1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Közel-kelet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - molnibalage által indítva @ 2013. március 1..

1. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Szerintem az amik és juszufék összebeszéltek. 5 év alatt a NATO megszerzi a full orosz haditechnikát...:) :) :)

anonim999, Masztiff, fip7 and 2 others like this.
  2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem tudom Te hogy vagy vele, de szerintem Zsirinovszkij nagyot mondott. Láttam már tőle ilyet.

3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ezt is simán el tudom ám képzelni.

4. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Mindannyian tévedtek. Maga az USA tolja át az oroszok mellé Törökországot. Két oka van. A legfontosabb, hogy egy orosz-török duó részeként (egyébként az Eurázsiai Unió egész filozófiája is a szláv és türk népek egységén alapszik) Törökország bele mer állni Kínába (ujgur területek védelme, leszakítása Kínáról). A másik pedig csak bónusz, az EU mint gazdasági rivális megfingatása (török balkáni terjeszkedés, menekültek útnak engedése Európába stb.).

tonyo, dragonette and svajcibeka like this.
  5. haubagoi

Így van, jövőre Orbán bejelenti, hogy Magyarország is Sz-400-at vesz :D (ezzel a mondattal zárult az orosz videó: ha Törökország mint NATO tag megengedheti magának, hogy Sz-400-at vegyen, akkor más NATO tagállamok is követni fogják, egyértelmű célzás a keringőre ;) Putyin ősszel jön Mo.-ra, lehet szépen kérni - valamit mégiscsak kezdeni kell a növekvő kelet-római veszéllyel :D )

6. haubagoi

7. miértnemjó

miértnemjó Well-Known Member

Ez a szer egyre veszélyesebb. Ne egyél több Zacher tortát. :)

tindalos and Masztiff like this.
  8. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Az USA le fogja tiltani a török F-16-osok alkatrész ellátását. A flottának most is csak a fele röpképes.

fishbed and fip7 like this.
  9. koppany

koppany Well-Known Member

Az USA részéről ez lenne a legnagyobb baklövés, mert sokan át fogják gondolni az amerikai fegyvervásárlásaikat.
    Egyre több szövetségesét veszíti el az USA a zavaros külpolitikája miatt.

fip7, megazez, arcas and 2 others like this.
  10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ha ez megtörténik, akkor boritékolható lesz a pakisztáni jf17 ek török licensz gyártása. Mint 4+ generációs gép. A maradék meg kérdéses lesz hogy orosz vagy kínai vonalon lesz e "5" generációs gépük. Habár ez túl korai lehet. (Költségvetési és finanszirozási hiányok miatt). Jelenleg ütik a lírát ahol tudják.
    Ha tovább szankciózgatnak akkor a pasa lehet hogy igen fájdalmasan fog visszavágni. A gond ott lehet hogy akkor ebben a helyzetben "ismét" csak az unió szívhat. Miért érzi az ember úgy hogy az usa még egy kicsit rá is játszik.

11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én erre már tényleg csak azt tudom mondani, hogy az EU-nak bármilyen hihetetlen, NEM kötelező rosszban lenni a törökökkel csak azért, mert az USA éppen fasírtban van(és ez még csak a kezdet én azt gondolom) Erdogannal!

Itt lenne a lehetőség, hogy eladjunk nekik bármit! Leo2A7+, ASTER, Rafale-EF Typhoon etc.
    Szerintem nem kéne finnyáskodni, csak kihasználni a helyzetet, és jól járni, ahogy egy igazi nagyhatalom csinálná, pláne azért, mert ha mi(az EU) nem fogja kihasználni, kihasználja majd mosolyogva a helyzetet más.

tonyo, fip7, svajcibeka and 2 others like this.
  12. wolfram

wolfram Well-Known Member

Már úgy öt éve meg kellett volna lépni, különösen az F-35-ös programból kizárást. De persze még most sem késő.

13. Fennek

Fennek Well-Known Member

Eddig a pillanatig nem értettem miért dobálóztak a SzU-35-tel amikor az F-16 mellett felesleges. Így érthető.

Az semmire sem jó. Masszív visszalépés lenne. A JF-17-et az indiai MIG-ek ellen találták ki.

Ott az Altay LEO helyett, sajtát 5 gen programjuk van amiben a koreaiak segítenek nekik. Nem fognak semmit venni az EU-tól. Megcsinálják maguknak vagy megveszik az oroszoktól a licenszet.

Szerintem európából kellett volna kizárni őket az 1400-as években de a velenceiek túl kapzsik voltak. :(

14. phaidros

phaidros Well-Known Member

Ahhoz egy önálló, saját és egységes érdekeiért dolgozó EU kellene.

emel, gergo55, tonyo and 1 other person like this.
  15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Így van!
    Bárcsak látnám már!!!

emel, tonyo and HAndrás like this.
  16. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Hat ez hallatlan ! Gyertek gondoljuk at a fegyverbeszerzesunket. Lemondjuk az F-35 os rendelest es veszunk mastol lopakodot mondjuk....oooooo...... kitol is?

17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ooooo Kína, Oroszország?

18. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Zhirinovsky: Erdogan személyesen azt mondta nekem, hogy Törökország készen áll a stratégiai szövetségre Oroszországgal

Fenntartásokkal kell kezelni az öreget de egész érdekes amiket mond

19. koppany

koppany Well-Known Member

Inkorrekt eladótól senki nem fog fegyvert venni.
    Amúgy ne állíts valótlant nem lemondták, hanem az USA kizárta a Törököket. Terméseztessen a Törökök elkezdtek a nemzetközi piacon korrekt szállítót keresni.

20. krokomach

krokomach Well-Known Member

J-20.

Frászt is kapnának a Pentagonban. Egy lopakodó tényleges vadászgép képességekkel. A Törököknél. A görögök amit levágnának... - teljes joggal.
    Ha Kína nem aadja, a Pentagon felsóhajt. Aztán a törökök megpróbálnak a Szu-57-be betársulni.

Oroszországtól meg vennének Szu-34-et, Szu 35-öt.

Borulna a Közel-Kelet (is)

dragonette, haubagoi and zsolti like this.

Ezen oldal megosztása