivel a SARS %-ai alatt lesz.

Tudod mit leplezo... beszéljünk tényekről.

"Akkor már leírtam, hogy a gyógyulás lassabb mint a halálozás"

Mennyi a gyógyulás átlagos ideje, azaz hány nap alatt gyógyul fel egy beteg, átlagosan (napokban mérve, konkrét számot kérek)?
Mennyi a halálozás átlagos ideje, azaz hány nap alatt hal bele a betegségbe egy beteg, átlagosan (napokban mérve, konkrét számot kérek)?
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Tudod mit leplezo... beszéljünk tényekről.

"Akkor már leírtam, hogy a gyógyulás lassabb mint a halálozás"

Mennyi a gyógyulás átlagos ideje, azaz hány nap alatt gyógyul fel egy beteg, átlagosan (napokban mérve, konkrét számot kérek)?
Mennyi a halálozás átlagos ideje, azaz hány nap alatt hal bele a betegségbe egy beteg, átlagosan (napokban mérve, konkrét számot kérek)?

Na ezért írom nem értesz hozzá. Betegfüggő!!! Általában kb.3x annyi idő a felgyógyulás mint a halálozás, de egyedfüggő. Nem gép az ember, nincs olyan hogy pl 5nap 3óra 2perc. Nincs. És ezt nem érted meg. Ennyi amiért írok.
De kezd el a Szeberényi Molekuláris sejtbiológia biológia könyvével, (https://bookline.hu/product/home.action?type=22&id=110224) ha megtanultad, és átláttad adok anatómia, élettan, majd kórélettan, és végül gyógyszertan könyveket, akkor érted majd az alapokat. Addig csak szájtépés lesz itt.

A fórum meg tele van a teóriáiddal kezdve a hungaroszláviától, az USA-Oroszo. összeesküvéstől, a szájmaszkokon át lényegében minden témakörben.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Van ahol egész jó utat találsz, és van alapja amit írsz, máskor meg totál belekeveredsz a bozótosba, és teljesen tévúton jársz.
Csak azzal van a gond, hogy van mikor olyanhoz is ragaszkodsz amit elkezdtél, amikor nem kéne.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 618
113
Mennyi a gyógyulás átlagos ideje, azaz hány nap alatt gyógyul fel egy beteg, átlagosan (napokban mérve, konkrét számot kérek)?
Mennyi a halálozás átlagos ideje, azaz hány nap alatt hal bele a betegségbe egy beteg, átlagosan (napokban mérve, konkrét számot kérek)?

Nyilvánvaló, hogy nem fog tudni rá válaszolni, már mióta kuruzslás tudálékos szövegét nyomja itt, miszerint ti hülyék vagytok, mert nem érthetitek az én hókuszpókuszom varázsigéit! Asztrológusok, meg természetgyógyászok szoktak ilyen stílusban kommunikálni a kifosztani szándékozott szerencsétlenekkel.

Természetesen vannak konkrét statisztikák, amiket vele ellentétben sokan ismerünk: például a halálozás átlagosan 20,2 nap a megfertőződéstől számítva.

forrás: Natalie M. Linton et al (2020), Incubation Period and Other Epidemiological Characteristics of 2019 Novel Coronavirus Infections with Right Truncation: A Statistical Analysis of Publicly Available Case Data, Journal of Clinical Medicine, Received: 25 January 2020; Accepted: 10 February 2020; Published: 17 February 2020

Sung-mok Jung et al (2020), Real-Time Estimation of the Risk of Death from Novel Coronavirus (COVID-19) Infection: Inference Using Exported Cases, Journal of Clinical Medicine, Received: 29 January 2020; Accepted: 12 February 2020; Published: 14 February 2020
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nyilvánvaló, hogy nem fog tudni rá válaszolni, már mióta kuruzslás tudálékos szövegét nyomja itt, miszerint ti hülyék vagytok, mert nem érthetitek az én hókuszpókuszom varázsigéit! Asztrológusok, meg természetgyógyászok szoktak ilyen stílusban kommunikálni a kifosztani szándékozott szerencsétlenekkel.

Természetesen vannak konkrét statisztikák, amiket vele ellentétben sokan ismerünk: például a halálozás átlagosan 20,2 nap a megfertőződéstől számítva.

forrás: Natalie M. Linton et al (2020), Incubation Period and Other Epidemiological Characteristics of 2019 Novel Coronavirus Infections with Right Truncation: A Statistical Analysis of Publicly Available Case Data, Journal of Clinical Medicine, Received: 25 January 2020; Accepted: 10 February 2020; Published: 17 February 2020

Sung-mok Jung et al (2020), Real-Time Estimation of the Risk of Death from Novel Coronavirus (COVID-19) Infection: Inference Using Exported Cases, Journal of Clinical Medicine, Received: 29 January 2020; Accepted: 12 February 2020; Published: 14 February 2020

Ennél jobban nem lőhetnél mellé. Jobban tennéd, ha csak elolvasnád amit hobagoi-nak linkeltem, rád is rádférne. Mert itt te jobban hasonlítasz kuruzslóra Mr. hetente 8 millió papírszájmaszk. Igen okosnak hiszed magad, mikor le hókuszpókozod amit írtam, ezek szerint azt se tudod mit jelentek azok a kifejezések, de arc az nagyon nagy van.
De tudod mit hord csak a szájmaszkodat, legalább lesz pár szerencsés, aki nem fogja érteni amikor mocskolod őket.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Na ez érdekes!
Még nap elején volt hír, hogy találtak két koronavírusos esetet Iránban, Kom városában.
Mindketten meghaltak mostanra!
Ennyire későn vették volna őket észre, vagy más történhetett...(??)
Szűkszavú beszámoló csak:
https://www.tehrantimes.com/news/445345/Two-patients-infected-with-coronavirus-in-Iran-die
https://financialtribune.com/articl...l-tests-confirm-two-coronavirus-cases-in-iran
..
https://www.lbcnews.co.uk/world-news/bcec1e1fa1b147c1903f7ffee873e6ed/
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nyilvánvaló, hogy nem fog tudni rá válaszolni, már mióta kuruzslás tudálékos szövegét nyomja itt, miszerint ti hülyék vagytok, mert nem érthetitek az én hókuszpókuszom varázsigéit! Asztrológusok, meg természetgyógyászok szoktak ilyen stílusban kommunikálni a kifosztani szándékozott szerencsétlenekkel.

Természetesen vannak konkrét statisztikák, amiket vele ellentétben sokan ismerünk: például a halálozás átlagosan 20,2 nap a megfertőződéstől számítva.

forrás: Natalie M. Linton et al (2020), Incubation Period and Other Epidemiological Characteristics of 2019 Novel Coronavirus Infections with Right Truncation: A Statistical Analysis of Publicly Available Case Data, Journal of Clinical Medicine, Received: 25 January 2020; Accepted: 10 February 2020; Published: 17 February 2020


Ügyes vagy imádjátok a statisztikákat, csak még mindig áll, hogy statisztikát csak a már megtörténtből lehet csinálni, de ez még folyik, és majd a végén lehet pontosat mondani.

Az adatgyűjtés Január 31-ig volt. Az első forrásod 259 halottnál készült. És írják is, hogy folyamatban lévő eseményt vizsgálnak. Tehát változnak az adatok. Továbbá nem pontos még, és létezik egy elég nagy szórás.
Itt az általad linkelt tanulmányokból részletek.
"The time from the illness onset to death is also comparable to SARS [ 15 ], and the 15–20-day mean
delay indicates that a crude estimation of the ratio of the cumulative number of deaths to that of
confirmed cases will tend to result in an underestimation of the case fatality risk, especially during the
early stage of epidemic spread"
Natalie M. Linton et al (2020), Incubation Period and Other Epidemiological Characteristics of 2019 Novel Coronavirus Infections with Right Truncation: A Statistical Analysis of Publicly Available Case Data, Journal of Clinical Medicine, Received: 25 January 2020; Accepted: 10 February 2020; Published: 17 February 2020

És ajánlom a figyelmedbe a teljes tanulmány elolvasását mielőtt linkelgetsz, és megpróbálsz lejáratni másokat.

"There are five main limitations in the present study. First, our results present an estimate for the
cCFR which only addresses fatality among confirmed cases. More precise IFR estimates that include
infected individuals other than confirmed cases can only be estimated using additional data (eg,
seroepidemiological data or outpatient clinic visits). It should be noted that not only the
denominator but also the numerator values are subject to better estimation (eg excess mortality
estimate). Second, our study relied on limited empirical data that were extracted from publicly
available data sources. Thus, future studies with greater sample size and precision are needed.
Nonetheless, we believe that this study will improve the situational assessment of the ongoing
epidemic. Third, our assumed date of illness onset for the index case in Scenario 1 is based on initial
reports of the earliest onset date for a case, and the continued exponential growth with the rate r is
the authors' extrapolation. However, we conducted a sensitivity analysis and ensured that the
resulting statistical estimates would not greatly vary from our main results. Fourth, there is an
uncertainty in the detection window time T . Since the epidemiological investigations are being
actively implemented outside China, we believe that the sum of the incubation period and the
infectious period can be a plausible estimation of the detection time window. Fifth, heterogeneous
aspects of death (eg age and risk groups) need to be addressed in the future studies."

Sung-mok Jung et al (2020), Real-Time Estimation of the Risk of Death from Novel Coronavirus (COVID-19) Infection: Inference Using Exported Cases, Journal of Clinical Medicine, Received: 29 January 2020; Accepted: 12 February 2020; Published: 14 February 2020

Arról nem is beszélve, hogy a tanulmányokban is leírják, hogy nem végleges adatok tehát vannak korlátai.
Szerintem eséllyel van közöd az újságíráshoz, vagy hasonló foglalkozáshoz.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Hamarosan japánba is lesz egy hatalmas ugrás szerintem, most hogy a járványhajó utasai szabadon kóricálhatnak gyakorlatilag magukra engedtek egy biológiai csapást, sok az öreg gondolják legalább fogynak majd... vagy nem tudom mit gondolnak.
De hogy ebből hogy lesz olimpia azt nem tudom, de ha addigra japánba is elharapódzik a dolog és a jó idő nem segít a helyzeten akkor szép lesz a műsor ha megtartják.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na ezért írom nem értesz hozzá. Betegfüggő!!! Általában kb.3x annyi idő a felgyógyulás mint a halálozás, de egyedfüggő. Nem gép az ember, nincs olyan hogy pl 5nap 3óra 2perc. Nincs. És ezt nem érted meg. Ennyi amiért írok.
De kezd el a Szeberényi Molekuláris sejtbiológia biológia könyvével, (https://bookline.hu/product/home.action?type=22&id=110224) ha megtanultad, és átláttad adok anatómia, élettan, majd kórélettan, és végül gyógyszertan könyveket, akkor érted majd az alapokat. Addig csak szájtépés lesz itt.

A fórum meg tele van a teóriáiddal kezdve a hungaroszláviától, az USA-Oroszo. összeesküvéstől, a szájmaszkokon át lényegében minden témakörben.

Kedves Leplezo,

először is örülök, hogy a te emlékezeted szerint sincs semmiféle Kínáról és a vírusról szóló teóriám.
A felsorolásod alapján megállapíthatjuk továbbá, hogy a más topikokban szereplő "hungaroszláviáról", "USA-Oroszo. összeesküvésről" stb. szóló teóriáim váltották ki nálad azt a dühöt, ami miatt a kirohanásaidat itt a Kína topikban ellenem intézted.
Harmadszor, megállapíthatjuk azt is, hogy a "hungaroszláviáról", "USA-Oroszo. összeesküvésről" szóló teóriáim miatt úgy gondolod, hogy én itt a Kína topikban nem szólalhatok meg a vírussal kapcsolatban.
A felsorolt neked nem tetsző teóriák (pl. "USA-Oroszo. összeesküvés" de hadd tegyem hozzá a SZU 2.0-t is) adnak magyarázatot arra is, hogy miért illettél a "komcsi", a "gyurcsányista" (mivel szerinted komcsi vagyok) jelzőkkel, és miért állítottad azt, hogy "Te a pánikkeltéseddel, a vírusnak dolgozol" (mivel szerinted az ellenzékiek a vírusnak drukkolnak).
Javasolnám, hogy érveléseidben kevésbé hallgass az érzelmeidre.

Ami a molekuláris biológiát illeti, a következő könyvek találhatóak meg a könyvespolcomon:

Bálint Miklós: Molekuláris biológia I-II., Wolters Kluwer csoport
Kevei Ferenc, Kucsera Judit: Mikrobiológia I-II, JATEPress (a szegedi egyetem 2 szemeszteres mikrobiológia anyagának tanyanyaga)
Pál Tibor: Az orvosi mikrobiológia tankönyve, Medicina Kiadó

De ahhoz, hogy a hozzászólásaidban ellentmondásokat találjunk, nem szükségesek olyan mély ismeretek, mint amit a fenti könyvek tartalmaznak. Például:

Írod:
"Nem véletlenül nincs megadva halálozási % hivatalosan mert ezt utólag lehet mindig tudni. Nem tudom rémlik-e hobagoli az elején valami 2-és 47% közé számolta. Akkor már leírtam, hogy a gyógyulás lassabb mint a halálozás, ezért nem lehet releváns %-okat megadni."

Ugyanabban a hozzászólásodban írod:
"A mostani vírus ezzel szemben 1 féle törzs, jobb a fertőzőképessége, de alacsonyabb a mortalitása."

Kérdem én, hogyan lehet az a szám alacsonyabb, amit jelenleg még kiszámolni sem lehet?

A halálozás átlagos idejére írod:
"Na ezért írom nem értesz hozzá. Betegfüggő!!! Általában kb.3x annyi idő a felgyógyulás mint a halálozás, de egyedfüggő."

Az átlagot használjuk arra, hogy az egyedfüggő számadatok sokaságra jellemző értékét megkapjuk. Erre szolgál a statisztikában az átlag. (Ezért kérdeztem az átlagot.) Ezenkívül létezik még olyan paraméter is, hogy szórás, de ezt már megkérdezni sem mertem.

Továbbá a legfontosabb változót, amelytől a halálozási idő függ, kihagytad: ez pedig a vírus. Vírusfüggő is.
Van vírus, amely 2 nap alatt öl, és van amely 20 nap alatt. Ebolánál lehet, hogy több idő meggyógyulni belőle, mint belehalni, de például lehet, hogy egy tüdőgyulladásból egy fiatal 2 hét alatt felgyógyul, míg egy idős ember 3 hétig gyötrődik benne, legyengül, majd végül belehal. Utóbbi esetben a halálozási idő akár több is lehet, mint a felgyógyulási idő. Tehát ez vírusfüggő.
Tehát addig, amíg nincsenek konkrét számadataink arról, hogy mennyi az átlagos gyógyulási idő (napokban) és mennyi az átlagos halálozási idő (napokban), addig az olyan kijelentések, hogy "a gyógyulás lassabb mint a halálozás" csak feltételezések.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
JeMr8l9.png
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113



Egy malária elleni vegyületről kiderítették, hogy hatékony a koronavírussal szemben, de életeket menthet a gyógyult emberek vérplazmája is. Közben úgy tűnik, hogy a járvány csendesül, bár újabb gócpontok bármikor kialakulhatnak, a tisztánlátást pedig egyelőre egy módszertani újítás nehezíti.
Koronavírus: megvan az első hatékony gyógymód