[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez annyira azeri...Illetve orosz...Mindenkinek Oroszországban meg van az ára.Irónak,politikusnak,egyetemi tanárnak,polgármesternek,rendőrnek,ügyésznek,média munkásnak,beszélgető műsornak....Mindenek.Ennek a játéknak a nagymestere Azerbajdzsán.Pénzük van.Az átlag orosz úgy gyűlöli őket mint az átlag nyugat európai a törököket.Agresszív,pénzével kérkedő,önmagát és népét királynak tartó embertipus akit nem lehet kritizálni mert azonnal a közösségét támadod ezzel(szerinte).2,5millió él ebből Oroszországban.Kitalálták,hát,hogy szerte a világon de persze leginkább ahol muszáj (EU,Amerika?Oroszország),hosszú,kitartó és rendkívűl költséges munkával megváltoztatják a róluk kialakult negatív vagy ahol nem ismerik őket,semmilyen képet,pozitívra.Lásd megnyerettek maguknak egy eurovíziós táncdalfesztivát,majd rákövetkező évben ők is rendezték meg.Vagy Forma1 es futamot rendeznek.De ahol ismerik őket kicsit

"Mindenkinek Oroszországban meg van az ára.Irónak,politikusnak,egyetemi tanárnak,polgármesternek,rendőrnek,ügyésznek,média munkásnak,beszélgető műsornak...."

"Semmi gond van média ahova csak elég pénz kell és olyan pozitív alákérdezős megjelenésed lesz főműsoridőben,hogy az M1 szerkesztői sírva kérnék a receptet."


Talán az amerikai média és az USA nem ugyanezt csinálja? Ök döntik el, hogy melyik ország demokrácia, melyik diktatúra, melyik bukott állam, melyik lator állam stb. Most komolyan az a bajod, hogy van régió a Földön, ahol Oroszország a bíró? Miért, nem lehet?
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Ez azért sokat elmond az örmény vereség okairól. Összehasonlítva az európai értelemben véve is elfogadható teljesítményt nyújtó azeriekkel az örmények nemcsak felkészületlenek voltak, hanem ezek szerint egyenesen arab színvonalon álltak morál hozzáállás tekintetében is! Nem értem, hogy ezeket miért védték meg az oroszok a tűzszünettel, értéktelen hulladék szövetségesek, akik ha úgy adódik semmivel se tudnak hozzájárulni a szövetséghez! Erre most az oroszok költséget nem kímélve odamennek és védik helyettük Karabahot! Moszkva helyében ejtettem volna az örményeket és az azeri szövetségre tenném a tétetek, azt ajánlva nekik, hogy Moszkvára támaszkodva azért enyhíthetik Erdogan nyomulását, ami Bakunak se érdeke hosszú távon!
Nagyon érdekes...Északon és keleten 44napig visszavernek mindent....Ezek a szar arab mentalítású emberek...Délen 1 hét harc után áttörnek az azeriek és utánna az istenért se tudnak a hegyekkközt egy nyamvadt stabil védelmi vonalat kialakítani...Miért?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Ez azért sokat elmond az örmény vereség okairól. Összehasonlítva az európai értelemben véve is elfogadható teljesítményt nyújtó azeriekkel az örmények nemcsak felkészületlenek voltak, hanem ezek szerint egyenesen arab színvonalon álltak morál hozzáállás tekintetében is! Nem értem, hogy ezeket miért védték meg az oroszok a tűzszünettel, értéktelen hulladék szövetségesek, akik ha úgy adódik semmivel se tudnak hozzájárulni a szövetséghez! Erre most az oroszok költséget nem kímélve odamennek és védik helyettük Karabahot! Moszkva helyében ejtettem volna az örményeket és az azeri szövetségre tenném a tétetek, azt ajánlva nekik, hogy Moszkvára támaszkodva azért enyhíthetik Erdogan nyomulását, ami Bakunak se érdeke hosszú távon!
Az oroszoknak az a xar, hogy az örményeket segítve minden költséget ők állnak, míg ha kedvezményes áron is, de beszedik a vámot a törökök az azerieken. És még az újjáépítési költségeket nem is számoltam, ott is le fog esni egy-két zsíros biznisz.

Nem tudom, mennyire van igény hosszú távon az iráni azeriekkel való szorosabb kapcsolatra. Most nem a határok változására gondolok, de vmilyen helyi, Iránon belüli autonómiára. Ha igen, akkor ott csak a törökökre számíthatnak újra. Nem tudják elengedni a törökök kezét, főleg egy ilyen siker után.
 
W

Wilson

Guest
Ez azért sokat elmond az örmény vereség okairól. Összehasonlítva az európai értelemben véve is elfogadható teljesítményt nyújtó azeriekkel az örmények nemcsak felkészületlenek voltak, hanem ezek szerint egyenesen arab színvonalon álltak morál hozzáállás tekintetében is! Nem értem, hogy ezeket miért védték meg az oroszok a tűzszünettel, értéktelen hulladék szövetségesek, akik ha úgy adódik semmivel se tudnak hozzájárulni a szövetséghez! Erre most az oroszok költséget nem kímélve odamennek és védik helyettük Karabahot! Moszkva helyében ejtettem volna az örményeket és az azeri szövetségre tenném a tétetek, azt ajánlva nekik, hogy Moszkvára támaszkodva azért enyhíthetik Erdogan nyomulását, ami Bakunak se érdeke hosszú távon!

Ugyanez kis kiegészítéssel:

"Magára maradt": Karabah elnöke árulásról beszélt.

dfd00c9eb50aeaff554728e997ad861d.jpg




Arayik Harutyunyan, a hegyi-karabahi elnök a Facebook-közvetítésben elmondta, hogy az örmény különleges erők nem voltak hajlandók elkísérni az egyik útjára. Megjegyezte, hogy a legerősebb és legelitebb egységekkel kellett Echnikerhez mennie, és ezek nem voltak hajlandók vele menni. Harutyunyan hangsúlyozta, hogy szó szerint egyedül maradt.


"Kértem, könyörögtem, mondtam, hogy megyek előre, de nemleges választ kaptam!" - mondta Karabakh feje. Harutyunyan azt mondta hogy nyugodtan kérdezzék meg a történetről az Örmény Nemzetbiztonsági Szolgálatot.

Harutyunyan hozzátette, hogy Örményországban 10 000 önkéntes állomásozott katonai egységekben. De soha nem kerültek a frontra. Az örményeknek azonban nem szabad árulókat keresniük. - Ezzel elárultuk a 18-20 éves gyermekeinket. Mindegyiket együtt árulták el ”- mondta az Artsakh vezetője.

Harutyunyan hozzátette, hogy azok a politikusok, akik most árulásról beszélnek, mondják már el, hogyan vettek részt a háborúban, és hogyan vettek részt rokonaik. Állandóan azt mondta, hogy nincs elég ember. A győzelemhez Karabahnak katonára lett volt szüksége, de azok nagyon hiányoztak.

Harutyunyan azt is megjegyezte, hogy az ellenség sokszor felülmúlta az NKR hadseregét, és valós veszély fenyegetett Stepanakert bekerítésétvel.Karabah vezetője ezzel együtt felszólította a köztársaság lakóit, hogy ne vegyenek részt Jerevánban tüntetéseken.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Nagyon érdekes...Északon és keleten 44napig visszavernek mindent....Ezek a szar arab mentalítású emberek...Délen 1 hét harc után áttörnek az azeriek és utánna az istenért se tudnak a hegyekkközt egy nyamvadt stabil védelmi vonalat kialakítani...Miért?
Valószinuleg délen voltak a fő erők, a többi csak tessék - lássék támadás volt leöttni az örmény védelmet.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Ugyanez kis kiegészítéssel:

"Magára maradt": Karabah elnöke árulásról beszélt.

dfd00c9eb50aeaff554728e997ad861d.jpg




Arayik Harutyunyan, a hegyi-karabahi elnök a Facebook-közvetítésben elmondta, hogy az örmény különleges erők nem voltak hajlandók elkísérni az egyik útjára. Megjegyezte, hogy a legerősebb és legelitebb egységekkel kellett Echnikerhez mennie, és ezek nem voltak hajlandók vele menni. Harutyunyan hangsúlyozta, hogy szó szerint egyedül maradt.


"Kértem, könyörögtem, mondtam, hogy megyek előre, de nemleges választ kaptam!" - mondta Karabakh feje. Harutyunyan azt mondta hogy nyugodtan kérdezzék meg a történetről az Örmény Nemzetbiztonsági Szolgálatot.

Harutyunyan hozzátette, hogy Örményországban 10 000 önkéntes állomásozott katonai egységekben. De soha nem kerültek a frontra. Az örményeknek azonban nem szabad árulókat keresniük. - Ezzel elárultuk a 18-20 éves gyermekeinket. Mindegyiket együtt árulták el ”- mondta az Artsakh vezetője.

Harutyunyan hozzátette, hogy azok a politikusok, akik most árulásról beszélnek, mondják már el, hogyan vettek részt a háborúban, és hogyan vettek részt rokonaik. Állandóan azt mondta, hogy nincs elég ember. A győzelemhez Karabahnak katonára lett volt szüksége, de azok nagyon hiányoztak.

Harutyunyan azt is megjegyezte, hogy az ellenség sokszor felülmúlta az NKR hadseregét, és valós veszély fenyegetett Stepanakert bekerítésétvel.Karabah vezetője ezzel együtt felszólította a köztársaság lakóit, hogy ne vegyenek részt Jerevánban tüntetéseken.
Ki volt a karabakhi egységek valós parancsnoka?? Vagy olyan szinten rombolták a drónok az örmény egységek morálját, hogy parancsmegtagadás lett az eredmény? Öngyilkossággal ért fel az első vonalbeli védekezés??
 
W

Wilson

Guest
Valószinuleg délen voltak a fő erők, a többi csak tessék - lássék támadás volt leöttni az örmény védelmet.

Pontosan az azeri stratégia az volt,hogy lekötötték az örmények számára túl hosszú frontvonalon az örmények erőit és az áttörést délen valósították meg.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Ez azért sokat elmond az örmény vereség okairól. Összehasonlítva az európai értelemben véve is elfogadható teljesítményt nyújtó azeriekkel az örmények nemcsak felkészületlenek voltak, hanem ezek szerint egyenesen arab színvonalon álltak morál hozzáállás tekintetében is! Nem értem, hogy ezeket miért védték meg az oroszok a tűzszünettel, értéktelen hulladék szövetségesek, akik ha úgy adódik semmivel se tudnak hozzájárulni a szövetséghez! Erre most az oroszok költséget nem kímélve odamennek és védik helyettük Karabahot! Moszkva helyében ejtettem volna az örményeket és az azeri szövetségre tenném a tétetek, azt ajánlva nekik, hogy Moszkvára támaszkodva azért enyhíthetik Erdogan nyomulását, ami Bakunak se érdeke hosszú távon!

Örményországban az államhatalom összeomlott, Pasinjan irodáját is kifosztották a parlamentbe betörő tüntetők. Jelenleg bujkál valahol és Twitterre írogat.
Karabahból a civilek tömege menekült már át Örményországba, Jereván tele van menekültekkel állítólag. Sok örmény az Oroszországba való kivándorlást fontolgatja.
Bár szerintem mi csak irigyelhetjük az örmények hazafiságát, még ha meg is verték őket. Hány magyar fiatal jelentkezne önkéntesnek, hogy Erdélyben harcoljon az oláhok ellen? Elzavarná-e a magyar nép a magyar miniszterelnököt (legalább az irodájából), mert nem tudta megvédeni Erdélyt? Azonkívül van egy keményen nacionalista diaszpórájuk is a világban, a '90-es években rengetegen jöttek onnan is harcolni.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
W

Wilson

Guest
Ki volt a karabakhi egységek valós parancsnoka?? Vagy olyan szinten rombolták a drónok az örmény egységek morálját, hogy parancsmegtagadás lett az eredmény? Öngyilkossággal ért fel az első vonalbeli védekezés??

Az volt a baj,amit már írtam korábban is,hogy az örmények a legjobban kiépített és egyetlen védővonala számukra nagyon nehezen védhető Karabah víszonylag sík területén húzódott és túlságosan hosszú volt.A hadvezetés szinte mindent egy lapra feltéve mindenáron megakarta tartani ezt a vonalat,a számára korlátozottan elérhető harceszköz és élőerő forrásainak nagy részét ennek megtartására használta fel és ez stratégiai hiba volt,mert ez egy reménytelen vállalkozás volt,az azeriek pedig folyamatosan szisztematikusan nyomás alatt tartották az örmény erőket a front teljes hosszában így aztán amikor bekövetkezett az azeriek támadása a déli részen az örmények nem tudtak csapatokat átcsoportosítani a front másik részéről.Amikor ez a cikkben szereplő konkrét eset lejátszódott akkor már az NKR ténylegesen harcoló egységei már teljesen kimerültek.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nagyon érdekes...Északon és keleten 44napig visszavernek mindent....Ezek a szar arab mentalítású emberek...Délen 1 hét harc után áttörnek az azeriek és utánna az istenért se tudnak a hegyekkközt egy nyamvadt stabil védelmi vonalat kialakítani...Miért?
Mert északon az azeriek nem erőltettek semmilyen támadást. Persze ezt az örmények nem tudhatták, de pontosan az történt, amit az elmúlt hetekben írtunk: az örményeket szétzúzták a jobban felkészült, motivált és felszerelt azeri erők és az örmény sereg olyan mértékben demoralizálódott, hogy teljes összeomlása napok kérdése volt már csak a fegyverszünet előtt. A mostani nyilatkozatok megerősítik ezt a belső felbomlást, Amikor már a különleges erők megtagadják a parancsot és ne hajlandók a frontra vonulni, akkor mindennek vége.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 461
10 435
113
Hány magyar fiatal jelentkezne önkéntesnek, hogy Erdélyben harcoljon az oláhok ellen? Elzavarná-e a magyar nép a magyar miniszterelnököt (legalább az irodájából), mert nem tudta megvédeni Erdélyt? Azonkívül van egy keményen nacionalista diaszpórájuk is a világban, a '90-es években rengetegen jöttek onnan is harcolni.

Az emberek egy része még a saját javáért se hajlandó tenni nemhogy elvont dolgokért mint a haza és összetartozás. Amikor a tettek mezejére kell lépni akkor meg akik addig még az életüket is feláldozták volna szóban lapítanak mint szar a fűben, segélygyűjtés szervezésében és eljuttatásában szervezkedtem és emberek kelletek, így hát interneten kerestem embereket akik hozzászólásban nagyon elszántak voltak, hamar abbahagytam mert mindenkinél csak a pofa volt, pedig nemhogy az életét csak az idejét kellet volna odaszánni, de csak érzelmes elszánt szavak voltak azok is csak addig amíg fel nem kerestem.
Úgyhogy szerintem millióból jó ha pár ezer elszánt embert egy ügy mellé lehet állítani önszántából, a többinek meg marad a kényszerítés ha tudod hogyan. Ez úgy általánosságban bármiféle ügyre értem.